رفتن به مطلب

کمک کنید تا اورکلاکش کنم!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید

از بایوس سیستم عکس گرفتم فقط یکی لطف کنه بگه اینارو به چه مقداری تغییر بدم

چون وقتی دکمه oc مادربرد میزنم سیستم کرش میکنه!

این هم سیستممه!

CPU:amd 8350

power:800 w

M:B/msi 990x gd80

ram:Gskill Ripjaws X 8GB DDR3 1600 CL10 Ram

خنک کننده هم ماچو هست که در حالت عادی دماش 25 درجه هست و تو فول لود 32 درجه

این هم عکس

میخام تا جایی که راه داره اور کلاک بشه

13218929806303948795.jpg66083788045699724286.jpg55560198398773329616.jpg04407352394777751921.jpg

ویرایش شده توسط milad0111gh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام رفیق

تو اینترنت سرچ کن ببین ورژن جدید بایوس مادربوردت اومده اگه اومده بود به ورژن جدید اپدیتش کن شاید بعد از اپدیت موقع اور کردن کرش نکنه

ورژن جدید بایوس مشکلات ورژن قبلی رو رفع میکنه

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

خودم بیشتر دوست دارم دستی اور کنم

و یه سوال با اورکلاک cpu باس رمم افزایش پیدا نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه اور رو بعهده مادربورد بزاری چرا مموری رو هم اتومات اور میکنه

اگه مادر بوردت بهمراهش برنامه اور داره نصبش کن و از داخل ویندوز اور کن

مال مادربورد asus اسمش  ai suite هست ......مال مادربورد شما رو نمیدونم چیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینو   بخون   شاید   بدردت  بخوره

اورکلاک.pdf

لینک به دیدگاه

کس دیگه ای حاضر نیست کمک کنه  :p

فقط از تو عکس بایوس بگه من کدومو تغیر بدم؟

لینک به دیدگاه

توی عکس سمت راست اولین گزینه که روشنه نوشته fsb با افزایش این کلاک پردازندت بالا میره

fsb در مولتیپر برابر کلاک پردازنده است

من گزینه برای مولتیپر ندیدم پس همون fsb رو افزایش بده

لینک به دیدگاه

کس دیگه ای حاضر نیست کمک کنه  :p

فقط از تو عکس بایوس بگه من کدومو تغیر بدم؟

دوست گلم سلام. اگر کسی بلد باشه و تاپیک رو ببینه قطعا کمک خواهد کرد.

در خواست شما در ابتدای تاپیک مانند یک مثال ساده است که عرض میکنم خدمتتون. درسته که شما ابزار لازم رو برای اورکلاک رم و پردازنده در اختیار دارید اما اورکلاک یک هنره و صرف داشتن ابزار کاری از پیش نمیبره.

انگار که : یک خانم خانه دار بیاد و کفش و لباس حرفه ای فوتبال بپوشه و بگه میخوام در جام جهانی برزیل بهترین گلها رو بزنم. خب معلومه که نمیشه. ابتدا باید مقدماتی ترین آموزشهارو ببینید بعد با امکانات و رفتار مینبورد و سیستمتون آشنا بشید و بعد هدفتون از اورکلاک رو دقیقا مشخص کنید که مثلا میخواید رکورد بزنید یا یه اورکلاک کاربردی و دائمی مد نظرتونه؟؟؟

من شخصا دوست دارم هرکاری یا انجام نشه یا به بهترین شکل انجام بشه. پس یه لینک میدم خدمتتون تا بتونید آموزشهای اولیه رو یاد بگیرید و با اصطلاحات حرفه ای آشنا بشید.

بعد شما سعی کن چندبار آموزشهارو بخون و عجله نکن. خلاصه باید یه مدت فقط یاد بگیری. اورکلاک با اسمبل کردن سیستم فرق داره. اگر در اسمبل چیزی رو اشتباه وصل کنی مجبوری درستش کنی تا سیستم درست کار کنه اما ، در اورکلاک اگر اشتباه کنی ممکنه CPU ویا RAM رو به دیار باقی بفرستی. پس منطقی عمل کن و هنر اورکلاک رو از ابتدا پله پله یاد بگیر و بعد انجام بده با احتیاط

این هم لینک آموزشی خدمت شما دوست گلم

لینک به دیدگاه

من زیاد AMD بلد نیستم ولی تا جایی که بشه هرچی بلدم رو ذکر می کنم شاید کمک حال باشه.

