رفتن به مطلب

کارت گرافیک مناسب برای 3Ds Max ؟ بحث تخصصی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

الزامات:

DDR5

Nvidia chip

بین 600 تا 700 تومان

برای مادربرد با سوکت 2011

ایده آل کارایی در

نرم افزار 3Ds Max

برای viewport که scene light و Shadow فعال باشه و صفحه viewport یا صفحه نمایش مدلسازی ما در حال تغییر باشه بنابراین با هر تغییر در زاویه دوربین، نرم افزار مجدد نیاز پیدا می کنه به محاسبه نور و سایه و پیکسل ها....

ایجاد این تغییر در زاویه دوربین گاها به ثانیه ثانیه میرسه یعنی یک ثانیه دوربین رو تغییر میدی یا حرکت می کنی که ببینی نمایی که میخوایی درش کار کنی خوبه یا نه. بعضی وقتا مجبوری دائما تغییر بدی ، و برای لودینگ تصویر از لحاظ نور و سایه اذیت میشی...

بنابر این لطف کنید بفرمایید چه جزییاتی در کارت گرافیک برای این موضوع مهم و موثر هست !!

پیشاپیش تشکر می کنم

ویرایش شده توسط niegrau
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میزان حافظه گرافیک. حداقل 2 و تا6 گیگ هم میتونه باشه.

تعداد هسته های کودا.

نوع معماری کارت. مثلا fermi. کارتهای سری 5XX در این سری هستن. قویترنش کارت GTX580 . شما دنبال همین کارت باش. خصوصا با حافظه 3 گیگ.

لینک به دیدگاه

زیاد نیاز نیست خودتونو تو هزینه بندازید ، من با 8800gt , 9800 , gtx460 470 580 ati5870 , quadro 4000

این گرافیک ها کار کردم ٬ تفاوت ۵۸۰ با کوادرو ۴۰۰۰ زیاد نیست ، می تونم بگم ۴۷۰ و ۵۸۰ بهتر از بقیه بودن ، ۴۶۰ هم خیلی خوب بود کمی توی ویوپرت ضعیف تر هست . از Ati هم که توی مکس اصلا جواب نمی گیری ، تو مایا خیلی بهتر جواب میده ،

ویرایش شده توسط kiaspid
لینک به دیدگاه

شنیدم که دیگه تو بازار gtx580 نیست. اگرم باشه فکر کنم قیمتش شاید فرای بودجه ی 600-700 من باشه، نه ؟

لینک به دیدگاه

شنیدم که دیگه تو بازار gtx580 نیست. اگرم باشه فکر کنم قیمتش شاید فرای بودجه ی 600-700 من باشه، نه ؟

سلام 

بله دوست عزیز حتما بالاتره

من چند روزی نیست که580GTX Lightning

رو950ت خریدم

و هیچ ناراحت نیستم که گرون خریدم چون واقعا ارزش داره

قدرت بالایی داره 

لینک به دیدگاه

این چطوره 660 تومان؟

ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5

لینک به دیدگاه

این چطوره 660 تومان؟

ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5

ضعیف . برو سراغ سری 4 و 5 و سری 60 70 80 . 460 470 ، 560 ، 570 

اینایی که گفتن عالی هستن ، من پروژه های بزرگی رو باهاشون انجام دادم . هرکدوم که برات مقدور هست رو بگیر . 

ویرایش شده توسط kiaspid
لینک به دیدگاه

اینایی که گفتن عالی هستن ، من پروژه های بزرگی رو باهاشون انجام دادم . هرکدوم که برات مقدور هست رو بگیر . 

بله حق با ایشون هستش  دنبال این مدلها بگرد

ویرایش شده توسط hazhar-ghorbani
لینک به دیدگاه

الان توی سایت دیدم سری 4 و 5 نیست

بترتیب اینا هست

سری 8

سری 200

سری 400

سری 500

سری 600

سری 800

----------------------

حالا من از سری و مدل هایی که شما گفتید سر در نمیارم...مکنه دقیق تر راهنمایی کنید لطفا؟

لینک به دیدگاه

بترتیب اینا هست

سری 8

سری 200

سری 400

سری 500

سری 600

سری 800

----------------------

حالا من از سری و مدل هایی که شما گفتید سر در نمیارم...مکنه دقیق تر راهنمایی کنید لطفا؟

4و5 منظور 400و500 هستش.

لینک به دیدگاه

بترتیب اینا هست

سری 8

سری 200

سری 400

سری 500

سری 600

سری 800

----------------------

منظورم همون 500 و 400 هست ، ممنون tron . 

ببین از لحاظ سخت افزاری کوادرو 4000 مشابه 470 هست . حتی 470 مشخصات بالاتری داره . منتها درایورهای کوادرو اوپتیماز شده برای نرم افزار هست نه گیم . و برعکس . 

