رفتن به مطلب

نظر سنجی بهترین گرافیک سال 2013 از نظر اعضای لیون

اشتراک گذاری

بهترین گرافیک سال   

189 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بهترین گرافیک سال 2013 ازدیدگاه شما

• GEFORCE GTX TITAN
    • GEFORCE GTX 690
    • GEFORCE GTX 780
    • AMD RADEON HD 7990
    • AMD RADEON HD 7970 GHz
    • GEFORCE GTX 780TI
    • AMD RADEON R9 290X
    • GEFORCE GTX 770
    • RADEON AMD R9 290
    • AMD RAdeon r9 280x
  2. 2. کدام برند در این سال به نظر شما موفق تر ظاهر شد(بدون در نظر گرفتن علاقه

Recommended Posts

داداش الان فکرکنم11 اذریم :D

:D  :D  :D  :D

داداش راست میگیااااااااااااااااااااااااااا

از صبح گیجم بخدا:دی

یکم دی میرم ایشالا

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

اگه ازنظر قیمت و کارای باشه بهترین کارت تو ایران 290 amd هست ولی من خودمک به شخصه کلا با nvidia  حال می کنم گه فقت کارای مناسب بخوای من میگم 780 یا 760

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درود عزیزان

مبحثی که مطرح کردین جدای از اینکه ممکنه تخصصی باشه و من خیلی از بخشهاشو ندونم یه خلاء داره و اون کاربرد شما هست. برای مثال من که قراره از پردازش GPU برای مهندسی و رندرینگ با موتور رندرم Blender استفاده کنم و وابسته به تکنولوژِ CUDA هستم چطور میتونم از کارتهای AMD استفاده کنم. حتی با وجود تغییراتی که در بلندر به وجود اومده برای استفاده از استریم به طور فاحشی انویدیا در این بخش موفق تر عمل میکنه. ممکنه شما نظرتون این باشه که خوب بهتره از Quadro استفاده کنم که در اینصورت نظرتونوبه لینک زیر جلب میکنم:
http://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-19.html

همونطور که مشاهده میکنین تو این مقاله، انتخاب کارت درست برای مهندسی واقعا واقعا کار مشکلی هست با توجه به قیمت بالای کارتهای وورک استیشن. زمانی که من کارت گرافیک سفارش دادم 780Ti معرفی نشده بود و تابستون بود. من از بین تمام کارتها و با توجه به اینکه پولم برای تایتان کم بود 780 رو انتخاب کردم. کارت گرافیک من MSI GTX 780 lightening هست که به وسیله تیم لیون اورکلاک شده که علت خریدش هم همین بوده: پایداری در شرایط مداوم رندرینگ و قابلیت اورکلاک بالا در بین این سری کارت. و باید بگم برای من انتخاب کاملا صحیحی بوده و در حال حاضر در بلندر از quadrok4000 به مقدار 32 درصد و از quadro k 5000 دیگر دوستم 25 درصد سریعتر رندر میگیرم( در محیط بلندر). منظورم از این توضیح طویل اینه که معیارمون برای انتخاب یه کارت صحیح چه هست؟ گیمینگ؟ passmark ؟ texture fill rate؟ compute performance؟ یا نسبت کاریی به قیمت ؟

با توجه به نیاز خودم و به نظر شخصیم 780Ti رو انتخاب میکنم  چون با رم بالا میتونم تکسچر های  های رزولوشن رو به خوبی و به کرات در سایکل استفاده کنم و با تعداد هسته پردازشی بالاتر نگران مسائلی مثل کمینه و بیشینه عمق نور و سایه در رندرهای سایز بالا و فاکتور هایی از این قبیل نباشم. چون اصولا در کارهایی مثل شغل من توان مصرفی با توجه به سطح پروژه ها میتونه قابل صرف نظر باشه. در مورد نویز هم نظرات شخصیه برای من زیاد مهم نیست.

ویرایش شده توسط johntaylor
لینک به دیدگاه

درود عزیزان

مبحثی که مطرح کردین جدای از اینکه ممکنه تخصصی باشه و من خیلی از بخشهاشو ندونم یه خلاء داره و اون کاربرد شما هست. برای مثال من که قراره از پردازش GPU برای مهندسی و رندرینگ با موتور رندرم Blender استفاده کنم و وابسته به تکنولوژِ CUDA هستم چطور میتونم از کارتهای AMD استفاده کنم. حتی با وجود تغییراتی که در بلندر به وجود اومده برای استفاده از استریم به طور فاحشی انویدیا در این بخش موفق تر عمل میکنه. ممکنه شما نظرتون این باشه که خوب بهتره از Quadro استفاده کنم که در اینصورت نظرتونوبه لینک زیر جلب میکنم:

