رفتن به مطلب

بهترین برند سازنده مادربورد

اشتراک گذاری

بهترین مادر بورد  

729 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما مادربورد های کدام برند بهتر ومقرون بصرفه تر است

Recommended Posts

با سلام

1- ASUS

2- GIGA

3- .....

یه زمانی DFI   جز اینا بود یادش بخیر  همینکه ما خریدیم  دیگه قطع تولید کرد بدبختانه کلیه برنامه ها و درایو ها را هم از سایتش برداشته

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

درود

درسته که asus یل طولایی در تولید مادر برد داره ولی من به شخصه gigabyte رو ترجیح میدم

به خاطر خدمات خوبش(البته اواخر آواژنگ‌هم خراب کرد)

به نظر من برد های گیگا نسبت به ایسوس انعطاف پذیری بیشتری دارن (نظر شخصی)

با msi تجربه خوبی ندارم(یه سوکت ۷۷۵ شو‌داشتم‌خیلی وقت پیشا ، usb هاش از کار افتاد فرستادیم‌خدمات تعمیر کرد وقتی پس آوردن برای تست که زدم خازن هاش یکی یکی شروع کرد به ترکیدن :| خدمات هم‌آسیب فیزیکی قبول نمیکرد منم تا اونجایی که در توانم‌بود پرتابش کردم به دور دست ها)

به نظر من asrock هم حرفی برای گفتن داره ولی به دلیل اینکه مدل های تاپش به اونصورت وارد نمیشه‌هنوز همه آشنایی ندارن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:daydreaming: only gigabyte  :x

لینک به دیدگاه

INTEL

ASUS

GIGABAYTE

DX79SR اینتل حرف نداره ولی چون توی ایران بیشتر 1150 میبندن زیاد با این برند کار نمیکنن  همه یز این مین بورد روی اصول طراحی شده  ویرایش شده توسط میلاد
لینک به دیدگاه

ولی دوستانی که گفتن msi یو اس بی خراب شده  شاید در چند هزار مورد باشه  در برندهای دیگه هم اینطور هست من خودم هم گیگا داشتم هم فاکسکان هر دو یو اس بی های جلوی پنل خراب شد  الان msi دارم 4 سال هست دارم کار میکنم کلی هم بهش فلش میزنم  اما خدایی کار میکنه  من که واقعا msi رو ترجیح میدم

لینک به دیدگاه

من فک کنم این بحث خلی کلی ... و دوستانم دقیقا اشاره نمیکنن که این بهتر بودن دقیقا تو چه زمینه
به نظرم توی دسته بهترین که اسوس و گیگا هستند ، بقیه دسته دوم قرار میگیرند ... شاید اگه به بنچ مارک ها یه توجهی کنیم همیشه اینو مشاهده میکنیم
اما میون گیگا و اسوس باز کاملا به مدل بستگی داره ، اسوس خوبه اما به عقیده شخصی من و با حجمی که شرکت ما یه دوره کار میکرد ، ما تماما از برد های گیگا استفاده کردیم  و بسیار هم راضی هستیم . اصولا فک کنم آواژنگ ممکن ایراداتی داشته باشه ( که ما ندیدیم) اما نماینده بسیار خوبی برای گیگابایت ... به نظرم همچین overall اگه بخوایم جمع بندی کنیم من نظرم با گیگا ست اما باز هم میگم باید کاملا مدل به مدل و تکنولوژی به تکنولوژی مقایسه کرد

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بهتریناشو دوستان گفتن

محض اطلاع مزخرفترین برند هم الایت گروپ هست

لینک به دیدگاه

من درحال حاضر ایسوس دارم ________ با برند biostar  هم کار کردم واقعا مینهای فوق العاده و بی درد سری داره  

لینک به دیدگاه

جدا برام جالبه این سایت ، انگار که اومدی توی صفحه رسمی شرکت ایسوس و مثلا داری نظر سنجی میکنی؟
حقیقتا اگه یه جای بی طرف نظر سنجی بزاره اینقدر اختلاف فاحش نیست. امروز تو دانشگاه یکی از دوستام درباره اینجا گفت ، که همشون با گیگابایت بدن. واقعا بی انصافیه ، هم شرکت گیگا، و هم گارانتی آواژنگ خیلی خوب تا به حال کردن . و علت این همه عداوت و دشمنی عزیزان سایت رو متوجه نمیشم....
در کل ای کاش همیشه همه جا بدور از تعصب و منافع شخصی نظرمون رو میگفتیم!!!!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

