رفتن به مطلب

معرفی قطعات غیر اورجینال در ایران

Recommended Posts

با سلام به هم دوستان

هدف از ایجاد این تاپیک معرفیه قطعات غیر اورجینالیست که وارد بازار ایران میشه و متاسفانه خیلیها به خاطر نداشتن اطلاعات کافی فریب میخورن و تن به خرید این کالا ها میدن . من خوردم به شخصه سعی میکنم که حتی الامکان عکسهایی از این قطعات اینجا بزارم تا دیگران ظاهر اونها رو هم ببینن و از روی ظاهر بتونن تشخصی بدن که اون جنس غیر اورجیناله .

البته باید بگم که بعضی از قطعاتی که در بازار مرسومه غیر اورجینال هستش و در مورد اونها نمیشه کاری کرد مثلا Fdd که 99درصد غیر اورجینال هستش و اکثر تعمیری شرکتها بوده .

اگر شما دوستان هم در این زمینه قطعه غیر اورجینال دید حتما اینجا اعلام کیند تا بقیه هم از دانسته های شما استفاده کنن .

موفق با شید

لینک به دیدگاه

• ارسال 71
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با درود

این کارت گرافیک کاملا غیر اورجینال بوده و هیچ خاصیتی به جز بالا آوردن سیستم نداره .و حتی ارزش بحث نداره . این هم عکسش و گارانتیه Fmc هستش .

vgafmc_thumb.JPG

لینک به دیدگاه

با سلام

همانطور که در عکس مشاهده میکنید این کارت حتی یک CD Driver درست و حسابی نداره تا ادم بتونه این کارت رو نصبش کنه و در مورد مدل هم فقط یک برچسب زده . و حتی با اینکه روش زده DDR2 شخص فروشنده اعلام میکنه که این کارت DDR3 هستش (این خیلی جالب بود برام )

vga8600saramad_thumb.JPG

لینک به دیدگاه

سعید خان خسته نباشید .

آقا یه سوال در مورد رم های شرکتی و ارجینال کینگ استون

الان رم هایی تو بازار هست کینگ استون با چیپست کینگ استون اما به خاطر شرکت گارانتی کننده بغضی مدل ها ارجینال و بعضی غیر ارجینال هستن .

آیا برای تشخیص اصل یا غیر اصل بودن این مدل ها فقط شرکت گارانتی کننده ملاکه یا نشانه دیگری برای شناسایی این رم ها هست ؟؟؟ البته به جز اون برچسب مخصوص کوچیک که 2 تا فلش سبز داره و فکر کنم منظور از اون تست شده بودن رم هست البته تا اونجایی که من میدونم . ما که الان فقط از روی گارانتی رم رو خرید و فروش میکنیم ، راه دیگه ایی نداره ؟؟؟

هرچند ما رم شرکتی هم در یک دوره استفاده کردیم و بجز یکی دو مورد به مشکل نخوردیم اما همون یکی دو مورد کافی بود که دیگه از رم های غیر اصلی استفاده نکنیم .

و سوال دیگه اینکه نظرتون در مورد رم های با مارک کینگ مکس چیه ؟؟ آیا خوب جواب داده ؟

لینک به دیدگاه

راستش قطعه غیر ارجینال که باید گفت متاسفانه الان تو بازار خیلی زیاده .ولی ما هم چند وقت پیش یه سری سی دی رام ایسوس و سونی خریدیم که قیمتش به نظر خیلی ارزون و مناسب میومد .

بعد ار خرید هر کدومو رو سیستم می بستیم اون رو به اسم سامسونگ می شناخت و بدنه اون خیلی جنس خرابی داشت و درهای اونا باز نمیشد . ما همون اول تصمیم گرفتیم تعداد 50 تا که خریده بودیم رو پس بفرستیم که این کار رو هم کردیم .اما برا امتحان 10 تا از اونا رو باز کردیم و تست کردیم که فقط یکیش مشکل نداشت که اونم بازم به اسم سامسونگ میشناخت .

در ضمن با گارانتی تعویض ماتیس عرضه شده بود .

