رفتن به مطلب

عدم لود ویندوز پس از تغییر Motherboard

Abraham
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز، یه مشکلی پیش اومده نمی تونم رفعش کنم، لطفاً کمک کنید:

یه مادربرد دارم روی سیستم Gigabyte G41MT-D3

الان میخوام با یه مادربرد دیگه یعنی Gigabyte GA-EP43T-UD3L 

عوضش کنم، منتهاش بعد از تعویض ویندوز سیستمم که 7 هست، لود نمی شه.

من به ویندوز، اطلاعات، نرم افزارها و سایر تنظیمات اونها شدیداً نیاز دارم و نمی خوام ویندوز رو عوض کنم، شما چه راهکاری دارید؟

خودم گشتم و اینو پیدا کردم:

استفاده از دستور Sysprep ویندوز، ولی متأسفانه همین دستور در حین کار هم Fatal Error می ده. و کاری از پیش نمی ره.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام رفیق

فقط این مشکل برای مادر بورد و ویندوز شما نیست روی تمامی سیستمها این مشکل پیش میاد

هنگام نصب ویندوز دستورات و فرامینی به ویندوز فرستاده میشه اعم از مثلا ورژن بایوس - جامپر ها- چیپ ها -پل جنوبی و شمالی-درگاهها  مادربورد و بسیاری از مسایل دیگه که ما کاربرای عادی ازشون سر در نمیاریم

حالا هنگامی که ویندوذ میخواد بارگزاری بشه ویندوز به سراغ اون چیزایی که ذکر کردم میره و چون شما یه مادربورد دیگه قرار دادی با عدم وجود و نا هماهنگی اطلاعات روبرو میشه و ویندوز بازگزاری نمیشه و پیغام خطا میده

من بعید میدونم راهی وجو داشته باشه

ولی اگه شما یه چیزایی پیدا کردی لینکشو بده یه نگاهی بندازیم

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

سلام

کار درست اینه که شما بعد از تعویض مین برد,ویندوزتون رو هم عوض کنید...

حال با این اوصاف شما یه بار دیسک ویندوزتون رو تو درایو بزارین و startup repair کنید.

لینک به دیدگاه

متشکر از راهنماییتون اما Startup Repair رو هم انجام دادم، چه از داخل خود ویندوز، چه از روی dvd نصب ویندوز.

خلاصه هر کاری که به ذهنم رسیده بود رو انجام دادم، گفتم شاید دوستان تجربه ای داشته باشن.

بازم اگر ایده ای کمکی باشه خوشحال می شم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رفیق اطلاعات رو  که معمولا روی درایو هایی به غیر از c میریزن مگه اینکه شما تو c یا دسکتاپ چیزی ریخته باشی

یه سر به این ادرس هم بزن تا ببینی رو دسکتاپ چیز مهمی داری یا نه       Desktop\ نامی که برای سیستم موقع نصب انتخاب کردی \C:\Users

که در این صورت اگه سیستم دیگه ای در دسترس داری هاردتو وصل کن به اون سیستم و اطلا عات تو c رو بریز رو درایو دیگه تا موقع نصب ویندوز اطلاعات پاک نشه

در مورد نرم افزار هم اگه نرم افزار خاصی نداری میتونی بعد از نصب ویندوز نصبشون کنی

این فکر کنم بهترین راه باشه برات

----------------------------

http://www.cloob.com/timeline/answer_134100_393800

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

برو بایوس و بخش هارد و sata گزینه ide رو به achi و یا برعکس تغییر بده. (هر چی که رو مین قبلی ست شده بود همون رو تو مین جدید قرار بده)

80 درصد دلیل عدم بوت این گزینه هست.

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول اینکه ببین وین رو تو حالت safe mode میتونی بالا بیاری با حداقل ترین درایور ها ؟

اگر نشد یه راه دیگه هست موقع repair وقتی وین میگه نمیتونه چیزی تعمییر کنه باید درایور های مادربرد جدید رو داشته باشی و طبق این راهنما جلو بری :

http://www.dowdandassociates.com/blog/content/howto-repair-windows-7-install-after-replacing-motherboard/

یه راه دیگه هم هست که اگر اطلاعاتت حساس هست توصیه میکنم اول این رو انجام بدی و اطلاعاتت رو برداری:

