رفتن به مطلب

مشکل با تغییر تنظیمات بایاس در مادربرد گیگا ! Ep45-ud3r

mohammad.d
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من حدود یک هفته است که سیستم رو با این مشخصات گرفتم !

Gygabyte EP45-UD3R

Intel E8400

Asus Hd 4670 1gb

2*2 GB Corsaire 1066

power 585 green

حالا مشکلی که دارم و از روز اول هم داشتم اینه که وقتی با زدن Delete وارد تنظیمات بایاس میشم هر تغییری حتی جزئی" مثل جا به جا کردن دو هارد که کدوم اصلی باشه یا با کدوم بوت بشه " رو اگه بخوام ذخیره کنم و f10 رو بزنم به صورت خیلی ناگهانی سیستم خاموش میشه بعد از چند ثانیه روشن میشه و بعد از 10 ثانیه دو باره خاموش میشه و بعد روشن میشه و سیستم میاد بالا !

واقعا دیگه نمیدونم باید چی کارش کنم !!!

کارایی که کردم :

همه اطلاعاتی که توی تنظیمات تغییر داده بودم رو به حالت اولیه برگردوندم

بایاس رو آپدیت کردم !

و دیگر هیچ !

اگه کمک کنید تا متوجه بشم مشکل از چیه ممنون میشم

لینک به دیدگاه

درود

اگر از مغازه دار یا شرکت خرید کردید سیستم رو به خودش برگردونید تا براتون امتحانش کنه با یک مینبورد دیگه و در صورت اشکال براتون تعویض کنه و اگر خودتون سیستم رو جمع کردید دفتر چه مینبورد رو مطالعه کنید ببینید تمام کانفیگ ها درست هست یا نه و جامپر یا چیز دیگه ای نداشته باشه.البته میتونید یک باطری بایوس هم تعویض کنید ولی احتمالش خیلی کم هست از اون باشه. و نهایتا اگر نشد ببریدش گارانتی تا مشکلش معلوم و برطرف بشه.

لینک به دیدگاه

MR PC

سلام

من همین مدل مادربرد رو دارم

ولی وقتی f10 رو میزنم این مشکل برام پیش نمی یاد

فقط موقعه این اتفاقا روخ می ده که فرکانس قطعه رو زیاد کم کنم ...( ولتاژ رو هم شامل میشه )

لینک به دیدگاه

سیستم رو که خودم جمع کردم

برای باطری نمیدونم اگه میفرمایید که تاثیر داره من تعویض کنم !

ولی فرکانس ها و ولتاژ هارو من فکر کنم با برگردوندن به حالت دیفالت درست بشه دیگه ؟!

لینک به دیدگاه

میشه کارهایی که تا حالا انجام دادین بگین؟

در ضمن دوست من این مدل مادربرد گارانتی تعویض داره اگه اونو فعال کردی میتونی ببری وبدون هیچ هزینه ای اون تعویض کنید.

لینک به دیدگاه

گفتم کارایی که کردم آپدیت بایاس و برگردوندن همه تنظیمات به حالت اولیه هست

نمیدونم سیستم عامل روی این قضیه میتونه تاثیر داشته باشه ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

یه بار دیگه من مراحل اپدیت بایوس رو بهتون می گم

ببین اول اخرین اپدیت ورژن مادربرتون رو دانلود کن ( نکته : ud3r داریه دو مدل rev 1.1 و rev1.0 است شما اول ببنید مدل مادربردتون چیه هست ) و بعد روی ورژن کلیک کنید و اخرین بایوس که به احتمال زیاد F9 هست رو دانلود کنید

و بعد از دنلود همه برنامه موجود در صفحه رو ببندید و نرم افزار اپدیت بایوس رو اجرا و بعد از اجرا ادرس ( دوتا نوشته هست تویه برنامه که گزینه ها میشه کنارشون تیکشون رو بزنید دوتاش رو تیکش رو بزن ) بعد ادرس اپدیت بایوس رو بده و بعد استارت رو بزن کارش که تمام شود نوشته که امد روش کلیک کن تا ریستارت بشه

کامپیوتر خودش خاموش میشه و بعد از چند ثانیه دوباره روشن میشه بزار تا سیستم بالا بیاید وقتی که رفت تویه ویندوز از دوباره یک بار دیگه کامپیوتر رو ریست کن بعد بزار ویندوز بالا بیاید

خوب بعد از این کارها برو تست ها رو انجام بده ببین ایا بازم مشکل داریه یا نه ....

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام بر شما دوست من لطفا متن زیر رابخوان ودرصورت امکان مشکل خود را دوباره وکارهای که تاکنون انجام دادین مطرح فرمایید.

