رفتن به مطلب

کمک برای ساختن کولر واسه CPU

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خوب اول این که شرمنده! من منظورتون رو اشتباه متوجه شدم!

نه رطبوت نداره! یه چیز در مورد رطوبت بگم! این رطوبت همونی هست که تو یخچال به عنوان برفک میشناسیم حالا چطور ایجاد میشه! اون فلز یا شیئ مون انقدر دماش میره پاین که هوای اطرافش رو منجمد میکنه و شما اون رو به صورت برفک و یا شبنم و یا رطوبت میبینید! آیا تو سیستمی که میخواین بسازید دما به0 و- میرسه؟! اگه آره پس برفک میبنده اگه نه که خوب نه!

در مورد رادیاتور خیلی راه ها هست!

من واتر کولر بازیافتیم رو میزارم شاید به درد خورد

هزینش هم شده 8 هزارتومان!!!!

والا آنچنان چیزی نیست که بخوام نوضیح بدمش!!! کلا با وسایل دور ریختنی ساخته شده (این جوری میگم که با کلاس شه (:دی )

پمپ مورد استفاده یک پمپ کولر آبی قدیمی هست که بدنه کولر سوراخ بود و داشتن میدادن بره که پمپش رو برداشتم! قیمت 0 تومان

از رادیاتور بخاری پراید به عنوان رادیاتور استفاده شده که این هم به صورت دست2 خریداری شده(سوراخ شده بود که با چسب 2قلو آب بندیش کردم) قیمت 8000 تومان

و بریم سر وقت بلاک که از هیت سینگ های قدیمی اینتل استفاده شده که مغزی آنها مسی هست و پره های آلمنیومی داره قیمت 0 تومان (از قبل داشتم)

اون صفحه پلاستیکی روی هیت سینگ هم مال یک lcd شکسته ال جی هست که اونم مال مانیتور خودم بوده که پارسال تو اسباب کشی شکست!

این عکس از بلاک

20274529327934071194_thumb.jpg

70398229531168534237_thumb.jpg

89944888374421761855_thumb.jpg

اینم عکس از رادیاتور

01609025198593301307_thumb.jpg

60764603138403849499_thumb.jpg

اینم از پمپ که باید عوضش کنم! موقع ساختش انقدر شوق و ذوق داشتم که به سرو صدا و.. فکر نمیکردم!

48237771944155821513_thumb.jpg

باید مواضب باشی این اتفاق نیفته

29690159442509160394_thumb.jpg

یا اباالفضل این چیه درس کردی!!؟؟ آقا به ماهم بدی بد نیست هااا :lol:

حرفم پس میگیرم فک کنم واقعا خونتون یه فراری سپایدر داری ها..

راستی اینطور که من سر انگشتی شمردم فک کنم هزینه این واتر کولر 30 تومن هم نشده و اینجور که پیداس امسال هم سال حماسه اقتصادی هس بیا باهم یه کارخونه واترکولر سازی بزنیم

بچه ها کلا وقتی میبینم چه چیزایی درس کردین حقیقتا خوشحال میشم چون واقعا متوجه میشم دارم از تجربه چه افرادی استفاده میکنم..

دمه همتون گرم، بازم منتظر بقیه نظرات یا کار های شما هستم

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

ماشاالله تمام بچه های لیون همه فنی هستن و توضیحات خوبی دادن!

بسی لذت بردیم. :wub:

استاتر عزیزسوال دیگه ای داشتی درخدمتیم

لینک به دیدگاه

ماشاالله تمام بچه های لیون همه فنی هستن و توضیحات خوبی دادن!

بسی لذت بردیم. :wub:

استاتر عزیزسوال دیگه ای داشتی درخدمتیم

گل گفتی واقعا لذت بردیم

والا سوال زیاد دارم، یکیشون اینه که بهتر از چه مایعی استفاده کنم که خیلی بهتر جواب بده؟ یعنی خیلی زود سرد و گرم بشه بجز آب مقطر...

