رفتن به مطلب

AMD Phenom II X2 550 or Intel Core2Duo E7400

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام. دوستان مابین این دو پردازنده دوهسته ای یعنی AMD PhenomII X2 550 و Intel Core2Duo E7400 کدوم یکیرو تر انتخاب می کنید؟ حالا چرا این دو پردازنده رو گفتم به این دلیل بود که هردو اینها توی سری دو هسته ایها تقریبا در یک رنج قیمت هستند. بنده با پردازنده اینتل E7400 کار کردم وکاراییشو دیدم ولیکن با این پردازنده دو هسته ای ونسبتا جدیدAMD کار نکردم؟از اونجایی که این پردازنده AMD (جزو پردازنده های 45nm نانو متریه ودر فرکانس 3.1 کار میکنه با 6 مگابایت کش سطح سوم و دیگری قابلییت اورکلاک خوب به دلیل Black Editio بودن آن) ظاهرا"دارای مشخصات خوبی به نظرم اومد از دوستانی که از این پردازنده یا هردو آنها استفاده کرده اند خواهشمندم نظراتشون رو اعلام کنند. با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام منم منتظر نتیجه این 2 مقایسه هستم چون خودمم سر خرید این 2 موندم

ممنون

رضا مقدم

مویدات

لینک به دیدگاه

7400 اینتل در مجموع بهتره. اما اختلافشون خیلی نیست. واسه دیدن بنچمارکهاش به این آدرس یه سر بزن:

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=310&Itemid=63

لینک به دیدگاه

درود

در کل 550 قدرتمند تره به لحاظ کش بیشتر که 7 مگ کش هست با هایپر ترنسپورت 4000 مگاهرتز و فرکانس دیفالت 3100

rvns3pdwee380jmy8c4w.jpgGaming_01.png

Gaming_03.png

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

اقایون اگه میشه قیمتشون بگید که ببنیم از لحاظ قیمتی چه فرقی باهم میکنند

لینک به دیدگاه

درود

550 قیمتش خارج از ایران بین 100 تا 115 دلار در سایتهای فروش اینترنتی در نوسان هست.

لینک به دیدگاه

باسلام.

e7400 اینتل کمی قیمتش نسبت به 550 amd ارزونتر هست.e7400 توبازار حدود 120 هزار تومنه و550 حدودن 130 که البته توبازار ایران خیلی کمه وبه سختی گیر میاد. باتشکر

لینک به دیدگاه

در مورد کارهای که نیاز به مولتی تسکینگ قوی تر دارند که مشخصه بی شک amd550 بسیار سریعتر عمل خواهد کرد با 7مگ کشی که در اختیار دارد.وبا توجه به فرکانس3100مگاهرتزی که در اختیار دارد.

اما خوب پردازنده اینتلی هم قابلیتهای بسیار عالی برای اورکلاک دارد که براحتی میتواند خود را هم سطح پردازنده e8500 ببیند.

اما برای اینکه پردازنده را در حالت دیفلت باید مقایسه کرد نه اورکلاک بی شک برتری در اینجا با پلتفروم amd است.در ضمن باید خاطر نشان کرد که همین پردازنده هم از سری بلک ادیشن است که ضریب پردازنده باز دارد و همین پردازنده هم اگر خنک کننده خوبی در اختیار باشد عالی اور خواهد شد

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من

AMD Phenom II X3 710=130 T

که از هر دو قویتره

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

دارای 3 هسته و .....

لینک به دیدگاه

اره منم این سی پی یو رو بستم یعنی 710 رو عالی بوده برا گیم علی جون خدا روشکر

عالی.....

مویدات

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من

AMD Phenom II X3 710=130 T

که از هر دو قویتره

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

دارای 3 هسته و .....

باسلام.

به نکته خوبی اشاره کردید دوست عزیز این پردازنده از سری Phenom II هست وقیمت خوبی داره واز 550 خیلی قویتره البته بهتر از اون مدل 720 هست که قیمتش در حدود 15 تومن گرونتره در عوض هم فرکانس بالاتری داره(2.8Ghz)وهمینکه Black Edition هست. با تشکر

لینک به دیدگاه

من فکر کردم موضوع تاپیک این هست:

AMD Phenom II X2 550 or Intel Core2Duo E7400

وگرنه پیشنهاد من تو 2هسته ای E8500 هست:->:->

لینک به دیدگاه

من فکر کردم موضوع تاپیک این هست:

Amd phenom ii x2 550 or intel core2duo e7400

وگرنه پیشنهاد من تو 2هسته ای e8500 هست:->:->

باسلام.

دوست عزیز اگر موضوع عوض شد وصحبت از 710 پیش آمد به دلیل قیمت برابر با این دو پردازنده بود.اما پیشنهادی که شما فرمودید اصلا هیچ ربطی به موضوع نداشت چون از لحاظ قیمت هم خیلی تفاوت بین e8500 که شما فرمودید با مدل های ذکر شده وجود دارد. با تشکر

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز.

به نظر من AMD Phenom II به دلیل کش L3 وپشتیبانی از رم DDR3 کارایی بالاتری دارد.

ونکته دیگر اینکه شرکت AMD نسل بعدی cpu های خود را برپایه سوکت AM3 خواهد ساخت.

به نظر من باورود AMD Phenom II ها باید با core2duo خداحافظی کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...