رفتن به مطلب

نظر سنجی SSD

اشتراک گذاری

84 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام SSD پرفورمنس بهتری رو داره؟؟؟

• Samsung 840 Pro 128GB
      47
    • Plextor M5 Pro
      8
    • OCZ Vertex 4 128 GB
      12
    • OCZ Vector 128GB
      8
    • Corsair Neutron 128GB
      4
    • Corsair Neutron GTX 120 GB
      9
    • Sandisk Extreme II 120 GB
      4
    • AData XPG SX910 128GB
      10

Recommended Posts

درود دوستان گل لاین

شخصا یه مدت طولانی هست که میخوام یه SSD بگیرم! اما با موجودی های بازار و اونچه که توی سایت های خارجی میخونیم، تصمیم درستی گرفته نمیشه!

همیشه برام سوال بوده که کدوم SSD بهتره؟ فرقشون چیه کلا!

همین جا از تمام عزیزان دعوت میکنم که چیزهایی که در مورد SSD ها بلد هستن رو ارائه بدن، که اگر کسی دیگه هم این مشکل رو داره، بتونه انتخاب های بهتری داشته باشه!

میتونین تجربه های شخصی رو هم بگین!

فقط مدل های 128 گیگابایت رو اعلام کنین! چون فکر کنم که بیشترین استفاده رو توی ایران داشته باشه!

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

دوست خوبم،

اونقدری که داشتن SSD روی یک سیستم مهمه، مدلش خیلی مهم نیست. چون در سرعت SSD غیر از خودش، چیپ کنترلر ساتا روی مادربرد هم نقش مهمی داره. ضمن اینکه تمامی SSD های نام برده شده از بهترین های بازار هستند البته مدلهای Adata و Mushkin رو هم باید اضافه کنید. ولی همه ی اونها پرفورمنس خوبی دارند. شما در تجربه ی استفاده از SSD های نام برده شده بر روی یک سیستم هرگز متوجه تفاوت کارایی بین اونها نمیشید چون همه ی اونها سرعت فوق العاده ای دارند.

مگر اینکه داستان رکورد زدن در HWBOT مطرح باشه، اونوقت تفاوت رو از روی اعداد و ارقام امتیازهای بنچ مارکهای میتوان بدست آورد.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

AData XPG SX910 128GB  بهتره  چون هم سرعت خوبی داره وهم گارانتی خوب

ویرایش شده توسط j.m
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

840PRO

Vector

وقتی این 2 تا هستن دیگه میتونید به بقی برند ها زیاد فکر نکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا یکی از بهترین اس اس دی هار میون نظر سنجی نیست ؟!

ادیتا sx910

ضمن اینکه ssd های کورسیرم جای خودشو داره 

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

چشم، Adata رو هم قرار میدم!

فکر نمیکردم طرفدار داشته باشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چشم، Adata رو هم قرار میدم!

چشمتون بی بلا بابا ادیتا یکی از بهترینهاست  :)  ;)

لینک به دیدگاه

تو این بخش زیاد حساسیت نشون ندید همه مدلها خوبند  اون مقدار تفاوتی هم که تو بنچمارکها ملاحظه میکنید سرعت تایمینگ هست که اصلا نمیشه احساسش کرد چون هیچ ssd به تنهای سرعتش بیشتر از 600m نیست  و تفاوت بین چند مگ اصلا احساس نمیشود

لینک به دیدگاه

دوستان این رو مد نظر قرار بدین منظورم فقط سرعت خوندن و نوشتن نیست!

قیمت،مقدار مصرف و بقیه چیزهارو هم در نظر بگیرین!

لینک به دیدگاه

ببخشید می پرم وسط بحث :D

من می تونم این هارد ssd رو نصب کنم روی سیستمم.بردم ASUS P5QL PRO با چیپ P43 اینتل و از ساتا 3 هم پشتیبانی می کنه.

http://lioncomputer.ir/product/2165/AData%20Premier%20Pro%20SP600%20128GB%20SATA3%20SSD/

لینک به دیدگاه

ببخشید می پرم وسط بحث :D

من می تونم این هارد ssd رو نصب کنم روی سیستمم.بردم ASUS P5QL PRO با چیپ P43 اینتل و از ساتا 3 هم پشتیبانی می کنه.

http://lioncomputer.ir/product/2165/AData%20Premier%20Pro%20SP600%20128GB%20SATA3%20SSD/

بله - تمام مادربرد های P43 که بتونن کنترلرشون رو AHCI تنظیم کنند میتوانند.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

پس منم می تونم از هارد ssd استفاده کنم.

http://www.asus.com/Motherboards/P5QL_PRO/

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131329

بله عزيز دل،‌ شما هم ميتوانيد به خوبى از سرعت SSD بهره ببريد. :) مشروط بر اينكه به هيچ وجه ويندوز XP روى سيستم نريزيد و حتما"‌ در قسمت Storage Configuration بايوس خودتون، ساتا رو بر روي AHCI تنظيم كنيد.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

