رفتن به مطلب

نظرسنجی ایا کارت های جدیدamd میتواند NVIDIA راشکست دهد

اشتراک گذاری

ایا بازهم amd مغلوب nvidia میشود  

125 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. ایا کارت های جدید amd میتواند بازار فروش را در اینده ای نچندان دور ازان خود کند

2. 2. gtx780 vs r9 290 x

3. 3. GTX TITAN VS R9 290X

Recommended Posts

باسلام این چند صحفه اخر اخبار کارت های گرافیک دیدم همش بحث این کارت های جدید amd بود از اینرو NVIDIA کارتاشا ارزون کرده من میخواستم بدونم کارتهای AMD بازم شکست میخورند البته (بازنده همیشگی اند :D ) یا به نظر شما میتواند برنده این میدان هم باشد.

ویرایش شده توسط AMIR-H-HEYDARI
لینک به دیدگاه

جالبه تایتان5 رای اورده

لینک به دیدگاه

باید کارت 780ti رو در مقایسه قرار بدید.

کارتی که حتی یک smx بیشتر از تایتان داره و بوست کلاکش 928 هست که حدود 690 قدرت داره.د دارای 2880 واحد کوداست

http://videocardz.com/47508/videocardz-nvidia-geforce-gtx-780-ti-2880-cuda-cores

این کارت با فاصله قابل قبولی از تایتان و 290x قدرتمندتره و تا هفته آینده گویا رلیز میشه.البته قیمتی هم که گزارش شده براش 700 دلار هست با توجه به کارایی که داره(در حد 690) زیادم بالا نیست این یعنی 150 دلار گرونتر از پرچم دار amd و با توجه به اختلاف کارایی که خواهند داشت این اختلاف قیمت خیلی هم دور از ذهن نیست.

این منبع شاتی از gpu-z این کارت انداخته که بوست کلاک کارت حتی به 1033 رسیده!:

http://wccftech.com/gtx-780-ti-specifications-leaked-full-blown-gk110-core-2880-sp/

با این فرکانس پرفرمنسش باورنکردنی خواهد بود.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب کارت جدید تر که همیشه و معمولا جلوتر و قوی تره قانونا الان این مقایسه ها خیلی دقیق نیست چون حتی سری 7 انویدیا هم معماریش مال فکر میکنم 6 7 ماهه پیشه اگر دو سری الان با هم ریلیز میشدن یه چیزی الان خیلی دقیق نیست ولی باز هم نشان دهنده برتری انویدیا ست فکر میکنم چون باز هم با وجود اینکه این همه amd طول داد چیز خیلی خاصی که مثلا اختلافش زیر رو کننده باشه بیرون نداد و این نشون میده که معماری های انویدیا همیشه جلوتر از زمان خودشون هستن.

لینک به دیدگاه

مثلا گرافیک تایتان که ازGTX780 ضعیف تره الان تو نظر سنجی جلوتره یعنی به نظر شما تایتان از 290X و780 بالاتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست بزرگوار برای هر سوالی نیازی نیست نظرسنجی قرار بدین / برای پی بردن به این سوال میتونید با مطالعه مطالب مربوطه داخل فروم که ایجاد شده و دوستان و اساتیدم نظر دادن و مطالب مفیدی قرار دادن به جواب سوالتون پی ببرید 

لینک به دیدگاه

فعلا باید دید gtx 780 ti چیکارمیکنه!

مطمئن باشید که از تایتان و 290x قوی تر هست!

لینک به دیدگاه

مثلا گرافیک تایتان که ازGTX780 ضعیف تره الان تو نظر سنجی جلوتره یعنی به نظر شما تایتان از 290X و780 بالاتره

جمید جان یه سوال این کارت 780ti پر قدرت تره یا Gtx690
لینک به دیدگاه

جمید جان یه سوال این کارت 780ti پر قدرت تره یا Gtx690

فعلا نمیشه جواب قطعی داد، باید صبر کرد و منتظر بود تا یک ماه دیگه که واردبازار میشه!

اما چیزی که از شواهد برمیاد اینه که gtx 780ti ازتایتان و 290x قوی تر هست ولی به نظر من ازgtx 690 ضعف تر هست!

البته فعلا شواهد گویای این قضیه هست باید صبرکرد.

