رفتن به مطلب

اعلام کیفیت GPU کارت گرافیکی اعضای LION

Bahman
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

جالب بود متشکر

برای بنده Asus GTX560 Dc هست که زد 87.1!

تا الان بدون ولتاژ خیلی خوب اور شده!

بنده پیشنهادم اینه که یه جدول برای خودمون از طریق همین روش تهیه کنیم ببینیم یازده کدوم شرکت بالاتر بوده اینطوری میتونیم یه برداشت شخصی ساده هم داشته باشیم!

لینک به دیدگاه

بهمن جان یکی از کارتهای شما 100.9 درصد کیفیت داره :D اور دوز شده کارتت ;)

اوردوززز :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D

لینک به دیدگاه

دوستان زوتک(zotac) بخرین جایزه ببرین :p

post-9289-0-22201500-1327326197_thumb.jpg

ویرایش شده توسط arashmolii
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه میزونم 100.0 اومده :D احتمالا برنامه نویس از روی کارت شما درصد ها رو تعریف کرده بوده :lol:

لینک به دیدگاه

اون علامت سئوال به خاطر اینه که در کارتهای جدید سیستم Power Saving وقتی کارت در حال Load نباشه سرعت لینک PCI-E رو پایین میاره و با زدن اون یه تست اجرا میشه تا کارت در حالت Load قرار بگیره و سرعت واقعی PCI-E به نمایش در بیاد. مثلا در کارت من که GTX 460 هستش تو حالت عادی PCI-E 1.1 نمایش داده میشه ولی در حالت Load به PCI-E 2.0 تبدیل میشه که حالت اصلیش هستش

اقا دستت درد نکنه همین برامن سوال شده بود

لینک به دیدگاه

اقا دستت درد نکنه همین برامن سوال شده بود

خوبه سوال شده بود برای شما من سر همین موضوع 5870 بدم گارانتی گفتم خرابه :lol: سال ها پیش!

لینک به دیدگاه

بهمن جان دست گلت درد نکنه. مطلب بسی جالبه ما هم تست میکنیم و نتیجه رو میذاریم.jUsT tHaNkS..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان دست گلت درد نکنه. مطلب بسی جالبه ما هم تست میکنیم و نتیجه رو میذاریم.jUsT tHaNkS..

خوشحالم که مفید بوده. منتظر تست شما با 580 Lightning Xtreme هستم!! B)

راستی Core 900 MHz رو با چه ولتاژی میزنه؟

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

الان که کافی نتم میرم خونه چک میکنم اما زیاد با ولتاژ کاری نداشتم.تا 880 رو بدون تغییر ولتاژ پایدار گرفتم البته کولینگ سیستمم افتضاحه باید یه GREEN X7 بگیرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

آنبرد 4250+ 7200 رو امتحان کردم جواب نداد

لینک به دیدگاه

سلام.من تست کردم.احتمالا ویفر بوردم مینو بوده!! 65.1% در ضمن 900mhz رو روی ولتاژ پیش فرض 1.038v میگرفتم.فقط دور فنها کمی میرفت بالا.توی بازیهای سنگین هم اصلا فریز نداشت.

4qi06gepzex2bc9dd2qg.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا من تو کف MW2 موندم.چقدر فشار میاره به سیستم.چندوقت پیش داشتم مقایسه میکردم با MW3 که دیدم MW3 خیلی رونتره ، گرافیک و پردازنده خیلی کمتر از MW2 داغ میکنه.باورتون نمیشه تو تابستون حدود هر 5 روز یکبار فقط تو بازی MW2 صفحه آبی میگرفتم.همون زمان کرایسیس دو رو بازی میکردم و مشکلی نداشتم.روزی 5 تا 6 ساعت کرایسیس دو(معمولا بازی هارو رو بالاترین دیفیکلتی بازی میکنم بخاطر همین بیشتر طول میکشه بازی) ولی مشکلی نبود.فکر کردم برای پردازنده انلاکی هست که نبود.برای آورکلاکش هم نبود برای تایمینگ رم هم نبود ولی مشکل پابرجا بود.تا چند وقت پیش که داشتم بتل 3 بازی میکردم که دیدم تو بتل 3 این مشکل وجود نداره در حالی که بتل 3 هم به پردازنده و هم به گرافیک خیلی فشار میاره.دست آخر بعداز کلی بالا پایین کردن متوجه شدم NB ولتاژ کم میاره چون فرکانس 2600هست و فقط MW2 صفحه ابی میگرفت که با افزوردن ولتاژ مشکل حل شد.این همه گفتم که یه تجربه رو اینجا براتون بازگو کنم و اونم اینه که اگر میخواهید بیشترین فشار رو به گرافیک و پردازنده تون وارد کنید MW2 رو با جزئیات بالا پلی کنید.تست Small FTT رو چندین ساعت ران میکردم ولی نمیتونست مششخص کنه که NB ولتاژ کم میاره ولی mw2 صفحه آبی میگرفت ومشخص میکرد که یک جایی مشکل وجود داره.

