رفتن به مطلب

آخر بد شانسى توی خرید و گارانتی هارد 3tb

eddy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

پیشنهاد

برای اینکه کل هارد رو ضرر نکنید به گارانتی زنگ بزنید و بگید که هزینه تعمیرش رو میدید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهاد

برای اینکه کل هارد رو ضرر نکنید به گارانتی زنگ بزنید و بگید که هزینه تعمیرش رو میدید

اتفاقا بنده هم بهشون پیشنهاد دادم همین کار رو بکنند(در پ خ)با توجه به اینکه از همکاران بنده هستند مسئولین این فروشگاه شاید معرفی بکنند دوستان رو بهتر پیگیری کنند کارشون رو...

راستی یکی از پرسنل اون فروشگاه از اعضای همین سایت هست :دی

لینک به دیدگاه

آقاى حسينى از پيشنهاداتون بهره بردم ممنون

ولى در مورد اون مسأله كه فرموديد وقتى هارد رو ميخريد ظاهرشو چك كنيد خودتون ميدونيد كه هاردها با پلاستيكى با رنگ نقره اى بسته بندى شده نميشه از توش به راحتى ديد كه هارد ترك خورده نخورده اصلا چشه چش نيست و... :unsure:

لینک به دیدگاه

اوه واقعا متاسفم براتون منم امروز یه هارد 2 ترا دست دوم خریدم امیدوارم سالم به دستم برسه :crying:

لینک به دیدگاه

اتفاقا بنده هم بهشون پیشنهاد دادم همین کار رو بکنند(در پ خ)با توجه به اینکه از همکاران بنده هستند مسئولین این فروشگاه شاید معرفی بکنند دوستان رو بهتر پیگیری کنند کارشون رو...

عجب اعتبارى دارى استاد معين دمت گرم

راستی یکی از پرسنل اون فروشگاه از اعضای همین سایت هست :دی

نام كاربريشون چيه كه آنلاين بشن بهشون ب پخم...

لینک به دیدگاه

اوه واقعا متاسفم براتون منم امروز یه هارد 2 ترا دست دوم خریدم امیدوارم سالم به دستم برسه :crying:

دقيقتا تا حالا هر چى هارد دست دو خريدم مثل ساعت برام كار كردن اينجاست كه بعضى وقتا كالاى دست دو از نو بهتره..... :D

دلم بيشتر از اين ميسوزه كه هارد 3 ترا رو باز كردم اينجورى شد كاش هارد 1 ترا يا 500 بود اونوقت اينجورى همچين مبلغ هنگفتى رو از دست نميدادم... (لا اقل ميشد زد به يه زخمى)

لینک به دیدگاه

شورای اصناف؟؟؟

بهتره بیخیال بشی

اول هارد مهلت تست نداره

دوم قطعات گارانتی رو فقط حضوری تحویل بدین در غیر اینصورت یه کار میکنند که برای همیشه گارانتیش ساقط بشه من که میرم گارانتی چشم فقط تو دستهای متصدی هست ((البته همشون دوره های تخصصی و فوق تخصصی و تر دستی رو در کشورهای پیشرفته برای پیچوندن گارانتی دیدن)) که نگه اینجاش مشکل داره

سوم قانونی به نام حقوق مصرف کننده نداریم ((اونائی که اینو میگن فقط برای ایجاد شغل برای خودشون هستند و عملا یعنی.....)) طرف جلوی چشم خودم کارت گرافیک رو خراب کرد زیر بار نرفت وزارت بازرگانی و اصناف هم شکایت کردم هیچی نشد پرونده رو هم گم گور کردن هیشکی گردن نگرفت  تو وزارت بازگانی طرف میگفت چند بار زنگ زدیم بیائید تکلیفتون رو مشخص کنیم نمیان اصلا وزارت بازرگانی و تشکیاتش رو ........ حساب نمیکنند

با تایتلت موافقم آخر بدشانسی

دوست عزیز به قول اون مغازه دار cpu اینتل هم گارانتی نداره ولی اگه یه ذره آگاهی داشته باشی و از قوانین مطلع میتونی راحت مچشون رو بگیری .در ضمن شما دوستان شورای اصناف یه مرجعی بالاتر از صنف هست که بر کار تمام اصناف نظارت داره .دوست عزیز شما رفتی صنف کامپیوتر یا شورای اصناف ؟

دوما من به جای دروغ توی پستم نوشتم رعایت حقوق مصرف کننده !