لینک به دیدگاه

فعلا نمیشه جواب قطعی داد، باید صبر کرد و منتظر بود تا یک ماه دیگه که واردبازار میشه!

اما چیزی که از شواهد برمیاد اینه که gtx 780ti ازتایتان و 290x قوی تر هست ولی به نظر من ازgtx 690 ضعف تر هست!

البته فعلا شواهد گویای این قضیه هست باید صبرکرد.

:clapping: 

لینک به دیدگاه

واقعا نمیشه تا ورودش دقیق قضاوت کرد.

اما شواهد میگه کاملا میتونه با 690 رقابت کنه.

با توجه به معماری مشابه تعداد کوداها با هم قیاس پذیرند.

690 در کل 2*1536 کودا داره و با فرکانس 915-1019 کار میکنه به اضافه اینکه از دو gpu استفاده میکنه که این عامل افت پرفرمنس هست.

780ti به اندازه 2880 کودا داره(فقط 192 عدد کمتر از 690 درواقع یک smx) به علاوه نمونه ghz تا 1033 بوست میکنه و مشکلات افت پرفرمنس 2 تا gpu رو نداره.

به نظر من کمبود 192 کودا با فرکانس بالاتر نمونه گیگاهرتز و همچنین عدم وجود مشکلات دو هسته قابل جبران هست.

پیشبینی که شده بود برای مقایسه 780ti با 690 (برای نمونه ای از 780ti که با فرکانس بوست 928 بود) بین 3 الی 4 درصد ضعیفتر از 690 بود با این حساب فک میکنم بتونه با فرکانس 1033 690 رو به چالش بکشه.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

ممنون کسری جان یه سوال قیمت Gtx 690 پایین اومده میخواد بیاد کی میاد اطلاعی نداری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شاید انویدیا الان در اوج باشه ولی به هر حال باز ای تی آی ازش پیشی میگره ، خلاصه اینکه نمیشه گفت کدوم برنده میشن ، همانطور که همه میدونن کارتهای ای تی آی از نظر قیمت خیلی بصرفه تر از انویدیا هستند.

این نظر سنجی مثل این سوال هست :

اول مرغ بوده یا تخم مرغ ؟

کسی جواب این سوال رو میدونه ؟

لینک به دیدگاه

با سلام این نظر سنجی یه گزینه شاید وجود داره وتواوت سوالی که پرسیدید باید یه گزینه نمیدونم هم وجود داشته باشد

با تشکر

لینک به دیدگاه

باید کارت 780ti رو در مقایسه قرار بدید.

کارتی که حتی یک smx بیشتر از تایتان داره و بوست کلاکش 928 هست که حدود 690 قدرت داره.د دارای 2880 واحد کوداست

http://videocardz.com/47508/videocardz-nvidia-geforce-gtx-780-ti-2880-cuda-cores

این کارت با فاصله قابل قبولی از تایتان و 290x قدرتمندتره و تا هفته آینده گویا رلیز میشه.البته قیمتی هم که گزارش شده براش 700 دلار هست با توجه به کارایی که داره(در حد 690) زیادم بالا نیست این یعنی 150 دلار گرونتر از پرچم دار amd و با توجه به اختلاف کارایی که خواهند داشت این اختلاف قیمت خیلی هم دور از ذهن نیست.

این منبع شاتی از gpu-z این کارت انداخته که بوست کلاک کارت حتی به 1033 رسیده!:

http://wccftech.com/gtx-780-ti-specifications-leaked-full-blown-gk110-core-2880-sp/

با این فرکانس پرفرمنسش باورنکردنی خواهد بود.

چقدر کامنت های تاپ لینک اولی که دوستمون گذاشتن جالب بود. یه اسکرین شات + ترجمه ازش می ذارم : 

91498182031440909786.jpg

ترجمه : 

AMDeezNutz :

حالا AMD کارت 299xxx رو وارد بازار می کنه که در دمای 110 درجه ی سلسیوس کار می کنه، از موتور جت برای خنک کردنش استفاده می کنه، در حیطه ی 5 درصدی عملکردِ 788Ti هست و فقط 50 دلار قیمت داره... استفاده از این کارت همه قطعات دیگه ی کامپیوترت رو به خطر میندازه و برای قدرت گیری نیازه به پهنه ی آفتابگیر داره اما حداقل روسای AMD فکر می کنن به نسبت پول کارت خوبی دارن. 