لینک به دیدگاه

ضمنا بنده فروم techpowerup.com رو که بهمن این قابلیت برنامه رو از اونجا معرفی کرد خوندم و یه چیزایی دستگیرم شد که بد نیست شما هم بدونین.

مقدار ASIC کارت شما نمایشگر کیفیت ویفر بورد گرافیک شماست.این مقدار هرچی بیشتر باشه کیفیت بورد شما بالاتره. اما دلیلی بر برتری کارت شما نمیتونه باشه.در واقع اگر شما اورکلاکر باشید به مقدار ASIC پایینتری نیاز دارین.چراکه :

مقدار ASIC بالاتر = مقدار نشتی جریان کمتر = دمای کار پایینتر = ولتاژ دیفالت بیشتر

کارتهایی که نشتی جریان کمتری دارند ولتاژ بیشتری دارند و برای ظرفیت اورکلاک پایینتری دارند.

مقدار ASIC پایینتر = نشتی جریان بیشتر = دمای کار بالاتر = ولتاژ دیفالت کمتر

کارتهایی که نشتی جریان بیشتری دارند را اگر بخوبی خنک نمود (مثل LN2 یا H20 ) قابلیت اورکلاکینگ بالایی خواهند داشت.

به عبارتی کارت های با ASIC بالاتر(نشتی کمتر) شرایط عملکرد بهتری دارند(MORE EFFICIENT)

و کارتهای با نشتی بالاتر قابلیت اورکلاک بهتری دارند.

دقت داشته باشید قطعه ای که نشتی نداشته باشد یا نشتی آن صفر باشد مناسب اورکلاکرها نیست.بلکه مصرف برق بهتری خواهد داشت.البته اینجا منظور به هیچ وجه این نبوده که ASIC 100% مساوی نشتی جریان 0.بلکه درصد ASIC تنها یک مقیاس هستش.

اگر یک قطعه سیلیکونی نشتی نداشته باشه یا اصطلاحا نشت نکنه به اندازه گرمایی که تولید میکنه قدرت ایجاد نمیکنه.

لینک به دیدگاه

این ASIC هم داستانی شده واسه خودش. فرومای خارجی دیگه ASICشون رو هم به مشخصات گرافیکشون توی امضا اضافه کردن.ما هم بکنیم. :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمای کار پایینتر = ولتاژ دیفالت بیشتر

دمای کار بالاتر = ولتاژ دیفالت کمتر

آقا من با این دو قسمت کاملا مخالفم.چون واضحه که هرچقدر ولتاز بالاتر باشه دما هم بالاتره ولی شما عکس اینو نوشتی....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم اشتباه لپی پیش اومده باشه. درستش اینه که هر چقدر نشت جریان در یک چیپ کمتر باشه نیاز به ولتاژ کمتری داره و دما و مصرف برقش هم کمتر میشه. ولی یک چیپ با نشت جریان بیشتر مثلا برای اورکلاک توسط LN2 بهتره چون ولتاژ بیشتری رو میتونه تحمل بکنه. در واقع یک چیپ با نشت جریان کمتر برای اورکلاک با Air Cooling بهتره. چون نیاز به ولتاژ کمتری داره و دمای پایین تری هم خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

من اینو نسبی نوشتم. یعنی اینکه اگر دوتا گرافیک با ASIC 100% و 50% باشیم و ولتاژ دیفالت 100% = 1.000V باشه و ولتاژ دیفالت 50% = 0.970V این کارت دوم وقتی به ولتاژ 1.000V میرسه گرمای بیشتری تولید میکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من اینو نسبی نوشتم. یعنی اینکه اگر دوتا گرافیک با ASIC 100% و 50% باشیم و ولتاژ دیفالت 100% = 1.000V باشه و ولتاژ دیفالت 50% = 0.970V این کارت دوم وقتی به ولتاژ 1.000V میرسه گرمای بیشتری تولید میکنه.

