رفتن به مطلب

پیشنهاد برای خرید مادربورد + سی پی یو

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

برای خرید یک مادربورد و سی پی یو که قیمتشون رو هم حدود 1500 - 1600 بشه چی پیشنهاد می دین ؟

البته خودم به AMD FX-8350  و ASUS Crosshair V Formula-Z  رسیدم .

ممنون

ویرایش شده توسط ak1_2004
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینتل بردارید به صرفه تر هست دوست گرامی

Z87+4670یا

4770K

البته کاربردتون هم بفرمائید

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

برای گیم نمی خوام !

لطفا مدل پیشنهاد می دید در صورت امکان لینکش از سایت رو هم بزارید .

ممنون

ویرایش شده توسط ak1_2004
لینک به دیدگاه

اینتل بردارید به صرفه تر هست دوست گرامی

Z87+4670یا

4770K

البته کاربردتون هم بفرمائید

به به، سلام جناب رمضانی، میشه بفرمائید چطور اینتل بصرفه تر هست؟

لینک به دیدگاه

حتما از نظر قدرت گفتن دوست عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده هم تقریبا از همه نظر ترکیب 4770یا 4770K رو + مادربرد قیمت میانی Z87 از FX8350 برتر میدونم.

گیم ،رندر،ریپ،کانورت (باتوجه به هایپر تردینگ )و ...

لینک به دیدگاه

درود

z87plus +4770k

شک نکن با این هزینه ای که گفتی اینتل خیلی بهتره بگیری

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

z87plus +4770k

شک نکن با این هزینه ای که گفتی اینتل خیلی بهتره بگیری

مین خوبی هست نسبت به امکاناتی که داره و دوستمون میتونن برای کاهش هزینه Z87-A رو بردارن که یکم امکانات جانبیش کمتر هست(2 تا ساتا3 کمتر داره 2 تا usb3) ولی 100 تومان ارزونتره.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

بيا سيستم مارو بخر...

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=24625

عجب پیشنهاد وسوسه برانگیزی!

با نظرات دوستان موافقم، در کل اینتل از AMD بهتر و رو به پیشرفت تر هست.چون شما هزینه خوبی برای این دو قلم در نظر گرفتید با نظر معین خان موافقم

البته 8350 + Crosshair v formula ترکیب عالی ای هست اما 4770 یه چیز دیگس.در تمام امور سرتر هست

لینک به دیدگاه

ASUS Z87-Plus LGA1150 Z87 MB

+

Intel® Core i7-4770K Haswell Processor

بهترین پیشنهاد اینه ! اون مادربرد و سی پی یو که شما مطرح فرمودین طراحیش جدید نیست ... 1.678 میشه ولی ارزش داره ...

لینک به دیدگاه

من ترکیب 4770K و Maximu Vi Hero رو پیشنهاد میدم!

من که دارم باهاش حال میکنم!

اما چون میزنه بالا، میشه روی Z87Plus و  Z87 Pro تمرکز کرد!

اگه میگفتین واسه چه کاری، بهتر میشد راهنمایی کرد!

شاید نخواین که اور کنید، که همون 70-80 از CPU میندازه!

و همچنین میشه از مادربورد کمتر کرد!

لینک به دیدگاه

من فکر می کردم AMD توی پردازنده ی های قیمت بالاش از هم رده ی اینتلش بهتر کار می کنه.

لینک به دیدگاه

من نمیدونم این AMD چه هیزم تری فروخته که همه ناراضی ان این خیلی بده که مانگاهمون به این تکنولوژی انقد پایین هست من الان حدود 8 سال هست که دارم با پلتفرم AMD کار میکنم از athlon گرفته تا phenom ... خداییش از هر نظر راضی بودم ازش

تو یه برحه از زمان حرارت cpu های amd بالا بود ولی الان دیگه این مساله کاملا حل شده و به جرات میتونم بگم برای تمام نیازهای همه تو هر کاری قابل اطمینان و اعتماد هست من خودم الان یه phenom 2 x4 955 دارم با 4 هسته و 8 مگ کش خداییش برام داره خدایی میکنه تو هیچ بازی کم نمیاره حتی تویه سنگین ترین بازیها حتی باهاش چندین کار با هم انجام میدم بازم پاسخگو هست دیگه میمونه نظر اساتید فن در مورد این بحث

post-13114-0-56451600-1386712613_thumb.jpg

ویرایش شده توسط mehdidolaty
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نمیدونم این AMD چه هیزم تری فروخته که همه ناراضی ان این خیلی بده که مانگاهمون به این تکنولوژی انقد پایین هست من الان حدود 8 سال هست که دارم با پلتفرم AMD کار میکنم از athlon گرفته تا phenom ... خداییش از هر نظر راضی بودم ازش

