رفتن به مطلب

لرزش ناگهانی تصویر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

کمتر از یک هفته میشه که مانیتور ASUS VX229H  خریدم . امروز داشتم پشت سیستم کار میکردم که خیلی ناگهانی تصویر شروع به پرپر زدن کردن هرکاری کردم درست نشد ، تعویض کابل ،  فاصله از اسپیکر و پرینتر و مودم وایرلس (بعلت کمبود فضا بصورت فشرده کنار هم چیدمشون) تا جایی که کابل میرسید ولی حتی بدون اتصال کابل به کیس هم تصویر آبی مانیتور می لرزید تا اینکه به خروجی HDMI  لپ تاپم وصلش کردم دیگه خبری از لرزش نبود !! دوباره وصل کردم به سیستم چون شکم به آپدیت کارت گرافیکم میرفت دوباره درایور روی سی دی رو نصب کردم . 

دوستان مطلع لطفا راهنمایی بفرماید مشکل از چیه ؟ میدان مغناطیسی پرینتر یا اسپیکر یا حتی مودم وایرلس ، کابل یا کارت گرافیک ؟ ورژن درایورم الان 267.85 هست ولی آپدیتی که نصب کرده بودم 321 فکر کنم بود . کارت گرافیک هم GT440 . ویندوز 7 ultimate x64

ممنون

ویرایش شده توسط mohammad65
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام رفیق

همونجور که خودت گفتی مشکل از گرافیک میتونه باشه حالا یا خود کارت یا درایور

یه بار کلا درایور رو انیستال کن بعد یه بار ریستارت کن سپس درایور جدید رو نصب کن 

پاورتون چی هست؟

لینک به دیدگاه

/درود

ممنون از پاسختون

پاور ممونکس 540 

یعنی شما میفرمایید نزدیک بودن اسپیکر تاثیری نداره ؟ چون حس میکنم اون قسمتی که نزدیک به اسپیکر هست یکم تصویرش تارتره وقتی یک صفحه صفید باز میکنم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نزدیک بودن اسپیکر باعث تغییر رنگ یا بهم ریختگی رنگ میشه نه پر پر زدن

من امکان رو به ضعیف بودن پاور میدم یه عکس از پاور بزار

شاید پاورتون وات واقعی نباشه

لینک به دیدگاه

نزدیک بودن اسپیکر باعث تغییر رنگ یا بهم ریختگی رنگ میشه نه پر پر زدن

من امکان رو به ضعیف بودن پاور میدم یه عکس از پاور بزار

شاید پاورتون وات واقعی نباشه

دوست عزیز بهتر اگه اطلاعات درستی ندارین،کسی رو راهنمایی نکنید

میدان مناتیسی بر روی مانیتور های lcd تاثیری نداره

اون چیزی که گفتین،فقط برای مانیتور های crt هست که به موضوع بحثمون ربطی نداره

اگه مشکل از گرافیک باشه

یا تصویر نخواهین داشت

یا تصویر به هم ریخته و دارای ارتیفکت خواهین داشت که مشخصه

در این حالت،وقتی مانیتور سیگنال ورودی نداره نباید هیچ کونه ارزشی و... داشته باشین

پیریزی که مانیتور به اون وصل هست رو هم چک کنید که شل نباشه

مشکل از کابل هم میتونه باشه،ولی احتمالش کمه

(تو موارد خیلی خواص،سیگنال موبایل هم باعث ایجاد خط های موازی افقی روی مانیتور میشه که نهایتا 3-4 ثانیه طول میکشه،که من فقط طو یه مورد مانیتور aoc دیدم)

لینک به دیدگاه

ممنونم از پاسخ دوستان 

در مورد مشخصات پاور اینو پیدا کردم  http://www.memonex.com/products/power/item/97-silent-ex-low-noise-540w#overview

میشه در مورد ارتیفکت توضیح بدین ؟

پریز شل نیست ولی یکی دوروز دیگه عوضش میکنم 

یعنی پاور توان کافی نداره ؟

درنهایت مشکل از چیه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز بهتر اگه اطلاعات درستی ندارین،کسی رو راهنمایی نکنید

میدان مناتیسی بر روی مانیتور های lcd تاثیری نداره

اون چیزی که گفتین،فقط برای مانیتور های crt هست که به موضوع بحثمون ربطی نداره

اگه مشکل از گرافیک باشه

یا تصویر نخواهین داشت

یا تصویر به هم ریخته و دارای ارتیفکت خواهین داشت که مشخصه

در این حالت،وقتی مانیتور سیگنال ورودی نداره نباید هیچ کونه ارزشی و... داشته باشین

