رفتن به مطلب

مشکل پس از اضافه کردن رم

Recommended Posts

سلام

من 4 گیگ رم ddr2 روی سیستم داشتم 4 گیگ دیگه هم خریدم وقتی این رم های جدید روی روی دستگاه نصب کردم بعد از زدن کلید پاور کیس بوق سیستم به صدا در نمیاد و دستگاه بیخودی روشنه حتی مانیتور روشن نمیشه!!!

این رم هارو تک تک روی سیستم و روی اسلات های متفاوت از 4 اسلات هم تست کردم باز جواب نداد

امروز رم هارو بردم جایی که خریدم 4 گیگ دیگه گرفتم

رم ها همه کینگ استون هستند و با باس 800 و هر4 تا ddr2

رم های خودم هم همینطور

مادربرد ایسوس p5Q مربوط به 4 سال پیشه

باتری روی مادربرد هم برداشتم ولی فرقی نکرد با رم های قدیمی خودم به راحتی کار میکنه

لطفا راهنمایی کنید

عکس رم های جدید را هم پیوست زدم

لینک به دیدگاه

مشخصات کامل سیستم رو میشه بگید؟

اسلات های رم هارو با مسواک کامل تمیز کنید اول و تست کنید

و هردو رم هارا رو اسلات های زرد تست کنید(دو اسلات زرد هم زمان)و دو مشکی

و مادربرد رو هم یک بار دیگر ریست بدید(با یک وسیله فلزی بروی پایه باتری قرار بدهید تا کاملا برق موجو در مادربرد خالی بشود)

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

مینتون که تا 16 گیگ ثاپورت میکنه...

رم جدیدی که تهیه کردید همون مارک با همون مشخصاته؟؟؟

اگه روی اسلات 1و 3 امتحان کردید نشد روی اسلات 2 و 4 امتحان کنید و نتیجه رو بگید.

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

درصورت امکان رم های جدید رو روی سیستم دیگه ای تست کنید!

بایوس مادربردتون رو هم درصورت امکان آپدیت کنید

لینک به دیدگاه

ممنون ازپاسخ های دوستان خوبم

من رم های خودم رو خارج میکنم رم های جدید رو در اسلات های خودم (که الان رم ها داره راحت روش جواب میده ) نصب میکنم(منظورجای  2 تا 2گیگ قدیمی خودم بود که اسلات های زرد باشه در اصل) جواب نمیده

روی تک تک اسلات ها تست می کنم کار نمیکنه ولی رم های قدیمی بدون مشکل هستند

مشخصات کامل سیستم رو میشه بگید؟

اسلات های رم هارو با مسواک کامل تمیز کنید اول و تست کنید

و هردو رم هارا رو اسلات های زرد تست کنید(دو اسلات زرد هم زمان)و دو مشکی

و مادربرد رو هم یک بار دیگر ریست بدید(با یک وسیله فلزی بروی پایه باتری قرار بدهید تا کاملا برق موجو در مادربرد خالی بشود)

باتری رو در آوردم 5 دقیقه رها ش کردم بعد گذاشتم سره جاش طوری که وقتی سیستم  میخواست بیاد بالا پیغام داد که ریست شده و اف 2 زدم تا روی حالت دیفالت بیاد بالا

روی تک تک تست کردم ج نداد

مشخصات

intel q9400

asus p5q

ram 2*2gb bus 800 ddr2

hdd:1.5TB

power green 785b

vga:giga gtx275 oc

مینتون که تا 16 گیگ ثاپورت میکنه...
رم جدیدی که تهیه کردید همون مارک با همون مشخصاته؟؟؟
اگه روی اسلات 1و 3 امتحان کردید نشد روی اسلات 2 و 4 امتحان کنید و نتیجه رو بگید.

وقتی که حتی یکی از این رم هارو اضافه میکنم سیستم از کار میفته

یعنی روشن که  میکنم فقط فن ها میچرخند ولی بوقی از سیستم شنیده نمیشه!!

نمیدونم دیگه چیکار کنم

لینک به دیدگاه

اینجوری که شما میگید رمهای جدید خراب نیستند ؟

ویرایش شده توسط Majid_Rezaie
لینک به دیدگاه

اینجوری که شما میگید رمهای جدید خراب نیستند ؟

آخه رفتم پیش طرف اونم 2 تا 2 گیگ دیگه همون مدل بهم داد

برا همین منم گیج شدم

لینک به دیدگاه

باس رم ها چند هستند؟

احتمالاً رم ها مشکل دارند و خراب هستند.