Asrock 100%

قوي تره و بصرفه تره تنها من نيستم كه اينو ميگم برو توي سايت هاي خارجي نگاه كن

ASUS

فقط پول ماركش را ميخوره من نميگم كه بده ولي خيلي گرون تره

به نسبت قيمت براي قدرت ASROCK بهتره

ویرایش شده توسط Gaming Master
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Asrock 100%

قوي تره و بصرفه تره تنها من نيستم كه اينو ميگم برو توي سايت هاي خارجي نگاه كن

ASUS

فقط پول ماركش را ميخوره من نميگم كه بده ولي خيلي گرون تره

به نسبت قيمت براي قدرت ASROCK بهتره

دوست خوب بحث علمی کنید روی چه حسابی میگید ایسوس پول مارکش رو میخوره یعنی چی؟؟خوب باید هم اینطور باشه پرفروش ترین برند مادر برد سازی دنیاست .میدونید چند تا تکنولوژی ایسوس ارائه داده تا الان ؟میدونید چند بار پرچمدار کیفیت بوده؟ اینجور نیست که بگید ایسوس هیمشه گرونه .برند های دیگه هم الان برد های حرفه ایشون ممکنه از ایسوس هم قیمیت بالاتری داشته باشن .شما همین تابستان امسال رو برای مثال داشته باشید وقتی نسل جدید و پلتفرم جدید مثل haswell عرضه شد ببینید انتخاب بین محصولات ایسوس چقدر بود؟چقدر برد های متنوع داشت از رنج 100 دلار تا 400 دلار توی بازار خودمون هم همینطور از 500 هزار تومان داشت تا 1400000 .درسته اونموقع برند های دیگه مثل msi و گیگا و asrock حضور کمی داشتن و یا اگر هم بود با قیمیت های نجومی! مثلا برد های حرفه ای گیگا تا 2 میلیون هم قیمت داشتن .پس نمیشه گفت مثلاasrock ارزونه و ایسوس گرون!اگر هم چیزی گرونه حتما دلیل داره که گرونه وقتی برد فورمولا ایسوس 400 دلاره دلیل داره.برند asrock خودش هم بخشی از دویژن برد سازی ایسوس بود.برند خوبی هم هست ولی نیمشه گفت که ایسوس پول اسمش رو میخوره که فکر نکنم  کسانی که که علاقه مند باشن  به تکنولوژی و از این برند قطعه داشتن باهاش موافق باشن.

لینک به دیدگاه

دوست خوب بحث علمی کنید روی چه حسابی میگید ایسوس پول مارکش رو میخوره یعنی چی؟؟خوب باید هم اینطور باشه پرفروش ترین برند مادر برد سازی دنیاست .میدونید چند تا تکنولوژی ایسوس ارائه داده تا الان ؟میدونید چند بار پرچمدار کیفیت بوده؟ اینجور نیست که بگید ایسوس هیمشه گرونه .برند های دیگه هم الان برد های حرفه ایشون ممکنه از ایسوس هم قیمیت بالاتری داشته باشن .شما همین تابستان امسال رو برای مثال داشته باشید وقتی نسل جدید و پلتفرم جدید مثل haswell عرضه شد ببینید انتخاب بین محصولات ایسوس چقدر بود؟چقدر برد های متنوع داشت از رنج 100 دلار تا 400 دلار توی بازار خودمون هم همینطور از 500 هزار تومان داشت تا 1400000 .درسته اونموقع برند های دیگه مثل msi و گیگا و asrock حضور کمی داشتن و یا اگر هم بود با قیمیت های نجومی! مثلا برد های حرفه ای گیگا تا 2 میلیون هم قیمت داشتن .پس نمیشه گفت مثلاasrock ارزونه و ایسوس گرون!اگر هم چیزی گرونه حتما دلیل داره که گرونه وقتی برد فورمولا ایسوس 400 دلاره دلیل داره.برند asrock خودش هم بخشی از دویژن برد سازی ایسوس بود.برند خوبی هم هست ولی نیمشه گفت که ایسوس پول اسمش رو میخوره که فکر نکنم  کسانی که که علاقه مند باشن  به تکنولوژی و از این برند قطعه داشتن باهاش موافق باشن.