یا من رفتم سوال کردم اینجا گفتن که با دیومتر نمیتونی سرعت فن رو کنترل کنی !! ما هرقدر گفتیم افرادی میشناسیم که اینکارو کردن گفتن اصلا نمیشه!!! :huh:  حالا شما راه حل چی پیشنهاد میدی؟ بجز دیومتر وسیله ی دیگه ای هم هست؟

مرسی داداش

لینک به دیدگاه

گل گفتی واقعا لذت بردیم

والا سوال زیاد دارم، یکیشون اینه که بهتر از چه مایعی استفاده کنم که خیلی بهتر جواب بده؟ یعنی خیلی زود سرد و گرم بشه بجز آب مقطر...

یا من رفتم سوال کردم اینجا گفتن که با دیومتر نمیتونی سرعت فن رو کنترل کنی !! ما هرقدر گفتیم افرادی میشناسیم که اینکارو کردن گفتن اصلا نمیشه!!! :huh:  حالا شما راه حل چی پیشنهاد میدی؟ بجز دیومتر وسیله ی دیگه ای هم هست؟

مرسی داداش

مایعات :

کولانت آماده که موجوده توی همین فروم!

محلولی ازچند مایع (ضدیخ ، ضدرسوب  و .....) میشه درست کرد!نگران این چیزا نباش

به جای دیومتر و این صحبت ها!!!

دوتا دونه فن تهیه کن و فن هارو ازطریق مادربرد تنظیم کن!

لینک به دیدگاه

مایعات :

کولانت آماده که موجوده توی همین فروم!

محلولی ازچند مایع (ضدیخ ، ضدرسوب  و .....) میشه درست کرد!نگران این چیزا نباش

به جای دیومتر و این صحبت ها!!!

دوتا دونه فن تهیه کن و فن هارو ازطریق مادربرد تنظیم کن!

منکه گفتم اخوی مین من فقط یه سوکت 4 پین واسه فن داره که اونم روی سی پی نصبه و یه دونه 3 پین داره که از اون نمیشه سرعت فن رو کنترل کرد، نمیدونم شایدم بشه ولی حداقل من بلد نیستم واسه همین میگم چطور میشه با فنی که 3 پینه سرعتش رو کنترل کرد، اگه نقشه یا طرحی ازش داری یا که جایی تو نت پیدا کردی عکس یا لینک بزاری لطف میکنی

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم یه فن thermaltake frio تهیه کنی که خودش تنظیم دوردستی داره و روی سوکت سه پین هم کارمیکنه!

یا میتونی دستگاه کنترل دورفن رو بخری که ازبرند deep cool موجوده و حدودا70تومن قیمت داره

راه های دست سازو  ایده های دوستان رو درجریان نیستم ولی میشه روش کارکرد و به نتیجه رسید

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم یه فن thermaltake frio تهیه کنی که خودش تنظیم دوردستی داره و روی سوکت سه پین هم کارمیکنه!

یا میتونی دستگاه کنترل دورفن رو بخری که ازبرند deep cool موجوده و حدودا70تومن قیمت داره

راه های دست سازو  ایده های دوستان رو درجریان نیستم ولی میشه روش کارکرد و به نتیجه رسید

این thermaltake frio که وگفتی ها ای دقیقا یعنی چه؟ :blink:

من رفتم یه نگا انداختم داخل سایت سازنده ولی این فن همراه با هت سینکش بود!؟ دوم اینکه از کجا میشه این فن تهیه کرد آخه تو اهواز از اینا نیست!؟ سوم اینکه واسه دستگاه کنترل فن دیپ کول ازش دیدم ولی مسئله اینجاس که من میخوام هزینه نهایی کار پایین بیاد.. واسه منم مسئله اینجاس که این راه های دست ساز دقیقا چطورین؟؟؟

من الان دارم روی بلاکی که میخوام بسازم با فتوشاپ کار میکنم تا چند دقیقه دیگه اون طرحی که میخوام میزارم اینجا و شما و بقیه دوستان لطف کنین نظرات گران بهاتون بدین...

