رفتن به مطلب

اورکلاک سی پی یو amd بلدی؟

Hamid B
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوست من نتیجه ای گرفتید ؟

لینک به دیدگاه

ممنون از لطف دوستان که کمکم میکنید

فکر نکنم که مشکل از رم ها باشه چون من رم هامو تا 1866 مگاهرتز اور کردم و مشکلی نبود و با mem test تست گرفتم استیبل بود.اینم اسکرین شات.

569398d13eb8.jpg

من تا2.8 گیگاهرتز اور کردم سی پی یو رو(adjust internal core clock رو تغیر دادم) بوت شد ولی تصویر یه جوری شده بود اینبار مشکل از کجاست؟میتونه مشکل از ولتاژ سی پی یو باشه؟

لینک به دیدگاه

ولی رم ها تایمینگش بالا رفته.این مگاهرتز بیشتر خوبه یا تایمینگ پایین تر؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرکانس پایینتر با تایم تنگتر برای AMD بهتره.این تایمینگ خیلی گشاده.

adjust internal core clock

بازه عددی این گزینه سمت راست چه مقدار هست ؟

لینک به دیدگاه

فرکانس پایینتر با تایم تنگتر برای AMD بهتره.این تایمینگ خیلی گشاده.

adjust internal core clock

بازه عددی این گزینه سمت راست چه مقدار هست ؟

108

ویرایش شده توسط Hamid4605
لینک به دیدگاه

من با فرکانس 1333 تونستم تایمینگ توی عکس رو بگیرم به نظر شما این خوبه یا فرکانس بالاتر و تایمینگ بیشتر در این حالت؟ mem test به نظرتون برای تست رم خوبه؟

85736838d7b5.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با فرکانس 1333 تونستم تایمینگ توی عکس رو بگیرم به نظر شما این خوبه یا فرکانس بالاتر و تایمینگ بیشتر در این حالت؟ mem test به نظرتون برای تست رم خوبه؟

85736838d7b5.jpg

کسی نیست؟

به نظر رمهای خوبی هستند !

نگفتید مدلش چی هست ؟

ببینید روی 1600 کمترین تایمینگ استیبل چی هست ؟

ولتاژ رم رو هم روی 1.65 بذارید اگر هیت سینک داره.

تا جایی بالا بردن فرکانس معقول هست که مجبور نباشید تایم رو خیلی گشاد بگیرید.

یه مثال براتون میزنم :

مثلا در برنامه تست مکس میم در فرکانس 1333 تاخیر 5-5-5-15 شما پهنای باند به ترتیب کپی 16000،خواندن 12200 و نوشتن 10800هست و همینطور تاخیر 40 میلی ثانیه رو دارید.

با بالا بردن فرکانس تا 1600 تایم رو به 18-6-6-6 باید گشاد کنید.خوب پهنای باند به واسطه ی بالا رفتن فرکانس افزایش یافته و چون تایم هم خیلی گشاد نشده نتیجه تست ایندفعه اینطوری میشه به ترتیب :

17200 و 13800 و 12000 و می بینید تاخیر 39.8 میلی ثانیه هست.

ایندفعه برای فرکانس 1866 مجبورید تایم رو خیلی گشاد کنید مثلا 27-10-10-9 تا پایدار بمونه،نتایج اینطوری میشه :

17850 و 14600 و 13100 و تاخیر 50 میلی ثانیه !میشه دید زیاد گشاد کردن تایم تاثیر افزایش فرکانس بالاتر رو از بین برده.

البته این مثال با پلتفورم AMD منطبق تر هست و AMD ها معمولا با فرکانس نسبتا پایینتر و تایم تنگ تر رفیقترند و اینتل ها تشنه فرکانس بالا هستند حتی اگر تایمینگ وحشتناک گشاد باشه...

بله مم تست برنامه خوبی هست ولی باید بذارید تا 250 درصد کاوریج بده تا تقریبا بشه مطمئن شد.

مراحل زیر رو طی کنید تا ببینیم محدودیت از جانب چیه که نمیتونید اور کنید :

همه چیز رو به حالت اولیه برگردونید با دکمه F6.

-در بایوس و در قسمت Advanced در قسمت power managment setting گزینه EUP 2013  رو disable کنید.

-در منوی اورکلاک adjust cpu ratio رو روی 26 که بالاترین ضریب ممکن برای پردازنده شما هست قرار بدید و از حالت Auto در بیارید.

-Power Capability Support رو روی P-state بذارید.

-Adjust NB Clock Ratio رو با منفی روی کیبرد یک ضریب کم کنید.مثلا اگر ضریبش بصورت پیش فرض روی 8 هست بذارید روی 7.

-OC Genie حتما دیزیبل باشه.

-AMD Turbo Core Technology حتما دیزیبل باشه و Adjust Turbo Core Ratio هم که گزینه زیرش هست احتمالا خاموش میشه و غیر قابل تغییر.

بقیه گزینه هایی که چیزی در موردش نگفتم رو رها کنید.

-Spread Spectrum دیزیبل.