لینک به دیدگاه

درود

جناب حسيني تاپيک خيلي مفيدي ايجاد کرديد.واقعا هزينه کردن براي جنس ريمارک دور از عقل هست و نخريدنش به صرفه تره.البته يک موضوعي هم هست و اونم اينکه معمولا افراد و شرکتهايي که از اين طريق سود ميبرند و وارد کنندگان قطعه ريمارک به محض اطلاع از اينکه دستشون رو شده اگر امکانشو داشته باشند يا به تغيير بسته بندي و ظاهر جنس ميپردازندو يا به قول آقاي مهندس احمدي سعي ميکنند شخص افشا کننده رو افقي کنند :D :eek: البته دور از جان شما

لینک به دیدگاه

درود

جناب حسيني تاپيک خيلي مفيدي ايجاد کرديد.واقعا هزينه کردن براي جنس ريمارک دور از عقل هست و نخريدنش به صرفه تره.البته يک موضوعي هم هست و اونم اينکه معمولا افراد و شرکتهايي که از اين طريق سود ميبرند و وارد کنندگان قطعه ريمارک به محض اطلاع از اينکه دستشون رو شده اگر امکانشو داشته باشند يا به تغيير بسته بندي و ظاهر جنس ميپردازندو يا به قول آقاي مهندس احمدي سعي ميکنند شخص افشا کننده رو افقي کنند :D :eek: البته دور از جان شما

اییییییی چرا اینو زود تر نگفتی ؟ فکر کنم دیگه از این به بعد جونمون در خطره :D

بله دوست عزیز این که شما می فرمایید دزسته .

برای ما پیش اومده که جنسی رو با دو مارک مختلف خریداری کردیم اما بعد که بازش کردیم دیدیم هر دو غیر اصلی هستن و هیچ فرقی هم با هم ندارن . انگار که شرکت یا شخص وارد کننده این قطعات هم یکی بوده .

لینک به دیدگاه

اییییییی چرا اینو زود تر نگفتی ؟ فکر کنم دیگه از این به بعد جونمون در خطره :D

.

EXACTLY

:eek:

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان در اینجا یکی از رمهای غیر اورجینال بازار رو با گارانتیه سرآمد (saramad) رو معرفی میکنم که این رم به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و حتی به درد جای سوئیچی هم نمیخوره .

البته قرار شد که یک مقاله در مورد رمهای غیر اورجینال توی بازار تهیه کنم و توی فروم بگذارم که حتما انجام میدم .

ramRemark_thumb.JPG

لینک به دیدگاه

با سلام

رمهای غیر اورجینال بازار رو با گارانتیه سرآمد (saramad) .

سلام جناب حسینی . راستش ما که تا حالا کالایی رو با این گارانتی خریداری نکردیم . اما شما یه نمونه هم از گرافیک های غیر ارجینال با این گارانتی مثال زدید .

به این ترتیب بقیه کالاهای این شرکت قابل اعتماد هستند ؟؟ به نظر بهتر نیست که کلا خرید و فروش کالاهایی با این گارانتی رو انجام ندیم ؟؟؟ یا اینکه نه . جنسهای مرغوب هم عرضه میکنه ؟؟؟

((( راستی به قول mr pc مواظب خودتون باشید . این کارا خطر داره ها ))) -----> شوخی بود .

مرسی بابت زحماتتون واقعا کاره جالبیه .

لینک به دیدگاه

سلام جناب حسینی . راستش ما که تا حالا کالایی رو با این گارانتی خریداری نکردیم . اما شما یه نمونه هم از گرافیک های غیر ارجینال با این گارانتی مثال زدید .

به این ترتیب بقیه کالاهای این شرکت قابل اعتماد هستند ؟؟ به نظر بهتر نیست که کلا خرید و فروش کالاهایی با این گارانتی رو انجام ندیم ؟؟؟ یا اینکه نه . جنسهای مرغوب هم عرضه میکنه ؟؟؟

((( راستی به قول mr pc مواظب خودتون باشید . این کارا خطر داره ها ))) -----> شوخی بود .

مرسی بابت زحماتتون واقعا کاره جالبیه .

با سلام

اتفاقا من دیروز با شرکتشون صحبت کردم . و خودشون هم به غیر اورجینال بودن کالاشون اعتراف کردن و چیزی که گفتن قیمت پایینش بوده و گفتن اگر کالا اورجینال باشه این قیمتی نیست . ولی به نظر من اگر کالایی رو به به خریداری بدید که کالا مال خودش باشه و غیر اورجینالش نصف قیمت هم باشه هیچ وقت خرید نمیکنه و قبول نمیکنه .