مادربرد قبلی رو وصل کن سیستم رو بالا بیار بعد یه ایمیج از پارتیشن ویندوز بگیر و اون ایمیج رو روی ماشین مجازی مانت کن، مثل ویندوز عادی میتونی ازش استفاده کنی برنامه هات رو هم میتونی اینتگریت کنی روی ویندوزی که ازش ماشین مجازی رو بالا آوردی راهنمای کاملش اینجاست :

http://www.makeuseof.com/tag/create-a-virtual-machine-image-of-your-existing-hard-drive-windows/

لینک به دیدگاه

رفیق اطلاعات رو  که معمولا روی درایو هایی به غیر از c میریزن مگه اینکه شما تو c یا دسکتاپ چیزی ریخته باشی

یه سر به این ادرس هم بزن تا ببینی رو دسکتاپ چیز مهمی داری یا نه       Desktop\ نامی که برای سیستم موقع نصب انتخاب کردی \C:\Users

که در این صورت اگه سیستم دیگه ای در دسترس داری هاردتو وصل کن به اون سیستم و اطلا عات تو c رو بریز رو درایو دیگه تا موقع نصب ویندوز اطلاعات پاک نشه

در مورد نرم افزار هم اگه نرم افزار خاصی نداری میتونی بعد از نصب ویندوز نصبشون کنی

این فکر کنم بهترین راه باشه برات

----------------------------

http://www.cloob.com/timeline/answer_134100_393800

داستان معروف آب هندوونه رو شنیدی؟، مشکل همینجاست، همش شاید به ذهنم نرسه، ولی اینایی رو که بخاطرش نمی خوام ویندوز عوض کنم رو می نویسم:

نرم افزار حسابداری، نرم افزار فایر وال، نرم افزارهای Adobe، نرم افزار های آموزش زبان پولی که با تغییر ویندوز اونها هم می پرن و خیلی چیزهای دیگه.

تمامی اون نرم افزارهای دیگه ای که دارم کلی تنظیمات توشون اعمال کردم، اگر بخوام به فکر تعویض ویندوز بیافتم فیکس دو روز بیکار می شم باید بشینم از اول همه چی رو نصب کنم و یه چیزی حدود 150 تومن هم پیاده می شم، چون یه سری از نرم افزارهای پولیم هم می پره. از اون نرم افزار ها که با توجه به سخت افزارت یه کد می ده بعد شما هم اعلام می کنی به فروشنده اونهم یه کد می ده که اجرا بشه و از این داستانها...

برو بایوس و بخش هارد و sata گزینه ide رو به achi و یا برعکس تغییر بده. (هر چی که رو مین قبلی ویندوز روش نصب شده بود همون رو تو مین جدید قرار بده)

80 درصد دلیل عدم بوت این گزینه هست.

اگر جواب داد که انشالا میده هیچ نداد safe mode رو تست کن.

اگه نشد ویندوز جدید بر روی همان درایو یا درایو دیگه بدون فرمت کردن درایو قبلی نصب کن تا فایل هات دست نخورده باقی مونده باشن (از اطلاعات نرم افزارهای قدیمی هم میتونی استفاده کنی)

فقط پوشه های ویندوز قدیمی تغییر نام میدن و برنامه ها رو مجدد باید نصب و استفاده کنی. (که میتونی از پوشه های قدیمی به جدید هم منتقل کنی ولی کار سختی هست)

به جان شما فکر کنم هر چی هست زیر سر این acpi هست، باید اینو یه تست بزنم.

از safe mode که بالا نمی آد، چندین مرتبه تست کردم. درست بشو نیست.

اول اینکه ببین وین رو تو حالت safe mode میتونی بالا بیاری با حداقل ترین درایور ها ؟

اگر نشد یه راه دیگه هست موقع repair وقتی وین میگه نمیتونه چیزی تعمییر کنه باید درایور های مادربرد جدید رو داشته باشی و طبق این راهنما جلو بری :

http://www.dowdandassociates.com/blog/content/howto-repair-windows-7-install-after-replacing-motherboard/

یه راه دیگه هم هست که اگر اطلاعاتت حساس هست توصیه میکنم اول این رو انجام بدی و اطلاعاتت رو برداری:

مادربرد قبلی رو وصل کن سیستم رو بالا بیار بعد یه ایمیج از پارتیشن ویندوز بگیر و اون ایمیج رو روی ماشین مجازی مانت کن، مثل ویندوز عادی میتونی ازش استفاده کنی برنامه هات رو هم میتونی اینتگریت کنی روی ویندوزی که ازش ماشین مجازی رو بالا آوردی راهنمای کاملش اینجاست :

http://www.makeuseof.com/tag/create-a-virtual-machine-image-of-your-existing-hard-drive-windows/

