رفتن به مطلب

در خواست کمک برای انتخاب و خرید سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یه سیستم میخام واسه رندر وی ری و کارهای گرافیکی ریل تایم تا 8 تومن میخام هزینه کنم ایا این سیستم مناسبه؟

ASUS Rampage IV Extreme 2011 MB 14,590,000
delete.png Intel Core i7-4930K Ivy Bridge-E Processor 19,850,000
delete.png Geil EVO Corsa 2400MHz 16GB 8GBx2 DDR3 6,490,000
delete.png Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200Rpm SATA3 2,890,000
delete.png Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD 4,350,000
delete.png ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5 15,290,000
delete.png Power Green GP1350B-OC 7,890,000
delete.png Pioneer DVD-RW 24X 550,000
delete.png ENERMAX ELC120 AiO Liquid CPU Cooler 3,470,000
delete.png D-Link DWA-525 Wireless Adaptor 510,000
delete.png GREEN X5 FUSION 2,950,000
delete.png

جمع سبد خرید : 78,830,000 ریال

ویرایش شده توسط ali.moosavi
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز . ورودتون رو به فروم لیون خوش آمد میگم . زبان رسمی فروم فارسی هست و ممنون میشم بعد از این فارسی تایپ کنید . پست های بعدی که با حروف انگلیسی تایپ بشن پاک خواهند شد . اگر ممکنه پست قبلی رو هم ویرایش کنید . ممنون .

در مورد سیستمتون :

اول نیازی به این مدل مادربورد ندارید . میتونید مادربورد ASUS P9X79 Pro با قیمت حدود 1 میلیون تهیه کنید .

دوم رم رو به 32 گیگ ارتقاء بدید . فرکانس 1600 هم برای شما کفایت میکنه . ولی حجم بیشتر مهمتره .

سوم کیس بهتری تهیه کنید . حداقل X7 . کیس انتخابی شما فضای کوچکی داره که مناسب این سیستم نیست .

لینک به دیدگاه

ممنون رم با باس 1600 با این مادربورد سازگاره؟

به نظر شما حالا که دارم این هزینرو میکنم بهتر نیست این مادر بورد رو بگیرم؟

میشه لطفا کیس با کولینگ مناسب بهم معرفی کنید؟ به نظر میاد x7 کولینگ مناسب نداره x9 هم خیلی سنگینه و ظاهر زیبایی نداره ممنون

لینک به دیدگاه

برای این سیستم پاور 1350 زیاد نیست؟ 1000 کافی نیست براش؟ بازم ممنون

لینک به دیدگاه

رم 1600 مشکلی نداره .

برای این گفتم مادربورد ارزونتر بگیری که هزینه باقیمانده  رو روی رم و کیس بذاری . اگر میتونی هزینه اضافی بکنی گرفتن مادربورد بهتر ضرر نداره .

X7 ک.لینگ خیلی خوبی داره . خودم دارم . کیس فوق العاده ایه . از نظر سیستم کولینگ از X9 بهتره . فقط فضای کوچکتری داره .

پاور 1350 زیاد که هست . میتونی کمتر هم بگیری . ولی اگر بخوای سیستم رو 24 ساعته استفاده کنی و اور هم بخوای بکنی بهتره پاور بیشتر از نیازت داشته باشی . 1000 وات نرماله برای سیستمت . 1200 وات آینده نگرانه هست . اگر بخوای قطعه ای هم اضافه کنی میتونی .

لینک به دیدگاه

از اونجایی سرعت رم توی سیستم تاثیر داره بهتر نیست 2400 باشه؟ رم geil کیفیت مناستی داره؟

لینک به دیدگاه

تقریبا من همین سیستم رو چندماه پیش خریدم و مثل شما کارهای سنگین decode و decryption انجام میدم و

مادربورد که واقعا عالیه و برای کار های سنگین چون خیلی جون سخته

سی پی یو هم خیلی عالیه و تقریبا در حد 3960 هست قدرتش ولی چون تازه به بازار اومده یه کم قیمتش کاذب هست منم منتظرم یه کم بیاد پایینتر یکیش رو بخرم

2400 بیشتر به درد اورکلاک میخوره 1600 بخری بهتره

اگه  ssd 64 گیگ کارت رو راه میندازه یکیش رو بخر و بیشترین هزینه رو بزار روی رم و گرافیک

پاور 1350 خیلی زیاده برای 4930 و یک گرافیک 770 بهتره 850 وات بخرین

با هم تاکید میکنم بقیه پولتون رو صرف خرید گرافیک و رم بالاتر بکنید

بقول آقا حمید پاور 1000 وات بخرین بهتره و بعدا میشه یک 770 هم sli کرد

ویرایش شده توسط peyman_sh
لینک به دیدگاه

رم Geil خوبه . سرعت 2400 هم تاثیرش اونقدر نیست که براش هزینه اضافی بکنی . حجم تاثیر بیشتری داره . مادربورد شما تا 64 گیگ ساپورت میکنه در حالت 4 کاناله . 8 تا ماژول 8 گیگ میتونی روش بذاری . برای کاری هم که داری رم خیلی مهمه .

