رفتن به مطلب

مشكل با شبيه ساز direct x 10 براي ويندوز xp

JEFF HARDY
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و صبح اقايان بخير(من تازه صبحونه خوردم)

خب دوستان ديگه مثه اينكه بايد سوخت وساخت

به دو دليل:

1.صحبتاي اقا بهزاد،چون بنده crt دارم،البته انصافا crt بسيار خوش رنگي است،

samsung magic green 17

2.به دليل تصوير پايين

من با gts 250 و با يه سي پي يو معمولي تو فاركراي 2 رو بالاترين تنظيمات 27.5 فريم گرفتم ولي تو ويستا فقط 19.5 فريم داده تازه سي پي يو تست شده خيلي از من بالاتر بود،البته 4850 اقا رضا هم بد جور خراب كرده

c3d549b2.jpg

لینک به دیدگاه

دوست خوبم بهتره که شما به این چارتها زیاد توجه نکنید البته اگه از سایت معتبری باشه من خودم به شما میگم حتما از اون استفاده کنید

اگه به این نمودار توجه کنید میبینید که 4870 در تست 8.5 فریم گرفته و GTX260 Core216 در تست در حدود 25 فریم کسب کرده که در حقیقت این کارت انویدیا در بهترین شرایط حدود 10% سریعتر از کارت 4870 میباشد اما در این تست در حدود سه برابر فریمهای بیشتری کسب کرده که واقعا بی اساس بودن تستها رو نشان میده

نمونه دیگرش هم کارت خودتون که در مدل 1024mb اون نزدیک 20 فریم و مدل معمولی (512mb) فقط 5 فریم کسب شده!!!

شما اگه میخواین بر اساس این چارتها درست عمل کنید بهتره برید سراغ یک سایت معتبر سخت افزاری که تستهاشون قابل اعتماد باشه

در کل کارت شما برای مقابله با 4850 عرضه شده اما چون خودم کارت شما رو تست نکردم دقیقا نمیدونم که چه قدر از 4850 قویتر یا ضعیفتر ولی کارت 4850 در بازی Crisys با رزولوشن 1050-1680 و سطح جزئیات متوسط 31 فریم کسب میکنه و سرعت فریم کارت شما هم در همین حدودها میباشد.

این رو درنظر بگیرید که در DirecX10 من با افزایش رزولوشن در نمایشگرم که باید با افت فریم جبران میشد مواجه نشدم پس مطمعن باشید که ارتقا پیدا کردن DirecX شما رو با کاهش فریم مواجه نمیکنه.

لینک به دیدگاه

DOMINATOR

سلام رضا :mad:

حالت رو می گیریم حال ببین :mad:

دیروز رفتی مشتری من رو پروندی حال می گی ویستا بهتر بزنم دماقت رو بیارم پایین @};-:mad:

شوخی کردم :D

رضا جان

خدمتون عرض کنم من با محیط ها ساده سریع حال می کنم

محیط ها که بشه سریع کارت رو انجام بدی

شیکل بود خوبه ولی اولین شرطش اینکه سرعت رو کم نکنه و دست پا گیر نباشه

ولی ویستا معایبش زیاد درسته مزایا داره

من این رو نمی گم اقا رضا شما بهتر یک سرچی بزنید نظر سنجی ها رو ببنید

همین چند وقت پیش یه نظر سنجی دیدم که گفته بو شرکت ها امریکایی بر اساسی درصدی که زده بود خیلی کم استفاده می کنند

حال شرکت میکروسافت بعد از اینکه ویندوز ویستا مشکلاتی داشته و استقبال کمی شوده ازش امد نسخه سون رو داده بیرون

که البته من فکر می کنم نسخه ویندوز سون بهتر شوده به قابلیت ها که از شنیدم به نظر خیلی خوب شوده

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

بچه ها میگم بیاین یه تاپیک جدید درست کنیم و توش هی بحث کنیم و حال همدیگرو بگیریم :D چه طوره؟

خوب اقا هر کسی نظر خودش رو داره دیگه هر کی یه چیزی رو دوست داره نمیشه که کاریش کرد

مثل این میمونه که من بیام یقه اقا رضا رو بگیرم و بهش بگم باید حتما از XP استفاده کنی!!

یا بیام به اقا سینا بگم یا Vista یا کتک!!! (امیدوارم ناراحت نشین یه شوخی کوچولو دیگه!)

