رفتن به مطلب

خرید سیستم با اولویت گیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.میخوام این سیستم رو بگیرم لطفا نظرتون رو بگین که چقدر با هم مچ هست..اهل اور نیستم،اولویتم گیم با مانیتور 1920*1080 هست(مانیتور دارم)و بعد کارهای روزانه مثل نت،فیلم،کارهای دانشجوی(تحقیقات و آفیس).
cpu:core i7 3770
vga:Gigabyte GTX 760 OC WindForce 3X 2GB

MSI GTX 760 OC

power:Green EU Series GP600A-EU
mainboard:
MSI Z77A-G43 Gaming
ram:Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz Single
HDD 1TRA SEEGATE(اینو دارم)
چندتا نکته:اولی اینکه من کیس ایکس 6 گرین دارم و این قطعات از لحاظ فضا مشکلی ندارن؟
دوم اینکه من دو مدل کارت گرافیک رو انتخاب کردم و به نظرتون کدوم بهتره؟
سوم اینکه یک رم 1600 4گیگ دارم و میخوام این 8 گیگ رو هم اضافه کنم مشکلی پیش نمیاد؟
و چهارم اینکه اگر زمانی بخوام ssd و واتر کولینگ اضافه کنم این پاور هنوز مناسب هست یا نه؟؟

هرجا مشکلی هست بفرمائید و قطعه مناسب رو پبشنهاد کنید.ممنون

لینک به دیدگاه

سلام.میخوام این سیستم رو بگیرم لطفا نظرتون رو بگین که چقدر با هم مچ هست..اهل اور نیستم،اولویتم گیم با مانیتور 1920*1080 هست(مانیتور دارم)و بعد کارهای روزانه مثل نت،فیلم،کارهای دانشجوی(تحقیقات و آفیس).

cpu:core i7 3770

vga:Gigabyte GTX 760 OC WindForce 3X 2GB

MSI GTX 760 OC

power:Green EU Series GP600A-EU

mainboard:

MSI Z77A-G43 Gaming

ram:Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz Single

HDD 1TRA SEEGATE(اینو دارم)

چندتا نکته:اولی اینکه من کیس ایکس 6 گرین دارم و این قطعات از لحاظ فضا مشکلی ندارن؟

دوم اینکه من دو مدل کارت گرافیک رو انتخاب کردم و به نظرتون کدوم بهتره؟

سوم اینکه یک رم 1600 4گیگ دارم و میخوام این 8 گیگ رو هم اضافه کنم مشکلی پیش نمیاد؟

و چهارم اینکه اگر زمانی بخوام ssd و واتر کولینگ اضافه کنم این پاور هنوز مناسب هست یا نه؟؟

هرجا مشکلی هست بفرمائید و قطعه مناسب رو پبشنهاد کنید.ممنون

درود دوست عزیز

قطعات خوبی هستند دوست من،سقف هزینه رو مرقوم بفرمایید بهتر راهنمایی بشه!

چرا از سوکت 1150 استفاده نمیکنید؟

کیس فضای کافی رو داره، نگرانی نداره!

توی این گرافیک ها زیاد فرقی نیست! ولی MSI یکم خنکتر هست!

برای رم بهتر هست که بفروشین رم رو، و یک پک دو کاناله خریداری کنید!

و پاور هم فعلا مناسب هست! اما برای واتر جواب گو نیست! میتونید پاور رو با وات بالاتر انتخاب کنید که اگر خواستید گرافیک هم اضافه کنید مشکلی نباشه!

لینک به دیدگاه

سلام .

اول شما چرا سوکت 1150 نمیگیری ؟ تفاوت قیمتش حدود 150 تومان برای پردازنده و حدود 30-40 تومان برای یک مادربورد همرده هست . ولی نسل جدیدتره و به روز تر . کمی هم بهتر . 4770 معمولی و مادربورد H87

فرض بر اینکه اصرار روی 3770 داری  . شما به مادربورد سری Z77 نیازی نداری . سری H77 بهتره . میتونی با هزینه کمتر مادربورد مناسب تهیه کنی . مثلا ASUS P8H77-V .

هر دوی این کارتهای گرافیک خوب هستن . تفاوت زیادی با هم ندارن . فقط MSI کمی کوچکتر و جمع و جور تره و قیمتش هم کمی کمتر.  البته من از دوستان شنیدم که پرفرمنس خوبی داره این سری گیمینگ MSI .

