رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید نوت بوک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

امیر خان و آقا فرشید مرسی از راهنماییاتون .برا توضیحاتتونم دستتون درد نکنه .لطف کردین.

لینک به دیدگاه

• ارسال 71
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

امیر خان و آقا فرشید مرسی از راهنماییاتون .برا توضیحاتتونم دستتون درد نکنه .لطف کردین.

خواهش می کنم

یه چیز دیگه هم که است اینکه مدل هایی مثل y510 یا سری G ایسوس درسته ابهتی خارقالعاده و گیمینگ دارن و قدرتشون بسیار قویست ولی بسیار یوقور و سنگین وزنن

لینک به دیدگاه

بله .داشتم مشخصاتشونو میدیدم به همین فک کردم .خیلی سنگینه برا جابجاییش! میشه اگه نمونه های دیگه  به ذهنتون رسید باز هم بگین؟ :redface:

لینک به دیدگاه

میدونید من برا پروژه های معماری میخوام.نرم افزارایی مثل اتوکد و تری دی .دوس ندارم وقتی تردی کار میکنم همش هنگ کنه!برا همین دنباله یه لپتاپ قدرتمندم !حالا نه اینکه بترکونه!ولی مناسب باشه و کشش این برنامه هارم داشته باشه!

لینک به دیدگاه

میدونید من برا پروژه های معماری میخوام.نرم افزارایی مثل اتوکد و تری دی .دوس ندارم وقتی تردی کار میکنم همش هنگ کنه!برا همین دنباله یه لپتاپ قدرتمندم !حالا نه اینکه بترکونه!ولی مناسب باشه و کشش این برنامه هارم داشته باشه!

پیشنهاد میکنم برای اجرای هر جه بهتر نرم افزارهای مورد نظرتون به لبتاپ هایی که S.S.D دارند بیشتر فک کنید .

لینک به دیدگاه

میشه لطفا بگین s.s.d مربوط به چیه؟اصلا یعنی چی ؟

SSD(دیسک های حالت جامد ) به نوعی حافظه گفته می شود که فاقد اجزای متحرک است. و به دو نوع مبتنی بر فلش و DRAM تقسیم می شود. تکنولوژی این نوع حافظه بسیار مشابه تکنولوژی است که در حافظه های RAM به کار رفته است و اطلاعات توسط جریان الکتریسیته قابلیت نوشتن و یا پاک شدن را دارند. این امکان سرعت دسترسی اطلاعات بسیار بالایی را برای آنها فراهم می کند.

از جمله ویژگی های دیگه اش نسبت به هاردهای معمولی:

سرعت بسیار بالاتر

کاملا بی صدا هستند

در مقابل ضربه مقاوم ترند، مصرف کمتری دارند و گرمای کمتری هم تولید می کنند

و البته در مقابل این همه مزایا یک مشکلی هم دارند و اون هم اینکه هنوز خیلی گرون هستند.

خلاصه به جای هارد استفاده میشه و سرعت خیلی بالایی داره .

ویرایش شده توسط Peyman_NP
لینک به دیدگاه

عاااللییه ! مرسی از توضیحاتتون. لطف کردین.میشه چند نمونه لپ تاپ با این ویژگی معرفی کنی؟

راستی لپ تاپ ACER – V3 571G – Core i7 برا کاره معماری به درد میخوره؟

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم برای اجرای هر جه بهتر نرم افزارهای مورد نظرتون به لبتاپ هایی که S.S.D دارند بیشتر فک کنید .

به نظرم این کار نکنن بهتر هست

چون قیمت لپ تاپ باعث میشه سر به فلک به کشه

به جاش اول یه یه هارد دیسک بگیره و بعد به اس اس دی تبدیل کنه بهتر

یکم تو رنج قیمت لپ تاپ تاثیر میکنه

البته این نظر من هست

لینک به دیدگاه

عاااللییه ! مرسی از توضیحاتتون. لطف کردین.میشه چند نمونه لپ تاپ با این ویژگی معرفی کنی؟

اگه فقط برای کار معماری و max3D می خاین انچنان رو گرافیک که 4 گیگ باشه مانور ندید

بیشتر به رم و cPu نگاه کنید کافیه

در رابطه با لپ تاپ ایسر که گفتید گرافیکش از نوع DDr 3 هست که خب این یک عیب هست نسبت به قیمتش گرچه 4گیگ هست :)

اما خب باز هم تقریبا هم قیمت ایسوس و لنوو هست

http://kimiaonline.com/UI/ProductDetail.aspx?PID=863

:)

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از همه برا کمکاتون و راهنمایی هاتون . میشه لطفا توضیح بدین چرا ddr3 بودنش براش ایراده؟ چی هست اصلا؟ خیلی تاثیر داره؟تاثیرش در چه مورده؟آخه من زیاد وارد نیستم به اینجور موارده تخصصی.

لینک به دیدگاه

Acer Aspire V5-572G-73538G1Tak رو بگیر،گرافیکش از بقیه خیلی قوی تره!Gt 750m 4GB!!!

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از همه برا کمکاتون و راهنمایی هاتون . میشه لطفا توضیح بدین چرا ddr3 بودنش براش ایراده؟ چی هست اصلا؟ خیلی تاثیر داره؟تاثیرش در چه مورده؟آخه من زیاد وارد نیستم به اینجور موارده تخصصی.