تو یه برحه از زمان حرارت cpu های amd بالا بود ولی الان دیگه این مساله کاملا حل شده و به جرات میتونم بگم برای تمام نیازهای همه تو هر کاری قابل اطمینان و اعتماد هست من خودم الان یه phenom 2 x4 955 دارم با 4 هسته و 8 مگ کش خداییش برام داره خدایی میکنه تو هیچ بازی کم نمیاره حتی تویه سنگین ترین بازیها حتی باهاش چندین کار با هم انجام میدم بازم پاسخگو هست دیگه میمونه نظر اساتید فن در مورد این بحث

دوستانی که توی این انجمن هستند میدونند بنده یکی از فنهای پروپا قرص AMD بودم و هنوز هم هستم ولی نمیشه راهنمایی اشتباه کرد !

وقتی سال 2005 شرکت AMD اتلون 64 ها رو زد اینتل با دست خالی فقط تونست بازار رو تقدیم AMD بکنه !

نقطه تلاقی دو شرکت هم زمان تولید پردازنده های phenom II به وسیله ی AMD و پردازنده های نسل نهالم از اینتل بود.مثلا 955 کاملا میتونست به i5 750 رقابت کنه.یا مثلا 1090T در مقابل i7 950 و بعد از اون ...

اینتل شرکت بزرگی هست و از اون سالها به حدی منظم و پیوسته پیشرفت کرده که در حال حاظر پردازنده های رده اکستریم این شرکت مثل 4960X و یا حتی رده های پایینتر مثل 4770K هیچ رقیبی رو در نزدیکی خودش از محصولات AMD نمیبینه !

این چارت زیر رو ببینید که هیچ رقیبی از AMD مقابل یکسری از پردازنده های اینتل قرار نمیگیره :

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-cpu-review-overclock,3106-5.html

از طرفی در مورد دما پردازنده های AMD خیلی هم داغ نیستند ولی طاقت گرمایی پایینی دارند !

اگر پردازنده 4770K اینتل در لود با فن استوک دمای 70 درجه رو رد می کنه مطمئنا مشکلی پیش نخواهد آمد چون دمای بیش از این رو هم بخوبی تحمل می کنه ولی پردازنده FX8350 وقتی از دمای 62-63درجه عبور کنه شروع به دیگرید و رو به ناپایداری خواهد گذاشت و به دمای بیش از 70 برسه یقینا پردازنده آسیب خواهد دید(با فن استوک و لود کامل روی 8 هسته دما از محدوده مجاز عبور می کنه!).

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

راستش بخاطر اون خبر که AMD داره کم کم با پردازنده سری FX توی این نسل خداحافظی میکنه من پیشنهاد اینتل رو دادم

(ای کاشکی زودتر جمع کنه این سری بولدوزر و رفقا رو که واقعاً روی اعصاب ه )

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان .

من شخصا به اینتل علاقه دارم ولی خوب نسبتا قیمتش بالاتر هست .

در کل تصمیمم عوض شد و یقینا اینتل می گیرم .

فقط باید یکمی بیشتر هزینه کنم .

حالا اگر من هزینه رو تا 1.800 - 1.900 بالا ببرم کدوم مادربود به این سی پی یو می خوره

Intel® Core i7-4770K

یعنی بهترین مادربورد کدوم هست ( حدود 900 می شه )
ASUS Z87 SABERTOOTH  ؟

ASUS Z87-Pro ؟

ASUS MAXIMUS VI HERO ؟

ASUS Z87-Expert ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرامی اینتل ببند سیستم ها یی که دوستان میگن ببند خیلی برتره  بعدش  خدانکرده پشیمون  میشی  !4770k  برای خودش غولیه!z87plus +4770k هم خوبیه بیشتر هزینه کن برای cpu تا مین برد  چون  کاراییت میره بالاتر اگر احتیاجی به  مین گرون نداری که فکرنمیکنم داشته باشی تمرکز کن روی همون  i7های haswell .

لینک به دیدگاه

یک نکته هم قابل ذکره و اون اینکه 8350 از نظر نسل و تکنولوژی هم رده 2600k هست و از اون به بعد AMD پیشرفتی نداشته.