همین چند دقیقه ی پیش داشتم اون لینک مقاله ی اولی رو که زحمتش رو کشیدین می خوندم، البته قبل از اینکه لینک شما رو ببینم، ولی یه دستوری هست که میشه درایورها رو باهاش تزریق کرد که توی همون لینکی که گذاشتید هست:

C:\dism /image:c:\ /add-driver /Driver:X:\ /recurse

منتهاش اصلاً نمی فهمم که از چه قراره و چیکار باید کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه هر 2 تا مین رو دارید

بهتر هست که با مین اولی که ویندوز میاد بالا

در ابتدا همه درایور های رو  پاک کنید جوری که دیگه ویندوز با درایور های خودش فعال باشه یخورده سخته ولی شدنی هست

بعد با اون مین دوم توی حالت Safemode ویندوز رو بیارید بالا

البته تضمین شده نیستش

لینک به دیدگاه

یه چیز دیگه که مجبورم می کنه ویندوز رو عوض کنم اینه که، خیر سرم امروز دو تا رم هایپر بلو ایکس کینگستون 4 گیگ خریدم که میشه 8 گیگ، اون رم ها رو برداشتم از روی مین برد اولی اینا رو گذاشتم، ولی چون اون مین برد 8 گیگ بیشتر ساپورت نمی کنه، بالا نمی آد سیستم، یعنی 8 گیگ رم + 1 گیگ رم گرافیک می شه 9 گیگ، که اصلاً سیستم بوت نمی شد، چه برسه به ویندوز، یک از رمها رو برداشتم یکی از اون 2 گیگها رو گذاشتم شد: 4 + 2 یعنی 6 بعلاوه ی 1 گیگ رم گرافیک شد، 7، بالا اومد، ولی اون مین برد دومی 16 گیگ ساپورت می کنه، لااقل اینجوری تا مدتها مشکل من رفع می شه.

لینک به دیدگاه

منکه میگم از همون achi و ide هست :D

تست کن نتیجه رو بگو.

یادمه یه ویندوزی داشتم که براش 4 تا مین و 3 تا سی پی یو و 3 تا گرافیک ، همه از سری های مختلف نصب کردم، باز مثل روز اولش کار میکرد :D

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

اگه هر 2 تا مین رو دارید

بهتر هست که با مین اولی که ویندوز میاد بالا

در ابتدا همه درایور های رو  پاک کنید جوری که دیگه ویندوز با درایور های خودش فعال باشه یخورده سخته ولی شدنی هست

بعد با اون مین دوم توی حالت Safemode ویندوز رو بیارید بالا

البته تضمین شده نیستش

به به، سلام، دقیقاً همین کار رو هم کردم، البته اگر به روشی که من انجام دادم درست باشه، رفتم توی Device Manager تا جایی که میشد، تک تک درایور ها رو Uninstall کردم، مین جدید رو وصل کردم ولی بازم بالا نیومد، باز مجبور شدم مین قبلی رو وصل کنم تا اون یکی بالا بیاد.

لینک به دیدگاه

منکه میگم از همون achi و ide هست :D

تست کن نتیجه رو بگو.

یادمه یه ویندوزی داشتم که براش 4 تا مین و 3 تا سی پی یو و 3 تا گرافیک ، همه از سری های مختلف نصب کردم، باز مثل روز اولش کار میکرد :D

باید بزنم تو همین کار، آخه می دونی، اگر انجام بدم و درست بشه خستگیم در می ره، ولی اگر درست نشده اعصاب آدم می ریزه به هم، بنابر این نتیجه می گیرم که الان وقت خوبی نیست، باید بزارم یه وقتی که مجبور نباشم بعدش برم  بخوابم.  :D

لینک به دیدگاه

نرم افزار خاصی هست که بشه باهاش کلی درایور ها رو یه جا پاک کرد؟، حتی اونهایی رو که خود ویندوز تزریق می کنه؟، البته یه حرکت می تونم انجام بدم، برم اون درایورهایی رو که توی فولدر درایور های ویندوز 7 هست رو پاک کنم ( البته اول باید پیداش کنم )، بعد که ویندوز رو ریست کردم مجبور شه دوباره با توجه به درایور های ویندوز خودم دوباره بسازتش.