پاور 600 وات حداقل پاور مورد نیاز برای سیستم شماست . به نظر من بهتره کمی قویتر بگیری . مثلا 650 وات .  برای همون مسئله اضافه کردن SSD و واتر کولینگ خوبه . البته واترکولینگ برای پردازنده سری معمولی که اورکلاک نمیشه فایده ای نداره و هزینه اضافیه .

بهتره که رم رو یا مشابه رم خودت تهیه کنی و یا اینکه رم فعلی رو بفروشی و 2 تا ماژول یکسان بخری . چون اگر 2 ماژول یکسان نباشن به صورت 2 کاناله کار نمیکن و مقدار زیادی از پرفورمنس رم کم میشه .

کیس X6 برای این قطعات مشکلی نداره  .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوب شما حتما از نسل جدید بگیر موقع ارتقا چون اصلا مسئله اختلاف قیمت هم که نباشه کار درست اینه که از جدید ترین ها بگیری مثلا همین سوکت 1150 که دوستان میگن عالیه.سعی کن اگر میخوای بازی هار و با آخرین حد ممکن اجرا کنی پیشنهاد من 770 هستش.بهتره اگر یکم هزینه کنی بعدا میفهمی که ضرر نکردی. بهرحال موفق باشی

لینک به دیدگاه

به نظر منم اگه سقف هزینه رو بگی بهتره مادربرد و گرافیکتم MSI سری گیمینگ بگیر که خوده منم دو سه روز دیگه می گیرمش منبع تغذیه همونطور که دوستان گفته اگه قوی تر بگیری بهتره و اینده نگرانه تر هست واسه cooling و sli

لینک به دیدگاه

از همه عزیزان ممنون.از اونجایی که من اولویتم گیم هست و باید بیشتر رویه گرافیک زوم کنم تا بقیه قطعات(البته قطعات دیگه هم مهم هستن)سعی کردم سوکت 1155 رو بردارم که کارم رو هم راه بندازه.از اونجایی که هنوز سوکت 775 موجوده فک نمیکنم 1155 حالا حالا ها قدیمی بشه.نکته بعد اینه که من به جدید یا قدیمی بودن کاری ندارم مهم اینه که تویه این اوضاع اشفته بازار بهترین انتخاب با وضع بودجه و کارایی تو اولویت باشه.من راجع به هاسول و ایوی بریج تحقیق مبتدیانه کردم و دیدم که ایوی هم کارم رو راه میندازه.دقیقا همین مادربورد و سی پی یو در رنج 1150 رو میتوم ایوی بگیرم و در هردو حدود 400 تومن به نفع کارت گرافیک افزیش بودجه بدم.حتی یکی از دوستان پیشنهاد i7 3770k کردن که باز من اوهل اور نیستم پس نیازی به سری k ندارم.حتی مدل 45 این مادربورد قابلیت sli داره که 43 نداره و چون میخوام یک کارت حدقل 760 حداکثر 770 بگیرم دیگه نیازی به sli ندیدم و باز به نفع کارت گرافیک.

من تویه چنتا سایت دیگه که مشاوره گرفتم بهم گرین 750 oc رو پیشنهاد کردن و کارت msi به خاطر خنک کنندگی بالاش نسبت به بقیه.از طرفی هم جای خوندم که msi امسال غوغا کرده و رویه دست گیگا و ایسوس بلند شده.از لحاظ بودجه هم قطعات رو متناسب با بودجه ام انتخاب کردم و اگر دوستان پیشنهاد دیگه ای دارن در همین حوالی قطعاتی که انتخاب کردم بفرمائید.