در مورد پرونده هم یه شماره داره که شما باید اون رو پیش خودت نگه میداشتی و اگه گم کردن یا پاسخ گو نبودن میرفتی شورای حل اختلاف و از اونجا تخلفات رو پیگیری میکردی و تازه مراجع بالاتر هم هست که گفتم یه ذره حوصله و وقت میخواد و آگاهی .البته اینم اضافه کنم که مثلا دایی خود مهندس توی اون شورای 3 نفره بود ولی باز هم مجبور شد از دروغهاش کوتاه بیاد .البته اینم بگم که از راهنمایی یکی از بازرسین خود صنف کمک گرفتم که میگفت با وجود اینکه تخلف کرده ولی توی صنف باهاش کاری ندارن برو شوررای اصناف .

اون چه شرکتی بوده؟

چطوری cpu رو فرستاده اونجا و اونها هم تعویضش کردن؟ :blink: اولین باره چنین چیزی میشنوم !

(حالا هزینه ارسالش چقدر شد؟!)

دوست عزیز روی باکس اینتل نوشته 5 سال گارانتی تعویض و طبق اظهارات مهندس فرستادن شرکت ویستا و اونا فرستادن دبی - ترکیه - هلند - اسرائیل و برگشت به همین منوال .

البته اینم بگم که تا قبل از اون میگفتن از سازگار خرید کردن و سازگار cpu ها رو گارانتی نمیکنه .

هزینه هم شد 375 که 187 از ما گرفتن .

از همدردى تمام دوستان گلم و استادان عزيز كمال تشكر رو دارم.... :wub:

باعث خوشحالى و تعجبم بود اينكه نصف شب اين تايپيك رو ايجاد كردم امروز صبح اومدم رسيده بود به 3 صفحه.... :)

به هر حال راستشو بخوايد براى اون دوستانى كه گفتن بايد شكايت كنم يا اينكه برم شر راه بندازم و دعوا كنم اينجور آدمى نيستم بالاعكس كاملا خجالتى و ساكت هستم...

در مورد اون دوستى كه گفت يا با مغازه دار كنار بيا يا اون خصارت رو بده فكر نكنم آدمى باشه كه يه ذره تقبل كنه اينا بيشتر جنبه بقالى يا كاسب رو دارن كه به هر نحو دوس دارن جنس رو بفروشن كارى ندارن به چه صورت

در مورد استاد عطا كه فرمود هارد رو بفرستم واقعاً متشكرم اميدوارم به اونجا نكشه

و در آخر چيزى به ذهنم نميرسه مگر اينكه يه مدتى همينجورى صبر كنم تا يا فرجى بشه يا اينكه برم هارد خراب رو از دست مغازه دار بگيرم آزاد تعميرش كنم يا قاپش كنم رو ديوار يا بزارمش به مزايده با قيمت 0 ريال.... :(

دوست عزیز نگفتم شر راه بنداز و دعوا کن خیلی محترمانه برو شکایت کن و یه ذره جدی برخورد کن تا حقت رو بگیری البته اگه مطمئنی که خودت ضربه ای وارد نکرده .چون هر کاری راهی داره فقط یه ذره پر پیچ و خمش میکنن تا شما بیخیال بشی که اگه پیگیر باشی مجبور به جواب گویی میشن چون نمیخوان پرونده صنفشون به مثلا تعزیرات یا بازرسی کل کشور بره .

دوست عزیز هر چی این قضیه مشمول زمان بشه دروغ ها هم بیشتر میشه پس تا دیر نشده پیگیری کن چون حق گرفتنی هست اون هم از چنگال این گرگ های بی صفت .

