رفتن به مطلب

بهترین برند سازنده مادربورد

اشتراک گذاری

بهترین مادر بورد  

729 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما مادربورد های کدام برند بهتر ومقرون بصرفه تر است

Recommended Posts

کلا فقط برای خودم گیگابایت و ایسوس رو تجربه کردم (هر دو هم عالین)اما به گیگابایت رای دادم

فکر میکنم evga هم کیفیت خیلی خوبی داشته باشه اما قیمتهاش فوق العاده بالاست

همچنین msi و asrock هم قابل قبولن

intel هم کم یابه و تمرکزی روی مادربرد نداره

بقیه برند ها هم بهتر بود در نظر سنجی گذاشته نمیشدن (اشاره ای به ecs یا الایت گروپ)

پ.ن:مثل اینکه این تاپیک قدیمیه اما دیدم جدیدن آپ شده،نظر گذاشتم

ویرایش شده توسط Nima.Rampage
لینک به دیدگاه

DFI خدا بیامرز ( بعد از اون به شکل عجیبی شاهد شکل و فورم محصولاتش در شرکت EVGA بودیم)

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی به نظر من بازهم گیگا خرابیش کمتر از همست و اینکه ایسوز درسته سرعت بهتری داره ولی به همون میزان هم از برد کار بیشتری میکشه و گرمای بیشتری هم به قطعات تحمیل می کنه که باعث میشه از عمر بورد کاسته بشه من از گیگا فقط تو یه مدت 6 ماهه بدی دیدم اونم زمان تولید مینهای 8IR32003 , 8ID2003و مدلهای مشابهش بود که واقعا خرابیشون زیاد بود که اونم گذشت ولی الان به نظر من کم و کاستیهاش خیلی کم شده

ویرایش شده توسط smiley60
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

متاسفانه ایسوس جدیدا کیفیتش بد شده  از اون بدتر گارانتیش (ویستا) هست که واقعا ارزش خرید نداره.

لینک به دیدگاه

اتفاقا اصلا ایسوس از کیفیتش کم نشده ...

وقتی مشکل این گارانتی های بی صاحابن دیگه چه ربطی به برندش داره ...

JUST ASUS

لینک به دیدگاه

بعضیا حتی جنبه ی شنیدن حرف حق رو هم ندارن *dry# *dry# *dry#

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

من هم طرفدار Asus و هم طرفدار Gigabyte هستم.

ایسوس چون مادربورداش خیلی امکانات دارند.

گیگابایت چون خرابی مادربرداش کمتره.

لینک به دیدگاه

بنده هم 2 بار MSI داشتم و راضی بودم خیلی هم عالی 

انصافا نسبت بقیمتش امکانات خیلی خوبی میده ، همین امکانات رو گیگا میخواستم بگیرم باید 200 تومن بیشتر خرج میکردم.   

ولی در قطعات خیلی گرون اول ایسوز و بعد گیگا حرف اول رو میزنن.

لینک به دیدگاه

Biostar ارزون و امکانات عالی چه نیازی هست ادم بره ایسوس یا گیگا بخره همشون سر و ته یک کرباس هستن

لینک به دیدگاه

ولی به نظر من بازهم گیگا خرابیش کمتر از همست و اینکه ایسوز درسته سرعت بهتری داره ولی به همون میزان هم از برد کار بیشتری میکشه و گرمای بیشتری هم به قطعات تحمیل می کنه که باعث میشه از عمر بورد کاسته بشه من از گیگا فقط تو یه مدت 6 ماهه بدی دیدم اونم زمان تولید مینهای 8IR32003 , 8ID2003و مدلهای مشابهش بود که واقعا خرابیشون زیاد بود که اونم گذشت ولی الان به نظر من کم و کاستیهاش خیلی کم شده

بیشترین خرابی از آن GIGA هستش . 

1. ASUS

لینک به دیدگاه

برای اینکه  بفهمید کدوم برند مادربرد بهتره فقط کافیه ببینید کدوم مدل های قدیمی هنوز داره تو انجمن ها خرید و فروش میشه

مادربردهای سوکت 775 گیگا و ایسوس هستند اما بقیه کجان؟

اونها  تاریخ مصرفشون تمام شده و به زباله ها رفتند که اگه بودند هنوز میشد دست دوم اونها را دید که خرید و فروش میشه

این خودش بهترین گواه برای کیفیت گیگابایت و ایسوسه دوست من

ویرایش شده توسط tanshat
لینک به دیدگاه

اعتبار و قدمت:گیگا-ایسوس

جذابیت:گیگا- ایسوس-ام اس آی سری power-ازراک سری fata1ity

قیمت:ازراک-ام اس آی

عمر و دوام:گیگا-ایسوس

گرونفروشترین:گیگا-ایسوس :D

لینک به دیدگاه

گیگابایت و ایسوس درسته گران اند ولی با توجه به پشتیبانی مناسبب که دارند و تعمیرپذیری خارج از گارانتی شون گزینه های مناسبی برای رایانه های بادوام هستند. ازراک قیمت مناسب و کارایی قابل قبول و در برخی مدلها عالی داره ولی تعمیرپذیری مناسبی نداره. به ویژه به دلیل خازنهاش.