البته خیلی با اون چیزی که مد نظرمه و میخوام بسازم فرق داره ولی خو اگه این بتونه نظر خوب شمارو جمع کنه خیلی به طرح نهاییم نزدیک میشه

تشکر از تمام برو بچ لیون

لینک به دیدگاه

اینم از طرح من و همونطور که گفتم میخوام بالای بلاک هم یه فن بزارم که هم بالای بلاک هیپ ها سرد بشن، هم خود بلاک و هم آب داخلش خنک بمونه و و از طرفی اگه احیانا اب داخل خروجی گرم بشه از طریق رادیاتور خنک بشه

نظر شما دوستان چیه؟

post-14065-0-26273400-1387402832_thumb.jpg

post-14065-0-04481100-1387402841_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

بر و بچ فنی و اهل دل لیون کسی نظر دیگه ای نداره؟؟ طور دیگه ای امتحان نکردین؟

لینک به دیدگاه

دوستان کسی خونه نیستتت؟!

کسی نظری نداره؟؟

لینک به دیدگاه

اون لوله ها اضافه هستن! فقط آب بره تو بلاک و بیاد بیرون! دیگه این لوله های بالاش ماله چیه؟!؟!

من یه سری طراحی داشتم برای واتر بلاک بزار ببینم پیداشون میکنم برات بزارم! من خودم چون تراشکار خوب پیدا نکردم این طرح رو پیاده نکردم! :(

لینک به دیدگاه

اینم عکسش:

iranmanoto.jpg

خوب طرح شما هم خوبه ولی واسه درست کردنش یکی رو میخواد که خیلی با جزیات بتونه انجام بده و همونطور که گفتین مثه اینکه کسی رو پیدا نکردین!!! این لوله هارو واسه این گذاشتم که از آب داخلشون وارد شیارهای دیگه بشه و همینطور ادامه پیدا کنه تا برسه به لوله آخر و بعد از اونجا خارج بشه

واسه این طرحت میتونی نماهای دیگه رو ازش بزاری؟ از جهات مختلف؟ دستت درد نکنه

لینک به دیدگاه

خوب طرح شما هم خوبه ولی واسه درست کردنش یکی رو میخواد که خیلی با جزیات بتونه انجام بده و همونطور که گفتین مثه اینکه کسی رو پیدا نکردین!!! این لوله هارو واسه این گذاشتم که از آب داخلشون وارد شیارهای دیگه بشه و همینطور ادامه پیدا کنه تا برسه به لوله آخر و بعد از اونجا خارج بشه

واسه این طرحت میتونی نماهای دیگه رو ازش بزاری؟ از جهات مختلف؟ دستت درد نکنه

والا کار با نرم افزار و طراحیی و ایناش کار من نیست! اگه جزئیات بیشتر بخواید باید برم پیش دوستان!

dhdf.jpg

اینم خوبه! راحت!

attach%D8%B2%D8%B7%D8%B1ment_php.jpg

لینک به دیدگاه

والا کار با نرم افزار و طراحیی و ایناش کار من نیست! اگه جزئیات بیشتر بخواید باید برم پیش دوستان!

dhdf.jpg

اینم خوبه! راحت!

attach%D8%B2%D8%B7%D8%B1ment_php.jpg

اره این که خیلی راحته من اولش این به ذهنم رسید بعد دیدم اینطوری هم فضای خالی داخلش میمونه هم اینکه آب سریع وارد و خارج میشه فرصت نمیکنه خوب گرمارو بگیره ولی طرح اولی که زدی طرح خوبی بود اما کسی که بخواد اینطور تراش بده کم هست  :(

لینک به دیدگاه

اره این که خیلی راحته من اولش این به ذهنم رسید بعد دیدم اینطوری هم فضای خالی داخلش میمونه هم اینکه آب سریع وارد و خارج میشه فرصت نمیکنه خوب گرمارو بگیره ولی طرح اولی که زدی طرح خوبی بود اما کسی که بخواد اینطور تراش بده کم هست  :(

این شکل دوم هم خیلی خوبه! این ذهنیتتون اشتباهه!!

