رفتن به مطلب

روشی بی خطر برای برداشتن IHS

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

دوستان من میخوام خمیر زیر IHS پردازندم رو عوض کنم

پردازنده 3570K هستش

چه خمیری بگیرم بهتره؟

این 2 تا رو در نظر دارم :

Arctic Silver 5

Termalright CF3

سلام

اگر بتونید Liquid Ultra گیر بیارید از همه خمیرها برای این کار بهتره ولی این دوتایی که خودتون در نظر دارید هم از بهترین خمیرهای موجود هستن

لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

اگر بتونید Liquid Ultra گیر بیارید از همه خمیرها برای این کار بهتره ولی این دوتایی که خودتون در نظر دارید هم از بهترین خمیرهای موجود هستن

بهمن جان خودتون سراغ دارین؟

قیمت حدودیش؟

از این 2 تا خمیر کدومو پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

درود دوستان

چیزی که همین الان به ذهنم رسید و دوست دارم با شما هم در میان بزارم اینه که وقتی HIS رو برداشتید چرا به فکر لپ کردن یک طرفش میافتید؟؟هر دو طرف رو صیغلی کنید تا این کاهش دما بیشتر باشه + یک خمیر لیکوئید اولترا فک کنم کولاک بکنه...

لینک به دیدگاه

بهمن جان خودتون سراغ دارین؟

قیمت حدودیش؟

از این 2 تا خمیر کدومو پیشنهاد میکنید؟

درود

عمر مفید Arctic Silver 5 بیشتره و تفاوت دمایی 5 درجه ای رو اکثرا با شرایط یکسان دارند...

29263154406005881510.png

لینک به دیدگاه

درود

عمر مفید Arctic Silver 5 بیشتره و تفاوت دمایی 5 درجه ای رو اکثرا با شرایط یکسان دارند...

29263154406005881510.png

ممنون دوست عزیز

ببخشید محمد جان خوب متوجه نشدم

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

ببخشید محمد جان خوب متوجه نشدم

عذر میخوام عکس بد آپلود شده در عکس خمیر چیل فکتور پرفرمنس بهتری رو نسبت به آرکون سیلور 5 ارائه میکنه...

در صورت موجود بودن جفتشون خوبه و خریدشون کاملا منطقی هست..

لینک به دیدگاه

عذر میخوام عکس بد آپلود شده در عکس خمیر چیل فکتور پرفرمنس بهتری رو نسبت به آرکون سیلور 5 ارائه میکنه...

در صورت موجود بودن جفتشون خوبه و خریدشون کاملا منطقی هست..

ممنون دوست عزیز

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

باسلام خدمت دوستان عزیز

من 2700k دارم تا فرکانس 5 گیگاهرتز  با ایر کولینگ در حالت فول لود دما ی کورها در برنامه hw manitor به بالای 80 درجه می رسه و افت فرکانس ندارم . البته این برنامه دمای واقعی  و لحظه ای کورها رو نشون میده و نه دمای سی پی یو ،  که اون هم ده 10 درجه پائین تر هست ولی در فرکانس های بالاتر مثل 5.5 گیگا هرتز مجبورم ولتاژ را بالاتر ببرم و این خود باعث افزایش دمای سی پی یو بالای 90 درجه شده و کنترلر به طور خودکار فرکانس را پائین می کشد. قبلا با فن استوک در فرکانس 4.5 گیگاهرتز این مشکل رو داشتم . یعنی به خاطر عدم افزایش دما از حد مجاز کنترلر سی پی یو و یا هر چیز دیگه که من اسمش رو  نمی دونم باعث افت فرکانس میشه.یعنی فرکانس لود را از 5.5 به 4.5 و یا کمتر پائین میاره.

سؤال : آیا سی پی یوی بنده قابلیت برداشت ihs رو داره و مثل ivy ها زیر اون خمیر هست و یا اینکه زیرش جوش و یا چیز دیگه ای هست و نمیشه برش داشت. ممنون میشم از اساتید اگه جوابمو بدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باسلام خدمت دوستان عزیز

من 2700k دارم تا فرکانس 5 گیگاهرتز  با ایر کولینگ در حالت فول لود دما ی کورها در برنامه hw manitor به بالای 80 درجه می رسه و افت فرکانس ندارم . البته این برنامه دمای واقعی  و لحظه ای کورها رو نشون میده و نه دمای سی پی یو ،  که اون هم ده 10 درجه پائین تر هست ولی در فرکانس های بالاتر مثل 5.5 گیگا هرتز مجبورم ولتاژ را بالاتر ببرم و این خود باعث افزایش دمای سی پی یو بالای 90 درجه شده و کنترلر به طور خودکار فرکانس را پائین می کشد. قبلا با فن استوک در فرکانس 4.5 گیگاهرتز این مشکل رو داشتم . یعنی به خاطر عدم افزایش دما از حد مجاز کنترلر سی پی یو و یا هر چیز دیگه که من اسمش رو  نمی دونم باعث افت فرکانس میشه.یعنی فرکانس لود را از 5.5 به 4.5 و یا کمتر پائین میاره.

