رفتن به مطلب

بحث وگفتگو درباره اسپيكرهاي لاجيتك

caesar88
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

امروز خواستم با افتتاح اين موضوع هم جاي خالي اين مارك اسپيكر رو در اين تاپيك پر كنم وهم هم با كمك شما دوستان بتونيم علاقه مندان موسيقي رو با اين محصول اشنا كنيم

لینک به دیدگاه

عكس اسپيكر ي كه خودم دارم رو اينجا ميذارم به همراه مشخصات ودفترچه راهنما

sbbe7683r0bsjydk1v91.jpg

قدرت

2به 1

ساب8 inch قدرت120rms

چپ وراست مجموع 80rms

استانداردthx

http://rapidshare.com/files/262230284/b389c2397b239712e5c2699f24d91972.pdf.html

ویرایش شده توسط caesar88
لینک به دیدگاه

مقايسه التك -آي تريگ و لاجيتك(cnet)

http://reviews.cnet.com/4504-3179_7-0.html?id=31575543&id=30631804&id=30993080

لینک به دیدگاه

سلام ! اقا ممنون از اطلاعات مفیدتون ! اما یه سوال ! اقا قیمت این اسپیکر چنده ؟ ایا درست فهمیدم که حدود 200 تومنه ؟؟

خدایی بنظر من برای یک اسپیکر 3 تیکه خیلی زیاده ! البته کاربردها فرق داره ! من فکر میکنم این اسپیکر ها بدرد کسایی بخوره که بفکر بلندی صدا و باس بالا هستند !

من شخصا بین اسپیکر های موجود فقط 2 مورد رو میپسندم ! برای قیمت های معقول و حدود 100 تومن فقط و فقط logitech / x-540 و برای گرون ها و توپ هام که معلومه دیگه logitech / z-5500

بنظر من لذتی که میشه از یک اسپیکر 5.1 خوب برد ، نمیشه در یک 2.1 فوق خوب تجربه کرد ! مخصوصا برای گیم که دیگه اخرشه 5.1 البته مطمئنا 7.1 بهتره !!

با تمام این حرفا از نظر شخصی من فعلا اسپیکری باب طبع من وجود نداره ! چون همون z-5500 هم متاسفانه هنوز از hdmi پشتیبانی نمیکنه ! من امیدم به محصولات لاجیتک در اینده نزدیکه تا یک اسپیکر در حد و اندازه های z5500 بزنه البته با استفاده و ساپورت تکنولوژی های روز همچون همون hdmi ! فراموش نکنیم که سیر پیشرفت کارت های صدا ، رو به استفاده از hdmi دارن !

لینک به دیدگاه

نمی دونم چرا هیچ وقت از logitech خوشم نیومده فکر کنم به این دلیل باشه که سایتش برا ایرانی ها باز نمی شه و برا ما بستست شاید یه حسه nationalistی باشه.

لینک به دیدگاه

سلام ! اقا ممنون از اطلاعات مفیدتون ! اما یه سوال ! اقا قیمت این اسپیکر چنده ؟ ایا درست فهمیدم که حدود 200 تومنه ؟؟

خدایی بنظر من برای یک اسپیکر 3 تیکه خیلی زیاده ! البته کاربردها فرق داره ! من فکر میکنم این اسپیکر ها بدرد کسایی بخوره که بفکر بلندی صدا و باس بالا هستند !

من شخصا بین اسپیکر های موجود فقط 2 مورد رو میپسندم ! برای قیمت های معقول و حدود 100 تومن فقط و فقط logitech / x-540 و برای گرون ها و توپ هام که معلومه دیگه logitech / z-5500

بنظر من لذتی که میشه از یک اسپیکر 5.1 خوب برد ، نمیشه در یک 2.1 فوق خوب تجربه کرد ! مخصوصا برای گیم که دیگه اخرشه 5.1 البته مطمئنا 7.1 بهتره !!

با تمام این حرفا از نظر شخصی من فعلا اسپیکری باب طبع من وجود نداره ! چون همون z-5500 هم متاسفانه هنوز از hdmi پشتیبانی نمیکنه ! من امیدم به محصولات لاجیتک در اینده نزدیکه تا یک اسپیکر در حد و اندازه های z5500 بزنه البته با استفاده و ساپورت تکنولوژی های روز همچون همون hdmi ! فراموش نکنیم که سیر پیشرفت کارت های صدا ، رو به استفاده از hdmi دارن !