مادربردهاي جديد طوري طراحي شده‌اند كه بعد از هر گونه تغيير در بايوس مادربرد يكبار سيستم را روشن مي‌كنند و از نظر صحت عملكرد سيستم را بررسي كرده . در صورتيكه سيستم هيچ‌گونه مشكلي نداشته باشد آن را خاموش كرده و دوباره روشن مي‌كنند. اما اگر تغيير انجام گرفته در بايوس احتمال صدمه ديدن مادربرد را فراهم كند، سيستم بعد از راه اندازي مجدد بطور اتوماتيك تنظيمات بايوس را به حالت اوليه تغيير مي‌دهد. بنابراين خاموش و روشن شدن اين مادربردها كاملاً طبيعي است مگر آنكه با تغيير درايو بوت در بايوس، مادبرد نتواند آن را در تنظيمات خود ذخيره كند.

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

یه بار دیگه من مراحل اپدیت بایوس رو بهتون می گم

ببین اول اخرین اپدیت ورژن مادربرتون رو دانلود کن ( نکته : Ud3r داریه دو مدل rev 1.1 و rev1.0 است شما اول ببنید مدل مادربردتون چیه هست ) و بعد روی ورژن کلیک کنید و اخرین بایوس که به احتمال زیاد f9 هست رو دانلود کنید

و بعد از دنلود همه برنامه موجود در صفحه رو ببندید و نرم افزار اپدیت بایوس رو اجرا و بعد از اجرا ادرس ( دوتا نوشته هست تویه برنامه که گزینه ها میشه کنارشون تیکشون رو بزنید دوتاش رو تیکش رو بزن ) بعد ادرس اپدیت بایوس رو بده و بعد استارت رو بزن کارش که تمام شود نوشته که امد روش کلیک کن تا ریستارت بشه

کامپیوتر خودش خاموش میشه و بعد از چند ثانیه دوباره روشن میشه بزار تا سیستم بالا بیاید وقتی که رفت تویه ویندوز از دوباره یک بار دیگه کامپیوتر رو ریست کن بعد بزار ویندوز بالا بیاید

خوب بعد از این کارها برو تست ها رو انجام بده ببین ایا بازم مشکل داریه یا نه ....

با تشکر

سینا جان من با ورژن 1 آپدیت کردم !

از کجا باید بفهمم ورژن 1 هست یا 1.1 ؟ رو جعبه که هیچی ننوشته !

لینک به دیدگاه

سلام بر شما دوست من لطفا متن زیر رابخوان ودرصورت امکان مشکل خود را دوباره وکارهای که تاکنون انجام دادین مطرح فرمایید.

مادربردهاي جديد طوري طراحي شده‌اند كه بعد از هر گونه تغيير در بايوس مادربرد يكبار سيستم را روشن مي‌كنند و از نظر صحت عملكرد سيستم را بررسي كرده . در صورتيكه سيستم هيچ‌گونه مشكلي نداشته باشد آن را خاموش كرده و دوباره روشن مي‌كنند. اما اگر تغيير انجام گرفته در بايوس احتمال صدمه ديدن مادربرد را فراهم كند، سيستم بعد از راه اندازي مجدد بطور اتوماتيك تنظيمات بايوس را به حالت اوليه تغيير مي‌دهد. بنابراين خاموش و روشن شدن اين مادربردها كاملاً طبيعي است مگر آنكه با تغيير درايو بوت در بايوس، مادبرد نتواند آن را در تنظيمات خود ذخيره كند.

ممنون دوست عزیز

یعنی شما میفرمایید که این خاموش شدن طبیعیه ؟

پس چرا دیگران این مشکل رو ندارن ؟ مثلا سینا میگه این مشکل رو نداره !

بله تغییرات ذخیره میشن ولی یه جوری خاموش و روشن میشه آدم نگران میشه !

لینک به دیدگاه

مدل ورژن مادربورد رو روی خود مادربورد در کنار مدلش در بین اسلاتها نوشته

لینک به دیدگاه

مدل ورژن مادربورد رو روی خود مادربورد در کنار مدلش در بین اسلاتها نوشته

کنار مدلش که هیچی ننوشته !

ولی زیر اسلات پی سی اکپرس یه عدد 11.1 نوشته شده !!!

فکر کنم مادربردم تولید شاه عبدالعظیم باشه !!!

لینک به دیدگاه

کنار مدلش که هیچی ننوشته !

ولی زیر اسلات پی سی اکپرس یه عدد 11.1 نوشته شده !!!

فکر کنم مادربردم تولید شاه عبدالعظیم باشه !!!

@};- دوست گلم یه عکس از مادربورت با کیفیت میتونی اینجا بگذاری ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

اون که نیست

ببین اون گوش سمت چپ بالا مادربرتون نوشته شود

Rev 1.0 یا Rev 1.1

اگر خوب توجه کنید می ببیند ..

