رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم بدون مانیتور گیمینگ تا 3.2 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر استادان لیون کامپیوتر امیدوارم احوالتون خوش باشه و پیشاپش ماه محرم رو هم به شما و خانوادتون تسلیت میگم

داداش های خوبم نوکرتون میخواد یه سیستم ببنده تا 3.2 میلیون گیمینگ بدون مانیتور 

فقط انتظاراتم اینه

1-رمش حداقل 16 یا 12 باشه

2-گرافیکش خوب باشه

3-حداقل تا 4الی5سال بتونه بهترین بازی هارو نه توی بهترین کیفیت بلکه تو کیفیت معمولی باز کنه

4-تورو خدا پولش از 3.2 میلیون 1000تومنم بیشتر نشه پدر مادرمو به همین هم به زور راضی کردم

من خودم این سیستم بهم پیش شده

cpu:am3-fx-8350-4 ghz-x8

m.b:msi-870s-646

ram:corsair-2*8=16gig 1600

vga:asus geforce gtx 650 ti 2gig

hard:seagate-sata3-1tb-64mb buffer

fan:deep coolneptwin

power:raidmax-rx700ac-700w

ببخشید دیگه زیاد شد ولی میدونم شما برای کمک به دوستاتون اماده اید لطفا نظرتون رو راجب به سیستم بالا بگید و اگه بهتر از این هست رو بهم پیشنهاد بدید ممنون

لینک به دیدگاه

پردازنده : Intel Core i5 4570 قیمت حدودی 630 تومان

مادربورد : ASUS H87-Pro قیمت حدودی 480 تومان

رم : Corsair Vengeance 2x8GB 1600Mhz قیمت حدودی 600 تومان

گرافیک : SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition 2GB GDDR5 قیمت حدودی 800 تومان

هارد : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff قیمت حدودی 200 تومان

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X قیمت حدودی 55 تومان

پاور : GREEN GP600A-EU قیمت حدودی 225 تومان

کیس : Green X3 قیمت حدودی 205 تومان

جمع : 3195 تومان . قیمتها ممکنه کمی بالاتر یا پایینتر باشن .

اگر رم رو 8 گیگ بگیری . بهتره . چون بیتر از 8 گیگ نیازی نداری . ولی در عوض با 300 تومان پول باقیمونده میتونی کارت گرافیک خیلی بهتری بگیری که خیلی تاثیر داره تو سیستم . پیشنهاد من با رم 8 گیگ اینه :

پردازنده : Intel Core i5 4570 قیمت حدودی 630 تومان

مادربورد : ASUS H87-Pro قیمت حدودی 480 تومان

رم : Kingston HyperX Blu 1600MHz 2x4GB DDR3 قیمت حدودی 280 تومان

گرافیک : MSI GTX 760 OC 2GB GDDR5 قیمت حدودی 1000 تومان

هارد : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff قیمت حدودی 200 تومان

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X قیمت حدودی 55 تومان

پاور : GREEN GP600A-EU قیمت حدودی 225 تومان

کیس : Green X6 قیمت حدودی 310 تومان

جمع : 3180 تومان . قیمتها ممکنه کمی بالاتر یا پایینتر باشن .

این سیستم هم کارت گرافیک بهتری داره و هم کیس بهتر. 

لینک به دیدگاه

داداش حامد ممنون منو راهنمایی کردی ولی سیستم اولت خوب بود هم کیسش هم رمش چون رم برای بازی بیشتر احتیاجه بازم ممنون 

لینک به دیدگاه

اگه میخواین تا 4-5 سال دیگه جوابگو بشه بهتره که پردازنده ضریب باز بردارید تا بعدها بتونید با اورکلاک ارتقا ـش بدین

مثلا 3570k یا 4570k

لینک به دیدگاه

به نظر من اون سیستمی دومی که حامد جان معرفی کرد خیلی عالیه،

هم گرافیکش نسل جدید، هم کیس خیلی بهتری داره، فکر نکنم برای بازی بیشتر از 8 گیگ رم نیاز نداشته باشین.

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

با سلام

عزیز من به عنوان یه کسی که گیمر هست بهت INTEL و Geforce رو بهت پیشنهاد میکنم ... و این حرف تعصب نیست تجربه هست.

سیستم دوم حامد او اولیش خیلی بهتر هست .. حرف ایشون کاملا درسته بیشتر از 8 گیگ هزینه اضافی هست مگه اینکه بخوای به غیر از گیم فعالیت کنی.

پاور هم بالاتر گرفتی ضرر نداره 

لینک به دیدگاه

داداش حامد ممنون منو راهنمایی کردی ولی سیستم اولت خوب بود هم کیسش هم رمش چون رم برای بازی بیشتر احتیاجه بازم ممنون 

د.ست عزیز  رم برای بازی خوبه ولی نه دیگه 16 گیگ . حتی با 4 گیگ هم کار شما راه میفته . مهمترین عنصر گرافیکه .