ویرایش شده توسط ali hidden
لینک به دیدگاه

از همه عزیزان ممنون.از اونجایی که من اولویتم گیم هست و باید بیشتر رویه گرافیک زوم کنم تا بقیه قطعات(البته قطعات دیگه هم مهم هستن)سعی کردم سوکت 1155 رو بردارم که کارم رو هم راه بندازه.از اونجایی که هنوز سوکت 775 موجوده فک نمیکنم 1155 حالا حالا ها قدیمی بشه.نکته بعد اینه که من به جدید یا قدیمی بودن کاری ندارم مهم اینه که تویه این اوضاع اشفته بازار بهترین انتخاب با وضع بودجه و کارایی تو اولویت باشه.من راجع به هاسول و ایوی بریج تحقیق مبتدیانه کردم و دیدم که ایوی هم کارم رو راه میندازه.دقیقا همین مادربورد و سی پی یو در رنج 1150 رو میتوم ایوی بگیرم و در هردو حدود 400 تومن به نفع کارت گرافیک افزیش بودجه بدم.حتی یکی از دوستان پیشنهاد i7 3770k کردن که باز من اوهل اور نیستم پس نیازی به سری k ندارم.حتی مدل 45 این مادربورد قابلیت sli داره که 43 نداره و چون میخوام یک کارت حدقل 760 حداکثر 770 بگیرم دیگه نیازی به sli ندیدم و باز به نفع کارت گرافیک.

من تویه چنتا سایت دیگه که مشاوره گرفتم بهم گرین 750 oc رو پیشنهاد کردن و کارت msi به خاطر خنک کنندگی بالاش نسبت به بقیه.از طرفی هم جای خوندم که msi امسال غوغا کرده و رویه دست گیگا و ایسوس بلند شده.از لحاظ بودجه هم قطعات رو متناسب با بودجه ام انتخاب کردم و اگر دوستان پیشنهاد دیگه ای دارن در همین حوالی قطعاتی که انتخاب کردم بفرمائید.

من خودمم با ۱۱۵۵ موافقترم

واسه ما گیمرا یه سیستم که تا ۳-۴ سال رامون بندازه بنظرم کافیه

مادربردی که انتخاب کردی عالیه البته به نظر من G45 بگیر بهتره اگه واسه گرافیکم یه ذره افزایش بودجه بودی جواب خوبی از گرافیک ۷۷۰ می گیری که اونم باز پیشنهادم سری گیمینگ msi هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربردی که انتخاب کردی عالیه البته به نظر من G45 بگیر بهتره اگه واسه گرافیکم یه ذره افزایش بودجه بودی جواب خوبی از گرافیک ۷۷۰ می گیری که اونم باز پیشنهادم سری گیمینگ msi هستش

ولی دوست خوب من فکر میکنم شما اشتباه میکنید سوکت 775 وجود داره بله ولی کاری دیگه انجام نمیده شما اگر مین بورد نداری حتما سوکت نسل جدید بگیر خرید سوکت قدیم تر حتی اگر که هم یکم ارزون باشه کار عاقلانه ایی نیست چون 1150 جدیدتره cpu هاش قویترن igpu قویتر دارن  .بهر حال انتخاب خودتونه.

لینک به دیدگاه

یه جا تویه همین فروم خوندم که کاربرای پی سی سه دسته هستن.گروه اول فقط بهروز بودن اهمیت میدن نه کابرد،گروه دوم به نیاز و بودجه توجه دارن و گروه سوم از سیستم تا فسیل شدنش کار میکشن.عزیز به قول شما 1150 جدیدتر هست ولی وقتی کار منو 1155 راه میندازه دیگه نیازی به خرج بالاتر نیست چون اولویت گیم هست بیشترین زوم رو میخوام رویه کارت گرافیک بزارم.جدید بودن دلیل بر بهترین نیست اونم تویه این اوضاع اشتفته اقتصادی.ببینید دو روز دیگه همین شما میایی میفرمایی که 1150 چیه برو بالاتر.شما نمیتونی جلوی تکنولوژی بایستی پس باید به نیازت توجه کنی تا جدیدترین ها.

لینک به دیدگاه

عزیز اتفاقا برای این دلیل دارم که 43 رو انتخاب کردم.45 قابلیت sli و کراس رو داره ولی 43 فقط کراس داره.خب من بجای اینکه کراس یا sli کنم وهزینه و برق بیشتری مصرف کنم پولش رو میزارم رویه یه تک کارت گرافیک قوی تر.به نظرم این اتخاب مناسبتری هست.در ضمن بین 43 و 45 تفاوت چشمگیری نیست.

لینک به دیدگاه

ولی دوست خوب من فکر میکنم شما اشتباه میکنید سوکت 775 وجود داره بله ولی کاری دیگه انجام نمیده شما اگر مین بورد نداری حتما سوکت نسل جدید بگیر خرید سوکت قدیم تر حتی اگر که هم یکم ارزون باشه کار عاقلانه ایی نیست چون 1150 جدیدتره cpu هاش قویترن igpu قویتر دارن  .بهر حال انتخاب خودتونه.