البته با استفاده از Startup Repair  دی وی دی نصب ویندوز، نظرتون چیه؟

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین چند دقیقه ی پیش داشتم اون لینک مقاله ی اولی رو که زحمتش رو کشیدین می خوندم، البته قبل از اینکه لینک شما رو ببینم، ولی یه دستوری هست که میشه درایورها رو باهاش تزریق کرد که توی همون لینکی که گذاشتید هست:

C:\dism /image:c:\ /add-driver /Driver:X:\ /recurse

منتهاش اصلاً نمی فهمم که از چه قراره و چیکار باید کرد.

X: منظورش درایوی هست که درایور های جدید را ریختی CD یا فلش ...

C: هم منظورش درایوی هست که وین روش هست .

داستان کلی اضافه کردن درایور ها به وین هست بصورت افلاین

توضیح کامل که ایمیج ویندوز رو از کجا بیاری یا مانت کنی و ... اینجا هست برای اون قسمت :

http://www.intrntpirate.com/?p=392

تو توضیحات فقط بجای :

Dism /Image:C:\images\offline /Add-Driver /Driver:C:\images\drivers\intelraiddriver.INF

باید :

Dism /IMage:C:\images\offline /Add-Driver /Driver:C:\images\drivers /Recurse

رو اجرا کنید .

ابزار اضافه کردن درایور ها به ایمیج ویندوز با یوزر اینترفیس گرافیکی هم هست الان یادم نیست اسمش چی بود فکر کنم تو فروم قبلا پست کرده بودم .

اوه :D اینجا یکی هست :

http://www.deploymentninja.com/3/post/2012/07/easily-add-drivers-and-updates-to-images-with-gui-dism.html

این رو هم میتونی چک کنی .

یه راه حل دیگه هم این هست :D

نوشته با این ابزار میتونی ایمیج بگیری بعد روی یه سیستم با سخت افزار کلا متفاوت ری استور کنی :

Recover or migrate to dissimilar hardware

It may be hard to find similar hardware after a failure. With optional Acronis Universal Restore you can quickly recover or migrate entire systems, complete with all applications, data and settings, to dissimilar hardware, and be ready to continue operations in minutes.

http://www.acronis.com/backup-recovery/enterprise.html#agents-windows-workstations

این رو هم میتونی چک کنی .

لینک به دیدگاه

امیدوارم راهکار شما جواب بده، که فکر کنم جواب هم بده. بسیار متشکر.

لینک به دیدگاه

چرا میپیچونید انقدر داستان رو!

شما که بالاخره باید ویندوز رو عوض کنی!

فقط میمونه اطلاعات

که اونم 2 تا راه داره!

اول اگه ویندوز bootable داری، با اون فایل هارو جا به جا کن!

اگه نه با  Active boot manager میتونی این کارو انجام بدی!

فقط حتما فایل هارو که کپی کردی یه بار چک کن، امکان اینکه فایل های .msi جا به جا نشه هست!

لینک به دیدگاه

چرا میپیچونید انقدر داستان رو!

شما که بالاخره باید ویندوز رو عوض کنی!

فقط میمونه اطلاعات

که اونم 2 تا راه داره!

اول اگه ویندوز bootable داری، با اون فایل هارو جا به جا کن!

اگه نه با  Active boot manager میتونی این کارو انجام بدی!

فقط حتما فایل هارو که کپی کردی یه بار چک کن، امکان اینکه فایل های .msi جا به جا نشه هست!

امیدوار بودم بحث فقط پیچوندن بود، ان شاء ا... مشکل رفع بشه، بعد انتهای همین پست دقیقاً یه لیست از کارهایی که علاقه ندارم دوباره انجامشون بدم میزارم، واسه ی همینه که این روش یعنی تعویض قطعات بدون تعویض ویندوز برای همه ی بچه ها راحت تره تا تعویض ویندوز بعد از تعویض مادربرد، این ویندوز رو 2 یا 3 سالی هست که دارم استفاده می کنم. از راهنمایی شما هم ممنونم.

لینک به دیدگاه

چون اون مین برد 8 گیگ بیشتر ساپورت نمی کنه، بالا نمی آد سیستم، یعنی 8 گیگ رم + 1 گیگ رم گرافیک می شه 9 گیگ، که اصلاً سیستم بوت نمی شد، چه برسه به ویندو

دوست عزیز فکر کنم قضیه رو اشتباه گرفتی

میزان ساپورت رم توسط مادربرد ربطی به گرافیک نداره و باهم قاطی نمیشه

مثلا اگه یه مینی 32 گیگ رم ساپورت میکنه طبق ادعای شرکتش، شما از این 32 گیگ باید چقدرشو به گرافیکت اختصاص بدی؟؟!!!