سؤال : آیا سی پی یوی بنده قابلیت برداشت ihs رو داره و مثل ivy ها زیر اون خمیر هست و یا اینکه زیرش جوش و یا چیز دیگه ای هست و نمیشه برش داشت. ممنون میشم از اساتید اگه جوابمو بدن

نه عزیز ، CPU شما با لحیم به IHS متصل هست که بهترین نوع اتصاله و بهتر از این نمیشه .

لینک به دیدگاه

تشکر بابت پاسختون دوست عزیز ;)  باید به فکر یه خمیرسیلیکون خوب باشم

لینک به دیدگاه

تشکر بابت پاسختون دوست عزیز ;)  باید به فکر یه خمیرسیلیکون خوب باشم

درود

شما باید به فکر خنک کننده ی خوب باشی....

لپ کردن سی پی یو و کولر و خمیر سیلیکون خوب..

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با عرض پوزش از دوستان عزیز . یه چیزی هست که می خوام بگم اون هم قابلیت آورکلاک بالاتر سندی ها از آیوی ها و هاسول است. نه به خاطر این که چون خودم سندی دارم نه .فقط به خاطر این که این و تست کردم لااقل با آیوی بریج. 3770 را کشتم بیشتر از 4800 آور نشد ولی 2700 را تا 5800 به صورت ناپایدار بالا کشیدم و راستش ترسیدم هم دما بالا بود و هم سیستم کرش کرد بیخیال شدم. حالا شایدم من اشتباه کنم با این نظرم . ها ;)

البته قبلش پوزش می طلبم از دوستان آیوی بریج دار،ببخشید اگه یه وقت اشتباه می گم بر اثر تجربه شخصی گفتم

اگه اشتباهه از اساتید خواهشمندم درستشو بفرمایند.

این لینکهام بر اساس تجربه ام تو آورکلاک هست . اگه جاش نیست . ببخشید

http://www.passmark.com/baselines/V8/display.php?id=17604243341

http://hwbot.org/submission/2475868_blooder_performance_test_core_i7_2700k_4517_marks

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

درود

شما باید به فکر خنک کننده ی خوب باشی....

لپ کردن سی پی یو و کولر و خمیر سیلیکون خوب..

موفق باشید.

درود

دوست عزیز باسلام منظورتون از لپ کردن سی پی یو چیست. من چیزی از این موضوع توی سرچ پیدا نکردم . اگه ممکن هست در این مورد راهنمائی بفرمائید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با عرض پوزش از دوستان عزیز . یه چیزی هست که می خوام بگم اون هم قابلیت آورکلاک بالاتر سندی ها از آیوی ها و هاسول است. نه به خاطر این که چون خودم سندی دارم نه .فقط به خاطر این که این و تست کردم لااقل با آیوی بریج. 3770 را کشتم بیشتر از 4800 آور نشد ولی 2700 را تا 5800 به صورت ناپایدار بالا کشیدم و راستش ترسیدم هم دما بالا بود و هم سیستم کرش کرد بیخیال شدم. حالا شایدم من اشتباه کنم با این نظرم . ها ;)

البته قبلش پوزش می طلبم از دوستان آیوی بریج دار،ببخشید اگه یه وقت اشتباه می گم بر اثر تجربه شخصی گفتم

اگه اشتباهه از اساتید خواهشمندم درستشو بفرمایند.

این لینکهام بر اساس تجربه ام تو آورکلاک هست . اگه جاش نیست . ببخشید

http://www.passmark.com/baselines/V8/display.php?id=17604243341

http://hwbot.org/submission/2475868_blooder_performance_test_core_i7_2700k_4517_marks

عزیز این مساله بر میگرده به بچ نامبر پردازنده و انعطاف بالاتر بچ های خوب برای اورکلاک.بعضا دوستان 4770K دارند که با اون در فرکانس 6400 تست های خودشون رو انجام می دهند !

درود

دوست عزیز باسلام منظورتون از لپ کردن سی پی یو چیست. من چیزی از این موضوع توی سرچ پیدا نکردم . اگه ممکن هست در این مورد راهنمائی بفرمائید.

لپ کردن به معنای صیقلی کردن سطوح با وسیله خاص(سنباده مخصوص این کار)

لینک به دیدگاه

ضمن تشکر از استاد ارجمند جناب hex عزیزبابت نظر به جاشون و همچنین برای ایشان آرزوی موفقیت می نمایم. همچنین تشکر بابت فروم های دیگر ، به خصوص فروم راهنمای انتخاب کارتهای گرافیک که واقعا عالی و کارا بود و دوستان استفاده بردند.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...