شما زیاد سخت نگیر ، به راهنمایی من گوش کن ، سعی کن یه 560 بگیری یا 570 خیلی خوبه ، دیگه هیچ وقت نیازی به گرافیک نخواهی داشت . من گفتم که پروژه های خیلی سنگین انیمیشن رو باهاش انجام دادم . اگـــــر درآمد و پروژه های پر درآمدی نداری اصلا منطقـــــــــــی نیست که انقدر هزینه کنی ، بزار انشالا که جا افتادی به موقش هزینه کن ، البته اون دیگه اختیارش با خودتونه ... من راهنمایی کردم ..  ^_^

لینک به دیدگاه

منظورم همون 500 و 400 هست ، ممنون tron . 

ببین از لحاظ سخت افزاری کوادرو 4000 مشابه 470 هست . حتی 470 مشخصات بالاتری داره . منتها درایورهای کوادرو اوپتیماز شده برای نرم افزار هست نه گیم . و برعکس . 

شما زیاد سخت نگیر ، به راهنمایی من گوش کن ، سعی کن یه 560 بگیری یا 570 خیلی خوبه ، دیگه هیچ وقت نیازی به گرافیک نخواهی داشت . من گفتم که پروژه های خیلی سنگین انیمیشن رو باهاش انجام دادم . اگـــــر درآمد و پروژه های پر درآمدی نداری اصلا منطقـــــــــــی نیست که انقدر هزینه کنی ، بزار انشالا که جا افتادی به موقش هزینه کن ، البته اون دیگه اختیارش با خودتونه ... من راهنمایی کردم ..  ^_^

این گرافیک ها کار کردم ٬ تفاوت ۵۸۰ با کوادرو ۴۰۰۰ زیاد نیست ، می تونم بگم ۴۷۰ و ۵۸۰ بهتر از بقیه بودن ، ۴۶۰ هم خیلی خوب بود کمی توی ویوپرت ضعیف تر هست

پس شما به ترتیب کارایی و قیمت اینارو پیشنهاد میدید؟

اول - GTX 580

دوم - GTX 470

سوم - Quadro 4000

چهارم - GTX 460

بنظر میاد باید 1 تا 2 گیگ هم باشن همشون

ضمنا، چرا نو و آک اینا توی سایت ها نیست؟ نو داره تو بازار؟ الان من دیدم انگار فقط سری های 6 و 7 فقط نوش تو بازار هست.

لینک به دیدگاه

درسته ، 470 1.2gb ، 

580 1.5 و 3gb داره . 

فکر کنم چندتا مورد کار کرده رو سایت باشه ، کار کرده برای فروش زیاد هست.

لینک به دیدگاه

مسئله اینه که من جنس کارکرده نمی خوام بخرم.

حدود 500 تا 600 هزار تومان ، pci-e 3 / ddr5 / nvidia از گرافیک های موجود بازار چیزی هست که بتونه کار راه انداز باشه تا حرفه ای شدن در انیمیشن 3d مکس؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مسئله اینه که من جنس کارکرده نمی خوام بخرم.

حدود 500 تا 600 هزار تومان ، pci-e 3 / ddr5 / nvidia از گرافیک های موجود بازار چیزی هست که بتونه کار راه انداز باشه تا حرفه ای شدن در انیمیشن 3d مکس؟

خیر نمیشه با این بودجه 3Dmax بسیار برنامه سنگینیه

یه بار نشستیم برای یکی از دوستان حساب کردیم که فقط رندر یه کلیپ چند دقیقه خیلی کوتا ( دقیقا یادم نیست چند دقیقه بود ) با پردازنده 4770 k روی 4.5 حدود 20 روز طول میکشید تا کامل رندر شه

ریل تایم هم که بماند که اگر بخوای همه گزینه ها رو فعال کنی حتی روی تایتان سیستم می پوکه

کفش شما باید بیای روی 1100 به بالاتا جنس اک و خوبی تهیه  کنی

لینک به دیدگاه

خیر نمیشه با این بودجه 3Dmax بسیار برنامه سنگینیه

یه بار نشستیم برای یکی از دوستان حساب کردیم که فقط رندر یه کلیپ چند دقیقه خیلی کوتا ( دقیقا یادم نیست چند دقیقه بود ) با پردازنده 4770 k روی 4.5 حدود 20 روز طول میکشید تا کامل رندر شه

ریل تایم هم که بماند که اگر بخوای همه گزینه ها رو فعال کنی حتی روی تایتان سیستم می پوکه

کفش شما باید بیای روی 1100 به بالاتا جنس اک و خوبی تهیه  کنی

ایشون از رندر انیمیشن صحبت نکرده بود ، فقط گرافیک میخواست ، که براشون توضیح دادم ، اگر تازه کار هستن نیازی نیست هزینه زیادی کنن ، و همون گرافیکی که خدمتشون عرض کردم بسیار گزینه مناسبی هست ، وگرنه من برای رندر پروژهام از یه hp dl380 g7 با دوتا xeon 5670 و دوتا i7 با 64gb رم استفاده میکنم  ، زمان رندر بستگی به خیلی از ایتم ها داره ، سخت افزار نیمی از کار هست که تعیین کننده مدت زمان رندر است . در مورد رندر با gpu هم توی یکی از تاپیک های دوستان قبلا یه مختصر توضیحی داده بودم . همون رو براتون کپی میکنم :