لینک به دیدگاه

درصورتی که رم های جدید کار نمی دن

اول یک ماژول 2 گیگ به تنهای تست کنید روی همه اسلایدهای رم درصورتی که جواب نداد رم دوم که خرید چک کنید 

در اخر اگه جواب نداد رو یک سیستم دیگه رم ها  چک کنید 

به احتمال زیاد مشکل از رم ها هست

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

باس رم ها چند هستند؟

احتمالاً رم ها مشکل دارند و خراب هستند.

گفتم که همه 800 کینگ استون ddr2

لینک به دیدگاه

سلام داش

اون دوتا رم جدید که خریدین احتمال زیاد مشکل داره. و اینکه مادربرد شما چهار کاناله ساپورت میکنه؟

لینک به دیدگاه

سلام داش

اون دوتا رم جدید که خریدین احتمال زیاد مشکل داره. و اینکه مادربرد شما چهار کاناله ساپورت میکنه؟

والا من یکی از این رم جدید ها رو هم که میزارم جواب نمیده چه برسه به 4 کاناله یعنی یه 2 گیگ میزارم روی اسلات زرد یا مشکی (همه حالات رو تست زدم) جواب نمیده :(

فردا میرم رم هارو پس میدم :( 130 تومن پولم رو اگه بده

لینک به دیدگاه

رم ها ببر پیش فروشنده بگو تست کنه برات اگه اوکی بودند مشکل فروشنده نیست به نظر من 

درصورتی که رم ها سالم بودند با رم دوستان تعویض کنید شاید برای شما کار نمی کنن !

در اخر رو یک مادربورد دیگه رم ها تست کنید

ایشالا مشکلتون حل میشه  ;)

لینک به دیدگاه

سیستم رو ببر و بگو رو سیستم خودت تست کنه...

لینک به دیدگاه

رم ها ببر پیش فروشنده بگو تست کنه برات اگه اوکی بودند مشکل فروشنده نیست به نظر من 

درصورتی که رم ها سالم بودند با رم دوستان تعویض کنید شاید برای شما کار نمی کنن !

در اخر رو یک مادربورد دیگه رم ها تست کنید

ایشالا مشکلتون حل میشه  ;)

امروز کیس همسایه مون رو قرض گرفتم اتفاقا اونم رم اش کینگ ddr2 رم های جدید رو روی سیستم اون هم تست کردم جواب نداد ولی رم خودش رو که یدونه 2 گیگ بود انداختم روی کیس خودم مثل بنز جواب داد

بردن کیس تا مغازه طرف برام خیلی سخته چون به من خیلی دوره امروز میرم باهاش حرف میزنم و رم ها رو میندازم جلوش پولم رو میگیرم

چون تست من نشون میده مشکل از رم هاست نه سیستم چون من با دوسیستم تست کردم :angry:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا من میگم بجای رم مادربوردت رو عوض کن :D اون قضیه بجای پالون خر رو عوض کن :D  :D ببخشید شوخی کردم خستگیت در بره

شاید رمها سوخته باشن؟

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

دوستان رم هارو بردم گفت پس نمیگیرم !!!
گفت برات 2 تا دیگه میارم 30 تومن دیگه ازم گرفت گفت اگه این مشکل داشت پس میگیرم

فکر کنم نامرد رم های قبلی رو میدونسته خرابه انداخته بوده بهم

الان با این جدید ها دارم پیغام میزارم چیپ این رم جدیدا hynix(های نیکس ه )زدم عالی داره کار میکنه فقط نرم افزاری چیزی سراغ دارید تست کنم باهاش این رم هارو ؟

ویندوز که 8 گیگ رو شناخته

لینک به دیدگاه

• 7 سال بعد...