ممنون...

اسپيكرz2300در حال حاضر بدليل ناياب شدنش قيمت فوق العاده بالايي داره خودم درزمان خريد280قيمت داشتم ولي كمي تخفيف هم چاشنيش شد وخريدم

در مورد تيكه هاي اسپيكر هم بگم كه :

براي موسيقي 2به يك

يراي قيلم وبازي 5به 1كه7به1خيلي هم ميتونه عالي باشه

توجه داشته باشيم كه موسيقي صداي استريوست وهمان سه تيكه كارايي دارد واگر اسپيكر بيش از سه تيكه داشته باشيم بقيه تيكه ها صدا ازشون خارج نميشه

الان7به 1خوب وقيمت مناسب از نظر من همان inspire7900كريتيو هست

بازم اگه سوالي بود درخدمت هستم

ضمنا تمامي اسپيكرها درچين توليدميشه!!!!

ویرایش شده توسط caesar88
لینک به دیدگاه

ببخشید این 7900 الان قیمتش چنده و به نظر شما با توجه به قدیمی بودنش ارزش خرید داره؟

می دونم شاید جاش اینجا نباشه ولی 7900 در مقایسه با 6100 از نظر کیفیت صداش چه جوریه؟

و 7.1 چه قدر تو بازی ها با 5.1 فرق می کنه؟آیا ارزش هزینه بیشتر رو داره؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

مشخصات محصول t7900

http://asia.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=789&product=10321&listby=

براي قيمت هم با تلفن زير تماس بگيريد

فوكا سيستم

پاساژايران تهران--88940215

هرچي اسپيكر تو ايران باشه داره وهرچي نداشته باشه تو ايران نيست!!!

چند نكته هم بگم بد نيست

اسپيكر هاي 6يا8تيكه بدرد كسايي ميخوره كه جا باندازه كافي داشته باشن

نحوه چيدمان اين نوع اسپيكرها نقش فوق العاده كليدي داره بطوريكه اگه درست ودر جاي مناسب قرار نگيرن شنونده حتي ممكنه سردرد!!بگيره واز صدا لذتي نميبره

توايران من فكر نميكنم اسپيكر 7به1چندان تنوع داشته باشه چون اصولا وارداتش كمه وكسي طرفش نميره شايد در5به1تنوع بيشتري پيدا كنيد

ودر آخر يه ضرب المثل مهم هرچقدر پول بدي همونقدر آش ميخوري!

اينم يك لينك مقايسه اي هست

http://reviews.cnet.com/4504-3179_7-0.html?id=20720043&id=30590565

به لينك زير هم يه سري بزنيد بحث داغ راجب اسپيكره

http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=44550

ویرایش شده توسط caesar88
لینک به دیدگاه

.

ممنون...

اسپيكرz2300در حال حاضر بدليل ناياب شدنش قيمت فوق العاده بالايي داره خودم درزمان خريد280قيمت داشتم ولي كمي تخفيف هم چاشنيش شد وخريدم

در مورد تيكه هاي اسپيكر هم بگم كه :

براي موسيقي 2به يك

يراي قيلم وبازي 5به 1كه7به1خيلي هم ميتونه عالي باشه

توجه داشته باشيم كه موسيقي صداي استريوست وهمان سه تيكه كارايي دارد واگر اسپيكر بيش از سه تيكه داشته باشيم بقيه تيكه ها صدا ازشون خارج نميشه

الان7به 1خوب وقيمت مناسب از نظر من همان inspire7900كريتيو هست

بازم اگه سوالي بود درخدمت هستم

ضمنا تمامي اسپيكرها درچين توليدميشه!!!!

سلام ! دوست عزیز اینکه میفرمایید برای موسیقی ، اسپیکر های 2.1 خوبه و اگه بیش از 3 تیکه باشه از بقیه تیکه ها صدایی در نمیاد ! ایا توسط خودتون تست شده ؟

اضافه کنم که تا جایی که من میدونم و تجربه کردم بهیچ وجه اینطور نیست ! و حتی اگه موسیقی مورد نظر هم بصورت استریو باشه بازم تمامی تیکه ها دارای صدا هستند و تا جایی که من متوجه شدم در این حالت استریو ، تمامی تیکه های هر سمت نقش یکی از باندهای استریو رو ایفا میکنند !