اتفاقا من 2 تا GTX 460 دارم. که یکیشون ASIC 100.9% و ولتاژ دیفالتش 0.937 ولته و تا 980 Core اورکلاک میشه . اون یکی ASIC 56.6% و ولتاژ دیفالتش 1.025 ولته و بالاتر از Core 930 اورکلاک نمیشه. و دمای اولی هم چون ولتاژش پایین تره کمتر از دومی هستش

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

این برنامه فقط کیفیت چیپ کارتهایی با معماری Fermi و Southern Islands رو بررسی میکنه .

برنامه دیگه ای برای اینکار نیست که با گرافیک های AMD هم سازگار باشه؟

لینک به دیدگاه

اتفاقا من هم همچین موردی توی TECHPOWERUP خوندم و گفته بودن ASIC نمیتونه خیلی نتایج دقیقی برای پیش بینی اورکلاک و ولتاژها انجام بده.کلا کارت های با ASIC پایینتر برای اورکلاک با LN2 مناسب تر هستن .

لینک به دیدگاه

این برنامه رو وقتی توش کارت nvidia ی لپتاپم رو انتخاب میکنم cpu usage اش میره رو 25 درصد و برنامه کرش میکنه...دوستان نظری دارید ؟

win 7 64

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این برنامه فقط کیفیت چیپ کارتهایی با معماری Fermi و Southern Islands رو بررسی میکنه .

برنامه دیگه ای برای اینکار نیست که با گرافیک های AMD هم سازگار باشه؟

اگر تمام پست ها رو از اول تا اینجا مطالعه کنید متوجه میشید که نتایج این برنامه خیلی سازگار با منطق نیست.در هر صورت احتمالا در نسخه های بعدی AMD هم وارد این جریان بشه و یا اینکه حداقل باگ این برنامه کمتر بشه چون اگر اشتباه نکنم درصد بالای صد داره که بی معنی هست در دنیای واقعی غیر از تورم ما!

یه سری از دوستان درصد های بالای 500گرفتن که خیلی عجیبه و عملکرد برنامه رو زیر سوال میبره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای منم پشتیبانی نکرد . Asus GTX 295

فکر میکنم اصلا یه چیز غلطی باشه . چطور میتونه برای یه نفر 800 درصد بزنه؟!

سرکاریه :D

نه عزیزم باگ برنامه هست(عدم تطبیق و شناسایی انواع کارت) و احتمال خیلی زیاد تو نسخه های بعدی اصلاح میشه.

لینک به دیدگاه

فکر کنم اشتباه لپی پیش اومده باشه. درستش اینه که هر چقدر نشت جریان در یک چیپ کمتر باشه نیاز به ولتاژ کمتری داره و دما و مصرف برقش هم کمتر میشه. ولی یک چیپ با نشت جریان بیشتر مثلا برای اورکلاک توسط LN2 بهتره چون ولتاژ بیشتری رو میتونه تحمل بکنه. در واقع یک چیپ با نشت جریان کمتر برای اورکلاک با Air Cooling بهتره. چون نیاز به ولتاژ کمتری داره و دمای پایین تری هم خواهد داشت.

سلام بهمن جان در هر دو مورد نشتی جریان کمتر بهتر هست فرض کنید شما یک دو عدد کارت 580 دارید که کارت اول با 1.45 میتونه 1500پاس کنه و کارت دوم با ولتاز 1.45 نمیتونه این فرکانس پاس کنه حال ممکنه به ولتاژ بالاتری نیاز داتشه باشه که در این صورت بحثOCp&OVP پیش میاد یا کلا ممکنه توانایی رسیدن به فرکاسن بالاتر نداره که در هر دو صورت GPU اول برای اکستریم اور هم بهتر عمل میکنه ،یکی از معیار های انتخاب کارت خوب برای اور گرید جیپیو هست @};-

نشتی جریان کمتر فقط از هدر رفت توان به صورت گرما و.. جلوگیری میکنه در واقع توان مفید در دسترس سیپیو رو افزایش پیدا میکنه و ارتباطی با تحمل ولتاژ نداره از دید بنده تحمل ولتاز به خصوصیت چیپ و طراحی مدار تغذیه بر میگرده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...