اصولاً من عقیده دارم مقالات خیلی خوب و عالی هستند و خوندنش به افزایش سطح علمی آدم کمک می کنه ولی چون معمولاً افرادی که مقاله می نویسند دوست دارند همه موارد رو ذکر کنند فردی که داره مقاله رو می خونه با یک متن بلند روبرو می شه و با گزینه های زیادی آشنا می شه که باعث می شه در عمل همه چیز یادش بره و یا اصلاً به مرحله عملی نرسه. من پیشنهاد می کنم این دوستمون پله پله در همین تاپیک با ما جلو بیان تا با تنظیم تک تک گزینه ها و پله پله کلاً داستان دستگیرشون بشه.

توی عکس اولی که گذاشتی:

13218929806303948795.jpg

ببین حاصل ضرب دو مقدار اولیه که توی عکس بالا هست یعنی،

Adjust CPU  FSB Frequency و Adjust CPU Ratio

می شه فرکانس CPU شما که توی عکس گفته 215 ضرب در عدد Auto که مقدارش اتوماتیکش 20 هستش می شه 4300 مگاهرتز که زیرش نوشته شده. شما با افزایش هر یک از این 2 عدد می تونید فرکانس پردازنده رو بالا ببرید ولی توجه کنید که با بالا بردم FSB فرکانس رمتون هم کم کم بالا می ره. در مقابل شما گزینه ای دارید با نام DRAM Frequency که (الان میزانش روی 1866 ست شده، و میزان کارنت یا فعلی اون روی 2005 هستش) اگر می خواهید با FSB اور کنید و فرکانس رمتون بالا می ره و رمتون قابلیت اور رو نداره می تونید رو این گزینه اینتر کنید و فرکانس رمتون رو کمتر کنید. برای مثال با افزایش FSB از 215 به 220 فرکانس رمتون مثلاً از 1866 می شه 2000 ، ممکن رمتون نتونه فرکانس 2000 بزنه ، و شما بعد از ذخیره تنظیمات  می بینید که تصویر سیاه شده و سیستم بوت نمی شه !!! پس می تونید فرکانس رو از گزینه DRAM Frequency کم کنید تا خیالتون از بابت رم راحت بشه. توصیه می شه اول فرکانس CPU رو در بیارید بعد برید سراغ اورکلاک رم. توصیه بعدی اینه که فرکانس پردازنده رو با CPU Ratio بالا ببرید و کم کم این کار رو بکنید و داخل ویندوز دما رو هم چک کنید.

دو گزینه دیگه هستند با نام های NB Frequency و HT Frequency که اون ها هم با افزایش FSB مثل فرکانس رم افزایش پیدا می کنند. میزان این دو گزینه هرچی بیشتر باشه افیشنسی یا عملکرد سیستم شما بهتر می شه. توصیه می شه برای اور پردازنده ابتدا فرکانس NB رو روی 2000 تا 2500 ست کنید و فرکانس HT رو هم روی 1800 تا 2000 . این کار باعث می شه ابتدا شما راحت ماکسیمم فرکانس پردازندتون رو پیدا کنید. بعد اگر خواستید و سیستمتون تونست زیادش می کنید.

نکته بعدی گزینه های پاور سیوینگ هستند مثل "کول اند کوایت" که معمولاً توی بخش Advance مادربردها هستش. معمولاً توی بخش CPU Configuration بایستی بتونید پیداشون بکنید. بایستی این گزینه های پاور سیوینگ رو خاموش بکنید تا اورکلاکینگ پایدار تری داشته باشید. اگر از اون بخش هم عکس بگذارید بهتر می شه راهنمایی کرد.

