رفتن به مطلب

بحث و پیشنهادات ، فن کنترلر دیجیتال

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوباره سلام

خسته نباشی

محمد جان بنظرم شما 1 بررسی کن ببین با اون نمایشگر تک رنگ قیمت مصرف کننده چقد میشه؟

من خودم 1 کی میخوام اگه اوکی بشه

شما هم قیمت رو دربیار و ببین چقد مشتری داره

شاید با همون تک رنگ تعداد فروش اون قدری شد که تولیدش مقرون بصرفه باشه

بازم ممنون که ادامه دادی

درود دوستان :

درود دوست گرامی ، ممنون که توی بحٍث شرک میکنید .

با اون نمایشگر تک رنگ 3.12 اینچ حدودا 100 تا 110 قطعاتش وامیسته .

دنبال گزینه های بهتری برای نمایشگر هستیم . ضمن اینکه یکسری تغییرات توی برد اصلی هم میتونه کارایی رو بیشتر کنه .

لینک به دیدگاه

درود محمد جان

بسیار کارت رو تحسیم میکنم و حتما ادامه بده چون یکی از مشتریات خودمم...

ببین این سایت نمایشگر های خوبی دارهشاید گزینه ای که خودت صلاح بدونی توش باشه...

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-lcd/897-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-lcd-32-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود محمد جان

بسیار کارت رو تحسیم میکنم و حتما ادامه بده چون یکی از مشتریات خودمم...

ببین این سایت نمایشگر های خوبی دارهشاید گزینه ای که خودت صلاح بدونی توش باشه...

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-lcd/897-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-lcd-32-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.html

ممنون که حمایت میکنید ،

راستش اون فروشگاه ها رو قبلا دیدم چیزی که راست کار ما باشه ندارند ، فروشگاه هایی خارجکی رو هم زیر رو کردم ، یکی دوتا نمایشگر پیدا کردم ، در ادامه ببینیم چی میشه . ولی با توجه به این برادرن چینی واقعا فکر کردن به ساخت محصول رقابتی هم سخت شده .

به نظرم باید یه چیز ویژه ساخته بشه تا به محصولات مشابه ترجیح داده بشه  ;)  .

لینک به دیدگاه

ممنون که حمایت میکنید ،

راستش اون فروشگاه ها رو قبلا دیدم چیزی که راست کار ما باشه ندارند ، فروشگاه هایی خارجکی رو هم زیر رو کردم ، یکی دوتا نمایشگر پیدا کردم ، در ادامه ببینیم چی میشه . ولی با توجه به این برادرن چینی واقعا فکر کردن به ساخت محصول رقابتی هم سخت شده .

به نظرم باید یه چیز ویژه ساخته بشه تا به محصولات مشابه ترجیح داده بشه  ;)  .

چیزی که تا حالا توی هیچ کنترولری ندیدم اینه که مثلا یک سنسور از مدار بگیری و سنسور برنامه ریزی شده باشه برای یک فن که طبق دمای محیط یا مثلا قطعه ای از قبل برنامه ریزی شده,دور فن بر اساس دور فن اوتوماتیک بالا و پایین بیاد...

نمایشگر 3 اینچی هم خیلی کوچیکه به نظر من

لینک به دیدگاه

خوب اول یه اجازه از بزرگان این تاپیک و بعد شروع می کنم 

چند پیش نهاد 

1-) کنترل 4 فن کمه حداقل 6 تا با توان نشون دادن rpm اگه ممکنه 

2-) زیبایی برای کسایی که کیس های چند میلیونی دارن خیلی مهم هست پس کیت رو بعد از اتمام توی یک پوشش خیلی زیبا باید قرار داد وتوی کیت نزدیک هر اتصال یک led باید نصب کرد که در صورت متصل یا روشن بودن فن اون led هم روشن شود و برعکس 

3-)صفحه ی نمایش زیبا باید چند سری صفحه انتخاب کنی ( با رنگ های متفاوت اونی استفاده کردی مثل موبایل های قدیمی و ماشین حساب شده ) 

4-) امنیت مهم ترین قسمت هست مراقب باش لحیم به هم اتصال نداشته باشن هر کدام رو قبل از فروش تست کن کسی نمی خواد مشکلی برای دستگاهش پیش بیاد 

5-) یه اسپانسر خدا شناس پیدا کن (ادم های مثل تو نیاز به پشتیبانی دارن ) 