اومدیم طرف خواست از 2 تا کارت گرافیک به شکل کراس یا sli استفاده کنه و به فرض مثلا دوتا gtx690 انداخت رو سیستم که جمعا میشه 8 گیگ گرافیک

این 8 گیگ از اون 32 گیگ ساپورت شده توسط مین کم میشه؟؟!!!

اینجوری نیست

میزان ساپورت رم فقط به رم ربط داره و با چیزه دیگه ای اصطلاحا شیر نمیشه

ویرایش شده توسط Senna LEGEND
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیز، یه مشکلی پیش اومده نمی تونم رفعش کنم، لطفاً کمک کنید:

یه مادربرد دارم روی سیستم Gigabyte G41MT-D3

الان میخوام با یه مادربرد دیگه یعنی Gigabyte GA-EP43T-UD3L 

عوضش کنم، منتهاش بعد از تعویض ویندوز سیستمم که 7 هست، لود نمی شه.

من به ویندوز، اطلاعات، نرم افزارها و سایر تنظیمات اونها شدیداً نیاز دارم و نمی خوام ویندوز رو عوض کنم، شما چه راهکاری دارید؟

خودم گشتم و اینو پیدا کردم:

استفاده از دستور Sysprep ویندوز، ولی متأسفانه همین دستور در حین کار هم Fatal Error می ده. و کاری از پیش نمی ره.

سلام. برای اینکه اطلاعات داخل ویندوز قبلی تون را بتونید حفظ کنید بهترین راه استفاده از سیستم عامل لینوکس بصورت liveهست که از روی سی دی بوت میشه و به هرجای هارد دیسک براحتی دسترسی دارید.اگر بلد نیستید میتونم تلفنی کمکت کنم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فکر کنم قضیه رو اشتباه گرفتی

میزان ساپورت رم توسط مادربرد ربطی به گرافیک نداره و باهم قاطی نمیشه

مثلا اگه یه مینی 32 گیگ رم ساپورت میکنه طبق ادعای شرکتش، شما از این 32 گیگ باید چقدرشو به گرافیکت اختصاص بدی؟؟!!!

اومدیم طرف خواست از 2 تا کارت گرافیک به شکل کراس یا sli استفاده کنه و به فرض مثلا دوتا gtx690 انداخت رو سیستم که جمعا میشه 8 گیگ گرافیک

این 8 گیگ از اون 32 گیگ ساپورت شده توسط مین کم میشه؟؟!!!

اینجوری نیست

میزان ساپورت رم فقط به رم ربط داره و با چیزه دیگه ای اصطلاحا شیر نمیشه

متآسفانه دقیقاً همینجوریه، دقیقاً طبق همون توضیحی که دادم و شما براش توضیح نوشتی برای من پیش اومده، فرض رو بر این می گیریم که صرفاً در این مورد گفته ی شما صحیح باشه، بنظر شما چرا وقتی دو تا 4 گیگ می زارم سیستم بالا نمی آد؟، ولی وقتی یه چهار گیگ و یه دو گیگ می زارم سیستم بالا می آد؟، با توجه به اینکه مادربرد من تا 8 گیگ رم رو بیشتر ساپورت نمی کنه. بنظر شما بغیر از اون توضیحی که من نوشتم چه توضیح دیگه ای هست؟

لینک به دیدگاه

سلام. برای اینکه اطلاعات داخل ویندوز قبلی تون را بتونید حفظ کنید بهترین راه استفاده از سیستم عامل لینوکس بصورت liveهست که از روی سی دی بوت میشه و به هرجای هارد دیسک براحتی دسترسی دارید.اگر بلد نیستید میتونم تلفنی کمکت کنم.

سلام آقا میکائیل، لینوکس لایو که خوبه، ویندو لایو که خوبه، با nc اطلاعاتم رو دربیارم چه خبره، مشکل این نیست، مشکل حجم زیاد نرم افزار ها بهمراه تنظیماتشونه، یکیشون که کابوسه نرم افزار فایروال Comodo هست که اگر معرف حضور دوستان باشه می دونن که برای هر نرم افزار که شما میخواهید اجرا کنید البته برای دفعات اول باید کلی permission بدید که مثلاً اون نرم افزار به فلان بخش registry دسترسی داشته باشه یا نه، یا به فلان منابع سیستمی دسترسی داشته باشه یا نه و خیلی چیز های دیگه، تازه اگر فقط بخش فایروالش مطرح باشه، قسمت Malicious files بماند که برای دسترسی به هر فایلی کلی داستان داره.

