رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد مادربرد g1.sniper5

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود اساتید گل 

از دوستان سوالی که داشتم اینه که از کجا باید محیط بایوس مادربرد gigabayte g1.sniper5 z87 رو به این شکل در اورد ؟

اگر کسی تو انجمن از این مین داره بتونه مرحله به مرحله بگه ممنون میشم 

طرح سبز رنگ نوع دیگشو میدونم که باید f2 زد ولی این طرح رو نمیدونم چه جوریه؟؟؟؟؟

اینم شکلی که میخوام بشه 

gigabyte_g1_sniper_5_software_05.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احسان جان این عکسی که گذاشتی مربوط به برنامه Easy Tune هست نه بایوس

برنامه easy tune رو از سایت گیگا دانلود و نصب کنی می تونی ازش استفاده کنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احسان جان این عکسی که گذاشتی مربوط به برنامه Easy Tune هست نه بایوس

برنامه easy tune رو از سایت گیگا دانلود و نصب کنی می تونی ازش استفاده کنی

سلام اقا یونس 

نمیدونستم واقعا اخه خیلی شبیه بایوسه 

اینو یعنی میشه تو محیط بایوس اجراش کرد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اقا یونس 

نمیدونستم واقعا اخه خیلی شبیه بایوسه 

اینو یعنی میشه تو محیط بایوس اجراش کرد؟

سلام

نه احسان جان، این برنامه ربطی به بایوس نداره، یه برنامه اس که توی ویندوز نصبش می کنی

از لینک زیر می تونی دانلودش کنی

www.gigabyte.com/support-downloads/utility.aspx

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

نه احسان جان، این برنامه ربطی به بایوس نداره، یه برنامه اس که توی ویندوز نصبش می کنی

از لینک زیر می تونی دانلودش کنی

www.gigabyte.com/support-downloads/utility.aspx

اهان ممنون از کمکتون اقا یونس لطف کردید 

ممنون بازم

سوالی دیگه که تو ذهنم ایجاد شده

چرا وقتی میخوام شات از محیط بایوس بگیرم ( f12 میزنم ) صفحه  بایوس قفل یا هنگ میکنه و باید کامپیوتر رو رسیت کنم که از حالت هنگ در بیاد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا اسنایپر بایوسش یک کم ضعیفه

درود 

اقا هادی گل به ضعیف بودن ربطی نداره که کلا مثل اینکه ورژن بایوسش مشکل داره خوب نتونسته گیگابایت باگ هاش رو رفع کنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اهان ممنون از کمکتون اقا یونس لطف کردید 

ممنون بازم

سوالی دیگه که تو ذهنم ایجاد شده

چرا وقتی میخوام شات از محیط بایوس بگیرم ( f12 میزنم ) صفحه  بایوس قفل یا هنگ میکنه و باید کامپیوتر رو رسیت کنم که از حالت هنگ در بیاد؟

این ایراد احتمالا باگه که توی ورژن های بعدی بایوس حل میشه، اما در موارد مشابه دیدم که فرمت فلش رو fat32 قرار و فلش رو به پرت های usb2 وصل کردن تا مشکل حل بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا هنوز اکثر مادربردهای z87 محیط بایوسشون اشکال و ایراداتی داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

همانطور که دوستان هم فرمودند این برنامه EasyTune هست که از محیط ویندوز اجرا میشه. فقط قبلش باید برنامه APP Center رو هم نصب کنید . کلاً APP Center برای نصب بیشتر Utility های گیگا در بوردهای جدید لازمه.

در مورد بایوس بورد شما من هنوزم معتقدم که مشکل از بورد شماست یا هنگام فلش کردن بایوس مشکلی پیش آمده. بنده بعد از آپدیت به ورژن F7 هیچ مشکلی ندیدم! همین الان هم از محیط بایوس مادربورد خودم شات گرفتم که ضمیمه میکنم خودتون ببینید هیچگونه فریز شدن و هنگی هم ندیدم.

اگر بوردتون گارانتی داره که فکر کنم 3ساله آواژنگ هستش ببرید گارانتی

131209103117.rar

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

همانطور که دوستان هم فرمودند این برنامه EasyTune هست که از محیط ویندوز اجرا میشه. فقط قبلش باید برنامه APP Center رو هم نصب کنید . کلاً APP Center برای نصب بیشتر Utility های گیگا در بوردهای جدید لازمه.

در مورد بایوس بورد شما من هنوزم معتقدم که مشکل از بورد شماست یا هنگام فلش کردن بایوس مشکلی پیش آمده. بنده بعد از آپدیت به ورژن F7 هیچ مشکلی ندیدم! همین الان هم از محیط بایوس مادربورد خودم شات گرفتم که ضمیمه میکنم خودتون ببینید هیچگونه فریز شدن و هنگی هم ندیدم.