نکته مهمی که باید توجه داشته باشیم اینه که اگه فرض رو بر این بذاریم که موسیقی های در دسترس ، همگی تنها قابلیت استریو داشته باشند ، و طبق فرمایش شما فقط توانایی خروج صدا از 2 تیکه رو داشته باشند ، پس در حقیقت در یک ست 3 تیکه ، ساب ووفر عملا بلا استفاده میمونه ! چون در صدای استریو بهیچ وجه باند مجزایی برای باس در نظر گرفته نشده و عملا باس موسیقی در بین 2 باند تقسیم شده و کیفیتش هم بنا به قابلیات باندها مرتبطه ! پس این درست نیست که بگیم صدای استریو تنها میتونه از 2 باند یا از اسپیکر های 2.1 خارج شه !

از طرف دیگه تا جایی که حقیر متوجه شدم ، مدت زمان بسیاری ست که ( فرمت ) موسیقی ها ، دیگه استریو ، به اون معنی که در گذشته بود نیستن و شاهد عرضه انواع متنوعی در این زمینه هستیم همچون دالبی ها و .... ! با کمی دقت روی پوسته و بسته بندی دیسک ها ( cd / dvd / bd ها ، حال چه فیلم چه موزیک و چه بازی ) می تونیم انواع پشتیبانیهای صوتی اونارو هم مشاهده کنیم ! بنظر من در حال حاضر استریو بودن تنها عضو کوچکی از خانواده انواع قابل پشتیبانی یا اجرای خود موسیقی و دستگاه پخش کننده و اسپیکرها هستند !

به هر حال برای پخش یک صدای استریو تنها به 2 تیکه اسپیکر نیاز ست و وقتی تعداد اسپیکر ها به بیش از این برسه ، مطمئنا این اسپیکرها برای صداها و قابلیت های جدیدتر و با کیفیت تر طراحی شده اند ! مثال بارز شم همون اسپیکر های 3 تیکه هستند ! نتیجه اینکه احتیاج به استفاده از حداکثر کیفیت صدا و صوت مورد استفاده ، به موسیقی یا فیلم و بازی بودن اون کار نداره و به نوع ضبط اون اصوات و به فرمت های صوتی قابل پشتیبانی اون صوت و همچنین دستگاه های پخش کننده و اسپیکرها داره !

ولی نکته حائذ اهمیت اینجاست که صدا هر چی که باشه ، فرقی نداره و شما یک صدای دالبی که برای اسپیکرهای 8 تیکه بهینه شده رو میتونید در یک ضبط صوت با 2 باند هم بشنوید ، همونطور که میتونید یک صدای استریو صرف که برای 2 باند ساخته شده رو در یک ست 8 تیکه بشنوید ! تفاوت این صدا ها در اجرا شدن یا شنیده شدن یا نشدن شون نیست بلکه در کیفیت صوت مورد نظره ! مثلا یک موزیک قدیمی که بصورت استریو عرضه شده رو ، وقتی در یک ست 8 تیکه گوش میدید ، با اینکه استریو بودن اونو حس میکنید ولی در بحث مقایسه با صوت های جدیدتر ، براحتی افت کیفیتشو هم متوجه میشید !

در نهایت از اینکه اطلاعات تون رو در اختیار جمع قرار میدید و مبحث بسیار مهم و جالبی رو مطرح کردید ، ازتون ممنونم ! اینو هم بگم که انچه بیان کردم ، دانسته ها و تجربیات شخصی حقیر بودن و اگه ایراد یا کاستیی داشتند ، لطف میکنید ، برامون روشن بفرمایید !

در ضمن اینکه اشاره کردید مبحث نحوه قرارگیری اسپیکر ها بسیار مهمه ! من نیز با این گفته شما کاملا موافق هستم و در همین راستا مقاله ای هر چند بصورت تجربی رو در همین قسمت از فروم ، قرار دادم !

در پایان اضافه کنم که تاپیکی برای درج مطالب و مباحث مربوط به اسپیکر ها وجود داشت و ای کاش میتونستیم تمامی این مباحث و اطلاعات رو در یک جا جمع کنیم تا بصورت یک منبع در دسترس و اختیار علاقمندان این مبحث قرار می داشتند !

بازم از زحمات و اطلاع رسونی تون ممنونم !

