رفتن به مطلب

خرید قطعه از خارج

Ali/sh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یکی از آشناها داره از کانادا میاد قیمتای اونجا رو که نیگا کردم دیدم خیلی خوبه مثلا کارت گرافیک 780 رو حساب کردم میشه 1550 ولی اینجا 2600 فروخته میشه.حالا میخوام ببینم اگه مثلا بگم 4 تا بگیره و بیاره تو فرودگاه حق گمرگ یا از این مسائل حساب میشه؟تعرفه ها به چه صورته؟

لینک به دیدگاه

بله، حساب ميشه. حتى يك عدد هم بياره ممكنه گير ندن و ممكنه گير بدن. حدود 40 درصد ارزش كالا سود و عوارض داره.

لینک به دیدگاه

ﻣﻦ ﺩﯾﺮﻭﺯ ﯾﮑﯽ ﺁﺷﻨﺎﻫﺎ ﺩﺍﺷﺖ ﻣﯿﺮﻓﺖ ﺩﻭﺑﯽ (ﺯﯾﺎﺩ ﻣﯿﺮﻩ) ﮔﻔﺘﻢ ﻣﯿﺎﯼ ﻣﯿﺮﯼ ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﯽ ﻟﻮﺍﺯﻡ ﺍﻟﮑﺘﺮﻭﻧﯿﮑﯽ ﺑﯿﺎﺭﯼ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺧﻮﺩﺕ ؟ ﮔﻔﺖ ﭼﺮﺍ ﺗﺎ 30 ﮐﯿﻠﻮ ﻣﯿﺘﻮﻧﻢ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺧﻮﺩﻡ ﺑﯿﺎﺭﻡ!! ﺻﺤﺘﺸﻮ ﻧﻤﯿﺪﻭﻧﻢ؟!

ویرایش شده توسط Modan
لینک به دیدگاه

ﻣﻦ ﺩﯾﺮﻭﺯ ﯾﮑﯽ ﺁﺷﻨﺎﻫﺎ ﺩﺍﺷﺖ ﻣﯿﺮﻓﺖ ﺩﻭﺑﯽ (ﺯﯾﺎﺩ ﻣﯿﺮﻩ) ﮔﻔﺘﻢ ﻣﯿﺎﯼ ﻣﯿﺮﯼ ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﯽ ﻟﻮﺍﺯﻡ ﺍﻟﮑﺘﺮﻭﻧﯿﮑﯽ ﺑﯿﺎﺭﯼ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺧﻮﺩﺕ ؟ ﮔﻔﺖ ﭼﺮﺍ ﺗﺎ 30 ﮐﯿﻠﻮ ﻣﯿﺘﻮﻧﻢ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺧﻮﺩﻡ ﺑﯿﺎﺭﻡ!! ﺻﺤﺘﺸﻮ ﻧﻤﯿﺪﻭﻧﻢ؟!

تا هر چقدر كه دم هواپيما جا داشته باشه ميتونه بياره. منتها بحث توانستن نيست، بحث هزينه هاست.

لینک به دیدگاه

40 درصد؟!اصلا چجوری میخوان ارزش کالا را بفهمن؟

بعد ینی میان کالا رو از تو چمدون در میارن میبرن تو گمرک؟آخه کارت گرافیک که مثل موبایل نیست که مثلا باید رجیستر و ... بشه تا بتونه کار کنه.

لینک به دیدگاه

40 درصد؟!اصلا چجوری میخوان ارزش کالا را بفهمن؟

بعد ینی میان کالا رو از تو چمدون در میارن میبرن تو گمرک؟آخه کارت گرافیک که مثل موبایل نیست که مثلا باید رجیستر و ... بشه تا بتونه کار کنه.

على جان،

40% رو حداكثرش گفتم. ممكنه كمتر هم باشه. بايد دقيقش رو از روى كتاب گمرك/سايت گمرك پيدا كنى ببينى براى گرافيك چند درصد بايد سود و عوارض بدى. من فقط ميدونم عوارض گمرك براى همه ى كالا ها 4% هست. بقيه اش سود بازرگانى دولته.

فرودگاه خودش از مبادى گمركى به حساب مياد. اصلا" فرودگاه خودش يك گمركه كه وسطش هواپيما ميشينه!

بله پيش از خروج از سالن ترانزيت كه ميخواهيد آشنايانتون رو در آغوش بگيريد، قبلش مامورين گمرك از همه ى مسافرين ميخوان كه چمدون هاشون رو از زير دستگاه ايكس رد كنند در اونجا هرگونه قطعه ى فلزى خودش رو نشون ميده، ميخواد يك اسكناس 200 تومنى باشه، يا يك كارت گرافيك كه يك كيلو خنك كننده از آليا‍ژ نيكل و مس و آلمينيوم روش نصبه! 

خود مامورين و ارزياب هاى گمرك كاملا" به اغلب اقلام احاطه ى كامل دارند، روزانه با انواع اين موارد برخورد دارند. قيمت اغلب اجناس رو دارند.