اگر بوردتون گارانتی داره که فکر کنم 3ساله آواژنگ هستش ببرید گارانتی

اون پایینش که دوست گلم داره راهنمایی میکنه میگه برای این کار مثلا f7 بزن رد میشه اونم گیر نمیکنه؟؟؟؟؟

و شما اگر میشه از قسمت پورفرمنس سربرگ ولتاژ یه شات بگیرین من بیشتر اون قسمت هنگ میکرد ببینیم چی میشه

مرسی

دوستان الان من برای برگشت ورژن بایوس به حالت پیش فرضش یعنی f5 یکار باید کنم ؟

که ورژن f7 پاک بشه و دوباره نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . 

شهرستان شما ، نمایدندگی آواژنگ اگر داره ببرید تا براتون توسط پروگرامر ، ورژن مورد نظر را به آی سی های بایوس فلش کنند. تاکید میکنم که فقط بدید به نمایندگی . 

من با مادربورد سایبرتوث ایسوز همچین مشکلی داشتم البته با کمک دوستم  عرفان در فروم همسایه توانستم Roll back کنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . 

شهرستان شما ، نمایدندگی آواژنگ اگر داره ببرید تا براتون توسط پروگرامر ، ورژن مورد نظر را به آی سی های بایوس فلش کنند. تاکید میکنم که فقط بدید به نمایندگی . 

من با مادربورد سایبرتوث ایسوز همچین مشکلی داشتم البته با کمک دوستم  عرفان در فروم همسایه توانستم Roll back کنم .

درود اقا میکائیل 

متاسفانه شهرستان طبس نداره نمایندگی  :(

شانس ما رو ببینین دوستان :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون پایینش که دوست گلم داره راهنمایی میکنه میگه برای این کار مثلا f7 بزن رد میشه اونم گیر نمیکنه؟؟؟؟؟

و شما اگر میشه از قسمت پورفرمنس سربرگ ولتاژ یه شات بگیرین من بیشتر اون قسمت هنگ میکرد ببینیم چی میشه

مرسی

دوستان الان من برای برگشت ورژن بایوس به حالت پیش فرضش یعنی f5 یکار باید کنم ؟

که ورژن f7 پاک بشه و دوباره نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟

خیر گیر نمیکنه عزیز.

اگر میخواهید دانگرید کنید , به ورژن F6a برگردید نه F5 . حتماً ببرید گارانتی و سعی کنید حضوری ببرید که براتون تعویض کنند. برای اورکلاک هم حتماً آموزش زیر رو بخونید :

http://www.overclock.net/t/1401976/the-gigabyte-z87-haswell-overclocking-oc-guide

اون شاتی هم که میخواستید براتون گرفتم و ضمیمه کردم

131209110709.rar

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر گیر نمیکنه عزیز.

اگر میخواهید دانگرید کنید , به ورژن F6a برگردید نه F5 . حتماً ببرید گارانتی و سعی کنید حضوری ببرید که براتون تعویض کنند. برای اورکلاک هم حتماً آموزش زیر رو بخونید :

http://www.overclock.net/t/1401976/the-gigabyte-z87-haswell-overclocking-oc-guide

خوش بحالتون من از شهرستان چه جوری برم گارانتی  :(  :(  :(  :(  :(  :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر گیر نمیکنه عزیز.

چه جوری بایوسو دانگرید کنم به f6a ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسی نیست بگه چه جوری دانگرید کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ورژن F6a یا F5 دیگه در سایت گیگا نیستند.فقط جدیدترین ورژن رو میگذاره.اگر خودتون از جای دیگری دانلود کردید,بایوس رو بریزید توی یک فلش که با فرمت FAT32 فرمت شده و مثل آپدیت کردن بایوس فلش بزنید.البته مسئولیتش به عهده خودتونه.من با یک بورد Z77 ایسوس مشکل گیر کردن بایوس داشتم که دانگرید کردم و درست شد.در اینکه این روش جواب بده یا خیر تضمین نمیکنم

به نظر من ببرید گارانتی.شما 1800 پول مادربرد دادی ارزش داره بخاطرش به مرکز استان خودتون بری (اونجا که دیگه قطعاً نمایندگی داره) و پیگیر کارت باشی

قطعه ای که باید 1 تومن قیمت داشته باشه رو گرونتر میخریم که از خدمات گارانتیش استفاده کنیم دیگه.گارانتی برای همچین روزیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...