اگه سوالی داشتی من در خدمتم ... تاجایی که تجربه من تو کار با سرور HP و رندرینگ اجازه بده کمکت میکنم . تمام حرفایی که شما گفتی و دوستان گفتن رو سزیع خوندم و درست بودن ، منتها همه ی این حرفها موقعی باید مطرح بشه که بودجش موجود باشه ، شما چقدر بودجه دارید ؟ 

آیا میتونید 34,000,000 تومن برای یک سرور 32 هسته ای hp با 64gb رم هزینه کنیــد ؟ 

من حدود8 سال است که مکس کار میکنم 6 سال بصورت حرفه ای ، به صورت تخصصی vray و texturing , lighting , rendering کار کردم , از زمانی که gpu rendering به وی ری اضافه شد مطالعات زیادی داشتم ، بزرگ ترین مشکل سر راه این موضوع ( gpu R ) حافظه dedicate گرافیک هست ، زمانی که شما صحنهای بزرگ تر از حافظه ی گرافیک خودتون دارید دیگه  گرافیک هیچ عکس العملی نخواهد داشت ، و رندر را انجام نمی دهد . 

در حال حاضر بزگ ترین حافظه گرفیکی 12gb که مربوط به K6000 هست ، که قیمتشم حدود 17 تا 20 میلیون تومان باید باشه . ( که خریدنش دیونگی هست ) . خرید همچین تجهیزاتی در همه جای دنیا توسط شرکت ها و استدیو ها انجام میشه و شخص هیچ موقع همچین هزینه ای نمی کنه ، آن هم در ایران که پروژه های بزرگ و سینمایی تعطیل است خرید معنی  ندارد و اقتصادی نیست . نکته مـــهم بعدی ساپورت نکردن gpu از بعضی امکانات بوده که به مرور در حال برطرف شدن هست و هنوز نیاز به زمان داره . 

اگر بخوام خلاصه ی شاید یک سال مطالعه و تست رو بگم ، اینه که بهترین گزینه cpu هست چون شما می تونید براحتی 32gb رم رو با هزینه ناچیز براش فراهم کنید .

ویرایش شده توسط kiaspid
لینک به دیدگاه

حالا که با 500-600 نمی شه! گرافیک رو میزارم 6 تا 12 ماه دیگه میخرم. یک چیزی در رده ی 580

اما حالا تا چند ماه آینده، سیستم رو با چه گرافیکی بیارم بالا !؟ که برای کار معماری کافی باشه؟ فقط در scene light و shadow اذیتم نکنه !

هر چی ارزون تر بهتر مثلا 200-300 تومن ! چون از اون طرف طبق گفته ی دوستمون Kiaspid پولش رو میزارم روی Ram.

ASUS GT 630 2GB DDR3

این مناسبه معماری هست؟

PCI Express 2.0

DDR3 2GB

·  Engine Clock

810 MHz

·  CUDA Core

96

·  Shader Clock

1620 MHz

·  Memory Clock

1800 MHz ( 900 MHz DDR3 )

·  Memory Interface

128-bit

تو این محدوده ی قیمت گرافیک AMD بهتر نیست؟

ویرایش شده توسط niegrau
لینک به دیدگاه

580

ویرایش شده توسط payamhetfild
لینک به دیدگاه

salam khub hastin?man niyaz be rahnemaii daram bara kharide lap top monasebe memari !beyne asus vivo book550cb va  asus 550jv dodelam akhe too sita zade 550 jv mojood nist  ama ghodrate pardazeshe 550jv az  vivobook 550 cb balatare!help pls!mishe too bazar 550 jv ro peydash kard?!!!aya

لینک به دیدگاه

سلام ،  :) من به نیابت از دوستان به شما خوشامد میگم ، لطفا قوانین فروم رو خوب مطالعه کنید ، یکی از مهم ترین شرایط ، تایپ فارسی هست .

لینک به دیدگاه

salam khub hastin?man niyaz be rahnemaii daram bara kharide lap top monasebe memari !beyne asus vivo book550cb va  asus 550jv dodelam akhe too sita zade 550 jv mojood nist  ama ghodrate pardazeshe 550jv az  vivobook 550 cb balatare!help pls!mishe too bazar 550 jv ro peydash kard?!!!aya

kasiiii inja hast?!!! aloooo seda miyad?!!! :blink:

در مورد لپتاپ من گزینه ی lenovo z500 رو به شما پیشنهاد میکنم ، نقطه قوت این لپتاپ گرافیک انویدیا مدل 740 است که بسار مناسب برای کار سه بعدی ... . سی پی یو i5 بسیار مناسب برای رندرینگ و کارهای دانشجویی هست ، 6gb رم و طراحی بسیار ظریف و زیبای این لپتاب ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...