سیستم دوم پیشنهادی آقا حمید فوق العادست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

د.ست عزیز  رم برای بازی خوبه ولی نه دیگه 16 گیگ . حتی با 4 گیگ هم کار شما راه میفته . مهمترین عنصر گرافیکه .

سیستم دوم پیشنهادی آقا حمید فوق العادست .

نه 4 گیگ کافی نیست برای بازی های جدید 8 حتما برای گیمینگ زیر 8 نباشه  .

لینک به دیدگاه

والا ما شانس نداریم اومدیم سیستم رم 2 خریدیم بازی شدن 8 رم نیاز الان میخوام یه 16 بخرم که دیگه هر چقدرم بیاد روش بتونم بازی کنم در مورد هاردم بگم من چیز زیادی(به غیر از گیم که فضای خودشوئ میخوا)تو پی سی جمع نمیکنم پس هاردمم کافیه و سی پی یو هم که بازی ها الان دوهسته لازم دارن پس اونم خوبه وکلا سیستم اقا حامد رو پسندیدم 

در ضمن درسته میگن این کیس x34تا فن رو خودش داره؟و این که پاور پایین قرار میگیره و بهتر میشه(نمیدونم پاور یا فن)

لینک به دیدگاه

با  سلام سیستم شماره 2 حامدعزیز عالیه اما به نظر من سوکت 1155 بگیری بهتره میتونی cpu i5 3330 + m.b asus p8b75 در این صورت 400 باقی میمونه میتونی یه s.d.d بگیری بیشتر برای سیستم نیاز تا رم 16 حال اگه میخوای s.d.d معرفی کنم

ویرایش شده توسط AMIR-H-HEYDARI
لینک به دیدگاه

مادربوردی که به شما پیشنهاد دادم 4 تا اسلات رم داره . شما 2 تا 4 گیگ الان بگیری ، 2 تا اسلات دیگه خالی میمونه که میتونی بعدا 2 تا4 گیگ دیگه هم روش بذاری . هم موقع کم اومد رم . ضرر هم نمیکنی . ولی اگر گرافیک رو ضعیف برداری و بعدا کم بیاره با ضرر باید عوض کنیش . پس بهتره که الان رم رو کمتر برداری که تا حداقل 2 سال دیگه همه بازیها رو پشتیبانی میکنه و گرافیک رو بهتر . کیس هم تفاوت X3 با X6 تو امکانات بیشتر X6 ، بزرگتر بودن و داشتن تهویه بهتر اون و همینطور قشنگتر بودن اونه . 100 تومان اضافه ارزش داره برای این کیس . فقط فنهایی که روش هست حدود 150 تومان قیمت داره .

کیس های جدید که برند معتبر هستن ، همگی الان پاور رو پایین میذارن . برای اینکه هم حرارت سیستم به پاور آسیب نزنه و هم تعادل بهتری داشته باشه کیس .

روی X3 هفت تا فن نصب میشه . 5 تا هست . 4 تا 120 و یکی 200 میلیمتری . 2 تا 120 میلیمتری هم میتونی اضافه کنی. روی X6 پنج فن نصب میشه . البته قابل تبدیل به 7 فن هم هست . 3 تا فن 200 میلیمتری روشه که همه کوگار هستن . 2 تا فن 140 یا 120 میلیمتری به دلخواه هم میتونی اضافه کنی . دو از فنهای 200 میلیمتری رو هم میتونی برداری و به جاشون 4 تا 120 میلیمتری بذاری که توصیه نمیکنم .

لینک به دیدگاه

اقا من یه سوال دارم الان بهترین بازی ها تو حالت معمولی به چقدر گرافیک و چند بیت نیاز دارن؟

لینک به دیدگاه

بستگی داره که با چه مانیتوری و چه کیفیتی بخوای اجرا کنی. 

اگر بخوای روی مانیتور 20 اینچ که HD هست و با کیفیت خوب اجرا کنی ، کارت جیفورس 650 و یا AMD 7850 راحت جواب میدن . ولی روی 22 اینچ که فول اچ دی هست باید کمی قویتر بگیری . البته اینها روی فول اچ دی هم کار میکنن . ولی ممکنه بعضی جاها تو بازی یک لحظه تیک کوچکی بزنن .

کارت گرافیک برای بازی باید حداقل 128 بیت باشه . 192 بهتره و 256 بهتر از اون .

لینک به دیدگاه

داش میتونی مادربردتو b85-plus هم برداری قیمتش نزدیک 130 تومان پایینتر از مادربورد پیشنهادی حامد هستش.فرقی هم نداره انچنان

لینک به دیدگاه

راستی سیستم دوم حامد خیلی خوبه.مخصوصا گرافیکش که بار اصلی بازیهاس.