چرا از بزرگان سایت فقط

آرمین جان نظر گذاشتن؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا همه کمک کنید

سئوال منم دقیقا همین بود

که با خوندن صحبتای آرمین جان خیلی روشن شد برام

فقط مونده این سئوال که آیا ssd با گارانتی 3ساله وجود داره دربازارداخلی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا از بزرگان سایت فقط

لطفا همه کمک کنید

سئوال منم دقیقا همین بود

درود 

بله ssd های ادیتا مدل sx910 دارای گارانتی اونگ میباشد و مدت زمان گارانتیشون 5 سال میباشد 

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

چرا از بزرگان سایت فقط

لطفا همه کمک کنید

سئوال منم دقیقا همین بود

فکر نکنم انقدر هم مدت زمان گارانتی اهمیت داشته باشه دوست من!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من بشخصه از OCZ رفتم سمت ADATA خیلی عالی هست ، مخصوصا Raid 0 +کشویی که تبدیل به 3.5 " میکنه جالب هست .

لوگوی ویندوز 7 تا نصف هم دیده نمیشه که صدای ویندوزش شنیده میشه .

لینک به دیدگاه

من بشخصه از OCZ رفتم سمت ADATA خیلی عالی هست ، مخصوصا Raid 0 +کشویی که تبدیل به 3.5 " میکنه جالب هست .

لوگوی ویندوز 7 تا نصف هم دیده نمیشه که صدای ویندوزش شنیده میشه .

اخه storageهای موجودی که هستن از ADATA به نظر من زیاد خوب عمل نکرده! حالا SSD شاید حرفی واسه گفتن داره! توی بنچمارک ها هم زیاد ندیدم من! اگه لینکی چیزی از مشخصات و تست هاش هست بزارین ببینیم
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اخه storageهای موجودی که هستن از ADATA به نظر من زیاد خوب عمل نکرده! حالا SSD شاید حرفی واسه گفتن داره! توی بنچمارک ها هم زیاد ندیدم من! اگه لینکی چیزی از مشخصات و تست هاش هست بزارین ببینیم

دوست عزیز نیازی به لینک و بنچمارک نیست ، نرم افزار as ssd benchamrk را دانلود کرده و تست بگیرید تا متوجه بشید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نیازی به لینک و بنچمارک نیست ، نرم افزار as ssd benchamrk را دانلود کرده و تست بگیرید تا متوجه بشید.

عزیزم من که ندارم SSD رو!

شما که داری زحمتشو بکش واسه من و بقیه دوستان!

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

توی اس اس دی سرعت مهم نیست کنترلر مهمه و مهمتر از اون کیفیت چیپ که هر مارکی به جز سامسونگو باید بندازیش توی چاه اب و فاضلاب

من نمیدونم چرا همه میگن ای دیتا یا کینگ استون یا مارکای دیگه با کنترلر سندفورس در حالی که نه کنترلرشون نه چیپشون در حد سامسونگ نیست .

الان یه کمپانی تولید رم یا اس اس دی بخواد یه جنس خوب بزنه میگه سامسونگ یه گونی از اون چیپ خوبات بهم بده مثلا میخوام اس اس دی بزنم در حد لالیگا یا میخوام رم بزنم با تایمینگ خوب و کلاک فوقعلاده .

توی اس اس دی در رتبه سوم بافر مهمه که حد اقل 256 یا 512 باشه برای رندوم رید و رتبه دوم کنترلر و مهمتر از همه کیفیت چیپ که سامسونگ حرف اولو اخرو میزنه .

در نتیجه کسی که سامسونگ سری 840 پرو میخره 200 تومن گرونتر از ای دیتا یا کینگ استون یا برندای مذخرف دیگه برای اینه که اس اس دی که خریده تا اخر عمرش داره نه مث او سی زد نخریده خراب باشه یا مشکل فرم ویر داشته باشه .

به این حرف دوستان توجه نکنید که میگن توی این اس اس دی ها مهم نیست کدومو بخرید چون نمیتونید 10 مگ تفاوت سرعشونو لمس کنید فقط و فقط و فقط اس اس دی سامسونگ بخرید . رم هم فقط کروشیال و جی اسکیل

پس دور کورس ایرو کینگ مکسو کینگ استونو ای دیتا و هر چیز دیگه ایو به جز سامسونگ خط بکشید

این رو هم در اخر بگم که سامسونگ مثل یه مرد میاد روی اس اس دیش رندوم رایتو میزنه و نه سکوئنس رایت مثل یه سری کمپانی ترسو نظیر کورس ایر ای دیتا کینگ استون که حالم از اوردن اسمشون بهم میخوره . مثلا سامسونگ میگه رید 540 رایت 130 یا 230

