رفتن به مطلب

اعلام کیفیت GPU کارت گرافیکی اعضای LION

Bahman
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دیروز که داشتم سایت Techpowerup رو میدیدم متوجه قابلیت جالبی در آخرین نسخه GPU-Z که نسخه 5.8 هستش شدم.

برای اولین بار به این برنامه قابلیت تشخیص کیفیت چیپ گرافیک ( ASIC quality ) اضافه شده که خیلی چیز جالب و کاربردی میتونه باشه! طرز کارش هم اینه که از روی کد سخت افزاری که در هر GPU هست میتونه کیفیت چیپ رو تشخیص بده. چون هر چیپ در زمان تولید دارای مقدار خاصی نشت جریان هستش ( Current Leakage ) که بعد از تولید ویفر اولیه ، کارخانه سازنده با تست چیپ اون مقدار نشت جریان رو متوجه میشه و برای جبرانش یک سری تغییرات در چیپ میده که باعث میشه چیپی که نشت جریان کمتری داره ولتاژ دیفالت پایین تری هم نسبت به چیپی که نشت جریان بالاتری داره داشته باشه. و GPU-Z هم به وسیله کد سخت افزاری خوانده شده از روی چیپ میتونه تشخیص بده که نشت جریان چیپ مورد نظر چقدره و یک عدد به شکل درصد رو ارائه بده . که هرچقدر بالاتر باشه به معنی نشت جریان کمتر در چیپ و در نتیجه کیفیت بالاتر اون هستش.

لینک دانلود نسخه 5.9 : http://www.techpowerup.com/downloads/2101/mirrors.php

189d.jpg

پیشنهاد میکنم حالا که چنین قابلیت جالبی به این نرم افزار اضافه شده همه ی دوستان درصد کیفیت کارت های خودشون رو در همین تاپیک قرار بدن که بقیه هم ببینن ;)

نکته جالب اینجاست که این کد نه با تغییر درایور تغییر میکنه و نه حتی با فلش کردن BIOS کارت !!

اون طوری که من امتحان کردم هم کاملا درست تشخیص میده. چون من 2 تا 460 دارم که یکی ولتاژ دیفالتش 0.937 ولت هستش و دومی 1.025 ولت. و برنامه ASIC اولی رو100.9 درصد و دومی رو 56.6 درصد اعلام کرد :) که کارت اول تا 980 مگاهرتز اورکلاک میشه B) ولی دومی تا 930 بیشتر نمیره!

*** برای دیدن درصد مربوط به کارتتون باید روی نوار بالای پنجره ی برنامه کلیک راست کنید و در منوی باز شده گزینه Read ASIC Quality رو انتخاب کنید

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم تصویر 2 کارت من. تفاوت زیاده نه؟

xr6odhzdpav7uv33i28a.jpg

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

post-7048-0-15453700-1327308386_thumb.jpg

ممنون. جالبه اکثر 560Ti ها بالای 90 درصد هستن (*)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واسه من که پیغام میده ساپورت نمی کنه کارتمو...! :huh:

یه amd دیگه امتحان کنه ببینه اصلا واسه ما هست یا نه؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرتون به مرور زمان احتمال داره این رقم کاهش پیدا کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرتون به مرور زمان احتمال داره این رقم کاهش پیدا کنه.

فکر نمی کنم. چون این درصد رو از روی کد سخت افزاری که به طور ثابت روی چیپ ثبت شده اعلام میکنه

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجیبه چون تو سایت هایی که میدیدم نتایج کارتهای AMD رو هم گذاشته بودن!

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

بهمن جان یکی از کارتهای شما 100.9 درصد کیفیت داره :D اور دوز شده کارتت ;)

لینک به دیدگاه

درود

نیما خان کارت من(5670) رو هم نشناخت.

با AMD مشکل داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان یکی از کارتهای شما 100.9 درصد کیفیت داره :D اور دوز شده کارتت ;)

آره. جالبه. واقعا هم کارت خوبی از آب در اومده. اورکلاک میشه مثل بنز... :D در مورد درصد های بالای 100 خود W1zzard تو Techpowerup گفته بود که نیاز به تغییر تو مقیاس در نسخه های آینده داره و از تعداد نسبتا زیاد درصد های بالای 100 متعجب شده بود و می گفت انتظارش رو نداشته و معیار رو یه خورده پایینتر از حد لزوم در نظر گرفته بوده. به احتمال زیاد تو نسخه بعدی کارت بالای 100 به ندرت دیده بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در نسخه های قبلی این علامت سوال هم وجود نداشت ... این علامت به عنوان Render Test به تازگی اضافه شده ...

اینم از کارت من ...

post-7934-0-79617500-1327316463_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان واسه لپتاپ من زده 812% :blink:

سوپر دز شده؟؟!! :D

99cqzop1oqffv4gv0yd.png

لینک به دیدگاه

روی کارت GF 240 هم جواب نمیده . مثل اینکه از یک سری کارت به بعد رو ساپورت میکنه .