دوست عزیز الان اکثر کارت گرافیک های بازار ddr5 هستند و خب ddr3 عیبش در سرعت رم ان هست

حجم زیاد مهم نیست در کارت گرافیک بلکه تعداد هسته یا کوادا و بعد معماری اون و سپس نوع حافظه و در اخر حجم اون هست

شاید کارای این کارت در حد یک کارت 1 یا 2 ddr5 هست

البته تا اونجایی که من می دونم و دیدم

شما خیلی دارید روی حجم کارت مانور میدید و از نوع قطعات و تکنولوژی به کار رفته در ان یکم دور شدید

با حرف های که در رابطه با نحوه استفادتون گفتید 2گیگ برایتون کفایت میکنه اما بجاش مطمن بشید حداقل cpu 4هسته ای با کش 6مگ و رم 8 گیگ باشه

اگر رم 4 بود و دیگر قطعات خوب بودند زیاد نارحت نباشید بعدا میتونید به 8 یا بیشتر ارتقا بدید خودتون :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز الان اکثر کارت گرافیک های بازار ddr5 هستند و خب ddr3 عیبش در سرعت رم ان هست

حجم زیاد مهم نیست در کارت گرافیک بلکه تعداد هسته یا کوادا و بعد معماری اون و سپس نوع حافظه و در اخر حجم اون هست

شاید کارای این کارت در حد یک کارت 1 یا 2 ddr5 هست

البته تا اونجایی که من می دونم و دیدم

شما خیلی دارید روی حجم کارت مانور میدید و از نوع قطعات و تکنولوژی به کار رفته در ان یکم دور شدید

با حرف های که در رابطه با نحوه استفادتون گفتید 2گیگ برایتون کفایت میکنه اما بجاش مطمن بشید حداقل cpu 4هسته ای با کش 6مگ و رم 8 گیگ باشه

اگر رم 4 بود و دیگر قطعات خوب بودند زیاد نارحت نباشید بعدا میتونید به 8 یا بیشتر ارتقا بدید خودتون :)

اشتباه می کنید اکثرا DDR 3 هستن و تم و توک GDDR5 توشون پیدا میشه .

لینک به دیدگاه

امیر محمود تاپیکت داره به کجا میره بگو خریدم برید یه جا دیگه :)))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امیر محمود تاپیکت داره به کجا میره بگو خریدم برید یه جا دیگه :)))

اتفاقا خوبه فکر کنم یه جای جامع برای راهنمایی باشه

چون اسم تاپیک هم همینه دیگه مشاوره برای خرید نوت بوک " دیگه هم لازم نیست که مردم تایپک جداگانه برای خرید بزنن

----------------

لینک به دیدگاه

منظور کارت گرافیک پیشرفته و حرفه ای بود که

maryam f اگه اشتباه نکنم دنبال همون ها هستند
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سسسسلام همگی :) ممنونم به خاطر کمکها و نظراتتون .لطف کردین .من تصمیم گرفتم asus n550 jv بخرم. :cowboy: اگرچه از این ddr 3 و ddr5 زیاد سر در نیووردم :wacko: اما امیدوارم نیاز های کاریمو براورده کنه :-B .به هر حال از همه ی شما برا اطلاعات مفیدی که در اختیارم گذاشتین ممنونم. @};-

لینک به دیدگاه

سسسسلام همگی :) ممنونم به خاطر کمکها و نظراتتون .لطف کردین .من تصمیم گرفتم asus n550 jv بخرم. :cowboy: اگرچه از این ddr 3 و ddr5 زیاد سر در نیووردم :wacko: اما امیدوارم نیاز های کاریمو براورده کنه :-B .به هر حال از همه ی شما برا اطلاعات مفیدی که در اختیارم گذاشتین ممنونم. @};-

بهترین انتخاب ممکن در رنج قیمت زیر 4 میلیون، همین لب تاپ هست! هیچ شکی درش نداشته باشید.

چیز بهتری در ایران موجود نیست فعلاً. مبارکتون باشه بابت بهترین انتخاب ممکنی که داشتید و بهتون تبریک میگم!

ویرایش شده توسط Hessam II
لینک به دیدگاه

من از استادان عذر میخوام ولی اگه نخریدی اینو بخر واقعا لب تاب خوبیه درسته مارکش زیاد دهن پر کن نیست ولی خیلی مزایا داره قیمتشم عالیه

HP ProBook 4540s-H - لپ تاپ اچ پی پروبوک 4540s

لینک به دیدگاه

من از استادان عذر میخوام ولی اگه نخریدی اینو بخر واقعا لب تاب خوبیه درسته مارکش زیاد دهن پر کن نیست ولی خیلی مزایا داره قیمتشم عالیه
HP ProBook 4540s-H - لپ تاپ اچ پی پروبوک 4540s

این لب تاپ در برابر اون مدل ایسوس، به جز در باتری، در سایر موارد، هیچ حرفی برای گفتن نداره و کاملاً ضعیف تر از Asus N550JV هست!

کیفیت ساخت مدل ایسوس هم خیلی سرتر هست!

شک دارید، اینم با مدرک خدمت شما در حوزه ی پردازنده و کارت گرافیک:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4700HQ-vs-Intel-Core-i7-3632QM-BGA1224

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-7650M-vs-GeForce-GT-750M

برتری مدل ایسوس کاملاً محسوس هست و قیمتش هم گویای این هست!

ویرایش شده توسط Hessam II
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...