بیشتر این کالاها توسط خود فروشنده ها به کاربرهای فروخته( انداخته) میشه .

ولی در کل هر وقت یه سری کالا وارد ایران میشه و امکان داره حتی شرکتهایی که اسم و رسمی دارن یه جورایی بعد از اینکه کالاشو ن جا افتاد بیان شیطونی کنن و یه سری کالای غیر اورجینال در پارتیه بعدیشون قاطیه کالاهاشون کنن . و باید همیشه مواظب بود و زیاد سر کالایی تاصب نداشت . چون باعث فریب خودمون و دیگران میشه . و راهش اینه که هر سری رو با سری قبلی مقایسه کنیم .

بازم کالاهایی رو حتما معرفی میکنم .

امیدوارم که به کمک کاربرهای اینترنتی ریشه کالاهای غیر اورجینال در بازار کنده بشه .

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

با سلام

دوستان اماری که من بدست اوردم . اکثر کالاها و قطعات غیر اورجینال به شهرستانها فرستاده میشه . برای اینکه قیمت یک سیستم پایین میاد متاسفانه همکاران محترم این قطعات رو به مشتری میدن که به دور از وجدان هستش.

البته بعضی وقتها همکاران تهرانی هم کالاهایی رو برای مشتریهای شهرستانیشون میفرستن که اون همکار شهرستانی از غیر اورجیال بودن قطعه با خبر نیست . در کل امر میگه که اکثر قطعات غیر اورجینال به شهرستانهای ایران فرستاده میشه و در کل به افراد بی اطلاع فروخته میشه . و به کسانی که توجه به پولی که مخیوان بپردازن ندارن .

مثلا قطعات در خیلی از همین کشورهای اسیایی برای تک فروشی خیلی گرونتر از ایران هستش . چون اونها قطعات کاملا اورجیال و گرید یک رو خریداری میکنن .

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان اماری که من بدست اوردم . اکثر کالاها و قطعات غیر اورجینال به شهرستانها فرستاده میشه . برای اینکه قیمت یک سیستم پایین میاد متاسفانه همکاران محترم این قطعات رو به مشتری میدن که به دور از وجدان هستش.

البته بعضی وقتها همکاران تهرانی هم کالاهایی رو برای مشتریهای شهرستانیشون میفرستن که اون همکار شهرستانی از غیر اورجیال بودن قطعه با خبر نیست . در کل امر میگه که اکثر قطعات غیر اورجینال به شهرستانهای ایران فرستاده میشه و در کل به افراد بی اطلاع فروخته میشه . و به کسانی که توجه به پولی که مخیوان بپردازن ندارن .

مثلا قطعات در خیلی از همین کشورهای اسیایی برای تک فروشی خیلی گرونتر از ایران هستش . چون اونها قطعات کاملا اورجیال و گرید یک رو خریداری میکنن .

با سلام

جناب حسینی آخه چه طوری دلشون میاد یه همچین کاری بکنن حالا ما لیون کامپیوتر رو داریم و با خیال راحت و اطمینان کامل خرید میکنیم شاید یه بنده خدایی با هزار امید و آرزو میره یه قطعه ای رو میخره شاید اون شخص پول اونقطعه رو به سختی به دست آورده و این فروشنده های بی وجدان یه همچین کاری میکنند.

لینک به دیدگاه

با سلام

جناب حسینی آخه چه طوری دلشون میاد یه همچین کاری بکنن حالا ما لیون کامپیوتر رو داریم و با خیال راحت و اطمینان کامل خرید میکنیم شاید یه بنده خدایی با هزار امید و آرزو میره یه قطعه ای رو میخره شاید اون شخص پول اونقطعه رو به سختی به دست آورده و این فروشنده های بی وجدان یه همچین کاری میکنند.

درود

خوب حق با شماست .

ولی در تمام دنیا قطعات غیر اورجینال وجود داره ولی نه به اندازه کشورهای جهان سوم . و در کل بهترین راه حل اینه که خریدار یک مختصر اطلاعاتی بدست بیاره و اگر نموتونه چنین کاری رو انجام بده میتونه یه نفر که از دوستانشون هستش رو برای خرید به بازار ببره و به کمک اطلاعات اون دوستش خرید کنه . البته گاها خیلی وقتها پیش اومده که طرف یه نفر رو با خودش میاره که از اون هم کم اطلاعاتتره . ولی در کل باید در مورد خرید هر چیزی اولش یه سری اطلاعات هم از نظر قیمت و هم از نظر کییت بدست اورد .