جواب Mhamed Kaka : 

بچه ها بی خیال له کردن برند ها بشید. 

من خودم یه 290X دارم و عاشقشم، تنظیمش رو 82 درجه و دور فن بین 35 تا 40 درصد کاملا آرومه وقتی هدفون رو گوشمه. ورود 780Ti خبر خوبی و من می خرمش اگر با مدل غیر رفرنس بیاد. یه نفر می تونه از جفت این کارت ها لذت ببره. 

جواب Anony به Kaka  : 

" آرومه وقتی هدفون رو گوشمه" مثل اینه که بگی "خوب به نظر می آد وقتی کورم" 

پ.ن 1 : یوزر کامنت اولی AMDeezNutz در واقع عبارت AMD is nuts هست یعنی کمپانی AMD روانیه. 

پ.ن 2 : یه زمانی قبل از تورم ( اینقدر عادی شده گرونی از "یک زمانی" استفاده می کنیم... ) از محصولات AMD خوشم می اومد اما الان اسمش یه حس ضعف به وجود می آره. یعنی حاضرم حتی وقتی فاصله ی کارایی کمه بیشتر هزینه کنم برای Nvidia.

حتی از محیط سایت تا انتخاب کلمات توصیف محصول هم حس قدرت بیشتر از جانب Nvidia هست. در مورد نحوه ی انتخاب کلمات معرفی محصول یه خاطره* یادم اومد : 

* یادمه حدود بیش از 2 سال پیش که بین خرید GTX470 و یکی از کارتهای سری 5000 AMD شک داشتم ( درست یادم نیست خط زمانی ) اون زمان یشتر طرفدار AMD بودم ولی وقتی رفتم تو سایت Nvidia دیدم برای توصیف 470 از عبارت Jaw-dropping / فک انداز! استفاده کرده به شکل عجیبی چنین انتخاب حرفه ایِ صفت برای توصیف محصول نظرم رو تغییر داد. در ادبیات هند می خونیم که نوعی قسم وجود داره به اسم "قسم به کلام". به نظر می رسه بُرَندِه تر از هر شمشیری این قدرت کلام هست که به ذهن انسان نفوذ می کنه. حتی در رابطه های انسانی هم این اتفاق می افته گاهی انتخاب یک کلام خاص به حدی انسان رو به فکر فرو می بره و تحت تاثیر قرار می ده که تاثیر فرد گوینده همراه مخاطب حمل می شه. حالا تصور کنید ما نسبت به کسانیکه دوست داریم و باورشون داریم از قدرت کلام بالاتری استفاده کنیم. آیا رابطه ی ما در همون مسیری قرار نمی گیره که دوست داریم ؟ به نظر می رسه قدرت کلام خالصانه و همراه با باور غیر شرطی از هر نوع هدیه ی مادی گرون-قیمتی، گرون تره.

از 2 تا کارت گرافیکی به کجا رسیدیم  ^_^ 

پ.ن 3 : چقدر این دوستمون حمید حس انسان دوستی قوی رو انتقال می ده. با اینکه یک کلام با ایشون صحبت نکردم می بینم تو بیشتر تاپیک ها بدون هیچ چشم داشتی به همنوعانش کمک می کنه. از هر زاویه ای که به ثانیه های معکوس مرگ نگاه می کنم می بینم که واقعا ثروتی بزرگ تر از حس پایدار اهمیت به همنوع وجود نداره چیزی که بیشتر انسان ها در این "ماراتن تقلبی موفقیت" از دیدنش عاجز شدن و دیدن معدود انسان هایی مثل حمید ، حامد ، آرمین و ... اولویت های واقعی و خاک خورده ی زندگی رو یاد آدم میندازه... 

ویرایش شده توسط Uchiha_Madara
لینک به دیدگاه

چقدر کامنت های تاپ لینک اولی که دوستمون گذاشتن جالب بود. یه اسکرین شات + ترجمه ازش می ذارم : 

91498182031440909786.jpg

ترجمه : 

AMDeezNutz :

حالا AMD کارت 299xxx رو وارد بازار می کنه که در دمای 110 درجه ی سلسیوس کار می کنه، از موتور جت برای خنک کردنش استفاده می کنه، در حیطه ی 5 درصدی عملکردِ 788Ti هست و فقط 50 دلار قیمت داره... استفاده از این کارت همه قطعات دیگه ی کامپیوترت رو به خطر میندازه و برای قدرت گیری نیازه به پهنه ی آفتابگیر داره اما حداقل روسای AMD فکر می کنن به نسبت پول کارت خوبی دارن. 