لینک به دیدگاه

واسه 480 برند MSI برد رفرنس من زده 78.6%

احساس می کنم چیپ هایی که برندهایی مثل EVGA وgiga و ASUS تولید می شه مثل 560 جناب HEx از کیفیت بهتری برخورداره واسه همین شاید گرون تر باشه. ولی این فقط احساسه و با دیدن نتایج کارت خودم و خودش !! :lol: فهمیدم.

post-6175-0-54791000-1327317432_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در نسخه های قبلی این علامت سوال هم وجود نداشت ... این علامت به عنوان Render Test به تازگی اضافه شده ...

اینم از کارت من ...

اون علامت سئوال به خاطر اینه که در کارتهای جدید سیستم Power Saving وقتی کارت در حال Load نباشه سرعت لینک PCI-E رو پایین میاره و با زدن اون یه تست اجرا میشه تا کارت در حالت Load قرار بگیره و سرعت واقعی PCI-E به نمایش در بیاد. مثلا در کارت من که GTX 460 هستش تو حالت عادی PCI-E 1.1 نمایش داده میشه ولی در حالت Load به PCI-E 2.0 تبدیل میشه که حالت اصلیش هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واسه 480 برند MSI برد رفرنس من زده 78.6%

احساس می کنم چیپ هایی که برندهایی مثل EVGA وgiga و ASUS تولید می شه مثل 560 جناب HEx از کیفیت بهتری برخورداره واسه همین شاید گرون تر باشه. ولی این فقط احساسه و با دیدن نتایج کارت خودم و خودش !! :lol: فهمیدم.

شما اورکلاک پذیری کارت رو تست کردید؟ بالاترین کلاکی که میزنه چنده؟ ولتاژ دیفالتش چند ولته؟

لینک به دیدگاه

شما اورکلاک پذیری کارت رو تست کردید؟ بالاترین کلاکی که میزنه چنده؟ ولتاژ دیفالتش چند ولته؟

من دیدم برند EVGA دوستان اور کردند بدون هیچ ولتاژی یعنی ولتاژ دیفالتش کور تا 850 رفته.

برای من 810 بعضی وقتا 815 هست ( دما) و باید 1.050 بدم تا برسم به 850 . بالاتر هم نمیره. اصلا.

بله تاثیر داره !

یه نوع بچ نامبر CPU هست . فقط به % . خیلی خوبه اگرقیک نباشه. عالیــه

لینک به دیدگاه

یادم نبود ولتاز دیفالتش توی لود باGPUz و MSIافر برنر زده 1013میلی ولت که برای 480 معمولا زیر 1 ولت هست.

ویرایش شده توسط HOPLITE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با ولتاژ 1.062 که اندکی از ولتاژ ریفرنس 1.050 بالاتر هست رو فرکانس 990مگاهرتز کاملا پایدار میشم.فکر کنم نتیجه خوبی باشه.با ولتاز مرجع هم 983مگاهرتز.من با OCCT 4.0 تست پایداری میگیرم که فکر نکنم هیچ برنامه ای بتونه اینقدر فشار بیاره به کارت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من دیدم برند EVGA دوستان اور کردند بدون هیچ ولتاژی یعنی ولتاژ دیفالتش کور تا 850 رفته.

برای من 810 بعضی وقتا 815 هست ( دما) و باید 1.050 بدم تا برسم به 850 . بالاتر هم نمیره. اصلا.

بله تاثیر داره !

یه نوع بچ نامبر CPU هست . فقط به % . خیلی خوبه اگرقیک نباشه. عالیــه

اون موقع که من 480 EVGA داشتم یادمه برای کور 850 باید ولتاژ 1.137 میدادم تا آرتیفکت نداشته باشه. کاش اون موقع هم این ASIC Quality بود و میتونستیم مقایسه کنیم. ولتاژ دیفالتش هم فکر میکنم 0.987 ولت بود.

لینک به دیدگاه

فکر کنم مشکل دمایی دارید شما! با چی تست کردید؟ بره بالای 90 دما هیچ بشری نمی تونه ببرش روی 850.

ولتاژ دیفالتش یعنی توی لود ؟ برای من هم 0.987 می شه ولی روی ایدل پخش ویدوو.0.887 هم دسکتاپ!

اون مدلی که گفتم از evgs هیدرو کوپر بود :D .

اما کلا اطالعات دوتامون کامل نیست که بخواییم با 2 تا تست مختلف یه نتیجه واحد بگیریم.

ویرایش شده توسط HOPLITE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1 سال پیش فروختمش الان ندارم. ولی ولتاژ لیمیترش رو آنلاک کرده بودم تا 1.21 هم میرفت. با ولتاژ 1.187 کور 875 رو میزد و 3DMark Vantage رو کامل پاس می کرد. حتی فنش رو هم تو حالت Auto میگذاشتم و نیازی به اضافه کردن دستی نبود.( البته 2 تا فن 12 سانتی کنار کارت و پشت VRM ها گذاشته بودم ) مسلما Furmark رو پاس نمیکرد ولی Game و Benchmark ها رو جواب میداد. بله تو حالت لود دیفالتش 0.987 بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...