http://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-19.html

همونطور که مشاهده میکنین تو این مقاله، انتخاب کارت درست برای مهندسی واقعا واقعا کار مشکلی هست با توجه به قیمت بالای کارتهای وورک استیشن. زمانی که من کارت گرافیک سفارش دادم 780Ti معرفی نشده بود و تابستون بود. من از بین تمام کارتها و با توجه به اینکه پولم برای تایتان کم بود 780 رو انتخاب کردم. کارت گرافیک من MSI GTX 780 lightening هست که به وسیله تیم لیون اورکلاک شده که علت خریدش هم همین بوده: پایداری در شرایط مداوم رندرینگ و قابلیت اورکلاک بالا در بین این سری کارت. و باید بگم برای من انتخاب کاملا صحیحی بوده و در حال حاضر در بلندر از quadrok4000 به مقدار 32 درصد و از quadro k 5000 دیگر دوستم 25 درصد سریعتر رندر میگیرم( در محیط بلندر). منظورم از این توضیح طویل اینه که معیارمون برای انتخاب یه کارت صحیح چه هست؟ گیمینگ؟ passmark ؟ texture fill rate؟ compute performance؟ یا نسبت کاریی به قیمت ؟

با توجه به نیاز خودم و به نظر شخصیم 780Ti رو انتخاب میکنم  چون با رم بالا میتونم تکسچر های  های رزولوشن رو به خوبی و به کرات در سایکل استفاده کنم و با تعداد هسته پردازشی بالاتر نگران مسائلی مثل کمینه و بیشینه عمق نور و سایه در رندرهای سایز بالا و فاکتور هایی از این قبیل نباشم. چون اصولا در کارهایی مثل شغل من توان مصرفی با توجه به سطح پروژه ها میتونه قابل صرف نظر باشه. در مورد نویز هم نظرات شخصیه برای من زیاد مهم نیست.

دوست عزیز ناگفته پیداست که منظور استفاده ی گیمینگه! :D

صدالبته با توجه به P/P ;)

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

نظر دوستان در مورد این کارت چیه؟  MSI GTX 650 Ti Boost Gaming TFIII 2GB GDDR5

برای گیم میخوام اگه خوب نیستش موردی دیگه ای بگین بهم ولی تا 100 تومن فقط تفاوت قیمت باشه 

لینک به دیدگاه

نظر دوستان در مورد این کارت چیه؟  MSI GTX 650 Ti Boost Gaming TFIII 2GB GDDR5

برای گیم میخوام اگه خوب نیستش موردی دیگه ای بگین بهم ولی تا 100 تومن فقط تفاوت قیمت باشه 

لینک به دیدگاه

الان یک ماهه سال 2013 تموم شده، این تاپیک قراره تا چند سال ادامه پیدا کنه؟ :D

لینک به دیدگاه

آرمین جان میتونی در مورد اون سوالم کمکم کنی چون میخوام فردا بخرم بهم بگو کدوم کارت تو این رنج قیمت بهتره

لینک به دیدگاه

آرمین جان میتونی در مورد اون سوالم کمکم کنی چون میخوام فردا بخرم بهم بگو کدوم کارت تو این رنج قیمت بهتره

مانیتورت چند اینچه؟

لینک به دیدگاه

22 ال جی

خوب برای بازی زور GTX 650 Ti Boost به 22 اینچ نمیرسه.

650TI بدرد بازی در مانیتور 19 و 20 اینچی میخوره.

اگر مادربرد و پاورت از SLI پشتیبانی میکنه یا 2 تا از همین مدل 650TI بگیر SLI کن یا اینکه اصلا" بهتره بودجه ات رو هدر ندی یکراست بری سراغ GTX 760 که برای سایز مانیتورت مناسب تره.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

خوب برای بازی زور GTX 650 Ti Boost به 22 اینچ نمیرسه.

650TI بدرد بازی در مانیتور 19 و 20 اینچی میخوره.

اگر مادربرد و پاورت از SLI پشتیبانی میکنه یا 2 تا از همین مدل 650TI بگیر SLI کن یا اینکه اصلا" بهتره بودجه ات رو هدر ندی یکراست بری سراغ GTX 760 که برای سایز مانیتورت مناسب تره.

یعنی با 22 اینچ نمیتونم مثلا فارکری 3 رو یا کرایسس 3 رو تو رزولیشن 1024*720 یا یه رزولیشن مثل این بازی کنم؟

الان 5450 2 گیگ دارم نمیشه خوب بازی کرد 

لینک به دیدگاه

یعنی با 22 اینچ نمیتونم مثلا فارکری 3 رو یا کرایسس 3 رو تو رزولیشن 1024*720 یا یه رزولیشن مثل این بازی کنم؟

الان 5450 2 گیگ دارم نمیشه خوب بازی کرد 

دیگه چونه نزن عزیز دل، من نظرم رو گفتم.