این دو سیستم عامل هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن که باعث میشه یه نفر از XP یه نفر از Vista یکی دیگه از Seven یا یکی دیگه از 8 که در اینده میاد خوشش بیاد.

@};-

لینک به دیدگاه

سلام

بچه ها میگم بیاین یه تاپیک جدید درست کنیم و توش هی بحث کنیم و حال همدیگرو بگیریم چه طوره؟

خوب اقا هر کسی نظر خودش رو داره دیگه هر کی یه چیزی رو دوست داره نمیشه که کاریش کرد

مثل این میمونه که من بیام یقه اقا رضا رو بگیرم و بهش بگم باید حتما از XP استفاده کنی!!

یا بیام به اقا سینا بگم یا Vista یا کتک!!! (امیدوارم ناراحت نشین یه شوخی کوچولو دیگه!)

این دو سیستم عامل هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن که باعث میشه یه نفر از XP یه نفر از Vista یکی دیگه از Seven یا یکی دیگه از 8 که در اینده میاد خوشش بیاد.

سلام دوست من

من فقط می گم تعداد افراد که در سطح جهان از ویستا استفاده می کنند کمتر از ایکس پی است

اگر چیزی دهن سوزی بود به قول اون دوستمون .. الان همه ریخته بودن دور ورش ..@};-

با تشکر

لینک به دیدگاه

اقا شما هم كه اين تايپيك كرديد vista vs xp

@};-

(شوخي بود دوستان)

اقا بهزاد حالا شما پيشنهاد مي كنيد با اين مانيتور ويستا بريزم يا نه؟

فكر مي كني با فاركراي 2 چند تا فريم بگيرم؟(رو بالاترين تنظيمات)

يعني شما فكر مي كني بازم همون 27.5 رو بگيرم؟

به احتمال زياد شايد فردا برم يه ويستا خوف بگيرم،

راستي دوستان نصبش سخت مخت نيست؟

لینک به دیدگاه

يعني شما فكر مي كني بازم همون 27.5 رو بگيرم؟

تو ويستا فريم كمتري ميده ولي directx 10 هست به نظر من ارزششو داره ويستا نصب كنيد كيفيت گرافيكش هم خيلي بهتر از ايس پي هست .

لینک به دیدگاه

سلام

راستي دوستان ميشه ادرس خريد يه ويستا درست و حسابي رو از يه فروشگاه اينترنتي بديد

درود

دوست عزیز بنده به شما دی وی دی All in one vista sp 1 شرکت پرنیان رو توصیه میکنم که 4 نسخه 32 بیتی و سه نسخه 64 بیتی ویستا سرویس پک یک داخلش هست و خیلی خوب و عالی هست و بنده از نسخه ultimate 32 bit اون تا الان استفاده کردم و خیلی خوب بوده قیمتش هم روی جلد 4000 تومنه البته کمتر هم مغازه ها میدهند

http://www.parnianpc.com/Diamond-2.aspx

.و میتونید سرویس پک دو ویستا رو هم بعد از نصب سرویس پک یک از سایت مکروسافت دانلود و نصب کنید که اونم حدود 360 مگ هست

البته sp 2 ویستا رو هم این شرکت داره که اونو بنده خریداری و امتحان نکردم

http://www.parnianpc.com/Windows-vista.aspx

در کل اینها فقط یک راهنمایی بود و به معنی تایید یا تبلیغ محصولات این شرکت نیست.

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامي

ببخشيد اين مورد رو كه نوشته داره؟

به همراه آموزش تصويري نصب و فعال سازي برنامه به صورت فارسي

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامي

در كل اگر ننوشته باشه هم نصبش خيلي آسونه تقريبا مثل xp هست حالا مهرداد جان خودشون بهتر توضيح ميدن فقط خواستم بگم نصبش كاري نداره .

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامي

درود

بله دوست عزیز این مورد رو هم داره ولی نصبش خیلی سادست .

لینک به دیدگاه

.

