رفتن به مطلب

نصب فن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان دوتا سوال داشتم میشه فن چهار پینا به سه پین روی مادربرد وصل کرد و بهترین فن سی پی یو تو رنج قیمت 15 تا 20هزار کدوم هست اینتل سوکت775ممنون:-?

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم اینکار عملی نباشه یعنی اگر هم بشه اینکار رو کرد هیت سینک فن کاملا" روی سی پی یو رو نمیگیره و ممکنه که اگه سیستم بالا بیاد با مشکل ریستارت یا داغ شدن سی پی یو مواجه بشه

اگه یکی از پایه های فنتون دچار مشکل شده پیشنهاد میشه یه پایه براش بگیرید یا اگه امکانش نیست کلا" فن جدیدی تهیه بفرمایید

لینک به دیدگاه

با سلام

این طور که از سوال شما متوجه شدم شما می خواهید بدونید که اگر فن 4 سیم پردازنده رو به محل اتصال روی برد با سه پین وصل کنید مشکلی پیش می اید یا نه.

در جواب باید بگم که هیچ مشکلی پیش نمیاد و اون یک پین اضافه مربوط به قابلیت PWM یک فن می شود که اکثر فنهای استوک پردازنده ها دارای ان می باشند و وجود ان باعث می شود که با بالا رفتن پردازش بر روی پردازنده بر سرعت فن به صورت خودکار افزوده می شود

در صورتی که شما فن را به اتصالگر 3 پین وصل کنید فن در همه حال با یک سرعت خاص می چرخد ولی بیشتر مادربردهای امروزی این قابلیت را دارند که به صورت دستی شما فقط بتوانید ان سرعت خاص را تغییر دهید برای دسترسی به ان شما باید در نرم افزار های همراه برد اصلی به دنبال ان بگردید

در این محدوده قیمت شما خنک کننده های خیلی خوبی نمی توانید پیدا کنید اما برای یک پیشنهاد شما می توانید Vanquisher از OCZ را مد نظر قرار دهید.

http://images.hardwareinfo.net/products/large/026360.jpg

لینک به دیدگاه

سلام ! در محدوده قیمت مد نظر شما و طبق فرمایش دوست عزیزمون ! از نظر حقیر نیز ، همون کولر ocz / vanquasher مناسب ترین ست که میتونید توضیحات بیشتری در مورد این کولر رو در لینک ذیل مطالعه بفرمایید ! موفق باشید !

لینک

لینک به دیدگاه

با سپاس فراوان =d>یه خمیر سیلیکون خوب چند درجه میتونه رو کاهش دما تاثیر بذاره

لینک به دیدگاه

با سپاس فراوان =d>یه خمیر سیلیکون خوب چند درجه میتونه رو کاهش دما تاثیر بذاره

درود

نهایتا در حدود 6 -7درجه

لینک به دیدگاه

پس من اشتباه کردم یه کولر گرفتم دما با قبل فرقی نکرد اگه خمیر مرغوب گرفته بودم بهتر بود:confused:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...