پیریزی که مانیتور به اون وصل هست رو هم چک کنید که شل نباشه

مشکل از کابل هم میتونه باشه،ولی احتمالش کمه

(تو موارد خیلی خواص،سیگنال موبایل هم باعث ایجاد خط های موازی افقی روی مانیتور میشه که نهایتا 3-4 ثانیه طول میکشه،که من فقط طو یه مورد مانیتور aoc دیدم)

رفیق شما میتونی بیای بگی مثلا این درسته اون اشتباهه قرار نیست توهینی به کسی بکنی 

منم بر اساس گفته شما میرم تحقیق میکنم ببینم گفته خودم درسته یا گفته شما

الان شما اطلاعاتتون درسته!!!!! کی شل بودن کابل مانیتور باعث پر پر زدن شده که این دومییش باشه

شل بودن کابل مانیتور فقط باعث تک رنگ شدن تصویر میشه مثلا ا ابی یا قرمز

حالا نیایی براساس خط سوم بخوای بحث کنی چون ادامه نمیدم اگه اشتباه از کسی میبینی طرز عنوان کردنتو بهتر کن 

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

کی گفته هروقت اتصالی داشته باشه فقط تصویر یک رنگ میشه؟ شاید پورت HDMI گرافیک اتصالی پیدا کره

درصورت امکان روی یک مانیتور دیگه و یا تلوزیون که HDMI داره تستش کنید.......... پورت DVI یا VGA گرافیک رو تستش کن (100% مطمعن بشی که مانیتورت مشکلی نداره)

یک کیبورد نسبتا قدیمی FARASSO دارم که اگه سیستم روشن باشه و اسپیکر رو خاموش و یا روشن کنم 4 چراغش روشن میشه و از کار میفته!!!!!!

دستگاه های الکترونیکی اطراف خیلی بی تاثیر هم نیستن

راستی تو Screen resolution > Advanced> Monitor فرکانسش رو کم و زیاد کن شاید درست بشه(این روش خیلی روی مانیتور های CRT تاثیر داشت) 

ویرایش شده توسط peyman_sh
لینک به دیدگاه

یک کابل آکبند بخرید با ورژن 1.4A من یک مشکل داشتم با همین سری گرافیک 480 ولی بعد فهمیدم از کابل هست. کابل ها خیلی بی کیفیت هستند. من هر چی کابل توی خونه داشتم و به نظرم سالم بود رو تست کردم ولی نشد تا این که با یک آکبند تست کردم.

مشکل از سوکت hdmi هم می تونه باشه.

لینک به دیدگاه

عزیزان بحث و مجادله رو ول کنید . لطفا

عزیز هدف حل مشکل شماست،وگرنه من مشکلی با کسی ندارم،یا نمیخواه خودمو به کسی ثابت کنم

در هر صورت،بهترین کاری که الان شما میتونید بکنید اینه که اول از همه مانیتور رو با یه سیستم دیگه تست کنید

سعی کنید هر سه ورودی مانیتورم باش چک کنید

در صورت عدم مشکل(که انشالله هم همین طور هست)

بیایین سر وقت گرافیک و تست اون

ولی در صورتی که باز همون مشکل رو داشتین

سعی کنید با کابل دیگه و استاندارد(معمولا پک مانیتورای ایسوز کامل هست وdvi و d-sub را دارن)تست کن

اگه مشکل فقط تو ورودی اچچ دی ام ای باشه احتمالش خیلی زیاده که از کابلتون باشه مشکل،ولی اگه مشکل رو تو ورودی های دیگه داشته باشین،احتال این که مانیتورتون مشکل داشته باشه هست

در اینصورت بهتره که بدینش به گارانتی

لینک به دیدگاه

عزیز هدف حل مشکل شماست،وگرنه من مشکلی با کسی ندارم،یا نمیخواه خودمو به کسی ثابت کنم

ممنونم از شما دوست عزیز

و همینطور از همه دوستان که جواب دادن . دوست ندارم دلخوری ایجاد بشه

اگر به عرایضم در اول تاپیک توجه فرموده باشین گفتم که با خروجی HDMI  لپ تاپ تست کردم مانیتور مشکلی نداشت ! با یک کابل دیگه که روی تلویزیون هست تست کردم روی pc ولی مشکل پابرجا بود !

عرض کردم بعد از تست مانیتور روی لپ تاپ و اتصال دوبارش به سیستم اوضاع به حالت عادی برگشت البته درایور کارت گرافیک رو هم برگردوندم به ورژن سی دی که همراهش بود . ولی نفهمیدم مشکل از چیه ؟! از کنار هم بودن دستگه های مختلف مثل پرینتر و مودم و اسپیکر یا درایور کارت گرافیک ؟

میترسم دوباره این مشکل پیش بیاد  :(  به همین دلیل مانیتور قدیمی رو نفروختم  :(

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...