رفتن به مطلب

كدام چيپست در مجموع بهتره؟ p35 يا nforce 680 sli

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ويژگيهاي اين دو تا چيپست رو اگه كسي ميدونه به طور خلاصه بذاره ؟

با تشكر

لینک به دیدگاه

به نظر من p35 بهتره nforce 680i SLI در مقابلp35 حرفی برای گفتن نداره که خود nforce 680i SLI دو نوع داره یکی nforce 680i SLI و دیگری nforce 680i LT SLI که نسبت به nforce 680i SLI کارایی پایینتری داره و مسلما قیمت پایینتر به عنوانن مثال اولی رمهایی با فرکانس 1200 رو هم ساپورت میکنه ولی nforce 680i LT SLI رم با فرکانس 800 رو ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

esq2o4.jpg

Intel® P35 Express Chipset Features

Supports Intel® Viiv™ Processor Technology∇

Intel Viiv processor technology∇ is a set of PC technologies designed for the enjoyment of digital entertainment in the home. The Intel P35 Express Chipset has support for Intel Viiv processor technology with either the ICH9R or ICH9DH SKUs.

1333/1066/800 MHz System Bus

Supports the Intel® Core™2 Duo and Intel® Core™2 Quad processors with Intel® Virtualization Technology (Intel® VT)±, Dual-Core Intel® Pentium® processor, and Intel® Celeron® processor.

PCI Express* Interface

The PCI Express x16 graphics interface supports the latest high-performance graphics cards. The PCI Express x1 I/O ports offer up to 3.5X the bandwidth over traditional PCI architecture, delivering faster access to peripheral I/O devices.

Intel® Fast Memory Access

Updated Memory Controller Hub (MCH) backbone architecture that improves system performance by optimizing the use of available memory bandwidth and reducing the latency of the memory accesses.

Dual-Channel DDR3 Memory Support

Delivers up to 17 GB/s of bandwidth and 8 GB memory addressability for faster system responsiveness and support of 64-bit computing.

Intel® High Definition Audio (Intel® HD Audio)

Integrated audio support enables premium digital sound and delivers advanced features, such as multiple audio streams and jack re-tasking. The Dolby PC Entertainment Experience* is available exclusively on systems with Intel High Definition Audio.

Intel® Matrix Storage Technology (Intel® MST)

With a second hard drive added, provides quicker access to digital photo, video and data files with RAID 0, 5, and 10, and greater data protection against a hard disk drive failure with RAID 1, 5, and 10. Support for external SATA* (eSATA) enables the full SATA interface speed outside the chassis, up to 3 Gb/s.

Serial ATA (SATA) 3 Gbp/s

High-speed storage interface supports faster transfer rate for improved data access.

USB* Port Disable

Enables individual USB ports to be enabled or disabled as needed. This feature provides added protection of data by preventing malicious removal or insertion of data through USB ports.

Intel® Quiet System Technology (Intel® QST)

Intelligent system fan speed control algorithms use operating temperature ranges more efficiently to reduce perceived system noise by minimizing fan speed changes.

و به صورت دیاگرام

f1w3gg.jpg

لینک به دیدگاه

P35 امکانات جالبی داره و در کل واقعاً بروزه ولی باید در مورد nforce کمی صبر کرد .

لینک به دیدگاه

خوب اینم امکاناتی که پشتیبانی میکنه

و به صورت دیاگرام

1z3ckfm.jpg

و اینم مادربرد

که توی ایران هم پیدا میشه ولی به نظر من با قیمتی که داره خرید به صرفه نیست مگر اینکه بخوای یه Nvidia 3-way SLI یا SLI راه بندازی البته من قیمت 230-260 ازش به صورت دست دوم دارم که اون موقع به صرفه میشه

لینک به دیدگاه

درود

با استفاده از جدول زير ميتونيد مقايسه کلي داشته باشيد

chipset-spec.png

لینک به دیدگاه

خوب اینم امکاناتی که پشتیبانی میکنه

و به صورت دیاگرام

1z3ckfm.jpg

و اینم مادربرد

که توی ایران هم پیدا میشه ولی به نظر من با قیمتی که داره خرید به صرفه نیست مگر اینکه بخوای یه Nvidia 3-way SLI یا SLI راه بندازی البته من قیمت 230-260 ازش به صورت دست دوم دارم که اون موقع به صرفه میشه

اين مين با گرافيك هاي ati چطوره ؟ مشكلي نداره ؟ پس كراس فاير رو ساپورت نميكنه ؟

لینک به دیدگاه

اين مين با گرافيك هاي ati چطوره ؟ مشكلي نداره ؟ پس كراس فاير رو ساپورت نميكنه ؟

کراس فایر که نه

با ati بازم نه ولی مثل خود انویدیا که نمیشه

برای اینکه خیالت رو راحت کنم و بگم که این چیپ فقط برای sli خوبه مقاله زیر رو میزارم که خیلی معتبر هست تازه توی این مقاله p35 رو وارد مقایسه نکرده وگرنه که دیگه هیچی

Intel or Nvidia? nForce 680i Challenges Intel P965 and 975X

لینک به دیدگاه

سلام . یک مورد که از قلم افتاده اینه که 680i با پردازنده های 45 نانومتری اینتل مشکل داره و نمی تونه به درستی اونها رو ساپورت کنه . انویدیا برای رفع این مشکل 780 رو داده که فکر نمی کنم قیمتش از 300000 تومان کمتر باشه. با این حساب در مجموع اگر SLI نمی خواین P35 خیلی بهتر و به صرفه تر هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...