رفتن به مطلب

مشکل تهیه سخت افزار

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دیروز به درخاست یکی از دوستان برای خریدن کامپیوتر روانه پاساژ های شهر شدیم.

متاسفانه تو شهر ما که به پایتخت هم نزدیک هستیم.خبری از CPu های رده بالا نیست.خودمو کشتم یه 7850 Black Edition پیدا کردم که کاراییش در حد 7400 اینتل هست.واقعا بهت زده بودم که یه پردازدنده رده بالا تو شهر ما پیدا نمیشه.

سیستمی که قصد دارم برای این دوستمون تهیه کنم به شرح زیر هست:

Main :Asus m4n78se

cpu:7850be

ram:2*2gb patriot 800

hard:Samsung F1-320gb 16mb

vga:Sapphire 4670 512mb DDR3

chasis :magnum Green

Power :????

مانیتور داره CRT که رزولوشنش از1024*1280 بالاتر نمیره و هدف هم گیمینگ هست که این سیستم اکثر بازیها رو در این رزولوشن جواب میده.

مادربورد رو از 81 تا 92 به ما قیمت دادن که من متوجه نمیشم این تفاوت قیمت از یه مادربورد در یه پاساژ از چیه ؟مادربورد رو با قیمت 81 و گارانتی الماس خریدم.همینطور هارد رو با قیمت 46500 تومان خریدم.خیلی جالبه بونبد اینجا اصلا Seagate ندارن و میگن مکسیگیت دارم مشترکه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در مورد پردازنده دوستان 7850BE رو با 72500تومان و 7750 (بلک نیست)62500 تومان.به نظر اساتید 100مگاهرتز ارزش 10هزار تومان بیشتر داره.طرف اهل اور هم نیست و بودجه محدود هست.

در مورد رم همه Patriot و kingston و apacer دارن کینگ که تاخیر 6 هست و از دور خارج.پاتریوت های دوگیگابایتی که اینجا هست با باس 800 هم تاخیر 6 هست!؟مگه قدیما CL5 نبود.یه جا Kingmax پیدا کردم با باس 1066 و تاخیر 5 میگه 27 .نظرتون راجع به این چیه؟

کارت گرافیکو یه جا پیدا کردم میگه 89هزار تومان فکر کنم قیمتش عالی باشه(Sapphire)

در مورد پاور این دوستمون حدود 15 هزار بیشتر نداره . یه پاور دیدم فکر کنم Microlab بود 28آمپر رو خط 12 + داشت با سه سال گارانتی .به نظرتون کم نمیاره برای این سیستم؟قیمت هم 14هزار هست

باتشکر از اساتید و دوستان خوب لیونی.

لینک به دیدگاه

power که حتما کم میاره به نظر من حداقل یه پاور 400 وات ریل نیازه ، به عبارت دیگه زیر 40 تومن برای پاور این سیستم نمیشه چیز مناسبی گیر آورد !

لینک به دیدگاه

با سلام

در مورد پردازنده دوستان 7850be رو با 72500تومان و 7750 (بلک نیست)62500 تومان.به نظر اساتید 100مگاهرتز ارزش 10هزار تومان بیشتر داره.طرف اهل اور هم نیست و بودجه محدود هست.

در مورد رم همه patriot و kingston و apacer دارن کینگ که تاخیر 6 هست و از دور خارج.پاتریوت های دوگیگابایتی که اینجا هست با باس 800 هم تاخیر 6 هست!؟مگه قدیما cl5 نبود.یه جا kingmax پیدا کردم با باس 1066 و تاخیر 5 میگه 27 .نظرتون راجع به این چیه؟

کارت گرافیکو یه جا پیدا کردم میگه 89هزار تومان فکر کنم قیمتش عالی باشه(sapphire)

در مورد پاور این دوستمون حدود 15 هزار بیشتر نداره . یه پاور دیدم فکر کنم microlab بود 28آمپر رو خط 12 + داشت با سه سال گارانتی .به نظرتون کم نمیاره برای این سیستم؟قیمت هم 14هزار هست

باتشکر از اساتید و دوستان خوب لیونی.

درود

اگر اهل اور نیستند 7750 بگیرند.

پاتریوت الان هم تاخیر 5 هست شاید اونجا تمام کردن.

قیمت گرافیک عادلانست.

پاور حداقل یک 380 گرین بردارید و ریسک نکنید و گول لیبل های برند های غیر مطمعن رو نخورید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

متاسفانه تو شهر ما که به پایتخت هم نزدیک هستیم.خبری از CPu های رده بالا نیست.خودمو کشتم یه 7850 Black Edition پیدا کردم که کاراییش در حد 7400 اینتل هست.واقعا بهت زده بودم که یه پردازدنده رده بالا تو شهر ما پیدا نمیشه.

سلام دوست عزیز،

من اگه جای شما بودم شاید میومدم تهران خرید می کردم، ارزششو داشت.(با توجه به این که راهتون نزدیکه)

یا از همین فروشگاه لیون درخواست می کردم که برام بفرستن

در مورد پاور این دوستمون حدود 15 هزار بیشتر نداره . یه پاور دیدم فکر کنم Microlab بود 28آمپر رو خط 12 + داشت با سه سال گارانتی .به نظرتون کم نمیاره برای این سیستم؟قیمت هم 14هزار هست

.

در مورد پاور باید بگم من هم مثل شما دو سه بار مجبور شدم به خاطر محدودیت مالی، پاور های متفرقه بگیرم که به شدت پشیمون شدم ؛ پیشنهاد می کنم هر طور شده پاور رو از یک برند معتبر انتخاب کنید(Green 380A پیشنهاد مدیر انجمن) در غیر این صورت با مشکلاتی مثل ریست سیستم، خرابی پاور و قطعات و .... مواجه می شید.

(ضمنا بقیه قطعات رو خوب گرفتید =D> رم رو هم یا وضعیت موجود، همون Kingmax1066 بگیرید-گارانتی آواژنگ)

با احترام.

لینک به دیدگاه

با سلام

من اصلا قم سیستم نمیخرم.بیشتر راهنمایی میکنم بعد میفرستم تهران ولی این دوستمون شرایطش فرق میکنه.هندی هست.پاور 430گرین گرفتم.رم سوپر تالنت.پردازنده هم 7750

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...