خوب مثلا وقتی قطعه ای در بازار اکثر جاها دارن میدن 130000 تومان و یه نفر یه دفعه میده 100000 تومان باید به این شک کرد و تحقیق کرد و بعد از اینکه از کیفیت مطئن شدیم باید خریداری کنیم .

دنیا رسمهای بدی داره عزیز .

لینک به دیدگاه

درود

خوب حق با شماست .

ولی در تمام دنیا قطعات غیر اورجینال وجود داره ولی نه به اندازه کشورهای جهان سوم . و در کل بهترین راه حل اینه که خریدار یک مختصر اطلاعاتی بدست بیاره و اگر نموتونه چنین کاری رو انجام بده میتونه یه نفر که از دوستانشون هستش رو برای خرید به بازار ببره و به کمک اطلاعات اون دوستش خرید کنه . البته گاها خیلی وقتها پیش اومده که طرف یه نفر رو با خودش میاره که از اون هم کم اطلاعاتتره . ولی در کل باید در مورد خرید هر چیزی اولش یه سری اطلاعات هم از نظر قیمت و هم از نظر کییت بدست اورد .

خوب مثلا وقتی قطعه ای در بازار اکثر جاها دارن میدن 130000 تومان و یه نفر یه دفعه میده 100000 تومان باید به این شک کرد و تحقیق کرد و بعد از اینکه از کیفیت مطئن شدیم باید خریداری کنیم .

دنیا رسمهای بدی داره عزیز .

با سلام جناب حسینی کاملا حق با شماست واین دوستم که براتون گفتم کارت 8600gt ddr3 رو گرفته حول وحوش 100تومن مگه این کارت رو با این قیمت میدن البته اورجینالش رو .

*به امید اون روزی که لیون کامپیوتر برای همه جابیفته تا دیگران هم از خریدشون مطمئن باشند.*

لینک به دیدگاه

با سلام جناب حسینی کاملا حق با شماست واین دوستم که براتون گفتم کارت 8600gt ddr3 رو گرفته حول وحوش 100تومن مگه این کارت رو با این قیمت میدن البته اورجینالش رو .

*به امید اون روزی که لیون کامپیوتر برای همه جابیفته تا دیگران هم از خریدشون مطمئن باشند.*

با سلام

خوب توی ایران نه این قیمتی نمیدن ولی باید قیمتش پایینتر بیاد و اروزنتر بشه .

شما لطف دارید عزیز و ممنونم .

لینک به دیدگاه

جناب حسینی شما یک لطفی کنید ویک تاپیکی بزنید که داخل آن برای هر قطعه کامپیوتر برندهای معتبر و گارانتی های معتبر مربوط به هر برند رو به صورت دسته بندی بنویسید فکر می کنم کمک بزرگی به دوستان در فروم می کنید.

لینک به دیدگاه

جناب حسینی شما یک لطفی کنید ویک تاپیکی بزنید که داخل آن برای هر قطعه کامپیوتر برندهای معتبر و گارانتی های معتبر مربوط به هر برند رو به صورت دسته بندی بنویسید فکر می کنم کمک بزرگی به دوستان در فروم می کنید.

با سلام

دوست من قطعات اورجینال مشخصه و برندهای خوب معلوم . ولی گارانتیه خوب توی ایران جز چند تا من جایی رو نمی شناسم .

در کل اگر بخوایم همه چیز رو دسته بندی کنیم تنوع قطعات خیلی زیاده و یه موقعی یکی از دستمون در میره و چون اون قطعه اگر خوب هم باشه توی لیست ما نبوده دوستان فکر میکنن خوب نیست .

ولی در کل میشه با مشورت و یک پرسو جوی خوب و ساده قطعات خوب رو از بد به راحتی تشخیص داد .

لینک به دیدگاه

پس در صورت امکان شرکت هایی که می دونید غیر اورجینال وارد می کنند رو بگید.

لینک به دیدگاه

پس در صورت امکان شرکت هایی که می دونید غیر اورجینال وارد می کنند رو بگید.