و عقل سلیم در حال حاضر حکم می کنه کسی که می خواد سیستم ببنده، جدیدترین تکنولوژی رو استفاده کنه که بعد تا چندسال دیگه احتیاج به ارتقا نباشه

مادربردهای AMD هنوز دارن با PCIE 2 تولید میشن! و این یه نقطه ضعفه، مگر اینکه جدیدا به طرف PCIE 3 رفته باشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از دوستان .

من شخصا به اینتل علاقه دارم ولی خوب نسبتا قیمتش بالاتر هست .

در کل تصمیمم عوض شد و یقینا اینتل می گیرم .

فقط باید یکمی بیشتر هزینه کنم .

حالا اگر من هزینه رو تا 1.800 - 1.900 بالا ببرم کدوم مادربود به این سی پی یو می خوره

Intel® Core i7-4770K

یعنی بهترین مادربورد کدوم هست ( حدود 900 می شه )

ASUS Z87 SABERTOOTH  ؟

ASUS Z87-Pro ؟

ASUS MAXIMUS VI HERO ؟

ASUS Z87-Expert ؟

z87 pro ,z87 expert شبیه هم هستن  یک سری ریزه کاری با هم تفاوت دارن.مدل sabertooth هم خیلی عالیه ولی بیشتر جنبه workstation داره!! برای صبح تا شب روشن بودن!!قطعا سری rog برتره.مدل hero برتره از اون مین های که گفتید .سری rog ایسوس کلا سرتره.البته اگر جز جمهوری بازیبازان هستین!!توی رنج یک تومان hero فکر میکنم بهترین باشه.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

دوستان یه چیزی رو نگفتن :دی

برای پردازنده های AMD مادربرد جدید طراحی نمیشه ... ایسوس از Crosshair Formula به اینور مادر بردی مخصوص سوکت AM3+ داده ؟ نه نداده ...
خود شرکت ها هم علاقه چندانی برای طراحی مادربرد برای پردازنده های AMD ندارن ... s-:

اینتل گرون هم باشه ارزش داره ... وقتی یه شرکت نمیتونه به لیتوگرافی 22 نانومتری برسه حتماً یه اشکالاتی داره...

ویرایش شده توسط ic0der
لینک به دیدگاه

خوب ما که پیشنهاد دادیم!

مصلما Hero برترین هست!

چیزی کم نداره!

البته، میتونی روی Z87 Deluxe هم فکر کنی! ;)

لینک به دیدگاه

Hero چه مزیتی داره که برترین هست ؟

لطفا دلیل اینکه فلان مدل بهتر هست رو بفرمایید .

لینک به دیدگاه

ای ام دی از نظر قیمت عالی هست اما نسبت به تکنولوژی عقب هست

من با توجه به این که سال دیگه سیستم های جدید اینتل میاد به بازار پیشنهاد نمی کنم هاسول بگیرید

http://lioncomputer.ir/product/871/Intel%C2%AE%20Core%E2%84%A2%20i7-3770K%20Ivy%20Bridge%20Processor/

http://lioncomputer.ir/product/1282/ASUS%20P8Z77-V%20LK%201155%20MB/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Hero چه مزیتی داره که برترین هست ؟

لطفا دلیل اینکه فلان مدل بهتر هست رو بفرمایید .

دوست خوب توی این رنج منظورم بود من خودم hero گرفتم.اولا سرrog هستش.پرچمدار کیفیت ایسوس ان این مین ها. من الان  نمیدونم چند ساله دقیقا و لی با این سه تا مین برد این سری رو داشتم  و هرکدوم برام بهترین بود کارایی پایداری نرم افزارش بایوس اورکلاک کارت صدا همه چی و البته ظاهر زیباشون.دوم اگر گیمر هستی به کارت میاد مثلا به غیر از پتانسیل بالای خود مین مثل سرعتش و کیفیتش  کارت صداش عالیه کیفیتی داره بیا و ببین.بعد این مدل رو ایسوس جدید اضافه کرد تا خلا بین سه تا مین برد سری  rog روپر کنه .پس طراحیش جدیده و مشابه ایسوس فرولا هستش و اکستریم هستش فقط اونا کیت اکسترنال اورکلاکینگ دارن،دوال لن هستن و به جای 3تا pciچهار تا دارن .یه سری تفاوت ریزه کاری دارن بازمیتونی توی سایت ایسوس ببینی وبیشتر برای نهایت اورکلاکینگ هستن ولی این مدل یکم معتدل تره و کیفیت سری rog  رو بهت میده  منتها بدون لوازمی که شاید احتیاجت نشه یا  کارایی که ازش هیچوقت استفاده نکنی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...