براى محاسبه سود و عوارض اولا" از شما فاكتور ميخوان و اگر فاكتور نديد، و يا فاكتور الكى بدين و شك كنند اشتباهه، اونوقت خودشون ليست قيمت تقريبى دارند از همه ى كالاهاى موجود در جهان، كه ممكنه به ايران وارد بشه. از روى اون ليست، كه ممكنه قيمت هاى تقريبى روى اون بيشتر يا كمتر از ارزش واقعى كالا باشه، ارزش كالا رو محاسبه ميكنند،‌ و طبق حساب و كتاب خودشون جريمه/عوارض/سود بازرگانى دولت رو از شما طلب ميكنند.

مامورين گمرك كارشون همينه، تقريبا" در همه جاى دنيا هم همينقدر گير هستند.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

ﺍﯾﻨﻮ ﺑﻨﺪﻩ ﻫﻢ ﻣﯿﻔﻬﻤﻢ ﺍﻣﺎ ﻫﻤﯿﻨﺶ ﺑﺮﺍﻡ ﺟﺎﻟﺐ ﺑﻮﺩ ﭼﻮﻥ ﮔﻔﺖ ﺗﺎ 30 ﮐﯿﻠﻮ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﺑﺎﺭ ﻧﻤﯿﺨﻮﺭﻩ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﯿﭻ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺍﯼ 30 ﮐﯿﻠﻮ، ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﺑﺎﺭ ﻣﯿﺨﻮﺭﻩ

ﺗﺎ ﻫﺮ ﭼﻘﺪﺭ ﻛﻪ ﺩﻡ ﻫﻮﺍ~ﻳﻤﺎ ﺟﺎ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻣﻴﺘﻮﻧﻪ ﺑﻴﺎﺭﻩ. ﻣﻨﺘﻬﺎ ﺑﺤﺚ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﻧﻴﺴﺖ، ﺑﺤﺚ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻫﺎﺳﺖ.

ویرایش شده توسط Modan
لینک به دیدگاه

ﺍﯾﻨﻮ ﺑﻨﺪﻩ ﻫﻢ ﻣﯿﻔﻬﻤﻢ ﺍﻣﺎ ﻫﻤﯿﻨﺶ ﺑﺮﺍﻡ ﺟﺎﻟﺐ ﺑﻮﺩ ﭼﻮﻥ ﮔﻔﺖ ﺗﺎ 30 ﮐﯿﻠﻮ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﺑﺎﺭ ﻧﻤﯿﺨﻮﺭﻩ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﯿﭻ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺍﯼ 30 ﮐﯿﻠﻮ، ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﺑﺎﺭ ﻣﯿﺨﻮﺭﻩ

اون بحث اضافه بار هست که مبحثش جداست. اینکه هر مسافری مجاز به حمل 25 تا 30 کیلو بار هست یعنی البسه و لوازم سفر و از این دست رو میتونه تا 30 کیلو سوار هواپیما کنه بدون هزینه. اگر هم بیشتر بشه که هزینه ی اضافه بار رو به خط هوایی میدی. اما این قضایا مربوط به خط هوایی هست که دارین سوار میشین و این مسائل زمان سوار شدن هست.

بحث وارد کردن قطعه که شما عنوان کردین که قضیه ی گمرکی داره مال بعد از پیاده شدن از هواپیما و لحظه ی ورود به کشور هست. 

لینک به دیدگاه

عزیز اینجور وارد کردن اصولا به صرفه نیست چون :

1. پول اضافه بار خیلی زیاده 

2. گمرک حساب کتاب نداره هرچقدر بخواد میتونه ازت بگیره و اگه حاضر به پرداختش نشی میره انبار گمرک و دیگه فک نکنم رنگشو ببینی.

3. کارت های شما گارانتی نداره و نباید انتظار داشته باشین با مبلغ بازار کسی ازتون بخره ...و اگه بخواین بفروشین باید تفاوت فاحش باشه در غیر اینصورت خریدار ترجیح میده با هزینه بیشتر از مغازه بخره تا خیالش راحت باشه ....اینجا فقط یه استثنا وجود داره و اونم اینه که کارتی که شما میاری اونقدر خاص باشه که نمونش تو ایران نباشه.

امیدوارم حرفام کمکی بهتون کرده باشه 

لینک به دیدگاه

ی هسوال . اگه من اون وسیله رو حالا مثلا کارت گرافیک رو واسه خودم بخوام یه دونه بیارم و بعد کارتنشو دور بندازم . فقط کارت رو بیارم باز هم باید گمرکی بدم ؟ 

لینک به دیدگاه

اگه بخوام یدونه از این مانیتور که تو ایران نیست واسه خودم بیارم راهی نیست که این تعرفه گمرک رو ندم؟

لینک به دیدگاه

خیلی ریسک داره چون باید کارتنش رو دربیاری و بزاریش تو ساکی چیزی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اونم مانیتورر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

سنگینه داداش گلم 

اگر به گمرک بخورین دنیا پولش میشه  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:

لینک به دیدگاه

ممــــــلکته داریم!؟

چه میشه کرد باید سوخت و ساخت چاره ای نیست
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...