ولی برندای دیگه میگن رید 540 رایت 530

و خیلی عذر میخوام یکی مثل شما که اطلاعاتش زیاد نیست میگه به چه عالی کورس ایر یا ای دیتا یا کینگ استون بخرم سرعت رایتش 530 مگه در حالی که نمیدونه اصلا اون سرعت 530 نیست یک دو اینکه به کارش نمیاد سرعت 530 . اگر ازشون بپرسی سرعت رایت 500 مگ میخوای چیکار جوابی نداره بده میگه خوبه دیگه گفتن هر چی بیشتر باشه مث نماز خوندن بهتره . اس اس دی حجم پایینو بهش اس اس دی رید  یا ویندوز میگن نه رایت .

برای همینم هر چی حجم اس اس دی بالاتر میره سرعت رایتش بهتر میشه چون برای رایت میخرن اس اس دیو به عنوان مثال برای سرور یا کارای سنگین که به اندازه رید رایت هم میکنن .

شعار سامسونگ  :

کیفیت بالا  High Quality

رضایت  Comfortably

صداقت  Stanfortunately

شعار بقیه برندا :

کردن تو پاچه  مشتری     معادل انگلیسی نداره

حنا  مالیدن در مشتری     معادل فارسی نداره

شیره مالیدن سرمشتری    معادل فارسی نداره

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

و خیلی عذر میخوام یکی مثل شما که اطلاعاتش زیاد نیست میگه به چه عالی کورس ایر یا ای دیتا یا کینگ استون بخرم سرعت رایتش 530 مگه در حالی که نمیدونه اصلا اون سرعت 530 نیست یک دو اینکه به کارش نمیاد سرعت 530 . اگر ازشون بپرسی سرعت رایت 500 مگ میخوای چیکار جوابی نداره بده میگه خوبه دیگه گفتن هر چی بیشتر باشه مث نماز خوندن بهتره . اس اس دی حجم پایینو بهش اس اس دی رید  یا ویندوز میگن نه رایت

دوست عزیز

سامسونگ هم مثل بقیه ی برند ها SSD های خوبی داره. ادعای اینکه بقیه ی برند ها آشغال تولید میکنند و فقط سامسونگ کارش درسته اشتباهه، نیازی هم به اثباتش نیست، کافیه یک سر به Newegg بزنید و نظرات کاربران خریدار انواع برند ها رو مطالعه کنید. این ها همه عالی هستند

SAMSUNG 840 Pro

Mushkin Enhanced Chronos

Crucial M4

Kingston HyperX 3K

OCZ Vertex 4

Corsair Force Series GT

هزاران سایت هستند که در مورد تاپ SSD های بازار OCZ Vertex 4 و Corsair Neutron GTX و Kingston Hyper و مدلهای دیگه از برند های ماشکین و کروشال رو نام برده اند. پس اینطوری نیست که سامسونگ تک ستاره ی درخشان آسمون SSD باشه.

ضمن اینکه من هم قبول دارم کنترولر سندفورس قدیمی شده و با توجه به اینکه قریب به اتقاق SSD های جدید هیچ کدوم کنترولر سند فورس ندارند، اما همچنان یکی از بهترین کنترولر هاست که شاید بشه گفت بیشترین تعداد SSD های تولید شده از برند های مختلف برپایه ی همین کنترولر بوده.

و آخرین مطلب، با توجه به گرون قیمت بودن SSD و عدم وجود تنوع در بازار ایران در مورد SSD، مهمترین کار تشویق کاربران به خریداری SSD است، حالا هر کدوم که در دسترس تر بود و قیمتش مناسبتر بود. بعد اگر ایشالا همه SSD دار شدند، و در بازار همه ی اون برندها وجود داشت بیاییم دعوا کنیم X بهتره یا Z.

وگرنه اگر عقیده ی شخصی مطرح باشه، من فکر میکنم ایسوز با تولید ROG RAIDER استاندارد جدیدی رو در سطح Enthusiast Level SSD زده و به نظر یکی از بهترین Solution های موجود در بازارجهانی با قیمت مناسبه که دستورات TRIM ،NCQ ،SMART رو در حالت RAID 0 ساپورت میکنه و همه ی این امکانات رو همچنان به لطف 2 تا SSD با کنترولر سندفورس انجام میده و ناند فلشش هم توشیباست ;) وظیفه ی RAID 0 رو هم کنترولر مارول بر عهده گرفته.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

درود خدمت ارمین

فرق بین Samsung 840 Pro و Samsung 840 Evo  چی هست . کدومش سرعت بیشتری داره ؟

من الان خودم Corsair Force Series GT 240  دارم به نظرتون سامسونگ ها بهتر هستند ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...