رفتن به مطلب

راهنمایی برای انتخاب مادربرد highend سوکت 1150

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستان عزیزم

قصد خرید یک برد عالی برای سوکت 1150 دارم

مواردی که برای من اهمیت داره

1 قابلیت های اورکلاک

2 قابلیت sli در حالت 16/16

3 تعداد پرت ساتا 10 عدد

4 حداقل یک اسلات PCI-e که در حالت sli هم اشغال نشه

طبق جستجوهایی که کردم در آخر به این 2 برد رسیدم

MSI Z87 XPOWER LGA1150 Z87

Gigabyte Z87X-OC Force LGA1150 Z87

اما ریویو های ضد و نقیضی در مورد هر 2 وجود داره که باعث شده نتونم انتخاب نهایی کنم!

مزایای برد OC Force اینه که قابلیت اتصال به واتر کولر رو داره ( چون می خوام روی سیستم واتر کولر ببندم خیلی خوبه)

اما از اون طرف 2 عدد فن کوچیک داره که قطعا روی اعصابم راه خواهند رفت ( به دلیل اینکه خاک می گیرن و تمیز کردنشون خیلی سخته منم که وسواس! :D )

مزایای برد MSI اینه ظاهرا قوی ترین مدار تغذیه بین بردهای z87 داره اون 2 تا فن کوچیک رو هم نداره

اما از اون طرف انگار بایوسش چندان پایدار نیست و به واتر کولر هم متصل نمیشه

خلاصه که توی ریویوها هر سایتی یکی رو برنده اعلام کرده واقعا نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم

پیشاپیش از نظراتتون ممنونم :wub:

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

از نظر من xpower  زیبایی در کنار قدرت و مدار تغذیه مناسب جهت اورکلاک سنگین

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خیلی  بین مین بورد های 1150 'گشتم اینقدر بررسی خوندم خسته شده بودم لحظات آخر که داشتم asus فرمولا رو میگرفتم  دیدم نسخه hero رو آوردن  من هم در موردش خونده بودم کولاک کرده بود من هم بدون معطلی گرفتم آخر مادر بورده شاهکار طراحیه .کلا مین رو سعی کنید ایسوس  بگیرید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cpu چی گرفتید؟ به نظر من این دو مین بورد رده آخر رو نگیرید شما یه میدل رنج بگیرید cpu بالاتر بگیرید اینجور بهتره چون خیلی از تجهیزات روی این مین بوردها  رو مگر اینکه واقعا بخواهید استفاده کنید چون خیلی کاربرد ندارن اگر هم میخواهید high end باشه سلطان 1150 مادربورد ASUS Maximus VI Extreme LGA1150 Z87    هستش ولی بهنظر من شما یه مین 250 دلاری خوب بگیرید  عالیه براتون!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خیلی  بین مین بورد های 1150 'گشتم اینقدر بررسی خوندم خسته شده بودم لحظات آخر که داشتم asus فرمولا رو میگرفتم  دیدم نسخه hero رو آوردن  من هم در موردش خونده بودم کولاک کرده بود من هم بدون معطلی گرفتم آخر مادر بورده شاهکار طراحیه .کلا مین رو سعی کنید ایسوس  بگیرید 

ممنونم عزیز، ولی من نیازهام رو در پست اول نوشتم، هیچکدوم از بردهای سوکت 1150 از asus همه مواردی که در نظر دارم رو یکجا ندارن

همچنین طبق چیزایی که خوندم در حال حاضر OC force از giga محبوبترین برد بین اورکلاکرهاست ( از تعداد نتایج و رکوردهایی که با این برد در HWbot ثبت شدن مشخص هست)

من تعصب روی هیچ برندی ندارم و اینکه بگیم برد رو حتما فلان مارک بگیر اصلا واسم قابل قبول نیست مگر اینکه دلیل منطقی داشته باشید (نه صرفا علاقه شخصی)

مثلا شما بفرمایید که hero چه برتری هایی نسبت به OC force یا Xpower داره؟

cpu هم 4770k هست

بردهای 250 دلاری مواردی که در پست اول نوشتم رو ندارن وگرنه قطعا من هم مثل همه دوست دارم با کمترین هزینه ممکن نیازهام رو برطرف کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنونم عزیز، ولی من نیازهام رو در پست اول نوشتم، هیچکدوم از بردهای سوکت 1150 از asus همه مواردی که در نظر دارم رو یکجا ندارن

همچنین طبق چیزایی که خوندم در حال حاضر OC force از giga محبوبترین برد بین اورکلاکرهاست ( از تعداد نتایج و رکوردهایی که با این برد در HWbot ثبت شدن مشخص هست)

من تعصب روی هیچ برندی ندارم و اینکه بگیم برد رو حتما فلان مارک بگیر اصلا واسم قابل قبول نیست مگر اینکه دلیل منطقی داشته باشید (نه صرفا علاقه شخصی)

مثلا شما بفرمایید که hero چه برتری هایی نسبت به OC force یا Xpower داره؟

cpu هم 4770k هست

بردهای 250 دلاری مواردی که در پست اول نوشتم رو ندارن وگرنه قطعا من هم مثل همه دوست دارم با کمترین هزینه ممکن نیازهام رو برطرف کنم

دوست خوب مادر برد 250 دلاری رو با مادر 450 دلاری مقایسه میکنید اون مین برد  رنج متوسط هستش اینا high end هستن.