6-) استفاده از یک برنامه نویس برای ساخت نرم افزار کنترل از داخل ویندوز 

7-) خیلی مهم : کیت رو جوری طراحی کن که وقتی سیستم رو روشن کردی فن ها در خلاف جهت با تمام قدرت برای چند ثانیه کار کنن و بعد تغییر جهت در جهت اصلی ( دلیل خروج گردو خاک از روی فیلتر و پره ها ) رو بعضی از کارت گرافیک ها استفاده می شه 

لینک به دیدگاه

چند پیش نهاد 

2-) زیبایی برای کسایی که کیس های چند میلیونی دارن خیلی مهم هست پس کیت رو بعد از اتمام توی یک پوشش خیلی زیبا باید قرار داد وتوی کیت نزدیک هر اتصال یک led باید نصب کرد که در صورت متصل یا روشن بودن فن اون led هم روشن شود و برعکس 

3-)صفحه ی نمایش زیبا باید چند سری صفحه انتخاب کنی ( با رنگ های متفاوت اونی استفاده کردی مثل موبایل های قدیمی و ماشین حساب شده ) 

4-) امنیت مهم ترین قسمت هست مراقب باش لحیم به هم اتصال نداشته باشن هر کدام رو قبل از فروش تست کن کسی نمی خواد مشکلی برای دستگاهش پیش بیاد 

7-) خیلی مهم : کیت رو جوری طراحی کن که وقتی سیستم رو روشن کردی فن ها در خلاف جهت با تمام قدرت برای چند ثانیه کار کنن و بعد تغییر جهت در جهت اصلی ( دلیل خروج گردو خاک از روی فیلتر و پره ها ) رو بعضی از کارت گرافیک ها استفاده می شه 

درود

موارد بسیار خوبی رو ذکر کردید ولی فک میکنم مورد آخر این قابلیت باید در خود فن باشه چون اکثر فن ها با برق dc کار نخواهند کرد و به هیچ وجه در خلاف جهت نمیچرخند.(فن گیرین و ...)

اگه اشتباه میگم دوستان لطف کنن و متذکر بشن.

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند پیش نهاد 

درود دوست عزیز ، 

ممنون از پیشنهاد هاتون ، ولی در مورد اون شماره آخر همونطور که جناب حاجتی توی پست قبلی اشاره کردند فن های معمولی 3 و 4 پین امکان چرخش خلاف جهت رو ندارند .

فن های جدید که امکان چرخش معکوس رو هم دارند ولی فن های 3 پینی که واسه کیس استفاده میشوند به هیچ وجه معکوس نمیچرخند .

110831-2.png

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ، 

ممنون از پیشنهاد هاتون ، ولی در مورد اون شماره آخر همونطور که جناب حاجتی توی پست قبلی اشاره کردند فن های معمولی 3 و 4 پین امکان چرخش خلاف جهت رو ندارند .

جناب حاجتی فن هایی جدیدی هستند که امکان چرخش معکوس رو هم دارند ولی فن های 3 پینی که واسه کیس استفاده میشوند به هیچ وجه معکوس نمیچرخند .

110831-2.png

درسته آقا محمد

بنده منظورم فن های سه پین کیس بود و در نقل قول به فن هایی که دوست عزیز ِalidadashnejad عرض کردند.

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ، 

فن های جدید که امکان چرخش معکوس رو هم دارند ولی فن های 3 پینی که واسه کیس استفاده میشوند به هیچ وجه معکوس نمیچرخند .

110831-2.png

بله همین مورد 

من سعی کردم که جهت چرخش رو عوض کنم ولی نشد 

لینک به دیدگاه

کاش میشد مثل فن کنترلر اکوا کامپیوتر بشه سنسور اندازه گیری دمای خروجی و ورودی اب رو هم بهش وصل کرد

لینک به دیدگاه

سلام

محمد جان میتونی تو پنل 2 تا USB3 هم قرار بدی واسه مینهایی که قابلیتش رو دارن استفاده بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

محمد جان میتونی تو پنل 2 تا USB3 هم قرار بدی واسه مینهایی که قابلیتش رو دارن استفاده بشه

درود دوست عزیز ،

بله بسیار چیز بدرد بخوری میشه و همین فکر رو هم دارم منتها یک مقدار وضعیت به هم ریخته راستش و یه تا چند ماه دیگه نمیتونم رو پروژه خیلی وقت بزارم . البته از تصمیم بر نگشتم و قصده بنده تولید یک چیز بدرد بخور هست (حالا به تعداد محدود)  ;)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

اینجا تعطیله؟؟؟ چی شد پس؟؟؟

چند تا پیشنهاد

1-استفاده از ال ای دی های RGB برای نمایش حالت های مختلف دما (غیر از صفحه نمایش) داخل کیس برای هر سنسور و روی پنل برای هر فن (به صورت مولتی کالر داغ قرمز- معمولی نارنجی زرد -دمای مناسب سبز -دمای کم ابی - خنک سفید )