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هستند دوستانی که اینکار رو انجام میدن خواستی بگو تا معرفی کنم

خودم یدونه 990 داشتم دادم برام تعویض کردن حدود 600 برام آب خورد

ممنونم . اگر موردی بود حتماً مزاحمتون میشم

فقط هزینه حمل رو دادید دیگه؟ فکر کنم در مورد cpu هایی که قیمتشون بالا نیست این کار مقرون به صرفه و عاقلانه نباشه؟ نه؟

لینک به دیدگاه

آقاى حسينى از پيشنهاداتون بهره بردم ممنون

ولى در مورد اون مسأله كه فرموديد وقتى هارد رو ميخريد ظاهرشو چك كنيد خودتون ميدونيد كه هاردها با پلاستيكى با رنگ نقره اى بسته بندى شده نميشه از توش به راحتى ديد كه هارد ترك خورده نخورده اصلا چشه چش نيست و... :unsure:

در کل من همیشه به شما دوستان حق میدم ولی اینجور مسائل خیلی خیلی پیش میاد .حتی اگه شده پیش خودش باز کنید و ببنید و بعد تحویل بگیرید .

لینک به دیدگاه

یه مسئله ای همیشه هست . فروشنده میگه از کجا معلوم خود خریدار ضربه نزده .

مثلا ما مادربورد فروختیم مشتری بعد از 24 ساعت زنگ زده میگه توش کابل نیست . اینجا یقه کی یو باید گرفت ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

عجب .... خوب خودتو خلاص کردی حالا این خوبه جلو شما این جور بی دقتی میکنه وای به حال اون وقتی که هیچکس مغازه نیستو اره دیگه ( والیبالی ! بسکتبالی چیزی ) مشکل هارد اینه که خیلی خیلی سوسول و حساسه که باید یه فکری براش بکنن

البته اگه عمری باقی مونده باشه / بازم ایول به ssd ولی حیف که خیلی خیلی گرونه

اگر شرکتها میتونستن با یه هزینه قابل قبول هارد رو از رده خارج و ssd رو جایگزین میکردن چه خوب میشد !

درود

این تیکه آخرش بود انصافا =))

من خودم تو پاساژ علاالدین گوشی خریدم موقع برگشت یه دوستی هارد 1 ترا وسترن داشت میخرید موقع تحویل فروشنده محترم هارد رو مثل سوسیس  =))  زارت کوبید رو میز خدایی خاندان هارد وسترن از جلو چشش عبور کرد با این حرکت =))

لینک به دیدگاه

درود

اگر مورد پیش اومده از جانب شما نبوده باشه، احتمالا از جانب فروشنده هست و ممکن هست فروشنده مطلع نبوده باشه از موردی که

وجود داره، چون در جابجایی سفارشات چه از طریق پست، چه از طریق باربری یا هر نوع سرویس دیگه، کوچکترین دقتی هم در جابجایی در

نظر گرفته نمیشه یعنی اگر بسته بندی فرستنده به نسبت کالایی که ارسال ‌میکنه، خوب نباشه، به هیچ وجه نمیشه سالم رسیدن کالا رو

تضمین کرد .

اما از این حرف‌ها که بگذریم، بهترین پیشنهاد من برای دوستانی که بدنبال خرید هارد جهت ذخیره‌ی اطلاعات هستند، و به عنوان کسی که تا

دلتون بخواد هاردهای مختلف داشتم و دارم، و مبالغ بسیار زیادی رو حتی برای بازیابی اطلاعات پرداخت کردم، نمونش هارد اکسترنال مکستور

بود که خود هارد رو 180 خریدم و 350 برای بازیابی اطلاعات دادم، 

توصیه می‌کنم به جای هارد از بلوری رایتر استفاده کنید، 

هزینه‌ی اولیه‌ی درایو تقریبا 350 هست ، 

هر بلوری خام 50 گیگ تقریبا 7500 تومان هست

یعنی معادل یک هارد 1 ترابایت رو حساب کنیم، میشه 150 هزارتومان برای 20 بلوری خام 50 گیگی

در صورتی که هارد اکسترنال 1 ترابایتی حدود 250 هست 

اما هارد چیزی هست که به مرور کنترولرش ضعیف میشه و دیگه نمیشه کاریش کرد و خراب شدنش هم اصلا مشخص نیست کی اتفاق بیافته

من 2 تا هارد 1 ترابایت GoFlex سیگیت دارم، یکی رو اواخر 2009 خریدم، یکی رو اواسط 2011

اونی که 2011 خریدم خیلی کمتر کار کرده اما الان خراب شده 

اونی که 2009 خریدم خیلی بیشتر کار کرده و هنوز هم داره کار میکنه

از اون طرف رایتر پلکستور خریدم حدود 8 یا 9 سال پیش و هنوز هم داره رایت میکنه و تعداد بسیار زیادی هم تا به حال رایت کرده !