کم لطفی می فرمائید اخوی ...

لینک به دیدگاه

کاربران فکر میکنند اگر روی بورد کم بگذارن بعد برن روی قطعه دیگری سرمایه گذاری کنند سود می کنند

بورد تمام اساس یک سیستمه

بازی هم همچین کار سبکی نیست به هر شکل تجربه من میگه اگر پردازنده رده بالا برداری باید بورد همسطح هم برداری

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

یه جا تویه همین فروم خوندم که کاربرای پی سی سه دسته هستن.گروه اول فقط بهروز بودن اهمیت میدن نه کابرد،گروه دوم به نیاز و بودجه توجه دارن و گروه سوم از سیستم تا فسیل شدنش کار میکشن.عزیز به قول شما 1150 جدیدتر هست ولی وقتی کار منو 1155 راه میندازه دیگه نیازی به خرج بالاتر نیست چون اولویت گیم هست بیشترین زوم رو میخوام رویه کارت گرافیک بزارم.جدید بودن دلیل بر بهترین نیست اونم تویه این اوضاع اشتفته اقتصادی.ببینید دو روز دیگه همین شما میایی میفرمایی که 1150 چیه برو بالاتر.شما نمیتونی جلوی تکنولوژی بایستی پس باید به نیازت توجه کنی تا جدیدترین ها.

این نقل قولی که کردید کمی ناقصه . چون خودم گفته بودمش . کاملش اینه :

به نظر من خریدارهای قطعات کامپیوتری 3 دسته هستن . یک دسته کسانی هستن که قطعات رو فقط برای اینکه بهترینها رو داشته باشن میخرن . هزینه هم براشون مهم نیست . فقط همیشه دنبال جدیدترینها و قویترینها هستن . دسته دوم کسانی هستن که دوست دارن همیشه به روز باشن . ولی تا یک حدی میتونن هزینه کنن . دسته سوم هم کسانی هستن که تا موقعی که سیستم فعلی کار میکنه ، دست بهش نمیزنن . یعنی عملا فسیل بشه سیستم و بعد تغییرش میدن .

دسته اول که مشخصه . همیشه در حال تغییر و خرید قطعات جدید هستن . پس براشون فرق نمیکنه که امروز هاسول بخرن ، ممکنه 6 ماه دیگه سری جدید بیاد و ضرر کنن . با اومدن سری جدید میرن اون رو میگیرن . این مسئله تو تمام قطعات صدق میکنه . حتی ماوس و کیبورد .

دسته دوم به دلیل محدودیت بودجه ای که دارن نمیتونن همیشه در حال ارتقاء دادن باشن . اینها معمولا 2-3 سال یک بار اقدام به ایجاد تغییرات کلی تو سیستم میکنن  . ممکنه در طول این مدت به صورت جزئی قطعات مختلف رو تغییربدن . ولی یک قطعه مشخص معمولا بیشتر از 2 سال کار میکنه براشون . برای دسته دوم این تغییر و خرید هاسول بستگی به سیستم فعلیشون داره .

دسته سوم هم که مشخصه . معمولا بین 5 تا 10 سال از یک سیستم استفاده میکنن تا بترکه :D

البته این دسته بندی ها نظر شخصی منه و به طور کلی گفته میشه . شامل اورکلاکر ها نمیشه . ممکنه کسانی هم باشن که مابین این دسته ها قرار میگیرن :D ;)

اون قسمتی رو که قرمز کردم ببین . شما الان سیستم نداری که بخوای ارتقاء بدی.  ما میخوای یک سیستم جدید بخری . تفاوت قیمت 3770 با 4770 حدود 110 تومانه . مادربورد G43 هم با ASUS H87-Plus حدود 35 تومان اختلاف داره . یعنی سر جمع 145 تومان . شما با این هزینه میتونی نسل جدید رو داشته باشی . میتونی به روز خرید کنی . مادربورد بهتری میتونی بگیری که امکانات بهتری بهت بده . شما بخوای بهتر از کارت 760 برداری ، باید 770 بگیری که تو بهترین حالت 400 تومان اختلاف قیمت داره . ضمن اینکه پاور بهتری هم باید براش تهیه کنی .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...