داش من ازت يه چيزي ميخواهم براي من يه مادر بوردي با تكنولوژي بورد من پيدا كن ولي asus باشه و قيمتش را هم بگو اميدوارم كه خودت هم متوجه ميشي

من اول هم گفتم كه asus مادربورد خوبي (با كيفيت) هست ولي يكم گرون تره

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

جا داره اینجا یه مقاله ای که در مورد مادربوردهای گیگابایت خوندم را بنویسم اینجا:

راز دوام، پایداری و مقاومت مادربردهای گیگابایت (تاریخچه فن آوری Ultra Durable)

همواره یکی از اصلی ترین دغدغه های شرکت های فعال در تولید محصولات IT، میزان دوام و مقاومت محصولاتشان در شرایط مختلف بوده است. به این ترتیب که اخیراً محصولات تولید شده علاوه بر مقاومت در برابر فشار، تغییرات دمایی و ضربه، در برابر آب و خاک نیز مقاوم می باشند. از طرفی کاربران نیز تمایل دارند کمی بیشتر هزینه کنند اما از ابزارهایی با مقاومت و پایداری بالا استفاده کنند و خیال آسوده ای از بابت دوام آن داشته باشند. گیگابایت نیز از جمله شرکت هایی است که به این موضوع توجه خاصی دارد و سال ها است محصولاتی با دوام و کیفیت بالا تولید می کند. در همین راستا گیگابایت در سال 2006 فن آوری را معرفی کرد که Ultra Durable نام دارد و راه کاری برای افزایش طول عمر مادربردها و کارت های گرافیک ساخت این شرکت به شمار می رود.

گیگابایت در قالب نسل اول این فن آوری از خازن های تمام جامد جدید و پیشرفته ای استفاده می کرد که علاوه بر طول عمر بالاتر، کمترین احتمال ترکیدن یا سولفاته شدن را داشتند.  گیگابایت با انتشار این نسل از مادربردها و با توجه به استقبال فوق العاده کاربران، دریافت که مقوله دوام برای کاربران رایانه های شخصی بسیار مهم و قابل توجه است. از این رو گیگابایت در سال بعد، سال 2007، نسل دوم از این فن آوری را معرفی کرد و سه قابلیت دیگر را به آن اضافه کرد. این قابلیت ها عبارت بودند از ماسفت هایی با RDS (on) کمتر (که به معنای کاهش مقاومت و افزایش سرعت سوئیچینگ در هنگام فعال و غیر فعال کردن مدارهای الکتریکی است)، چوک های با هسته فریت (که جایگزین چوک های قدیمی با هسته آهنی شده بودند) و خازن های تمام جامد با مقاومت ظاهری کمتر. مجموعه این ویژگی ها باعث افزایش طول عمر مادربرد، کاهش مقاومت الکتریکی و استفاده بهینه تر از انرژی می شدند.

اما سال 2008 نقطه عطف این فن آوری بود و Ultra Durable 3 استاندارد جدیدی را در طراحی مادربردها به وجود آورد. تا قبل از عرضه این فن آوری جدید توسط گیگابایت، در برد مدار چاپی یا همان PCB تمامی مادربردها از لایه مس با وزن تقریبی یک اونس استفاده می شد. اما در این نسل میزان مس به دو برابر افزایش یافت و به 2 اونس رسید. این تغییر به ظاهر کوچک تحول بسیاری را در کارکرد مادربردهای گیگابایت ایجاد کرد و باعث افزایش راندمان، کاهش مقاومت، کاهش دمای کاری، پخش بهتر حرارت در سطح برد و افزایش طول عمر آنها گردید. همچنین گیگابایت علاوه بر استفاده از ماسفت های با RDS(on) کمتر و چوک های با هسته فریت، از خازن های ساخت ژاپن استفاده کرد که تا 50 هزار ساعت طول عمر داشتند، که از پنج سال و نیم هم کمی بیشتر می شود. به این ترتیب مادربردهای ساخته شده مبتنی بر فن آوری UD3 گیگابایت از لحاظ دوام و کیفیت فاصله چشمگیری با دیگر محصولات هم رده خود گرفتند.