ضمنا میتونی بعضی قطعات مثل رم رو دست دوم بگیری . به صرفه تر در میاد .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

به نظر شما بهتر نیست فعلا مادر بورد رو با رم 16 بگیرم بعدا رم رو افزایش بدم؟ چون مادر بورد دیگه قابل تاغییر نیست؟

لینک به دیدگاه

این مادر بورد رم 1600 ساپورت نمیکنه فکر کنم تفاوت قیمت رم 1600 و 2400 کمتر از 100 تومنه

لینک به دیدگاه

3ds max 2014  حد اکثر رمی که ساپورت میکنه 12 گیگ بیشتر بودن رم در حال حاضر تاثیر داره؟

لینک به دیدگاه

میتونی مادربورد رو مدل ASUS P9X79 Delux بگیری . چیزی از اون مدلی که خودت گفتی کمتر نداره . کمی قابلیتهای تنظیم اورکلاکش کمتره . ولی به همون اندازه پرقدرته و امکانات خیلی خوبی هم داره . کارت شبکه وای فای هم داره و نیازی به خرید کارت جدا نداری . قیمتش حدود 1260 هست که قیمت کارت شبکه رو کم کنی 1210 در میاد تقریبا .

حدود 250 تومان ارزونتر از اون بورد که خودت گفتی . میتونی هزینه اضافه اون رو روی رم بذاری . اگر میخوای 100 تومان هزینه بیشتر برای رم 2400 بکنی ایرادی نداره  .ولی سعی کن 32 گیگ رو بگیری . هزینه ای هم که بابت کم کردن پاور میمونه میتونی بذاری برای کیس .

لینک به دیدگاه

3ds max 2014  حد اکثر رمی که ساپورت میکنه 12 گیگ بیشتر بودن رم در حال حاضر تاثیر داره؟

شما گفتی میخوای رندر ریل تایم بگیری . برای ریل تایم باید رم زیادی داشته باشی . اگر میخوای رندر تک فریم با 3DMAX بگیری فرق میکنه . همون 16 خوبه . ولی برای ریل تایم 16 اذیت میکنه .

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

این مادر بورد رم 1600 ساپورت نمیکنه فکر کنم تفاوت قیمت رم 1600 و 2400 کمتر از 100 تومنه

انعطاف پذیری این بورد خیلی خوبه

یک بار روی سوکت سمت چپی مادر بورد یک رم 4 گیگ 1333 یکی از بچه ها رو بستم هیچ مشکلی نداشت

لینک به دیدگاه

پس پاور 1000 کافیه؟ از اونجا که وقت رندر Cpu واسه زمان زیاده 100% کار میکنه مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

مرسی پس رم رو 32 میکنم فقط این فن که انتخاب کردم خوبه؟

اگر میخوای اورکلاک کنی خوبه .البته نه خیلی سنگین .  اگر نمیخوای اورکلاک کنی میتونی ارزونتر هم برداری .

پس پاور 1000 کافیه؟ از اونجا که وقت رندر Cpu واسه زمان زیاده 100% کار میکنه مشکلی پیش نمیاد؟

1000 وات نرماله . ولی در صورت اورکلاک و استفاده 24 ساعته بهتره که کمی قویتر بگیری . 1100 وات که نداریم . 1200 وات میمونه . پاور اگر کمی بیتر باشه ایرادی نداره . ولی اگر کم باشه گرفتار میکنه  .

لینک به دیدگاه

این مادر بورد مطمئنا داخل case x7 جا میشه؟ بغییر از گرین کیس جنس خوب که این جا شه چیه؟ ممنون

لینک به دیدگاه

مادربورد ASUS Rampage IV Extreme احتمالا جا نمیشه . چون سایزش 12"10.7x" هست و X7 تا سایز 12"10.5x" ساپورت میکنه . ولی ASUS P9X79 DELUXE مشکلی نداره .

ASUS Rampage IV Extreme تو کیسهای زیر جا میشه :

X9 با قیمت 485 تومان

ZALMAN GS1000 با قیمت 669 تومان

Cooler Master HAF-X با قیمت 859 تومان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اگر کارتهای مخصوص رندرینگ به کارتون میاد بجای هزینه اضافی برای مادربرد و پاور 

اون هزینه رو روی کارت مخصوص رندرینگ بزارین 

لینک به دیدگاه

رم 2 کاناله با 4 کاناله چه فرقی داره توی مشخصات مادر بورد نوشته 4 کاناله میخوره میشه 2 کاناله گذاشت روش؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...