جواب Mhamed Kaka : 

من خودم یه 290X دارم و عاشقشم، تنظیمش رو 82 درجه و دور فن بین 35 تا 40 درصد کاملا آرومه وقتی هدفون رو گوشمه. ورود 780Ti خبر خوبی و من می خرمش اگر با مدل غیر رفرنس بیاد. یه نفر می تونه از جفت این کارت ها لذت ببره. 

جواب Anony به Kaka  : 

پ.ن 1 : یوزر کامنت اولی AMDeezNutz در واقع عبارت AMD is nuts هست یعنی کمپانی AMD روانیه. 

پ.ن 2 : یه زمانی قبل از تورم ( اینقدر عادی شده گرونی از "یک زمانی" استفاده می کنیم... ) از محصولات AMD خوشم می اومد اما الان اسمش یه حس ضعف به وجود می آره. یعنی حاضرم حتی وقتی فاصله ی کارایی کمه بیشتر هزینه کنم برای Nvidia.

حتی از محیط سایت تا انتخاب کلمات توصیف محصول هم حس قدرت بیشتر از جانب Nvidia هست. در مورد نحوه ی انتخاب کلمات معرفی محصول یه خاطره* یادم اومد : 

* یادمه حدود بیش از 2 سال پیش که بین خرید GTX470 و یکی از کارتهای سری 5000 AMD شک داشتم ( درست یادم نیست خط زمانی ) اون زمان یشتر طرفدار AMD بودم ولی وقتی رفتم تو سایت Nvidia دیدم برای توصیف 470 از عبارت Jaw-dropping / فک انداز! استفاده کرده به شکل عجیبی چنین انتخاب حرفه ایِ صفت برای توصیف محصول نظرم رو تغییر داد. در ادبیات هند می خونیم که نوعی قسم وجود داره به اسم "قسم به کلام". به نظر می رسه بُرَندِه تر از هر شمشیری این قدرت کلام هست که به ذهن انسان نفوذ می کنه. حتی در رابطه های انسانی هم این اتفاق می افته گاهی انتخاب یک کلام خاص به حدی انسان رو به فکر فرو می بره و تحت تاثیر قرار می ده که تاثیر فرد گوینده همراه مخاطب حمل می شه. حالا تصور کنید ما نسبت به کسانیکه دوست داریم و باورشون داریم از قدرت کلام بالاتری استفاده کنیم. آیا رابطه ی ما در همون مسیری قرار نمی گیره که دوست داریم ؟ به نظر می رسه قدرت کلام خالصانه و همراه با باور غیر شرطی از هر نوع هدیه ی مادی گرون-قیمتی، گرون تره.

پ.ن 3 : چقدر این دوستمون حمید حس انسان دوستی قوی رو انتقال می ده. با اینکه یک کلام با ایشون صحبت نکردم می بینم تو بیشتر تاپیک ها بدون هیچ چشم داشتی به همنوعانش کمک می کنه. از هر زاویه ای که به ثانیه های معکوس مرگ نگاه می کنم می بینم که واقعا ثروتی بزرگ تر از حس پایدار اهمیت به همنوع وجود نداره چیزی که بیشتر انسان ها در این "ماراتن تقلبی موفقیت" از دیدنش عاجز شدن و دیدن معدود انسان هایی مثل حمید ، حامد ، آرمین و ... اولویت های واقعی و خاک خورده ی زندگی رو یاد آدم میندازه... 

این سه عزیزی که نامشونو بردی، واقعا خیلی چیزا ازشون یاد گرفتم، از تک تکشون سپاسگذارم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

91498182031440909786.jpg

ترجمه : 

AMDeezNutz :

جواب Mhamed Kaka : 

جواب Anony به Kaka  : 

بسیارلذت بردیم از کلام گوهربارتون

سپاس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب دوستان امروز کارت R9 270 بدون ایکس هم امروز ریلیز شده.