لینک به دیدگاه

متآسفانه دقیقاً همینجوریه، دقیقاً طبق همون توضیحی که دادم و شما براش توضیح نوشتی برای من پیش اومده، فرض رو بر این می گیریم که صرفاً در این مورد گفته ی شما صحیح باشه، بنظر شما چرا وقتی دو تا 4 گیگ می زارم سیستم بالا نمی آد؟، ولی وقتی یه چهار گیگ و یه دو گیگ می زارم سیستم بالا می آد؟، با توجه به اینکه مادربرد من تا 8 گیگ رم رو بیشتر ساپورت نمی کنه. بنظر شما بغیر از اون توضیحی که من نوشتم چه توضیح دیگه ای هست؟

البته این موضوع (یعنی بحث در این مورد) به مشکل شما ربط نداره و امیدوارم تاپیک منحرف نشه

ولی در جواب باید بگم که درسته حرف شما اونم از این بابت که رو سیستم شما اینجوری جواب داده که رمو کم کردی و سیسمت ران شده

من در مورد این مورد که گفتی میزان رم با گرافیک شیر میشه فکر نمیکنم درست باشه (اساتید هم میتونن نظر بدن)

چون این چیزی که شما میگی اصلا نمیتونه به طور کلی (به استثنای سیستم شما) درست باشه

ضمن اینکه در مورد سیستم شما (البته مطمئن نیستم و باید اساتید بیان نظر بدن از چیزی هم مطمئن نیستم حرف نمیزنم) ولی فکر میکنم به چیزه دیگه ای ربط داشته باشه

مثلا سی پی یوت و سوکتت 

شما ببین مین و سی پی یوت 775 ی هستش و شما میخوای رم باس 1600 اونم کینگستون هایپر ایکس بلو رو رو مین 775 و سی پی یو با این سوکت قدیمی جواب بگیری

ضمن اینکه به سی پی یوتم ربط داره

میتونه حتی به مادربردتم ربط داشته باشه و از اونجائیکه خب سوکت مین شما 775 هست یعنی اینکه مینتون هم قدیمیه

(چون این سوکت دیگه ارائه نمیشه دیگه) و این یعنی اینکه صد در صد چیپست مینتون کاملا واضح قدیمیه 

بعد شما میخوای رم باس 1600 سریع هایپر بلو و اونم کینگستون رو، رو این سیستم جواب بگیری؟؟!!

من (بازم میگم) در مورد اینکه رم با گرافیک شیر میشه دارم توضیح میدم

این نمیتونه درست باشه به طور کلی

ولی در مورد سیستم شما نمیدونم

اساتید بیان نظر بدن واقعا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

شما دوست گرامی پیشنهاد می کنم اول سعی کنید رمتون رو مشکلش رو رفع کنید یا رم های دیگری بگیرید با باس پایین تر ... یا در بایوس سرعت کار رمتون رو پایین تر بیارید... بجای تعویض مادربرد و دستکاری ویندوز ...با توجه به توضیحات مادربردتون و اینکه رم گرافیک به سیستم ربط داشته باشه فکر نمی کنم همچین چیزی وجود خارجی داشته باشه!

شما احتمالا با تعویض رم دو گیگ که حدس من این هست باس پایینتری هم دارد و سیستم دوال شما با باس پایین مچ شده و کار کرده و گرنه برای 8 گیگ یا 6 گیگ شدن عملکرد هیچ مادربردی مخدوش نمی شود...

1. 2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory (Note 1)
  2. Dual channel memory architecture
  3. Support for DDR3 1066/800 MHz memory modules
ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

با توجه به توضیحات مادربردتون و اینکه رم گرافیک به سیستم ربط داشته باشه فکر نمی کنم همچین چیزی وجود خارجی داشته باشه!

شما احتمالا با تعویض رم دو گیگ که حدس من این هست باس پایینتری هم دارد و سیستم دوال شما با باس پایین مچ شده و کار کرده و گرنه برای 8 گیگ یا 6 گیگ شدن عملکرد هیچ مادربردی مختوش نمی شود...

آفرین 

منم فکر نمیکنم همچین چیزی درست باشه

به نظر من به چیپست مین سی پی یو و سوکت (که صد البته 775 هست) ربط داره

رم با باس 1600 اونم کینگستون هایپر ایکس که جزء سریعتریناست یا این مشخصات مچ نمیشه

در مورد راه حل هم استید میتونن نظر بدن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...