اگه بدونی کولر من چجوری کار میکنه دیگه این ذهنیت نموندن آب و نگرفتن گرما و اینا میپره (:دی

بلاک من یک هیت قدیمی اینتل هست که داخلش یک استوانه کوچک مسی قرار داره! و من با یک تیغه مسی وسط این استوانه که پایینش یکم بازه جریان آب رو مدیریت کردم! دیگه از این سریع تر نمیشه آب رو چرخوند! ولی بازم با وجود پمپ نا مناسب و... راندمان خوبی داره!

زیاد حساس نشو روش! این طرح دوم هم خیلی خوب جواب میده! کافیه یک بار امتحان کنی و متوجه بشی

لینک به دیدگاه

این شکل دوم هم خیلی خوبه! این ذهنیتتون اشتباهه!!

اگه بدونی کولر من چجوری کار میکنه دیگه این ذهنیت نموندن آب و نگرفتن گرما و اینا میپره (:دی

بلاک من یک هیت قدیمی اینتل هست که داخلش یک استوانه کوچک مسی قرار داره! و من با یک تیغه مسی وسط این استوانه که پایینش یکم بازه جریان آب رو مدیریت کردم! دیگه از این سریع تر نمیشه آب رو چرخوند! ولی بازم با وجود پمپ نا مناسب و... راندمان خوبی داره!

زیاد حساس نشو روش! این طرح دوم هم خیلی خوب جواب میده! کافیه یک بار امتحان کنی و متوجه بشی

کجا میپره؟؟؟!!! :huh:

چی بگم؟! هرچی نباشه شما دستی تو این تیلیت ها بیشتر از من دارین سعی میکنم اینطوری هم یه تست بزنم

بازم مرسی اخوی

لینک به دیدگاه

دیگه نبود؟!؟!

کسی طرحی واسه زدن کولر نداره؟؟

لینک به دیدگاه

طرح واسه کولر

از بچه های فنی نبود؟

لینک به دیدگاه

از برو بچ بامرام لیون دیگه نبود؟

لینک به دیدگاه

با سلام و دعای خیر خدمت دوستان گلم

حقیقت اینه که یه چند وقتیه به ذهنم رسیده یه WaterCooler واسه CPU 8320 خودم درست کنم، البته الان روی خود سی پی یه کولر مدل کولرمستر هایپر 212 نصبه ولی میخوام بدونم چطور میتونم درست کنم؟

چندتا عکس هم از کولری که نصبه میزارم...

البته نقشه و ایناش تو ذهنمه فقط اطلاعات کمی دارم در مورد اینکه:

1- چطور میتونم فنی درست کنم که خودم بتونم دستی از طریق یه سویچ سرعتش کم یا زیاد کنم؟

2- مایع مخصوصی که واسه واتر کولرا به کار میبرن دقیقا چی هست؟( من شنیدم که از آب مقطر + الکل صنعتی داخل اون استفاده میشه!!

3- اگه بخوام روی کولر از یه ترموستات استفاده کنم که بصورت دیجیتالی دمای سی پی رو نشون بده باید چکار کنم؟

4- از کجا بفهمم که این کولر ممکنه رطوبت به بیرون بده؟

5- از چه نوع پمپ هایی میشه استفاده کرد واسه بجریان انداختن آب؟( شنیدم این پمپ های که واسه آکواریوم به کار میرن مناسبن)

6- آیا نیازی هست که آب این کولر هر چند وقت یبار عوض بشه؟

7- آیا میشه از مایعات دیگه ای بجز آب برای خنک کردن استفاده کرد؟

8- چطور میتونم کاری کنم که فن این کولر وقتی که به دمای خاصی برسه اتوماتیک سرعتش کم یا زیاد بشه؟

و دوستان اگر در سوالات من باز هم اشکال دیدین یا چیز های دیگه ای هست که  نگفتم یا نپرسیدم واقعا خوشحال میشم که کمکم کنید..