سلام ! راستش بحث دوستان باعث شد تا به فکر نوشتن مطلبی بیافتم که خیلی وقت بود تصمیم به نوشتنش داشتم که خب ... ولی حالا که این بحث در گرفته ، بد ندونستم نظر شخصیمو در این مورد با شما دوستانم در میون بذارم ! از اونجاییکه میدونید سابقه حقیر در نوشتن ، خرابه و اگه دستم به نوشتن موضوعی بره ، تا پوستشو قلفتی نکنم دست بر نمیدارم ، از همین روی مطلبی با نام : تاریخچه ویستا و تولد سون از نگاه من ، رو در قسمت مربوط به سیستم های عامل ... قرار دادم که لینکشو میذارم تا دوستانه با حوصله و شجاع در خوندن ، تشریف ببرن و اگه مایل بودن مطالعه کنند !

لینک

اما نظرمو در مورد چند تا از سوالات و نظرات دوستان در همینجا خدمت تون عرض میکنم !

در مورد نظری که دوستمون در رابطه با دایرکت ایکس 10 و کلا اینده دایرکت ایکس ها داشتند باید عرض کنم که :

حداقل از نظر من بزبان ساده ، دایرکت ایکس به نوعی باعث ارتقا صدا و مخصوصا تصویر میشه و در حقیقت رابطی بین سخت افزار و درایورهای سخت افزاری با سیستم عامله ! یعنی باعث میشه سیستم عامل ( ویندوز ) هر چه بیشتر و بهتر بتونه از توان برخی قطعات استفاده کنه ! که بیشتر بحث روی کارت گرافیکه ! و با استفاده از دایرکت ایکس تعامل بیشتری بین کارت گرافیک و ویندوز صورت میگیره ! و از طرفی هم کمک حال بازی سازان برای ساخت بازی ها و همچنین گیمر ها ، برای اجرا و انجام بهتر بازی ها ست .

خب با این مقدمه در میابیم که هر چقدر این تعامل و هماهنگی بیشتر باشه ، پس باید انتظار تصاویر با کیفیت تری رو هم داشته باشیم ! که در واقعیت هم دقیقا به همین صورته !

اما یکی از دوستان اشاره کرده بودند که دایرکت ایکس 10 فقط نور پردازی بیشتری داره و باعث غیر واقعی شدن تصاویر و گرافیک میشه و.... هر چه بالاتر بره به همین صورت تصاویر و .. مصنوعی تر میشن !

در حالیکه این عزیز دقیقا بر عکس میگن ! چون در واقع محصوله عملکرد دایرکت ایکس ، واقعی تر کردن تصاویره ! شما اگه یک بازی مثل کرایسیس رو ، در دو نسخه 9 و 10 دایرکت ایکس اجرا کنید ، بوضوح مشاهده خواهید کرد که تصاویر و صحنه ها در نسخه 10 بسیار طبیعی تر شده اند ! حال چه از نظر نور و سایه ها و چه .... ! در همه موارد تصاویر زنده تر و واقعیتر شده اند و این یعنی با کیفیت تر شدن چون تمام سعی بازی سازان در خلق تصاویر زنده تر و واقع گرایانه تره !

البته نا گفته نمونه برای درک این موضوع نیاز به مانیتور با کیفیتی هم وجود داره تا این کیفیت رو بتونه تصویر بکشه ! و برای درک این کیفیت ، در حال حاضر نیازمند مانیتورهای ال سی دی هستیم و با یک مانیتور سی ار تی نمیتوان نتیجه در خوری رو از این ارتقا و پیشرفته دایرکت ایکس ها شاهد بود !

در مورد انتخاب ویندوز هم ! من سعی میکنم بزودی مطلبی در اینباره تقدیم دوستان کنم که فکر میکنم ممکن تا حدی کمک حال عزیزان تازه کاری مثل خودم ، در انتخاب ویندوز شون باشه ! ولی برای این عزیز بدلیل عجله ای که دارن فقط اشاره کنم که اگه سخت افزارتون جوابگوی ویستا و سون ست ، بهتره یکی از این دو و مخصوصا سون رو انتخاب کنید ! البته اینجا بحث 32 بیتی ها و 64 بیتی هام در میونه که باز برای اون موضوع هم فکرایی در نظر دارم ! و بزودی به اون مورد هم خواهم پرداخت !

فقط اشاره وار عرض میکنم که توجه داشته باشید که انتخاب یک ویندوز جدای بحث توان قطعات ، به وجود درایور سخت افزارها ، برای ویندوز مورد نظر هم بستگی داره ! ولی سخن اخر من اینه که اگه از این بابت ها مشکلی ندارید سعی کنید از سون استفاده کنید ! البته فقط از اخرین نسخه اون که ماقبل فیناله ! و برای برندها و با نام rtm عرضه شده ! مطمئن باشید سون از هر لحاظ بر ویندوزهای پیش تر از خود ، برتری داشته و با کمی تاملو صبر ، میتونید طعم مطلوب این ویندوز تازه رو احساس کنید و وابسته اون شید !

