رفتن به مطلب

کدام cpu ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام...

میخواستم بدونم برای رندرینگ cpu های AMD بهتر عمل میکنه یا intel ؟؟:confused:

لینک به دیدگاه

با سلام...

میخواستم بدونم برای رندرینگ cpu های amd بهتر عمل میکنه یا intel ؟؟:confused:

بستگی داره چقدر پول داشته باشی

لینک به دیدگاه

برای اعمال رندرینگ بسته به نوع سیستمی که میبندید تک پردازنده یا چند پردازنده ( سرور )

فرق میکند، در نهایت برای رندرینگ اینتل در شرایط یکسان نسبت به مدل های amd عملکرد بهتری داشته است

لینک به دیدگاه

نميدونم چرا احساس ميكنم amd فقط يه سرعت كاذب توي محيط ويندوز داره !!!!

لینک به دیدگاه

نميدونم چرا احساس ميكنم amd فقط يه سرعت كاذب توي محيط ويندوز داره !!!!

دوست عزیز باگفته شما موافقم. شما اگه sempron LE-1150 2GHz

هم بخرید توی ویندوز بسیار سریع عمل میکنه که قیمت این پردازنده 30تومن هست ولی تو ویندوز فوق العادست و برای همین کار بهینه شده تو رندرینگهای خیلی سبک هم خوبه اما سنگین معلومه که کم میاره ولیبا قیمت 30تومنش فوق العاده سریعه چیزی که تو اون رنج قیمت از محصولات اینتل برتری داره.اما این سرعت کاذب نیست فکر کنم برای محیط ویندوز بهینش کردند

لینک به دیدگاه

دوستان من اینو از زمان 3500 اتلون احساس کرده بودم به همین دلیل تمامی سیستمهای خانگی و گیمینگ رو amd میبندم.کاملا باهاتون موافقم.

لینک به دیدگاه

دوستان من اینو از زمان 3500 اتلون احساس کرده بودم به همین دلیل تمامی سیستمهای خانگی و گیمینگ رو amd میبندم.کاملا باهاتون موافقم.

اینو هم بگم من نگفتم فقط ای ام دی اینطوره ها.نه خیر از زمانی که خواندان Core 2 اومد همه چیز جابه جا شد

لینک به دیدگاه

سلام سلام

ببینید من تجربم میگه که توی حالت bootable که سیستم می خواد بیاد بالا و از این بحثا! amd سریعتره ! به قولی وندل عزیز برای کاره خونگی و گیمیگ منم بیشتر amd می بندم. البته بازم بگم amd داریم تا amd توی رنج قیمتهای خاص! intel داریم تا اینتل توی رنج قیمتهای خاص! بستگی به هزینه افراد داره

مویدات

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

با سلام...

میخواستم بدونم برای رندرینگ cpu های AMD بهتر عمل میکنه یا intel ؟؟:confused:

بر اساس تجربه شخصی که من داشتم ، CPU های اینتل (در یک محدوده قیمت مشخص) برای رندرینگ و 3D برتری نسبی داشتند. ضمنا قابلیت اورکلاک اینتل بیشتر و راحت تره.

البته من CPU های جدید Phenom II رو تا حالا تست نکردم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یک cpu 5600 x2 amd دارم میخوام ارتقا بدم یک cpu بهتر بگیرم چون این cpu خیلی داغ میکنه

میخواستم کمی راهنمایی کنید چه cpu از نوع amd بگیرم که از این بهتر باشه تو بازیها هم بهتر عمل کنه

main: Giga m55 sli s4

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یک cpu 5600 x2 amd دارم میخوام ارتقا بدم یک cpu بهتر بگیرم چون این cpu خیلی داغ میکنه

میخواستم کمی راهنمایی کنید چه cpu از نوع amd بگیرم که از این بهتر باشه تو بازیها هم بهتر عمل کنه

main: Giga m55 sli s4

با تشکر

درود

دوست عزیز به دلیل محدودیت چیپست مادربوردتون متاسفانه از پردازنده های جدید سوکت am3 پشتیبانی نمیکنه و شما بهتره یک مادر برد سوکت am3 با یک پردازنده مناسب برای برای بازی مانند phenom II x3 720 یا مدل های دیگه بردارید که هم خنکتر کار میکنه و هم کارایی خیلی بهتری در گیم داره که برای پیشنهاد مدل دقیقش شما باید بودجتون رو تعین بفرمایید.

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

عزیز شما میتونید phenom II 720 رو روی همین مادربورد بذارید و من قول میدم مشکلی نداشته باشه .

به حرفای بقیه گوش نکن .

من خودم giga M56 S3P دارم و همه میگفتن که Phenom II ساپورت نمیکنه .

سی پی یو دوستم که Phenom II 710 بود رو گذاشتم رو مادربورد و خیلی عالی کار کرد .

فقط باید بایوس مادربورد رو به آخرین ورژن ارتقا بدی تا سی پی یو رو بشناسه .

تازه آور هم کردم همون سی پی یو رو و بهتر از مادربورد دوستم که MA770 بود آور شد .

لینک به دیدگاه

عزیز شما میتونید phenom II 720 رو روی همین مادربورد بذارید و من قول میدم مشکلی نداشته باشه .

به حرفای بقیه گوش نکن .

من خودم giga M56 S3P دارم و همه میگفتن که Phenom II ساپورت نمیکنه .

سی پی یو دوستم که Phenom II 710 بود رو گذاشتم رو مادربورد و خیلی عالی کار کرد .

