رفتن به مطلب

برای 3930k کدوم یکی ؟ THERMALRIGHT ARCHON , Thermaltake Frio , NOCTUA NH-U12P SE2

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان

برای 3930k با در نظر گرفتن اور شدن تا 4.5 یا 4.4 کدوم گزینه بهتر ؟ :huh: یا اینکه حتما باید رفت سراغ waterCooling .... ؟

آیا دمای 70 تا 75 برای مدت 10+ ساعت سیف هست ؟

خودم خیلی سرچ کردم اما می خواستم ببینم کسی تست کرده ... ؟

THERMALRIGHT ARCHON , Thermaltake Frio , NOCTUA NH-U12P SE2 , Thermalright Silver Arrow SB-E

ویرایش شده توسط kiaspid
لینک به دیدگاه

سلام.چرا از سیلور ارو استفاده نمیکنید؟

به ایتمها اضافش کردم ، ولی قیمتش یخورده بالاتره ، شما تست کردین ؟ تفاوتش با آرچون خیلیه ؟

ویرایش شده توسط kiaspid
لینک به دیدگاه

Silver Arrow بهتره . چون از 3 فن میتونی استفاده کنی .1 تا 14 و یکی 15 سانتی که داره روش و 1 14 هم میتونی اضافه کنی . 8 تا هیت پایپ داره . هیت سینک بزرگتر داره .

دو مدل داره :

SILVER ARROW SB-E که 270 تومانه تقریبا و Silver Arrow SB-E Extreme که حدودا 300 تومانه . تفاوتشون توی فنهای 14 سانتیشونه .مدل اکستریم 2 فن 14 داره و مدل معمولی 1 فن 15 و 1 فن 14. فن مدل اکستریم با دور بالاتری حرکت میتونه بکنه و جریان هوای بیشتری هم میتونه تولید کنه . در نتیجه گرما رو بهتر به بیرون هدایت میکنه . اما به نظر من خیلی به کار شما نمیاد . شما مدل معمولی رو بگیری تفاوت زیادی نمیبینی . 30 تومان تفاوت قیمت دارن . بعد از اینها NOCTUA NH-U12P خوبه که 240 تومانه . اینجا اختلاف قیمت 30 تومانی بین این کولر و سیلور ارو معمولی میارزه که سیلور ارو رو بگیری . چون نوکتوا 6 تا هیت پایپ داره . سینک کوچکتری داره . 2 فن 12 سانتی هم بیشتر نمیتونی بذاری روش .

لینک به دیدگاه

Silver Arrow بهتره . چون از 3 فن میتونی استفاده کنی .1 تا 14 و یکی 15 سانتی که داره روش و 1 14 هم میتونی اضافه کنی . 8 تا هیت پایپ داره . هیت سینک بزرگتر داره .

دو مدل داره :

SILVER ARROW SB-E که 270 تومانه تقریبا و Silver Arrow SB-E Extreme که حدودا 300 تومانه . تفاوتشون توی فنهای 14 سانتیشونه .مدل اکستریم 2 فن 14 داره و مدل معمولی 1 فن 15 و 1 فن 14. فن مدل اکستریم با دور بالاتری حرکت میتونه بکنه و جریان هوای بیشتری هم میتونه تولید کنه . در نتیجه گرما رو بهتر به بیرون هدایت میکنه . اما به نظر من خیلی به کار شما نمیاد . شما مدل معمولی رو بگیری تفاوت زیادی نمیبینی . 30 تومان تفاوت قیمت دارن . بعد از اینها NOCTUA NH-U12P خوبه که 240 تومانه . اینجا اختلاف قیمت 30 تومانی بین این کولر و سیلور ارو معمولی میارزه که سیلور ارو رو بگیری . چون نوکتوا 6 تا هیت پایپ داره . سینک کوچکتری داره . 2 فن 12 سانتی هم بیشتر نمیتونی بذاری روش .

ممنون از راهنمایی کاملتون . حالا اکر قرار باشه بیشتر هزینه کنم 390 بدم ENERMAX ELC120 AiO رو بگیرم ، ( همونطور که گفتم شاید cpu بالای 10 یا 15 ساعت زیر رندر باشه ) آیا ارزش داره ؟ تفاوت پرفرمنس خیلی هست ؟ یا نه همین 270 یا 300 بدم Silver Arrow بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

من فکر نمیکنم برای کار شما خیلی تاثیر داشته باشه واترکولینگ . این سیستم واتر هم خیلی پر قدرت نیست . خوبیش اینه که از ایرکولرها سبک تره ، کوچکتره و صدای کمتری داره . ولی پرفرمنسش فکر نمیکنم خیلی بهتر از سیلور آرو باشه .

لینک به دیدگاه

ممنون ، پس با این تفاسیر واتر کولینگ منتفی هست ، همون سیلور ارو رو میگیریم ... باز هم ممنون

اگر دوستان تجربه خاصی داشتن ، به راهنمایی کامل آقای مدیر اضافه کنن ...

ویرایش شده توسط kiaspid
لینک به دیدگاه

جناب نوری عزیز، توضیحات آقا حامد گل کاملا دقیق و درسته، نتایج تستهایی که بشخصه خودمم با چندین مدل ایرکولر و واترکولر گرفتم عینا همین گفته ها و راهنمایی های حامد عزیز هست

لینک به دیدگاه

جناب نوری عزیز، توضیحات آقا حامد گل کاملا دقیق و درسته، نتایج تستهایی که بشخصه خودمم با چندین مدل ایرکولر و واترکولر گرفتم عینا همین گفته ها و راهنمایی های حامد عزیز هست

ممنون از راهنمایی  ^_^

یه بنچ از 3960 اور شده تا 4.3 از arrow دیدم که از همه ی فن های توی لیست بهتر بود اما این بهترین دمای 72 یا 71 درجه بود ، آیا توی مدت زمان زیاد ( 15+ ساعت ) سی پی یو آسیب میبینه یا دچار فرسایش جدی میشه ؟ هنوز نتونستم دمای سیف سی پی یو رو خوب ، مخصوصا cpu high-end رو متوجه بشم ؟ 

آیا بین 72 تا 67 خیلی تفاوت هست از لحاظ فنی ؟ یا فرقی نمیکنه هردو آسیب میرسونن و مثلا باید زیر 65 باشه . 

ویرایش شده توسط kiaspid
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...