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام بر جناب بازنده

بله...

خدمت شما عرض كنم كه صدايي كه در حالت موسيقي (استريو)در ساير تيكه ها بجز ساب وچپ وراست مي شنويد حالت ساروند ميباشد كه بطور مصنوعي توسط برنامه هايي از قبيل وينمپ توليد ميشه صئاي اصلي در واقع از همان سه تيكه وبقيه شبيه سازي شده

در باندهاي حرفه اي كه اصولا يك جفت هستند هر كدام ميتواند شامل يك تويوتر ميدرنج وساب 16اينچي باشد(2تويوتر 2ميدرنج 2ساب)اونوقت حتما مي فرماييد استريو كه 2تا ساب نداره مثلا !!!

در اسپيكرهاي كامپيوتر شما بجاي يك جفت ساب فقط يك ساب داريد وتويوتر وميدرنج شما همان اسپيكر چپ وراست هستند اين از مفهوم استريو يعني شما ساب را در اسپيك بطور مجزا(ازلحاظ ساختاري)از ميدرنج وتويوتر گوش ميكنيد ودرواقع اسپيكر هاي 2به 1همان جفت باند تقريبا حرفه اي با يك ساب ووفر كمتر است

مفهوم واقعي موسيقي ازلحاظ فرمت يطور استريو همانيست كه عرض كردم اگر دقت كرده باشيد حتي ضبط هاي معمولي هم از 2بلندگو استفاده ميكنند واستريو يعني دوبانده ومجزاشدن ساب وبقيه اونطور كه شما فرموديد مانند اينست كه يك جفت اسپيكر با ساب را به يك ساب ديگر وصل كرده وانوقت است كه ميشود گفت ساب مجزا از استريو نيست در2به 1فقط يك ساب وجود دارد اگر از اين باسي در نيايد از جاي ديگر در نخواهد آمد شما اسپيكر 2تيكه هم بخريد درآن ساب جفت است ولي بخاط پخش لطيف تر صدا گفته ميشود كه 2به 1بهتر است صداي دالبي هم برمبناي استريوست به كانالها اضافه نميكنه بلكه كيفيت صدا را بالا ميبرد dvdها هم كه اصلا تصويري هست وصداي اونها يحث ديگه ايست من صرفا وصرفا موسيقي محور صحبتم ست

ویرایش شده توسط caesar88
لینک به دیدگاه

درمورد جمع بندي هم بازنده عزيز بنظر بنده براي طبقه بندي اطلاعات وعدم سردرگمي مراجعان بهتره حداقل براي هر مارك يه تاپيك جدازده بشه فكر نميكنم در سايتهاي ديگر اين مورد خاص درنظرگرفته بشه

نظر شماچيست؟:confused:

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
نمی دونم چرا هیچ وقت از logitech خوشم نیومده فکر کنم به این دلیل باشه که سایتش برا ایرانی ها باز نمی شه و برا ما بستست شاید یه حسه nationalistی باشه.

عرض به حضور شما، اهل اصفهانم و تونستم سایت LOGITECH را با شرکت چاوش ببینم.

راه دیگه اینکه، محصول مورد نظر رو سرچ گوگل بکن و روبروی آدرسی که به سایت LOGITECH مربوط میشه، Cached کلیک بکن.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

من به عنوان کسی که الان بیشتر از 2 ساله که لاجیتک z5500 استفاده میکنم...

و کسی که کیفیت و کلآ موسیقی برام از همه چیز بالا تره... هنوز که هنوزه با اینکه خیلی هم تحقیق کردم ندیدم مثل لاجیتک z5500 اسپیکری با این دیتلس و پرفومانس ساخته شده باشه..

من فقط یک مثال میزنم.. نه کاری به قدرت دارم نه . . .

کدوم سیستم صوتی رو شما سراغ دارید که انکودرش ورودی اپتیک باشه و از 3 لایسنس مطرح کد گذاری صوت دنیا یعنی THX / Dolby / dolby pro logic II / DTS / DTS 96.24 / پشتیبانی کنه...

در ضمن من یک بار با موزیک lost fadeness از A&B oceanlab شیشه قدی اتاقم رو آوردم پائین..

اینو واسه اطلاع گفتم که بدونید..

تازه به ولوم بوناس هم نرسیده بود هنوز...

از وسط ترکی خورد .... خودم گرخیدم..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...