یه حدیث هست که میگه: زکات علم نشر و انتشار آن است پس هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم :)

هر کسی هر اطلاعاتی که داره خوشحال میشم تو تاپیک بزاره تا هم اینجانب و هم بقیه از اون استفاده کنن... منتظر نظرات و پیشنهادات شما بزرگان هستم.

اینم طرح من واسه بلاک cpu البته در نظر دارم بالای این هت سینک یه زیرشون یه فن هم بزارم که هم در رادیاتور خنک بشن هم اونجایی که هت سینک ها بالای بلاک هستن تا کارایی بیشتری داشته باشه

دیگه سلامتی

سلام

1- همه ی فن های کامپیوتر سرعتشون قابل تنظیم هست، سه پین ها با تغییر ولتاژ، چهار پین ها با PWN

2- مایع مخصوص 80 درصد آب هست و 20 درصد الکل جهت جلوگیری از جلبک زدن قطعات و بالا بردن دمای جوش آب

3- LM335

4- اگه منظورتون تشخیص رطوبت هست کار گرون قیمتیه، بهتر هست از همون اول به صورت فیزیکی قطعات رو کنترل کنید نشتی نداشته باشید

5- پمپ مخصوص واترکولینگ، پمپ های آکواریوم پرصدا و بی قدرت هستن، ضمن اینکه حرارت تولید میکنن و با استفاده از همون آبی که دارن پمپ میکنن خنک میشن.

6- بله، آب کولر باید هر سال عوض بشه.

7- سلام، خیر، بعد از جیوه ی مایع، بهترین ماده آب هست.

8- استفاده از میکروکنترلر

لینک به دیدگاه

سلام

1- همه ی فن های کامپیوتر سرعتشون قابل تنظیم هست، سه پین ها با تغییر ولتاژ، چهار پین ها با PWN

2- مایع مخصوص 80 درصد آب هست و 20 درصد الکل جهت جلوگیری از جلبک زدن قطعات و بالا بردن دمای جوش آب

3- LM335

4- اگه منظورتون تشخیص رطوبت هست کار گرون قیمتیه، بهتر هست از همون اول به صورت فیزیکی قطعات رو کنترل کنید نشتی نداشته باشید

5- پمپ مخصوص واترکولینگ، پمپ های آکواریوم پرصدا و بی قدرت هستن، ضمن اینکه حرارت تولید میکنن و با استفاده از همون آبی که دارن پمپ میکنن خنک میشن.

6- بله، آب کولر باید هر سال عوض بشه.

7- سلام، خیر، بعد از جیوه ی مایع، بهترین ماده آب هست.

8- استفاده از میکروکنترلر

مرسی اخوی، فقط میشه یخورده در مورد نحوه تغییر ولتاژ یا کارای دیگه توضیح بدی؟

از کجا میشه جیوه مایع گیر آورد؟ قیمتش چقدر در میاد؟

نحوه استفاده از میکروکنترول هم ذکر میکنین؟ البته مفصل

بازم مرسی داداش از اینکه پست گذاشتی

لینک به دیدگاه

یه ظرف تن ماهی بزار ردیفه

اگه پیشنهاد میدادی کنسرو لوبیا یه چیزی!! آخه تن ماهی هم شد پیشنهاد  :دی

ولی اگه خودت انجام دادی به نتیجه رسیدی یه چندتا عکس هم بزار هم من هم بچه ها فیض ببرن :wub:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...