لینک به دیدگاه

گارانتي و كيفيت = گيگابايت

گران ولي با كيفيت = ايسوس

كيفيت و قيمت مناسب = MSI

ویرایش شده توسط AmirZ
لینک به دیدگاه

یه بار evga استفاده کنید تا مفهوم کیفیت و خلاقیت توی ساخت رو بفهمید.

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=151-HE-E999-KR

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

باسلام

نمیشه گفت بهترین مادربرد،چون هیچ برندی 100% بی عیب و نقص نیست،بیشترمقایسه بین مدلها نسبت به کارایی وقیمت وکیفیت ساختشون مورد مطرح هست.

درکل ازبین برندهای حال حاضربرتری نسبی کیفی با ایسوز دردرجه اول،گیگابایت دردرجه دوم وMSI هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بدون شک مادربرد های ایسوس از برترین ها هستند اما تجربه ها،بررسی ها و مقالات و مطالب متعدد من رو به این نتیجه رسونده که با بودجه یه مادربرد از برند ایسوس میشه یه مادربرد با قابلیت ها و امکانات بیشتر از یه برند دیگه نظیر MSI،Asrock تهیه کرد،به نوعی مادربرد های ایسوس بیشتر از ارزش واقعی قیمت دارن،اینی که گفتم نه از روی تعصبه و نه از روی علاقه ،بلکه با در نظر گرفتن ابعاد مختلفی به این باور رسیدم

بسیاری ها به کیفیت ایسوس بسنده میکنن اما مطمئن باشید که امروزه فناوری ها و قابلیت ها خیلی بهم نزدیک شده و دیگه نمیشه فقط به چنین برتری هایی اتکا کرد چون اینا از خطوط تولید و قطعات سازندگان دوم و سوم استفاده میکنن،به بیانی ساده تر ایسوس مثل اپل پول برند میگیره

مثلا با بودجه یه مادربرد H81 ایسوس میشه یه B85 MSI گرفت،با بودجه یه مین H87 ایسوس میشه یه مین H97 ازراک گرفت،با بودجه یه مادربرد معمولی Z97ایسوس میشه یه مادربرد حرفه ای  یا گیمینگ MSI تهیه کرد.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بدون شک مادربرد های ایسوس از برترین ها هستند اما تجربه ها،بررسی ها و مقالات و مطالب متعدد من رو به این نتیجه رسونده که با بودجه یه مادربرد از برند ایسوس میشه یه مادربرد با قابلیت ها و امکانات بیشتر از یه برند دیگه نظیر MSI،Asrock تهیه کرد،به نوعی مادربرد های ایسوس بیشتر از ارزش واقعی قیمت دارن،اینی که گفتم نه از روی تعصبه و نه از روی علاقه ،بلکه با در نظر گرفتن ابعاد مختلفی به این باور رسیدم

بسیاری ها به کیفیت ایسوس بسنده میکنن اما مطمئن باشید که امروزه فناوری ها و قابلیت ها خیلی بهم نزدیک شده و دیگه نمیشه فقط به چنین برتری هایی اتکا کرد چون اینا از خطوط تولید و قطعات سازندگان دوم و سوم استفاده میکنن،به بیانی ساده تر ایسوس مثل اپل پول برند میگیره

مثلا با بودجه یه مادربرد H81 ایسوس میشه یه B85 MSI گرفت،با بودجه یه مین H87 ایسوس میشه یه مین H97 ازراک گرفت،با بودجه یه مادربرد معمولی Z97ایسوس میشه یه مادربرد حرفه ای  یا گیمینگ MSI تهیه کرد.

درود خبات جان

در بازار ایران اینطوریه یا در بازار دنیا؟؟؟ من امار دستم نیست بدونیم چخبره ... اگر هم هردو باشه، سعی می کنم دفعه بعد به محصولات msi هم فرصتی بدم  چون نشون داده واقعا این شرکت محصولات خیلی خوبی ارائه می کنه...  :-?

لینک به دیدگاه

من نظرم بیشتر روی گیگابایته تا ایسوس اینو از دیدگاه یه تعمیر کار میگم برای مثال تمامی I/o های مین برد های asus این باند هستند که به سختی گیر میاند و بیشتر مواقع اونطوری که باید تعمیر بشن نمیشن یا برد تغیر رنگ میده موقع هیت دادند در کل به نظر من گیگا سخت جون تره البته تو ایران گارانتی خیلی خوبی هم داره ولی متاسفانه قیمت هاش یه مقدار نا متعارفه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

گیگا بایت به نظر میرسه بهترینه!