قابلیت sli رو میگید  من asus 770 direct cu ii رو sli زدم بدون مشکل 16/16  .مگر شما میخواهید چند تا کارت بزنید؟

والا hero رو من روش 4770k رو تا 4400 اور کردم  باهاش سنگین ترین کارهار رو انجان دادم صداش در نیومد خودم کم آوردم دیفالتش کردم!!دمای مین رو 4400 از 34 رد نکرد !!

hero تا ساتا داره که 6تاش کنترلر اینتل روی چیپ  و فکر میکنم برا اکثر کاربر ها 8 تا پورت ساتا 3 کافی باشه

حالا دیگه خودتون میدونید شما راهنمایی خواستید ما نظر دادیم چون تجربه کار با این چیپ رو دارم ولی شما  خودتون از قبل انتخاب کردید  . شرمنده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوب مادر برد 250 دلاری رو با مادر 450 دلاری مقایسه میکنید اون مین برد  رنج متوسط هستش اینا high end هستن.

قابلیت sli رو میگید  من asus 770 direct cu ii رو sli زدم بدون مشکل 16/16  .مگر شما میخواهید چند تا کارت بزنید؟

والا hero رو من روش 4770k رو تا 4400 اور کردم  باهاش سنگین ترین کارهار رو انجان دادم صداش در نیومد خودم کم آوردم دیفالتش کردم!!دمای مین رو 4400 از 34 رد نکرد !!مگر تا چند میخواید اور کنید بینید این سایت ها ی اور همه چی میزنن آخه برای کاربر خونگی چرا باید cpu 3.5 ghz بشه 4.9 ghz??!!!خوب آدم  که اندازه پول cpu باید خنک کننده بگیره که!خوب همون اول cpu بالاتر میگیره چه کاریه؟

hero تا ساتا داره که 6تاش کنترلر اینتل روی چیپ  و فکر میکنم برا اکثر کاربر ها 8 تا پورت ساتا 3 کافی باشه

حالا دیگه خودتون میدونید شما راهنمایی خواستید ما نظر دادیم چون تجربه کار با این چیپ رو دارم ولی شما  خودتون از قبل انتخاب کردید  . شرمنده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا hero رو من روش 4770k رو تا 4400 اور کردم  باهاش سنگین ترین کارهار رو انجان دادم صداش در نیومد خودم کم آوردم دیفالتش کردم!!دمای مین رو 4400 از 34 رد نکرد !!

دوست عزیزم (هم استانی عزیز :wub: ) جایی برای ناراحتی نیست

من مقایسه ایی نکردم، فقط عرض کردم  که نیازهام رو در پست اول نوشتم، اما شما بدون توجه به اون موارد، پیشنهاد دادید قطعا اگر نیازی به 10 پرت ساتا نداشتم دلیلی برای انتخاب این بردها نبود ولی حتما نیاز دارم که نوشتم دیگه ;)

hero طبق توضیحاتی که در سایت asus نوشته شده sli رو به صورت 8/8 پشتیبانی می کنه ( اصولا فقط برد هایی که دارای چیپ PLX هستند می تونن 16/16 کار کنن)

تا 4400 که روی برد های 150 دلاری هم براحتی قابل دستیابی هست، هدف بنده اورکلاک برای رسیدن به فرکانس 5000 برای استفاده 24/7 هست به همین دلیل 4770 لو ولتاژ خریدم

بازم ممنونم از شما (*)

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

5000 !! نکنه توی خوزستان NASA ایستگاه زده!؟؟ شوخی میکنم موفق باشید امیدوارم همون چیزی که مایلید پیدا کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

هردو مادربورد که شما به آن اشاره نمودید جزء بهترین برد های سری z87 هست ولی از آنجایی که اولویت اول شما اورکلاک در فرکانس بالای 4500 است پیشنهاد بنده به شما  خرید مادربرد Gigabyte Z87X-OC Force است  مادربرد های MSI علی رغم کیفیت ساخت بسیار بالا وامکانات جانبی زیاد از بایوس مطلوبی برخوردار نیستند  :)

