رفتن به مطلب

اگر اهل بازی هستید، ویندوز 8.1 را فعلاً نصب نکنید!

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

اگر شما هم در اجرای بازی‌هایتان روی سیستم‌عامل ویندوز 8.1 مشکل دارید، بهتر است مدتی صبر کنید تا مایکروسافت فکری به حالتان بکند؛ یا... ویندوز خود را عوض کنید.

CopyTrans%20Manager%200.995222.jpg

بازی «مترو 2033» یکی از بازی‌هایی که در ویندوز 8.1 با مشکل حرکت ماوس مواجه است

بلافاصله پس از انتشار ویندوز 8.1 در ماه اکتبر، بسیاری از کاربران متوجه شدند که برخی بازی‌ها با بعضی از مدل‌های ماوس موجود در بازار مشکل دارند و حرکت ماوس در این بازی‌ها روی ویندوز 8.1 با مشکل مواجه می‌شود. مایکروسافت در آن زمان هیچ اظهارنظری در این‌باره نکرد؛ اما اخیراً در پستی در وبسایت پشتیبانی خود از وجود «چندین مسئله» در کار با برخی ماوس‌ها در ویندوز 8.1 اعتراف کرده است.

windows-8.1.jpg

در این پست آمده که یکی از مشکلات موجود این است که نشانگر ماوس در بازی به سرعت جلو و عقب می‌شود یا به اصطلاح خودمانی‌تر «تیک می‌زند.» مایکروسافت می‌گوید دلیل این اشکال این است که ویندوز 8.1 تنظیمات ماوس برخی بازی‌ها را به گونه‌ای متفاوت شناسایی می‌کند. مشکل دیگر زمانی پیش می‌آید که گزینه «شتاب ماوس» غیر فعال می‌شود. مایکروسافت اعلام کرده که ممکن است این گزینه در ویندوز 8.1 دیگر کار نکند! به علاوه، تنظیم فرکانس در برخی ماوس‌ها هم ممکن است در ویندوز 8.1 تأثیر کمتری از حالت عادی داشته باشد.

windows81.jpg

مایکروسافت در پست مذکور همچنین اظهار کرده که به دنبال راه‌حلی برای رفع این مشکلات است، اما هنوز تاریخی برای اعمال این راه‌حل‌ها ارائه نکرده است. این کمپانی در عین حال، روشی برای فرار از دو مشکل دیگر مربوط به ماوس در ویندوز 8.1 ارائه داده است. روش اول مشکل برخی ماوس‌ها را حل می‌کند که نمی‌توانند به همه جای محیط بازی دسترسی داشته باشند. روش دوم نیز برای زمانی است که استفاده از تاچ‌پدهای لپ‌تاپ یا صفحه‌های لمسی بلافاصله پس از فشار دادن یک دکمه ممکن نیست. مایکروسافت همچنین اشاره کرده که برخی کاربران برای اجرای بازی‌های قدیمی‌تر، حالت compatibility را فعال کرده و از این کار نتیجه گرفته‌اند. روش تنظیم این حالت نیز در پست مایکروسافت توضیح داده شده است.

d30f982a197fe96d213251e83f64744c.jpg

برای دسترسی به تنظیمات حالت compatibility می‌توانید روی آیکن اجرایی بازی کلیک راست کنید، گزینه آخر یعنی properties را انتخاب کنید، از تب compatibility تیک Run this program in compatibility mode for: را فعال و از لیست زیر آن نسخه‌ای قدیمی‌تر از ویندوز 8.1 را انتخاب کنید.

softgozar

لینک به دیدگاه

مرسی عطا جان از توضیحات خوب و مفیدت!

من ویندوزم 7 هست نمیدونم چرا چند وقته موس اذیت میکنه و باهربار کلیک چپ دویاسه تا کلیک چپ میزنه!

امکان داره این مشکل به ویندوز 7 هم سرایت کرده باشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

من ویندوزم 7 هست نمیدونم چرا چند وقته موس اذیت میکنه و باهربار کلیک چپ دویاسه تا کلیک چپ میزنه!

نه داداش موست خراب شده من موسام بعد از یکی دوسال این مشکل براشون پیش میاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام حمید جان ما خیلی مخلصیم  / تا الان که ویندوز هفت وظیفشو به عنوان سیستم عامل خوب ایفا کرده ولی هشت همچنان مشکلات زیادی داره 

نه حمید جان این بیماری مسری نیست (شوخی کردم ) علی جان هم راست میگن از موس هست 

لینک به دیدگاه

کلیکر موست خرابه دونه ای 1000 تومنه با هیتر و قلع از جاش در بیار یه سالمشو بنداز ;)

ویرایش شده توسط Assass1n
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...