با سلام

خوب امکان داره یه موقع اون شرکت جنس خوب بیاره و اونوقت ما شرمنده بشیم .

در کل من این راه رو پیشنهاد میکنم :

هر کسی چیزی خواست بخره یک بار بازار بره و اینجا یه مشورت بگیره . و یا هر کسی اگر کالایی رو دید اینجا عکسش رو بزاره تا مشخص بشه که اون اورجیال هستش یا نه

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

بحث کاملا از روال خارج شده که... قرار بود معرفی باشه نه بحث...

من شخصا یک برند رو معرفی می کنم:

NECo که در بعضی از محصولات اون o به صورت یک کره ی زمین چاپ شده که بیشتر به مارک NEC نزدیک بشه...

دوستان این یک شرکت ایرانی هست که توی شیرازه و واقعا" آشغال تولید می کنه... محصولاتش هم از موس هست تا وب کم و اسپیکر و کیس ( لوازم جانبی )

واقعا آشغال میندازه تا دسته به ملت... اگر کسی یکی از کیس های نکو رو آورد که در و پیکرش با هم کامل چفت می شدند جایزه داره...

مثلا اسپیکر کنترلی داره 10 تومن! که کاملا کپی برداری از یکی از مدل های بدون کنترل میکرولب هست...

افراد هم فقط به قیمت پایینش نگاه می کنند و کنترلش و می ره پاچشون... در حال که نه کیفیت داره نه دوام... و حتی از 1 گرم فلز برای شاسی مدار اسپیکر استفاده نشده و شاسی پلاستیکی می باشد!..

لینک به دیدگاه

بحث کاملا از روال خارج شده که... قرار بود معرفی باشه نه بحث...

من شخصا یک برند رو معرفی می کنم:

NECo که در بعضی از محصولات اون o به صورت یک کره ی زمین چاپ شده که بیشتر به مارک NEC نزدیک بشه...

دوستان این یک شرکت ایرانی هست که توی شیرازه و واقعا" آشغال تولید می کنه... محصولاتش هم از موس هست تا وب کم و اسپیکر و کیس ( لوازم جانبی )

واقعا آشغال میندازه تا دسته به ملت... اگر کسی یکی از کیس های نکو رو آورد که در و پیکرش با هم کامل چفت می شدند جایزه داره...

مثلا اسپیکر کنترلی داره 10 تومن! که کاملا کپی برداری از یکی از مدل های بدون کنترل میکرولب هست...

افراد هم فقط به قیمت پایینش نگاه می کنند و کنترلش و می ره پاچشون... در حال که نه کیفیت داره نه دوام... و حتی از 1 گرم فلز برای شاسی مدار اسپیکر استفاده نشده و شاسی پلاستیکی می باشد!..

من هم از این مارک زیاد توی بازار دیدم و خوشبختانه کار نکردیم .

ولی در کل جنس هر چقدر هم بد باشه بازم این ملت میرن بر طبق عدم اطلاعات میخرن . خوب مقصر خودشون هستن .

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...
با سلام

دوستان در اینجا یکی از رمهای غیر اورجینال بازار رو با گارانتیه سرآمد (saramad) رو معرفی میکنم که این رم به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و حتی به درد جای سوئیچی هم نمیخوره .

البته قرار شد که یک مقاله در مورد رمهای غیر اورجینال توی بازار تهیه کنم و توی فروم بگذارم که حتما انجام میدم .

با سلام

آیا شما آدرس گارانتی رم ( saramad ) را دارید؟

اگر کمکم کنید ممنون می شوم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

آیا شما آدرس گارانتی رم ( saramad ) را دارید؟

اگر کمکم کنید ممنون می شوم.

با تشکر

این شرکت یکی از بدترینهاست . که فقط کارش وارد کردن کالاهای غیر اورجینال هستش .

این هم یادتون باشه که اگر کالایی رو تعویض کرد باز هم مطمئن نباشید که یک کالای سالم بهتون داده باشن .

88141150 این شمارشه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان امروز در بازار فلش مموری غیر اورجینال ترنسند رو با گارانتی PTC رو مشاهده کردم که خواستم به اطلاع شما هم برسونم .

این هم تستی از این فلش :

2blkgg56muhxaj2nfvm9.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...