قیمت GTX 650 TI Boos شرکت Asus حدود 675 تومنه طبق این: ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5

قیمت GTX 760 شرکت Asus هم 879 تومنه طبق این: ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5

من جای شما بودم، این اختلاف 200 تومنی رو هرجور شده میدادم تا اینکه بخوام سلامت چشمهام رو - که قیمتی نداره - به خطر بندازم و تو مانیتور 22 اینچی با رزلوشن 1024*720 کرایسیس 3 بازی کنم.

فقط امیدوارم حداقل پاور 600 واتی داشته باشی.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

دیگه چونه نزن عزیز دل، من نظرم رو گفتم.

قیمت GTX 650 TI Boos شرکت Asus حدود 675 تومنه طبق این: ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5

قیمت GTX 760 شرکت Asus هم 879 تومنه طبق این: ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5

من جای شما بودم، این اختلاف 200 تومنی رو هرجور شده میدادم تا اینکه بخوام سلامت چشمهام رو - که قیمتی نداره - به خطر بندازم و تو مانیتور 22 اینچی با رزلوشن 1024*720 کرایسیس 3 بازی کنم.

فقط امیدوارم حداقل پاور 600 واتی داشته باشی.

دستت درد نکنه فردا از همون جا میخرمش همون 780 رو آره پاور دارم 750

مرسی که وقت گذاشتی دمت گرم

لینک به دیدگاه

760 هستش البته. ایشالا مبارکت باشه و جای منم دو دست کرایسیس باهاش بزن :wub:

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست من

این کارت هم هست http://lioncomputer.ir/product/3429/ASUS%20R9%20270X%20DCII%20TOP%202GB%20GDDR5/

اگه میخواید  یه تاپیک جدا بزنید تا دوستان راهنمایی کنند

ویرایش شده توسط Amir Hossien
لینک به دیدگاه

سلام 

دوست من

این کارت هم هست http://lioncomputer.ir/product/3429/ASUS%20R9%20270X%20DCII%20TOP%202GB%20GDDR5/

اگه میخواید  یه تاپیک جدا بزنید تا دوستان راهنمایی کنند

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_270X_Direct_Cu_II_TOP/12.html

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من امروز میخوام یک کارت گرافیک بخرم پس بهم بگین که کدومش؟

راستی این R9 ها از انویدیا قویتر هستن یعنی همون  ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من امروز میخوام یک کارت گرافیک بخرم پس بهم بگین که کدومش؟

راستی این R9 ها از انویدیا قویتر هستن یعنی همون  ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5؟

تو رنج قيمتى زير 900 تومن اون كارتى كه بهتون معرفى كردم بهترين بود. براى كارت بهتر يا بودجه رو بالا ببريد يا همون 760‌ رو بخريد.

لینک به دیدگاه

تو رنج قيمتى زير 900 تومن اون كارتى كه بهتون معرفى كردم بهترين بود. براى كارت بهتر يا بودجه رو بالا ببريد يا همون 760‌ رو بخريد.

حالا برای خنک کنندگی این کارت مشکلی که پیش نمیاد برام: چیزی لازم نیست که یا همون فن خودش کافیه؟

راستی برای سی پی یو 4670 از کدوم خنک کننده استفاده کنم بهتره؟ تا قیمت 250 تومن

لینک به دیدگاه

حالا برای خنک کنندگی این کارت مشکلی که پیش نمیاد برام: چیزی لازم نیست که یا همون فن خودش کافیه؟

راستی برای سی پی یو 4670 از کدوم خنک کننده استفاده کنم بهتره؟ تا قیمت 250 تومن

اون كارت گرافيك خودش خنك هست نياز به خنك كننده نداره.. 

در مورد خنك كننده CPU‌ بايد در اينجا پست بديد: مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر

همين الانش كلى آف تاپيك رفتى.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

دوستانی که با 780 تی آی رای دادند ؛ قیمش را هم بررسی کنید ، یک کارگری مثل من دلش با یک 780 خوشه :D لطفا همه جوانب را درنظر بگیرید . 

ای کاش عنوان تاپیک این بود " بهترین کارت 2013 ؛ نسبت قدرت به قیمت از نظر کاربران !"

لینک به دیدگاه

کسانی که به 780Ti رای دادن 10 نفرشون هم کارت رو از نزدیک ندیدن

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...