و در کنار این، CD رایت شده‌ای دارم که برای حدود 15 سال پیش هست و هنوز هم بدون مشکل اجرا میشه، حالا شما کیفیت CD رو

مقایسه کن با کیفیت بلوری که زمین تا آسمون با هم فرق داره، این فرق قدری هست که از نظر من اگر از دیسک به خوبی استفاده

و مراقبت بشه، یه جورایی LifeTime هست، اون هم بلوری

رایتر از نظر من یه نوع سرمایه گذاری هست، شما یه بار میخرید و باهاش رایت می‌کنید و یک عمر استفاده می‌کنید .

حالا بلوری رایتر چون حجم دیسک‌هاش بالاتر هست، مسلما تعداد رایت‌ها هم پایین‌تر میاد .

این تجربه‌ی من بود که واقعا تلخیش نمیارزه به اینکه بخوایم از هارد استفاده کنیم .

یه بحثی هم هست تحت عنوان prospect theory، براساس این اصل، اگر مثلا واحدمون رو درخت در نظر بگیریم، اگر شما با بدست‌آوردن

چیزی 1000 درخت خوشحال بشید، با از دست دادنش دیگه 1000 درخت ناراحت نمیشید، بلکه 2000 درخت ناراحت میشید، در همین 

بحث یه مطلبی هست با عنوان نزول مطلوبیت، یعنی اینطور نیست که مثلا با 1 ترابایت هارد :D 1000 درخت خوشحال بشید، با 10TB

هارد، 10000 درخت خوشحال بشید، نه!  

با 10TB هارد نهایتا 2000 درخت خوشحال میشید !

اینارو گفتم که بگم تجربه‌ی تلخ یک هارد همیشه یادتون میمونه و البته اطلاعاتی که همراهش از دست دادید، پس این ظلم رو در حق 

خودتون نکنید :D

البته بگم SSD و فلش مموری کاملا موضوعشون فرق می‌کنه، 

یه اصلی هم ما کامپیوتری‌ها داریم که میگه اگر اطلاعاتت رو فقط یکجا داری، یعنی نداری !

ویرایش شده توسط MaKenZi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من معمولا عادت دارم هاردهایی که خریدشون از مرز دو سال عبور می کنه و فاقد گارانتی میشن رو میفروشم و هارد نو تهیه می کنم.شاید روی هارد 2 ترابایت بعضا تا 100 تومان هم ضرر و انتقال اطلاعات کمی هم سخت و زمانبر بشه ولی دوتا حسن داره ،اول اینکه خیالم راحت میشه که هاردها نو هستند و دوسال گارانتی دارند و دوم اینکه توی جابجایی کلی فایلهای اضافی و تکراری رو هم کلین اپ و دسته بندی می کنم(چون فضای زیادی در اختیار دارم) :دی...

لینک به دیدگاه

بله اطلاعات دوستان مفيد واقع شد ولى اين مطلب رو همينجا بگم آخه دوستان چند بار دارن بهش اشاره ميكنن خلاصه شدش به اين صورته:

بنده هارد رو خريدم با نگهدارى و دقت و وسواس با خودم حمل كردم بردم خونه بازش كردم زدم به سيستم كار نكرد زدم به يه سيستم ديگه كار نكرد بردم پيش يه سيستم ديگه كار نكرد و در آخر بردم پيش خودش گفت بلد نيستى بايد مسؤول فنى بياد هارد 3 ترا قلق داره كلى الاف شدم بردم رو سيستم محل كار زدم كار نكرد شب از كار زدم بيرون رفتم پيشش مسؤول فنيش بود گفت من كه سيستم ندارم برات تستش كنم بردم پيش يه كسى كه كارش تست كردن چندتا مغازه اونورتر بود تست كرد گفت خرابه بفرست بره كى خريدى گفتم ديروز گفت بفرست گارانتى اين فرت شده بردم پيش خود مغازه دار گذاشتم رو ميزش (ولى خيلى آروم و با احتياط) گفتم بفرست گارانتى گفت صبر كن يه كابل اورد كه مثلاً تست كنه ديد كلا فرته و كار نميكنه روز 3 شنبه يا 4 شنبه بود فكر كنم، قبل از اينكه بفرسته گفت هاردت ميره تهران ايشالا 5 شنبه اونجاست 1 شنبه يه نوش برات مياد ما رو بگو كلى حرسمون گرفت رفتيم خونه با خودمون تصميم گرفتيم اين هارد نو كه ميرسه كلا ميفروشمش و قيد وسترن رو ميزنيم (چون بيشتر از سيگيت خوشم ميومد همون اول هم دنبالش بودم كه تو بازار نبود) خلاصه دو شنبه شد زنگ نزد رفتم اونجا حالا بغير از معطلى و الاف شدن مسؤولش به اون فرد كه هاردو فرستاد بود گفت يالا آقا رو راه بنداز بره پى كارش ما هم ماتمون زده بود طرف خودش آروم گفت چى بهش بگم چراغ قوه رو در اورد زد كف هارد يه فرو رفتگى اون گوشه داره زد بهش يه ترك بود گفت اينو شركت پس فرستاده گارانتيش نميكنه ما هم باهاشون دعوا كرديم حرف زديم ولى باز قبول نميكنن حالا اينجا باشه ما سعيمون رو ميكنيم شما كه بهش ضربه نزدى گفتم نه بابا جلو خودت گذاشتم تو جيب بغلم كاپشنم و خودش هم ميدونست كه راست ميگم... خلاصه ما هم سرمونو انداختيم رفتيم بيرون تا الان كه حدود 1 ماه داره از قضيه ميگذره حتى اعصابشو ندارم برم دنبالش يا پيگيرش باشم چون مطمئنم نتونسته كارى بكنه... و مطمئنم اگه شركت بهترى گارانتيش كرده بود مثل سازگار تا الان شونصد بار مشكل دار ميشد باز عوضش ميكردن

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله اطلاعات دوستان مفيد واقع شد ولى اين مطلب رو همينجا بگم آخه دوستان چند بار دارن بهش اشاره ميكنن خلاصه شدش به اين صورته:

بنده هارد رو خريدم با نگهدارى و دقت و وسواس با خودم حمل كردم بردم خونه بازش كردم زدم به سيستم كار نكرد زدم به يه سيستم ديگه كار نكرد بردم پيش يه سيستم ديگه كار نكرد و در آخر بردم پيش خودش گفت بلد نيستى بايد مسؤول فنى بياد هارد 3 ترا قلق داره كلى الاف شدم بردم رو سيستم محل كار زدم كار نكرد شب از كار زدم بيرون رفتم پيشش مسؤول فنيش بود گفت من كه سيستم ندارم برات تستش كنم بردم پيش يه كسى كه كارش تست كردن چندتا مغازه اونورتر بود تست كرد گفت خرابه بفرست بره كى خريدى گفتم ديروز گفت بفرست گارانتى اين فرت شده بردم پيش خود مغازه دار گذاشتم رو ميزش (ولى خيلى آروم و با احتياط) گفتم بفرست گارانتى گفت صبر كن يه كابل اورد كه مثلاً تست كنه ديد كلا فرته و كار نميكنه روز 3 شنبه يا 4 شنبه بود فكر كنم، قبل از اينكه بفرسته گفت هاردت ميره تهران ايشالا 5 شنبه اونجاست 1 شنبه يه نوش برات مياد ما رو بگو كلى حرسمون گرفت رفتيم خونه با خودمون تصميم گرفتيم اين هارد نو كه ميرسه كلا ميفروشمش و قيد وسترن رو ميزنيم (چون بيشتر از سيگيت خوشم ميومد همون اول هم دنبالش بودم كه تو بازار نبود) خلاصه دو شنبه شد زنگ نزد رفتم اونجا حالا بغير از معطلى و الاف شدن مسؤولش به اون فرد كه هاردو فرستاد بود گفت يالا آقا رو راه بنداز بره پى كارش ما هم ماتمون زده بود طرف خودش آروم گفت چى بهش بگم چراغ قوه رو در اورد زد كف هارد يه فرو رفتگى اون گوشه داره زد بهش يه ترك بود گفت اينو شركت پس فرستاده گارانتيش نميكنه ما هم باهاشون دعوا كرديم حرف زديم ولى باز قبول نميكنن حالا اينجا باشه ما سعيمون رو ميكنيم شما كه بهش ضربه نزدى گفتم نه بابا جلو خودت گذاشتم تو جيب بغلم كاپشنم و خودش هم ميدونست كه راست ميگم... خلاصه ما هم سرمونو انداختيم رفتيم بيرون تا الان كه حدود 1 ماه داره از قضيه ميگذره حتى اعصابشو ندارم برم دنبالش يا پيگيرش باشم چون مطمئنم نتونسته كارى بكنه... و مطمئنم اگه شركت بهترى گارانتيش كرده بود مثل سازگار تا الان شونصد بار مشكل دار ميشد باز عوضش ميكردن