منم خودم 650 msi سفارش دادم شاید تا عید برسونمش به 760 :D

کلا نظر من واسه سیستمت که فقط میخوای واسه گیم اینه :

CPU : Intel Core i5 4430        555/000
RAM : Kingston HyperX Blu 1600MHz 2X4G       270/000
MOB : ASUS B85-Plus       360/000
VGA : MSI GTX 760 Gaming TF IV OC 2GB GDDR5   1/150/000
Power : POWER GREEN P650-OC     399/000
HDD : Seagate Barracuda 500GB SATA3     160/000
DVD Writer : Asus       65/000
Case : Green orbit  170/000

3/129/000

لینک به دیدگاه

سلام ممنون که راهنمایی میکنید.پس شد سیستم اول که اقا حامد گفتن

دلیل:من مانیتورم 16اینچه و اصلا هم ادت ندارم بازی رو بهترین کیفیت بازی کنم

رم که 16 که دیگه هیچی حرفی ندارم بقیه چیزا هم عالیه پس اقا حامد ممنون که منو راهنمایی کردید 

تا حالا شد سیستم اولیه اقا حامد

هر کی هم سیستم بهتر داره بگه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بیشتر پیشنهاد های دوستان از سر تجربشون هست ...

شما بعدا به راحتی میتونید رم کامپیوتر خود رو ارتقا بدید بدون ضرری ولی برای ارتقای قطعاتی مثل گرافیک و سی پی یو و ... بعد ها ضرر خواهید کرد

پس در حال حاضر بیشتر روی گرافیک و سی پی یو تون تمرکز کنید فعلا به رم 8 گیگ بسنده کنید که 100% کارتون رو راه میندازه

امیدوارم سیستم خوبی رو خریداری کنید با کمک دوستان

لینک به دیدگاه

سلام ممنون که راهنمایی میکنید.پس شد سیستم اول که اقا حامد گفتن

دلیل:من مانیتورم 16اینچه و اصلا هم ادت ندارم بازی رو بهترین کیفیت بازی کنم

رم که 16 که دیگه هیچی حرفی ندارم بقیه چیزا هم عالیه پس اقا حامد ممنون که منو راهنمایی کردید 

تا حالا شد سیستم اولیه اقا حامد

هر کی هم سیستم بهتر داره بگه

حاجی رو این مانیتورت شما با کارت کمتر هم میتونی بازدهی خیلی خوبی بگیری!

رم 16 هم فعلا اصلا احتیاجی نداری.اینجوری که میگی جز گیم کار دیگه ای نمیکنی پس رو سیستم پیشنهادی منم فکر کن که دقیقا مخصوصا گیم هستش تا بودجه مورد نظر.

لینک به دیدگاه

حاجی رو این مانیتورت شما با کارت کمتر هم میتونی بازدهی خیلی خوبی بگیری!

رم 16 هم فعلا اصلا احتیاجی نداری.اینجوری که میگی جز گیم کار دیگه ای نمیکنی پس رو سیستم پیشنهادی منم فکر کن که دقیقا مخصوصا گیم هستش تا بودجه مورد نظر.

اره داداش من کارم با پی سی فقط گیم و انترنت هستش 

واقعا این حرفو میگی؟یعنی کارت کمتری کارمو راه میندازه؟

لینک به دیدگاه

اره داداش من کارم با پی سی فقط گیم و انترنت هستش 

واقعا این حرفو میگی؟یعنی کارت کمتری کارمو راه میندازه؟

اره باو.این سیستمی که میخوای ببندی واسه یه مانیتور 20 هستش نه 16.تازه شما هم میگی که بهترین کیفیت رو نمیخوای فقط تا حدی باشه که بتونی رو مدیوم فریم خوبی بگیری!

بنظر من اینقد خرج نکن اونم واسه این مانیتور و اینکه فقط واسه گیم میخوای،تا 2تومان یا کمتر هم میتونی یه سیستم خوب ببندی که کارتو راه بندازه،یا حتی میتونی یکم بیشتر از 2تومن ببندی بقیشو مانیتور بگیری!

لینک به دیدگاه

داداش مانیتور نمیخوام(چیکار دارم اینم کارمو راه میندازه)ولی من که میخوام خرج کنم بذار بهترشو بخرم

لینک به دیدگاه

داداش مانیتور نمیخوام(چیکار دارم اینم کارمو راه میندازه)ولی من که میخوام خرج کنم بذار بهترشو بخرم

نمیدونم والا هرچی خودت میخوای بگیر ولی رو این مانیتور شما کیفیت لازم رو دریافت نمیکنی با این قطعات!

همیشه خرج اضافه یا گرون بودن دلیل بر بهتر بودن نیست.دیدم که میگما :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...