من خودم یکی از طرفداران ویستا هستم ! البته از روی منطق ، و در کنار اشکالاتی که داره ، توانایی هاشو هم قبول دارم و با جمع این دو ، باز هم حداقل از نظر من و با توجه به سخت افزارهای من ، ویستا بهترین انتخاب برای منه ( البته تا قبل از عرضه سون ) ! ولی اینو هم چشم بسته میدونم که سون از ویستا بهتره ! هر چند در حد یک تست با سون کار کردم ولی مطمئنم بهتره ! و دلایل این اطمینانو هم در همون مقاله ای که لینکشو دادم عرض کردم ! و بزودی به جمع سونی ها خواهم پیوست ! شاید ساده ترین دلیلش هم این باشه که جدیدتره !

پس اگه از بابت سخت افزار مشکل دارید ، همون ایکس پی بهتره و اگه سخت افزاره تقریبا بروزی دارید و درایورهای قطعات اصلی ( همچون صدا / چیپست / لن و ....) و قطعات جانبی تون ( پرینتر / دوربین / ... ) برای سون در دسترسه ، در انتخاب اون شک نکنید و اگه از بابت درایور مشکل دارید ، اونوقت ویستا بهتره ! هر چند برای حل چنین مشکلاتی در مقاله اتی راه حل اکتشافی خودمو @};- تقدیم خواهم کرد تا بخاطر نبود درایور از سون باز نمونیم ! در نهایت اگه پردازنده قوی و رم بالایی دارید ، از نسخه های 64 بیتی استفاده کنید ! هر چند من پیشنهاد میکنم در مورد این مسائل بیشتر تحقیق کنید و یا تا اماده شدن مقاله حقیر ، صبر پیشه کنید ! موفق باشید !

راستی در مورد خرید ویندوز هم بهتره بصورت حضوری تهیه کنید والا باید کلی هم بابت ارسال هزینه کنید ! اکثر ویندوزهای موجود در بازار یکی هستند و سعی کنید از نسخه هایی که دستکاری نشده اند و همون ویندوز ارجینال مایکروسافت رو بدون انگولگ عرضه کرده اند استفاده کنید ! البته ویستا سرویس پک 2 یا سون RTM با هر برند داخلی که باشه ، تقر یبا یکی هستن ! در مورد نصب ویستا یا سون هم اشاره کنم که از نصب ایکس پی اسونتره و احتیاج به دخالت و کلیک کمتری دارند !

در مورد مانیتور هم ، من فکر میکنم اگه از الان شروع به استفاده از ویستا یا مخصوصا سون کنید ، خیلی براتون بهتره ! چون اخرش که باید یه دونه ال سی دی تهیه کنید ، پس چه بهتر که از همین الان با رابط کاربری و قابلیت های این ویندوز ها اشنا شید تا در اینده مشکلات کمتری داشته باشید و در ثانی شما فقط بحث ظاهر و زیبایی ظاهری رو از دست میدید و سایر قابلیتهای مفید ویستا یا سون ، همچنان براتون باقی خواهند بود ! لپ کلام اینکه من پیشنهادم تاکید بر روی سونه و اگه بنا به اون دلایل ( فوق ) ، نتونستید از سون استفاده کنید هم که ویستا راه حل اخره !

در مورد افت فریم هم بنظر من اولا بسیار اندکه و در مقابل کیفیتی که مثلا با دایرکت ایکس 10 بدست میارید یا سایر قابلیتهای ویستا و سون ، قابل چشم پوشی بوده و اصلا عددی محسوب نمیشه ! ثانیا به گفته دوستان شما نباید خیلی در مورد هر تستی که مشاهده کردید نتیجه گیری قطعی داشته باشید ! ( من یه مقاله در مورد استفاده از تست ها در این فروم نوشتم که اگه نیازی بود بفرمایید تا لینک شو تقدیم تون کنم )

دوست خوبم جناب JEFF HARDY ! من سعی میکنم امشب پاسخ پیام تونو هم بدم ! شرمنده کمی دیر شد !

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...