سلام منم جدیدا این مشکل رو دارم رمم2 بود ddr2 رفتم 3 تا 2 گیگ دیگه خریدم وقتی نصب میکنم بعضی وقتا بوق میخوره سیستم روشن میشه و دوباره رسیت میشه روشن میشه رسیت میشه جاها رو عوض میکنم 3تا رم میذارم روشن میشه تصویر نمیده 2تا که میذارم روشن میشه میاد بالا تک تک رم ها رو توی 4اسلات زرد و قرمز تست میکنم روشن میشه میاد تو محیط ویندوز همه رم ها سالم هستن یکی از رم ها ADATAهست و 3تای دیگه کینگستون 

مادربورد من EP41UD3L

لینک به دیدگاه

سلام منم جدیدا این مشکل رو دارم رمم2 بود ddr2 رفتم 3 تا 2 گیگ دیگه خریدم وقتی نصب میکنم بعضی وقتا بوق میخوره سیستم روشن میشه و دوباره رسیت میشه روشن میشه رسیت میشه جاها رو عوض میکنم 3تا رم میذارم روشن میشه تصویر نمیده 2تا که میذارم روشن میشه میاد بالا تک تک رم ها رو توی 4اسلات زرد و قرمز تست میکنم روشن میشه میاد تو محیط ویندوز همه رم ها سالم هستن یکی از رم ها ADATAهست و 3تای دیگه کینگستون 
مادربورد من EP41UD3L
حتما برچسبرکینگستون خورده ولی چیپ چیز دیگه نوشته
بگردید رم های اصلی و هم نام هم چیپ و اصلی پیدا کنید.
رم ها با هم هم خوانی ندارن

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به تمامی دوستان.بنده هم مشکل جدیدی دارم.من یه لپتاپ قدیمی داشتم که یهو یکی از رم ها خراب میشه 2 عدد 1 گیگ فرکانس 666 که ddr2 هستن.میرم از فروشنده رم بخرم که فرکانس رم ها همگی 800 بودن اول 2 عدد elixir انداختم روشن میشد ولی صفحه سیاه میموند که گفتم خوب هم خوانی نداره درآوردم تک به تک انداختم باز هم همین طور شد.1 عدد رم Asint که اونم 800 بود تست کردم که 2 گیگ بود دیدم بالا اومد بردم خونه با همون رم 1 گیگی که سالم مونده بود انداختم و خیلی خوب کار کرد.3-4 روز کار کرد تا این که یهو روشن نشد و صفحه سیاه میموند درآوردم تکی اون 2 گیگ جدید رو تست کردم دیدم باز صفحه سیاه میمونه.میخواستم بدونم اگه هم خوانی نداره چرا اوایل داشت بعد 3-4 روز الان یهو این طور هم خوانی نداره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام و عرض ادب وقت بخیر ببخشید بنده یه سوالی داشتم ممنون میشم که جواب بدید بنده یه سیستم ddr2 دارم متستفانه وقتی که دو تا رم رو کنار هم دیگه میزارم سیستم روشن میشه ولی نه صدای بوق میزنه و نه تصویر بالا میاد یکی از رم ها دو گیگ هست و یکی دیگشم یک گیگه اما متستفانه نمیدونم باس رم ها چند هست به همین خاطر یه عکس از رم ها براتون ارسال میکنم

و مشخصات سیستم بنده هم این هست

هارد 500

سی پی یو اینتل E5500

مین برد مدل P5KPL-AM هست

لازم به ذکر هست که خدمتتون عرض کنم مین برد بنده جای دو تا رم میخورده بنده هر دو تا رم ها رو به صورت تکی روی مین گذاشتم سیستم هم بوق میزنه و هم تصویر میده ولی متستفانه وقتی هر دوتا رم ها رو هم زمان کنار هم دیگه میزارم نه تصویر میده و نه بوق میزنه ممنون میشم که کمکم کنید

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...

سلام من رم ddr4 ۸g انداختم ولی موقعی ک خاموش میکنم بعد روشن میکنم تصویر بالا نمیاد و یه بار رم رو بیرون میکشم و جا میزنم اوکی میشه.وای رم خودش ک ۴ هست میندازم این مشکل رو ندارم.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام وقت بخیر ، من دوتا رم ۸ دارم که داشتن درست واسم کارد میکردن ، سیستم باز کردم یه تمیز کاری کردم و خمیر سی پی یو شارژ کردم ، الان که میخوام سیستم روشن کنم یه ثانیه نشده خاموش میشه ، رم ها رو چک کردم دیدم اسلات دو مشکل داره ینی وقتی اون اسلات روش رم سوار میشه سیستم روشن نمیشه ، چیکار کنم؟

هر دو رم رو با اسلات یک چک کردم سیستم بالا اومد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...