رفتن به مطلب

مشکل عجیب با واترکولر H100i

mm65
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با عرض سلام خدمت همه دوستان و اساتید.

امروز موقع بستن واترکولر H100i به دو تا مشکل عجیب برخوردم! اولین مشکل این هست که فن هایی که روی رادیاتور نصب میشه نمی چرخه! و مشکل دوم هم اینه که با نصب برنامه Corsair Link وقتی وارد برنامه میشوم سمت چپ برنامه گزینه های تغییر رنگ LED یا تنظیمات دور فن ها وجود نداره که طبق فروم زیر باید باشه:

http://www.guru3d.com/articles_pages/corsair_h100i_review,8.html

فقط 3تا گزینه اول وجود داره! در واقع انگار کولر دیتکت نمیشه در حالیکه صدای پمپش نشان دهنده این هست که پمپ داره کار میکنه! :-?

فن ها رو عوض کردم بازم روشن نشد. سوکت 3پین رو هم به 3 پین و هم به 4 پین مادربرد وصل کردم تغییری حاصل نشد.

ویندوز 8.1 و 64بیتی و ورژن کورسیرلینک v2.4.5110 هستش.

ممنون میشوم اگر دوستان و اساتید راهنمایی کنند که حداقل بدونم کولر مشکل داره یا من اشتباه نصب کردم.(البته درست نصب شده چون هم دفترچه راهنما داره و هم کلاً نصبش چیز سختی نیست که اشتباه رخ بده)

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اون کابلشو به usb2 وصل کردید ؟

برقشو اتصالش مطمئنین؟

لینک به دیدگاه

درود مجید جان خوبی

میگم 3پین فن هارو اگه کیست تنظیم دورفن داره ب اون بزن ببین کارمیکنه؟

یا ازتوی بایوس میتونی روش مدیریت داشته باشه (دورفن ها)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

post-7865-0-08035600-1386593832_thumb.jpg

دکمه وسط روی بلاک را به مدت 10 ثانیه فشار بدید و رها کنید . باید شروع به فعالیت کنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اون کابلشو به usb2 وصل کردید ؟

برقشو اتصالش مطمئنین؟

سلام. بله کابل مینی usb رو به usb header وصل کردم.سه پین رو به سه پین و چهارپین مادربرد وصل کردم.دوتا فن هم با تبدیلشون وصل شدن به بلاک.پمپ هم به کابل ساتا وصل شده. کلاً 4 تا اتصال داره دیگه نه؟

درود مجید جان خوبی

میگم 3پین فن هارو اگه کیست تنظیم دورفن داره ب اون بزن ببین کارمیکنه؟

یا ازتوی بایوس میتونی روش مدیریت داشته باشه (دورفن ها)

سلام حمیدجان

وصل کردم تغییری حاصل نشد.هیچکدام از sys-fan ها از بایوس غیرفعال نشدن.

attachicon.gifh100.jpg

دکمه وسط روی بلاک را به مدت 10 ثانیه فشار بدید و رها کنید . باید شروع به فعالیت کنه .

دوست خوبم h100i دکمه روی بلاک نداره.اون h100 معمولیه که داره.

------------------------

دوستان جریان این چیه؟

post-11166-0-46950200-1386595374_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کابل USB رو به پورت USB2 روی مین برد وصل کن . این میگه که چون به USB3 وصل کردی مشکل داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کابل USB رو به پورت USB2 روی مین برد وصل کن . این میگه که چون به USB3 وصل کردی مشکل داره

بهمن جان مگه این دو تا پورت USB2 نیستند؟ من هم به این دو تا وصل کردم دیگه. چرا میگه به USB3 وصل کردی!؟

post-11166-0-53201100-1386597710_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو دفترچش نگاه کن شاید باید تو بایوس بذاریش رو 2

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی چی؟

برو تو بایوس ببین برای USB چه گزینه هایی داره

لینک به دیدگاه

مجید جان،

اول آرامش خودت رو حفظ کن؛ یه کم توضیح بده.

اون اتصال تک سیم فن رو به مادربرد زدی؟

فنها رو به هدر های فن مادربرد بزن. ببین کار میکنه. اگر نکرد باید بره گارانتی. این کولر هیچ نیازی به برنامه ی Corsair Link نداره. بدون اون باید بتونه هم خودش و هم فنهاش کار کنند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برو تو بایوس ببین برای USB چه گزینه هایی داره

کلاً 2 تا گزینه بود. اولی usb support بود که روی partial initial بود و دو تا گزینه دیگه هم داشت full initial و disabled که من روی  full initial قرار دادم ولی بازم تغییری نکرد.

دومی هم legacy usb support بود که سه گزینه enabled و disabled و Auto داشت ککه پیشفرض روی enabled بود و من هم تغییرش ندادم

----------------

مشکل از خود واترکولر نیست به نظرتون؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مجید جان،

اول آرامش خودت رو حفظ کن؛ یه کم توضیح بده.

اون اتصال تک سیم فن رو به مادربرد زدی؟

فنها رو به هدر های فن مادربرد بزن. ببین کار میکنه. اگر نکرد باید بره گارانتی. این کولر هیچ نیازی به برنامه ی Corsair Link نداره. بدون اون باید بتونه هم خودش و هم فنهاش کار کنند.

سلام آرمین جان. من که چیزی نگفتم :)

بله زدم. هم به سه پین ها و هم به چهار پین ها زدم هیچ فعالیتی نکردن فن ها. آرمین جان گمان نمیکنم مشکل از فن ها باشه چون با فن های pwm کوگار هم تست شد ولی اونها هم شروع به چرخش نکردند!

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

با هیتلر شکن ببین لینک یوتوب هست مجید جان.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این روش رو هم امتحان کرده بودم جواب نداد! چون این روش برای زمانی هست که با بستن Corsair Link تنظیمات پروفایل ذخیره نمیشه و با این روش تنظیمات دور فن و LED ذخیره میشه که مربوط به ویندوزه.

مشکل بنده چیز دیگریست.حتی بدون نصب سیستم عامل هم فن ها نمیچرخند.انگار قطعی چیزی داره و کلاً در محیط ویندوز وقتی Corsair Link رو اجرا میکنم اینجوری اجرا میشه:

post-11166-0-54210300-1386623996_thumb.png

اصلاً کنترلر فن ها و LED در برنامه وجود ندارند! فن ها هم اصلاً و ابداً نمیچرخند.چه قبل از ورود به ویندوز چه داخل محیط ویندوز و چه بدون اتصال درایو حاوی ویندوز به سیستم! مشخصه اشکال سخت افزاری هست.

----------

دوستان آدرس گارانتی تخت جمشید جمهوری-خیابون رازی-نبش هاشمی فره دیگه؟ شماره شون هنوزم 66722905 هست یا عوض شده؟ و ساعات کاریشون به چه صورته؟

چون تو سایتش نه وارد قسمت پشتیبانی میشه شد نه ارتباط به ما نه تماس با ما نه هیچی!

http://www.corsair.ir/web/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...