-در زیر منوی CPU Features تمامی گزینه های  AMD Cool’n’Quiet،C1E Support،AMD Turbo Core Technology،SVM دیزیبل باشند(اگر auto هم هستند دیزیبل کن)

بعد از انجام مراحل بالا فرکانس پیه رو روی 115 بذارید و ذخیره کنید ببینید سیستم بالا میاد یاد خیر.

چیزی که برام در بایوس این مادربرد خیلی عجیبه ولتاژ پردازنده قابل تغییر نیست !حتما در داخل ویندوز و در لود بالا ولتاژ پردازنده رو چک کنید که فراتر از 1.4 نره چون کولر استون بیش از این نمیتونه خنک کنه و پردازنده آسیب می بینه...

لینک به دیدگاه

رم های من مدل geil pristine  هستش-هیت سینک نداره

من تونستم تو فرکانس 1600 این تایمینگ رو بگیرم.جالبه که وقتی رو 1600 قرار دادم گزینه FSB:DRAM به 1:8 تغیر کرد در حالی که در فرکانس 1333 با تایمینگ 24-9-9-9 این گزینه روی 3:20 بود این یعنی چی؟

fbc6c5cfb8a3.jpg

حالا رو کدوم بهتره به نظر شما 1600 با تایمینک کمتر یا 1866 با تایمینک یه کم بالاتر؟لطفا محاسبه کنید ببینید کدوم بهتره.مم تست هم تا300 بی ارور بود برای هر دو حالت.به ولتاژ هم دست نزدم چون هیت سینک نداره رم ها.

در مورد سی پی یو همه رو انجام دادم وقتی که سیستم میخواست روشن بشه یه صفحه مشکی اومد که اورکلاکینگ فایل رو نشون داده بودwarning:overclocking has faild

راستی این eup 2013 چی هست؟خودش رو دیسیبل بود اینیبل کنم رو کارایی تاثیر داره؟همچنین گزینه c6 mode درCPU Features چی هست؟

ویرایش شده توسط Hamid4605
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رم های من مدل geil pristine  هستش-هیت سینک نداره

من تونستم تو فرکانس 1600 این تایمینگ رو بگیرم.جالبه که وقتی رو 1600 قرار دادم گزینه FSB:DRAM به 1:8 تغیر کرد در حالی که در فرکانس 1333 با تایمینگ 24-9-9-9 این گزینه روی 3:20 بود این یعنی چی؟

fbc6c5cfb8a3.jpg

حالا رو کدوم بهتره به نظر شما 1600 با تایمینک کمتر یا 1866 با تایمینک یه کم بالاتر؟لطفا محاسبه کنید ببینید کدوم بهتره.مم تست هم تا300 بی ارور بود برای هر دو حالت.به ولتاژ هم دست نزدم چون هیت سینک نداره رم ها.

در مورد سی پی یو همه رو انجام دادم وقتی که سیستم میخواست روشن بشه یه صفحه مشکی اومد که اورکلاکینگ فایل رو نشون داده بودwarning:overclocking has faild

راستی این eup 2013 چی هست؟خودش رو دیسیبل بود اینیبل کنم رو کارایی تاثیر داره؟همچنین گزینه c6 mode درCPU Features چی هست؟

من 1333 رو با 5-5-6 بیشتر از 1600 با تایم 11-11-9 می پسندم.

-Power Capability Support رو روی P-state بذارید.

-Adjust NB Clock Ratio رو با منفی روی کیبرد یک ضریب کم کنید.مثلا اگر ضریبش بصورت پیش فرض روی 8 هست بذارید روی 7.

این دو گزینه رو بدون تغییر (یعنی جفتش روی اتو باشه.)و بقیه تغییراتی که بهتون گفتم رو اعمال کنید.

متاسفانه یکم بایوس مین بردهای MSI بدقلق هستند برای اورکلاک.

اون مواردی هم که گفتید برای صرفه جویی در انرژی هست.

eup 2013 میگه که مصرف وسایل در حالت آماده بکار یا خاموش باید از 5 وات کمتر باشه(استانداردی برای اروپا در سال 2013)

لینک به دیدگاه

دوستان تو رو خدا یکی کمک کنه از بس کمک خواستیم و کسی نبود سر درد گرفتیم امیدوارم این تاپیک موثر باشه.

مشخصات سیستم من

CPU: AMD-A6 3650

M.B: MSI-A75A-G35

RAM: GEIL-2*2GB-1333

HDD: 500GB TOSHIBA-7200RPM

POWER: REDLINE PS485

COOLER CPU: STUCK

زیاد نمیخوام اور کنم الان سرعت دیفالت رو 2.6 هست میخوام نهایت تا 3.0 اور بشه.

به زودی هم کولر جداگانه تهیه میکنم.اینم یه عکس از قسمت اورکلاک بایوسhttp://up6.ir/1jeo

الان تا 3.0GHZ اور بشه فن استوک جواب گو هست؟

حتما پاورتون رو سعی کنی عوض کنید و یک مدل معتبر استفاده کنید اگر قصد اور کلاک دارید چون ظاهر پاورتون تا اونجایی که من تجربه کردم زیاد قابل اطمینان نیست

و یک چیز دیگه به دلیل استفاده کمتر از طلا در CPU AMD دماش خیلی زود بالا میبره پس توصیه میکنم قبل از اور حتما کولر مناسب رو تهیه کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...