:2014 Motherboard RMA Rate (new update from Hardware.fr

Gigabyte 2.51% (against 2.02%)

- MSI 2.65% (against 2.60%)
- ASUS 2.86% (against 2.31%)
- ASRock 2.99% (against 2.27%)

As in the previous period there was an increase in the return rate for defeated motherboards. As builders can see their rates increase, even if it's mild manner MSI. This allows him to move from 4th to 2nd place, exchanged positions with ASRock, Gigabyte remaining head. Different manufacturers are generally quite similar.
Among the models sold more than 100 units (those sold less than 200 units are to return in italics), the five models which has returned most are:
- 8.80% ASUS Rampage IV Extreme
- 8.05% ASRock AD2550B-ITX
- 7.93% + ASRock Extreme4 FM2A88M
- ASRock 970 Extreme3 7.25% R2.0
- 7.20% ASUS Maximus Extreme VI
- 5.95% 970 ASRock Pro3 R2.0
- 5.93% MSI Z87I
- 5.56% Gigabyte GA-990XA-UD3
- ASRock 990FX Extreme3 5.26%
- 5.06% ASUS Maximus Formula VI
- 5.05% ASRock FM2A55M-VG3

The Rampage IV Extreme was already in pole position there 6 months. Indeed, given its positioning is probably subject to more stress on the part of users, however, the rate is very high. Other cards do not have that excuse. Note the presence of three ASRock AM3 + models with power stages to 4 stages a little lighter.
Ranked by chipset, the return rate for failure is
- 3.41% Z87
- 3.17% H87
- 2.83% B85
- 1.71% H81
- 3.55% 990
- 3.80% 970
- 2.55% A88X / A85X
- 2.52% A78 / A75
- 2.92% A58 / A55

Intel the largest failure rate is logically the chipset the more upscale, which allows overclocking. The rates obtained by the manufacturer on Z87:
- Gigabyte 2.18%
- MSI 3.22%
- ASUS 3.67%
- ASRock 4.25%

Gigabyte is the only one to get a smaller Z87 on its overall rate of return rate. In detail these are the rate of return for the Z87 motherboards (more than 100 sales, italic between 100 and 200 sales)
- 7.20% ASUS Maximus Extreme VI
- 5.93% MSI Z87I
- 5.06% ASUS Maximus Formula VI
- 4.76% Z87I ASUS-PRO
- ASRock Fatal1ty Z87 4.55% Killer
- 4.42% ASUS Maximus Gene VI
- 4.26% ASUS Z87-PRO
- ASUS SABERTOOTH Z87 4.13%
- 3.65% MSI Z87-G45 GAMING
- 3.48% MSI Z87-G43 GAMING
- 3.37% ASUS Z87-A
- 3.29% ASUS Z87-K
- 2.17% ASUS Z87-PLUS
- 1.92% MSI Z87-GD65 GAMING
- 1.85% MSI Z87-G43
- 1.67% MSI Z87 G41 PC-Mate
- 1.39% Gigabyte GA-Z87X-D3H
- 1.14% GRYPHON ASUS Z87
- ASRock Z87 PRO3 0.93%

And here it is for AM3 + motherboards based on AMD 990FX chipset, 990X and 970.
- ASRock 970 Extreme3 7.25% R2.0
- 5.95% 970 ASRock Pro3 R2.0
- 5.56% Gigabyte GA-990XA-UD3
- ASRock 990FX Extreme3 5.26%
- 3.31% ASUS Crosshair V Formula Z
- ASRock 970 Extreme4 3.60%
- ASUS M5A97 EVO 2.14% R2.0
- 1.82% Gigabyte GA-970A-DS3P
- ASUS SABERTOOTH 990FX 1.71% R2.0

=================
well, as we can see, gigabyte still sit on the first place.
and for those days, we see lots of problem, question with Asus/Asrock motherboard,
either with their z97 and x99 mbs.
so it's not surprise they get 3rd and 4th place with the RMA Rate.
and believe or not, I think msi did well on the z97 and x99 platform
as we know, msi z77 get some problems, ppl always talk about the msi QC problem
but when z97 and x99 launched, it got big improvement with their QC and also the specs.

1.  
  2.  
    OverallRMARate.png
    RMARatebyModel.png
    RMARatebyChipset.png
    RMARatebyManufacturerZ87.png
    RMARatebyModelZ87.png
    RMARatebyModel990FX.png

البته باید نسبت قیمت به کیفیت و همینطور تیراژ تولید نسبت به میزان خرابی رو هم در نظر گرفت

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...