2- غیر از کنترل سرعت فن باید یک مدار سوییچ هم باشه برای خاموش و روشن اتوماتیک فن جهت مصرف انرژی کمتر و کم کردن سروصدای اضافی برای قسمت هایی که دما کم شده خاموش بشه یا زیاده هست روشن بشه

- استفاده از مدار تاخیر جهت پایداری سوییچ برای دمایی که لبه میباشد(یعنی مثلا اگه قراره روی 20درجه خاموش بشه در این دما دائم روشن و خاموش نشه)

3- خاموش کردن یک یا چند قسمت به صورت دستی در صورت لزوم

4- کنترل اتوماتیک فن به 3 حالت فیلتر بالا گذر میان و پایین گذر (مثلا سرعت از یه حدی کمتر نشه و از یه حدی بیشتر نشه) برای اورکلاکر ها (مثلا سرعت فنی که لازمه سریع تر باشه فیلتر بالاگذر باشه تا به غیر از اینکه اتوماتیک سرعتش کم و زیاد میشه از یه حدی پایین تر نیاد که باعث دمای ناگهانی بشه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اینجا تعطیله؟؟؟ چی شد پس؟؟؟

چند تا پیشنهاد

..........

درود دوست عزیز ، مممون که پیشنهاد خوتون رو ارائه کردید .

راستش سر قضیه وارد کردن این نمایشگر ها به مشکل خوردیم ، که بدستمون برسه کار رو ادامه میدیم .

لینک به دیدگاه

Aerocool_CoolTouch-R_01.jpg

Aerocool_CoolTouch-E_01.jpg

:sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh:  :crying: :sigh:  :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: 

ویرایش شده توسط Prime
لینک به دیدگاه

آقا زیبائی و مولتی کالر بودن خیلی خیلی مهم هست.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

یکی از چیزایی که مهم تره راحت استفاده کردنه

که توی منو گم نشیم و هر کسی بتونه تنظیمات دلخواه کنه بدون اموزش

و نقطه کور نداشته باشه یعنی مثلا یکی از فن ها خاموش باشه و ما ندونیم و توی پنل نبینیم (مدلهایی که شما ارائه کردین اکثرا باید برای دیدن وضعیت همه فنها دونه دونه روشون سویچ کنیم که باعث نقطه کور میشه)

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

درود دوستان ،

چندتا از دوستان در مورد ادامه کار پرسیدند ، ممنونم از پیگیریشون @};-

راستش با قیمت هایی که برای واردات نمایشگر و ... انجام دادم به این نتیجه رسیدم که با حمایت یک شرکت و طراحی نمایشگر و برد به صورت سفارشی به راحتی میشه با نمونه های خارجی رقابت داشت و امکانات بسیار بیشتری نسبت به اونها ارائه داد ، دست تنها اصلا نمیشه رقابتی داشت مگر در نمونه های ساده بدون نمایشگر که مد نظر ما نیست .

ضمن اینکه توی این مدتی که گذشته کلی قطعات جدید توسط شرکت ها ساخته شده که کار طراحی رو خیلی ساده تر و مطمئن تر میکنه .

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوست عزيز

من يه بيشنهاد داشتم

بعضي از دوستان برقي و به اصطلاح خارجي ها دولوبر يا همون توسعه دهنده ها در اين زمينه فعاليت دارن

به نظر من اكه شماتيك و سورس مدار رو به يه مبلقي بفروشي يا همون لايسنس رو بفروشي اون دوستان هم ميتونن به تكميل شدن طرحت كمك كنن

و حتي بعضي دوستان ك كيسشون رو مد ميكنن شايد طراحي ديوايس شما رو هم متناسب با كيسشون تغير بدن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

من يه بيشنهاد داشتم

بعضي از دوستان برقي و به اصطلاح خارجي ها دولوبر يا همون توسعه دهنده ها در اين زمينه فعاليت دارن

به نظر من اكه شماتيك و سورس مدار رو به يه مبلقي بفروشي يا همون لايسنس رو بفروشي اون دوستان هم ميتونن به تكميل شدن طرحت كمك كنن

و حتي بعضي دوستان ك كيسشون رو مد ميكنن شايد طراحي ديوايس شما رو هم متناسب با كيسشون تغير بدن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

من يه بيشنهاد داشتم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

من يه بيشنهاد داشتم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

من يه بيشنهاد داشتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...