در عکس دوم هم گزینه ای داریم با نام CPU Voltage که میزان دیفالتش 1.27 هستش. وقتی شما فرکانس پردازنده رو بالا می برید تا حدی بدون ولتاژ CPU اور می شه ولی از جایی به بعد بایستی این گزینه رو بیشتر کنید. پیشنهاد می کنم اور کنید تا جایی که سیستم بوت نشه، بعد بیایید و 0.02 ، 0.02 اضافه کنید. و برای ابتدای کار به نظر من شما سعی کنید بیشتر از 1.33 ولت ندید.

نتایج دمایی و فرکانس رو اینجا قرار بدید تا پله پله جلو بریم @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

آقا 

Poorya_Lion 

خیلی ممنون بابت پاسخ

وقتی کامل تست کردم نتایج اینجا میزارم

با چه برنامه ای که خیلی فشار به سی پی یو میاره تست کنم

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

اصولاً اول کار CPU رو کباب نکنید بهتره :D

یک برنامه Core Temp بریزید برای رویت دماها . با برنامه wPrime هم می تونید لود 100% بگیرید. برنامه هایی مثل prime 95 و OCCT لود بسیار زیادی میارن به پردازنده و معمولاً دمای پردازنده توی این برنامه ها بالاتر از wPrime هستش ولی خوب اگر پردازنده مثلاً 1 ساعت توی یک فرکانس بخصوص بتونه prime 95 رو پاس کنه یعنی اینکه کاملاً استیبل هست ولی این حرکت باعث می شه CPU شما قشنگ برشته بشه :D

توی wprime توی بخش advance تعداد ترد های پردازشی رو بر اساس پردازندتون ست کنید.

لینک به دیدگاه

:D  :D  :p

خب آخه تازه دیروز قطعات بستم سعی میکنم زیاد بهش فشار نیارم

لینک به دیدگاه

من با بایوس msi اشنایی کامل دارم سی پیو تا مقداری بدون افزایش ولتاز اور خواهد شدمثلا تا x43

احتمالا بصورت توربو ست خواهد شد ابتدا بایوس جدید را اپ کنید و ولتاز در حالت توربو را چک کنید و دما هم چک شو

بعد بصورت پله ای مولتپلیر به مقدار 1 اضافه کنید و و ولتاز هم مقداری 0.02 بفزاید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

در تکمیل صحبت های دوستان باید عرض کنم از آنجای که CPU شما از نوع  (Unlock multiplier) ضریب باز است وتنها کافی است با افزایش multiplierبه فرکانس مورد نظر برسید یکی ازمحاسن اورکلاک از طریقCPU ratio یا همون مولتی این هست که فرکانس سایر بخش ها  مثل رم و HT و NB که وابسته به FSB هستند تغییری نمیکنیه وجای نگرانی از بابت Unstability آنها نیسیت 

چند نکته در مورد اورکلاک FX8350

1- سعی کنید های CPU را کمتر از 55 درجه نگه دارید 

2- برای استفاده 24/7 بیشتر 1.38v برای CPU و فرکانس بالای 4800mz استفاده نکنید (به نظرم 4500mhz-4600mhz مناسبه)

3-اگر در بایوس گزینه ای به اسم Load Line Calibration  یا Vdroop control دید حتما فعالش کنید این گزینه باعث میشه ولتاژ CPU درهنگامی که پردازنده زیر لود هست  کاهش چندانی پیدا نکنه 

4- گزینه Turbo Core غیر فعال کنید این ویژگی باتوجه به تعداد و میزان لود کور ها فرکانس CPU را افزایش میدهد برای اورکلاکی پایدار بهتراست این گزینه را غیر فعال کنید تا همیشه بتونید فرکانس واقعی را مانیتور کنید.

5-اگر قصد دارید که از طریق افزایش FSB  پردازنده را اورکلاک کنید ممکن است نیاز به افزایش ولتاز NB,HT و CPUNB داشته باشید که ولتاژ سیف 24/7 برای تمامی این مقادیر کمتر از 1.35v است

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...