فقط باید بایوس مادربورد رو به آخرین ورژن ارتقا بدی تا سی پی یو رو بشناسه .

تازه آور هم کردم همون سی پی یو رو و بهتر از مادربورد دوستم که MA770 بود آور شد .

درود

دوست عزیز اول اینکه مدل مادربرد شما با مدل مینبورد ایشون فرق داره.ثانیا ما از روی سایت سازنده و لیست ساپورت پردازنده مینبورد مربوطه اطلاعات رو به دوستان عرضه میکنیم.شما از لینک زیر CPU Support List مینبورد ایشون رو مشاهده کنید ببینید ساپورت میکنه یا نه بعد اظهار نظر کنید و نظرات دیگران رو زیر سوال ببرید

http://ee.giga-byte.com/products/mb/cpulist/ga-m55sli-s4.html

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز به دلیل محدودیت چیپست مادربوردتون متاسفانه از پردازنده های جدید سوکت am3 پشتیبانی نمیکنه و شما بهتره یک مادر برد سوکت am3 با یک پردازنده مناسب برای برای بازی مانند phenom ii x3 720 یا مدل های دیگه بردارید که هم خنکتر کار میکنه و هم کارایی خیلی بهتری در گیم داره که برای پیشنهاد مدل دقیقش شما باید بودجتون رو تعین بفرمایید.

ممنون از راهنمایی که کردی دوست من با بودجه ای حدود 200000تومان میشه یک مادبرد بهتر که sli را هم ساپورت کنه و یک cpu خوب خرید

چون واقعا مادربرد ی که دارم مادربردی خوبی است وامکانات زیادی داره حیف شد که X3 , X4 ساپورت نمیکنه

باتشکر

ویرایش شده توسط PSP2000
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی که کردی دوست من با بودجه ای حدود 200000تومان میشه یک مادبرد بهتر که sli را هم ساپورت کنه و یک cpu خوب خرید

چون واقعا مادربرد ی که دارم مادربردی خوبی است وامکانات زیادی داره حیف شد که X3 , X4 ساپورت نمیکنه

باتشکر

درود

دوست عزیز اگر بخاید از پردازنده های فنوم دو در نظر بگیریم براتون حداقلش باید x3 710 بردارید که حدود 130 تومنه و با 70 تومن مادربرد خوب اونم sli ساپورت گیرتون نمیاد اگر تک اسلت بخاید BIOSTAR TF 8200 a2 + انتخاب بدی نیست یا asus m4n 78 اما اگر sli ساپورت بخاید حداقلش باید یک مینبورد با چیپست Nforce 750 بردارید مثل Biostar TPower N750 که قیمتش 140 تومنه و میشه روی هم 270

26fceedd8064291092c74e4f9af2ed54b20080418.jpg

ولی توصیه شخصی بنده این هست که یک x3 720 بردارید که هم کلاکش بالاتره و هم بلک ادیشن هست هم اگر کمی خوش سانس باشید و بتچ نامبر خوب گیرتون بیاد میتونید با مینبوردی مثل TA790GX A2+ 128M هسته چهارمشم فعال کنید و قیمت این مینبوردم 109 تومنه و کراس فایر ساپورته.

1ab6ad23bbee74efedd0a9072bf30413b20090312.jpg

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اگر بخاید از پردازنده های فنوم دو در نظر بگیریم براتون حداقلش باید x3 710 بردارید که حدود 130 تومنه و با 70 تومن مادربرد خوب اونم sli ساپورت گیرتون نمیاد اگر تک اسلت بخاید BIOSTAR TF 8200 a2 + انتخاب بدی نیست یا asus m4n 78 اما اگر sli ساپورت بخاید حداقلش باید یک مینبورد با چیپست Nforce 750 بردارید مثل Biostar TPower N750 که قیمتش 140 تومنه و میشه روی هم 270

26fceedd8064291092c74e4f9af2ed54b20080418.jpg

ولی توصیه شخصی بنده این هست که یک x3 720 بردارید که هم کلاکش بالاتره و هم بلک ادیشن هست هم اگر کمی خوش سانس باشید و بتچ نامبر خوب گیرتون بیاد میتونید با مینبوردی مثل TA790GX A2+ 128M هسته چهارمشم فعال کنید و قیمت این مینبوردم 109 تومنه و کراس فایر ساپورته.

1ab6ad23bbee74efedd0a9072bf30413b20090312.jpg

تشکر دوست من

لینک به دیدگاه

ببینید آقای مدیر ارشد من فکر کردم چیپست مادربورد ایشون از سری M52 و M55 و M56 و M57 هستش ولی انگار nforce4 هستش پس حرف شما درسته .

آخه اسم این M55 که گذاشتن روی این مین آدم رو به شک میندازه !!!

ولی اینم باید بگم ممکنه که تو سایت giga اسمی از phenom II نباشه توی cpu support ها ولی ساپورت کنه .

مثل مادربورد من و همه چیپست های AM2 .

واسه اطمینان یه نگاهی به cpu support مادربورد من بندازید و میبینید که خبری از phenom II ها نیست ولی من بایوس رو آپدیت کردم به F5 و ساپورت کرد phenom II رو و هیچ تفاوتی هم از نظر performance ندیدم در مقایسه با مادربورد های AM3 ساپورت !! !!

و بزودی هم میخوام یه Phenom II 720 BE بخرم و با همین مین استفاده کنم .

ویرایش شده توسط starboy_amir
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...