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

اون که نیست

ببین اون گوش سمت چپ بالا مادربرتون نوشته شود

Rev 1.0 یا Rev 1.1

اگر خوب توجه کنید می ببیند ..

سیستم رو که بستم، خروجی کابلهای e-sata جلوی دید اون گوشه مادربرد رو گرفته بود ندیدم !

ورژن 1.1 هست !

من هم با ورژن 1 آپدیت کرده بودم

حالا دارم فایلهای 1.1 رو دانلود میکنم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

سلام

شما بعد از اینکه بایوس رو آپدیت کردیم یک با گزینه ی Load Optimized Defaults رو بزنید تا موارد طبق پردازنده و ... بهینه بشود و بعد تنظیمات رو ذخیره کنید و بع از ریست شدن تنظیمات دیرگو انجام بدهید

@};-

لینک به دیدگاه

دوست گلم من دیروز همچین مشکلی با مادربورد asus rampage formulla داشتم و اومدم دوباره بایوس رو اپدیت کردم و رمها رو وقتی تعویض کردم درست شد . حالا نمی دونم که مشکل شما اینجوری حل میشه یا نه

لینک به دیدگاه

دوست گلم من دیروز همچین مشکلی با مادربورد asus rampage formulla داشتم و اومدم دوباره بایوس رو اپدیت کردم و رمها رو وقتی تعویض کردم درست شد . حالا نمی دونم که مشکل شما اینجوری حل میشه یا نه

ببخشید منظورتون از اینکه رم ها رو تعویض کردم چیه ؟!

جاشون رو عوض کنم ؟ یا خودشون رو ؟

باطری نمیتونه تاثیر داشته باشه ؟ تعویضش ؟

لینک به دیدگاه

سلام

ببین جای اسلات های رم رو عوض کن

امکان داره یکی از قطعات شما دار اشکال درست می کنه

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

ببین جای اسلات های رم رو عوض کن

امکان داره یکی از قطعات شما دار اشکال درست می کنه

با تشکر

این کار رو هم انجام دادم

ولی تفاوتی نکرد

من اگه وقت پیدا کنم چنتا فروم خارجی رو هم سرچ میکنم اگه چیزی دستگیرم شد اینجا میذارم تا همه استفاده کنن

البته نمیدونم چی باید بپرسم ! ( مادربرد، بایاس، سیو، پلق ! پلق ! ... ) !!!

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
سلام

Gygabyte EP45-UD3R

Intel E8400

Asus Hd 4670 1gb

2*2 GB Corsaire 1066

power 585 green

حالا مشکلی که دارم و از روز اول هم داشتم اینه که وقتی با زدن Delete وارد تنظیمات بایاس میشم هر تغییری حتی جزئی" مثل جا به جا کردن دو هارد که کدوم اصلی باشه یا با کدوم بوت بشه " رو اگه بخوام ذخیره کنم و f10 رو بزنم به صورت خیلی ناگهانی سیستم خاموش میشه بعد از چند ثانیه روشن میشه و بعد از 10 ثانیه دو باره خاموش میشه و بعد روشن میشه و سیستم میاد بالا !

کارایی که کردم :

بایاس رو آپدیت کردم !

و دیگر هیچ !

من یک تجربه شبیه شما دارم.دلیل هم رم 1066 هست که با هر بوردی جور نیست.برای امتحان از رم باس 800 استفاده کن و بایوس را ریست کن یا اینکه در تنظیمات رم روی حالت 6400 یا auto قرار بده.

لینک به دیدگاه

البته این مشکل نیست بلکه در واقع سیستم برای استفاده از 1066 خودش را تنظیم می کنه و اگر شما کابل برق را نکشی و برق قطع نشه این اتفاق یکبار میافته اما اگه برق را قطع کنی در هر بار روشن کردن سیستم این موضوع تکرار میشه.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
سلام

Gygabyte ep45-ud3r

intel e8400

asus hd 4670 1gb

2*2 gb corsaire 1066

power 585 green

حالا مشکلی که دارم و از روز اول هم داشتم اینه که وقتی با زدن delete وارد تنظیمات بایاس میشم هر تغییری حتی جزئی" مثل جا به جا کردن دو هارد که کدوم اصلی باشه یا با کدوم بوت بشه " رو اگه بخوام ذخیره کنم و f10 رو بزنم به صورت خیلی ناگهانی سیستم خاموش میشه بعد از چند ثانیه روشن میشه و بعد از 10 ثانیه دو باره خاموش میشه و بعد روشن میشه و سیستم میاد بالا !

کارایی که کردم :

بایاس رو آپدیت کردم !

و دیگر هیچ !

........................................................................................................................................

سلام

باید بگم که این مشکل نیست بلکه خود شرکت گیگا بایت این مدلیش کرده.

چون خودم سه هفته ای میشه که از این مادر برد دارم و این حالت در بایوس پیش میاد و اصلا نگران نباش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...