Sapphire-270-Box.jpg

این کارت در اصل بهبود یافته کارت 7870 هست.فرکانس هسته 925 مگاهرتز نسبت به فرکانس 1 گیگاهرتزی 7870 کاهش فرکانس رو داشتیم در این زمینه.در زمینه حافظه AMD برعکس عمل کرده و حافظه ی 1200 مگاهرتزی 7870 به 1400 مگاهرتز در این کارت رسیده درست مثل R9 270X داداش بزرگه خودش.حجم حافظه نیز 2 گیگابایت می باشد.

میرسیم به جایی که برای تامین توان مورد نیاز این کارت AMD بجای 2 سوکت 6 پین(چیزی که در R9 270X و 7870 سراغ داشتیم) برق کارت فقط از یک سوکت استفاده کرده.دلیل این کار AMD میتونه رقابت بیشتر با کارت 660 باشه.(پایین نگهداشتن مصرف)

با توجه به تامین 75 وات برق از طریق اسلات PCI E  همینطور 75 وات از طریق تک 6 پین کارت مشکلی بابت تغذیه این کارت نخواهد بود.

شاید از اول هم برای کارتی که TDP زیر 150 وات رو داره (7870) قرار دادن 2 تا 6 پین خیلی واجب به نظر نمی رسید !ولی این حرکت AMD حرکتی اورکلاک پسندانه بود !

روی هم رفته کارایی کارت مشابه 7870 می باشد که چیزی غیر از این هم توقع نداشتیم !و بطور میانگین 4-5 درصد سریعتر از کارت رقیب یعنی 660.

باید منتظر پاسخ انویدیا در سری 7XX  رقیبی برای این کارت باشیم.

Averages.png

درقسمت اورکلاک با یک کارت کم ادعا مواجه هستیم ! اکثر کارتها تست شده به وسیله سایتهای معتبر نهایتا به فرکانس زیر 1100 مگاهرتز برای هسته و 1500 مگاهرتز برای مموری دست پیدا کردند.

قیمت این کارت 180 دلار دقیقا در جایی که 660 حاکمیت می کرد تعیین شده !

و همچنان رقابت ادامه دارد ...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوستان امروز داشتم نظرهای دارنده های R9 290X  رو می خوندم گفتم شما ام ببنید:  (نظرها با قصد و غرض قبلی و با هدف تخریب AMD توسط اینجانب گلچین شده :lol: )

i6ivyk762qa4seblbfd.jpg

dp0abefx0jr2ji5hwwg.jpg

v2ihodij6ffub4qr8t9.jpg

mcw2qni3pcxj93bz8eq3.jpg

yrm08u8ubs0ydgz564s.jpg

fz95b372qlozvh6o2ey0.jpg

b31faqqyt10l5whrgy.jpg

evimdhp76yjqrm22q003.jpg

jbbfix8vpe9thf37qcbk.jpg

wvtw5f210xuspfd3pszf.jpg

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان. احتمال زیاد باز هم از لحاظ  کارایی انویدیا برنده میدان هست نظر من اینه که شاید کارت های انویدیا قویتر باشن اما بنده به شخصه  amd رو خیلی دوست دارم amd مثل ایرانسل میمونه  شاید همه جا بخوبی انتن نده اما اگه نبود همچنان ما سیم کارت های همراه اول رو با قیمت حداقل یک ملیون تومن میخریدیم تازه اونم با قرعه کشی که شماره کی زودتر در بیاد(واقعا چه دوران مزخرفی) و واسه استفاده از sms هم درخواست میبایست بدیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تقریبا میشه گفت AMD اجازه تولید این کارتها با کولرهای اختصاصی به شرکت ها نداده و فقط باید کولرهای جداگانه(ایر و یا واتر بلاک)  راه اندازی بشه ...

این هم دوتا دستکاری که بوسیله تامزهارودر انجام شده بر روی این کولر ها :

http://www.tomshardware.com/reviews/r9-290-accelero-xtreme-290,3671.html

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290x-thermal-paste-efficiency,3678.html

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

آقا سوال خیلی کلی بودااا ...

از نظر محبوبیت و برند و کارایی هیچ وقت نخواهد تونست

ولی از نظر نسبت  قیمت به کارایی و احتمالا میزان فروش طبیعیه که بتونه

الان BMW 530 بیشتر یا Azera hyundai ؟؟؟

مسلما آزراا .. 

ولی ب ام و با همهء گرونیش بازم اسمش دل میبره  :D  :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...