بسته به لو ولتاژ بودن CPU و دمای کاریش میتونید با 1.3 الی 1.45v پردازنده خودتون درفرکانس 5GHZ استیبل کنید موردی که در اورکلاک پردازنده های Haswellباید در نظر داشته باشید این هست که حتی پردازنده های لو ولتاژ هم  پاس کردن فرکانس 5Ghz براشون بسیار مشکله برای مثل اکثر 4770K های خوب تا فرکانس 4800-4900 از لحاظ دما و ولتاژ بسیار مناسب عمل میکنند اما برای 100Mhz بالاترولتاژ نامتعارفی نیازدارند که در این مورد نمیشه مادربورد را مقصر دانست 

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

اگه مدل Maximus VI Extreme  ایسوس راضی نمیکنه شما رو، پس حتما باید به سمت گیگا بایت بری!

چون بردی که معرفی کردی برای خودش غولیه!

من اگه تعلق خاطر به مادربورد های ایسوس نداشتم، حتما میرفتم سراغ گیگا!

لینک به دیدگاه

فقط دما رو کنترل کن به همه چیز میرسی کاری که من میخوام انجامش بدم بهترین مینبرد هم بگیری باید برای مهار دمای سی پیو باز هم فکر چاره باشی

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط دما رو کنترل کن به همه چیز میرسی کاری که من میخوام انجامش بدم بهترین مینبرد هم بگیری باید برای مهار دمای سی پیو باز هم فکر چاره باشی

از نظر دما مشکلی نیست، هم cpu لو ولتاژ هست هم واتر کولر خیلی خوبی می خوام ببندم (لینک زیر)

http://www.frozencpu.com/products/17639/ex-wat-230/XSPC_Raystorm_RX360_Universal_CPU_Water_Cooling_Kit_w_D5_Variant_Pump_Included_and_Free_Dead-Water_.html

روی رادیاتور 6 عدد فن ورتکس می بندم و زیر بلاک هم خمیر liquid ultra و در آخر اگر بازم مشکلی باشه می رم سراغ شکافتن قلب cpu :lol: و البته با استفاده از تجربه گران بهای شما

راه حل آخرم اینه خودم بشینم با بادبزن خنکش کنم :D

تا اینجا برد OC force رو انتخاب کردم، جالب اینه با اینکه قیمت جهانی xpower بالاترoc force هست oc force اینجا گرونتره  (*)

البته برای من فرقی نداره چون از اینجا نمی خرم...

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بوردهای زیادی هستند که تا 5ghz با یک واتر لوپ مثل h100i اور میشوند. حتی G1 Sniper M5 هم تا 4.9 اور میشه طبق بررسی که overclock3d.net انجام داده بود.

من میخواستم G1 Sniper 5 رو پیشنهاد کنم که هر 4فاکتور مورد نظر شما رو داره ولی دیدم خودتون OC Force رو انتخاب کردید از طرفی چون اسلات های pci هر دو بورد فاصله های مشابهی دارند گفتم بهتون اطلاع بدم که در حالت SLI اگر کولر گرافیک بزرگ باشه فقط یک اسلات PCI Express x1 خالی براتون باقی میمونه. این sli دو تا 780 لایتینگ روی اسنایپر5 هست:

post-11166-0-91142300-1383504277_thumb.jpeg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بوردهای زیادی هستند که تا 5ghz با یک واتر لوپ مثل h100i اور میشوند. حتی G1 Sniper M5 هم تا 4.9 اور میشه طبق بررسی که overclock3d.net انجام داده بود.

من میخواستم G1 Sniper 5 رو پیشنهاد کنم که هر 4فاکتور مورد نظر شما رو داره ولی دیدم خودتون OC Force رو انتخاب کردید از طرفی چون اسلات های pci هر دو بورد فاصله های مشابهی دارند گفتم بهتون اطلاع بدم که در حالت SLI اگر کولر گرافیک بزرگ باشه فقط یک اسلات PCI Express x1 خالی براتون باقی میمونه. این sli دو تا 780 لایتینگ روی اسنایپر5 هست:

attachicon.gifa2576e69_069 (Copy).jpeg

بله کاملا درسته

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بورد oc force خوب است

منتها اصلاح کنم حرفتون رو که "همچنین طبق چیزایی که خوندم در حال حاضر OC force از giga محبوبترین برد بین اورکلاکرهاست ( از تعداد نتایج و رکوردهایی که با این برد در HWbot ثبت شدن مشخص هست)

"

با مدل معمولی یا غیر force تعداد 1800 نتیجه به ثبت رسیده در مقابل 260 نتیجه با مدل force

http://hwbot.org/hardware/motherboard/z87x-oc_force/

http://hwbot.org/hardware/motherboard/z87x-oc/

درسته که محبوبترین نیست اما مدل force خیلی خوبه :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیگه وقتی اهل فن تایید می کنن جایی برای حرف باقی نمی مونه

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...