میدونم واقعا پیگیری اینجور مشکلات خیلی فرسایشی و اعصاب خرد کن هست .

سازگار !

هارد رو لپ پر می کنه که گارانتی نکنه !

لینک به دیدگاه

سازگار !

هارد رو لپ پر می کنه که گارانتی نکنه !

نميدونم ولى تجربه اى كه داشتم عرض كردم كالاهايى كه تا حالا فرستادم رو برام بدون مشكل راحت تعويض كردن يه مادربرد ايسوس بود يه هارد بود و...

لینک به دیدگاه

هارد بنده رسید سالم وسلامت مشکل شما هم حل بشه انشالاه

لینک به دیدگاه

هارد بنده رسید سالم وسلامت مشکل شما هم حل بشه انشالاه

قربانت سلامت باشى

راستش در تمام عمرم اين يكى از بدترين و عجيبترين مشكلى هست كه بهش بر خوردم

اول: عجله كار شيطونه

دوم: شركت گارانتى كننده مهمه

سوم: فروشنده كالا و موقعيت مهمه

چهارم: دقت و در آخر شانس

لینک به دیدگاه

قربانت سلامت باشى

راستش در تمام عمرم اين يكى از بدترين و عجيبترين مشكلى هست كه بهش بر خوردم

اول: عجله كار شيطونه

دوم: شركت گارانتى كننده مهمه

سوم: فروشنده كالا و موقعيت مهمه

چهارم: دقت و در آخر شانس

سلام

ودر اول و آخر توکل به خدا

لینک به دیدگاه

سلام

ودر اول و آخر توکل به خدا

درود

بله حق با شماست

كلا حوصله و وقت واعصابش نيست حتى پيگيرش بشم.... :(

حتى بلائى كه سر آواتارم اومده بيانگر اين دنياى بى وفاست.... :unsure:

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

دوستان فقط خواستم اعلام كنم كه شب حدوداى ساعت 8 بهم زنگيدن و گفتن شركت قبول كرده و هارد رو با يه هارد نو تعويض كرده و بيام تحويل بگيرم

تا اين لحظه از همتون كه به بنده دلدارى دادين و منو از نظرات گرانبهاتون بى بهره نزاشتين كمال تشكر رو دارم

فردا كه ايشالا به سلامتى رفتم دنبال هارد و تحويلش گرفتم يا براش همينجورى بصورت آكبند تايپيك ميزنم يا استفادش ميكنم و براى هارد 2 ترام تايپيك ميزنم

با تشكر فراوان

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

دوستان فقط خواستم اعلام كنم كه شب حدوداى ساعت 8 بهم زنگيدن و گفتن شركت قبول كرده و هارد رو با يه هارد نو تعويض كرده و بيام تحويل بگيرم

تا اين لحظه از همتون كه به بنده دلدارى دادين و منو از نظرات گرانبهاتون بى بهره نزاشتين كمال تشكر رو دارم

فردا كه ايشالا به سلامتى رفتم دنبال هارد و تحويلش گرفتم يا براش همينجورى بصورت آكبند تايپيك ميزنم يا استفادش ميكنم و براى هارد 2 ترام تايپيك ميزنم

با تشكر فراوان

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

تبریک می گم...  :D 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...