فن آوری UD3 آنقدر کارایی داشت که به مدت سه سال مورد استفاده قرار گرفت و گیگابایت نسخه جدیدی را معرفی نکرد، تا سال 2011 که نسل چهارم این فن آوری یعنی UD4 معرفی شد. باز هم فن آوری Ultra Durable ارتقاء یافت و از ماسفت های پیشرفته تری در آن استفاده شد که تا 40 درجه سانتیگراد حرارت کمتری تولید می کردند. این ماسفت ها که به WPAK معروف بودند، طول عمر بیشتری داشتند و در هنگام اورکلاک کردن سیستم کارایی بالاتری را ارائه می کردند. همچنین لایه های داخلی مادربر از از فیبر شیشه متراکم تری ساخته می شد که در برابر رطوبت مقاومت بیشتری داشتند. به منظور ایمنی و دوام بالاتر مادربرد، از ICها در برابر تخلیه الکترومغناطیسی جلوگیری بعمل می آمد و فن آوری بایوس دوگانه از پاک شدن ناگهانی اطلاعات جلوگیری می کرد. گیگابایت با اضافه کردن این قابلیت های جدید به نوعی علاوه بر افزایش دوام و طول عمر، میزان ایمنی مادربرد را نیز افزایش داد.

در سال 2012 پردازنده های نسل جدید با کارایی بسیار بالا به بازارهای جهانی عرضه شدند که برای ارائه کارایی بالا به توان ورودی زیادی نیاز داشتند. به این دلیل گیگابایت به فکر تقویت مدار تغذیه پردازنده افتاد و فن آوری Ultra Durable 5 را معرفی کرد. در قالب این فن آوری از مدار تغذیه IR3550 PowIRstage استفاده شد که کیفیت و کارایی بسیار بالایی دارند. همچنین از چوک هایی با هسته فریت با قابلیت عبور جریان 60 آمپری استفاده شد تا عمل توان رسانی به پردازنده با قدرت و یکدستی فوق العاده ای صورت پذیرد. به این ترتیب گیگابایت علاوه بر دوام و امنیت بسیار بالا، توان مادربردهای خود را نیز افزایش داد تا پشتیبانی کاملی از پردازنده های نسل جدید داشته باشند. اما این پایان کار نبود و گیگابایت در سال 2013 و همزمان با عرضه مادربردهای سری 8 خود، فن آوری تکمیلی Ultra Durable 5 Plus را عرضه کرده که در آن از طراحی جدیدی برای سینک های خنک کننده استفاده کرده است که کارایی بالاتری نسبت به قبل دارند. همچنین در این مادربردها از خازن های مشکی رنگ جدیدی استفاده شده است که در شرایط فشار کاری بسیار سنگین، تا10 هزار ساعت طول عمر دارند و کارایی بی نظیری را ارائه می دهند. همچنین این مادربردها قابلیت پشتیبانی تا 10 درگاه USB3.0 به صورت ذاتی را دارند.

مطمئناً در آینده نیز این فن آوری انحصاری در طراحی مادربردهای گیگابایت به کار گرفته خواهد شد و باید منتظر بمانیم و شاهد نوآوری های دیگری از گیگابایت در نسل های بعدی Ultra Durable باشیم.

لینک به دیدگاه

msi حقش بیشتر از ایناست

هر چند به خاطر مشکل بایوسی که داره ولی الان این مشکل رفع شده

لینک به دیدگاه

msi حقش بیشتر از ایناست

هر چند به خاطر مشکل بایوسی که داره ولی الان این مشکل رفع شده

این مشکل در سوکت 1150 رفع شد به طور کامل؟ 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

Intel......AMD.......Nvidia......بقیه زیر مجموعه هستن ولی در کل Gigabyte و ASUS و MSI چون خوب مایع میزارن شهرت پیدا کردن من موقه ای که میخوام 1 قطعه بخرم تلاش میکنم نسبت به پولی که دارم بهترین انتخواب را داشته باشم در حاله حاضر AsRock هم به جمعه خوبا پیوسته و زیاد مایع میزاره

در اخر هر چقدر پول بدین همونقدر اش میخورین همشون هم جنس خوب دارن هم جنس بد :-B

از چین هم تشکر کنیم که ......... :eek: تو کیفییت محصولات :D

لینک به دیدگاه

سوپر میکرو هم کارش درسته الان فکر کنم ای بی ام مین بردش همین باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

فقط asus ROG

البته در رده متوسط فرقی ندارن.

enlighten.jpg

ویرایش شده توسط helenjoon
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...