رفتن به مطلب

گروه احترام به قوانین کپی رایت ، بچه های لیون

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

تا حالا از اين منظرى كه نيما مطرح كرد، به موضوع نگاه نكرده بودم. جالب بود. 

لینک به دیدگاه

• ارسال 95
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

در مورد قانون صحبت میکنید ؟ مثال عمومی میزنم : بعضی موارد جدای از ماهیت قانون به کنش و واکنش تبدیل میشن مثلا قانون طبیعت، میخوای رعایت کن یا نه اما کنش و واکنشی که روی فیزیک و روح شما تاثیر گذار هست در ذات بعضی عوامل هست مثل "آتیش" ماهیت آتیش سوزاننده هست شما میتونی قانون طبیعت رو نادیده بگیری اما نمیتونی وقتی دچار آتیش سوزی شد جایی انکارش کنی و حسش نکنی همینطور مثال هست در مورد روح و روان مثلا دعا کردن، برای بشر با علم امروز ثابت شده دعا کردن تاثیر گذار هست موضوع متافیزیک میتونی درموردش جستجو کنی حالا شما اعتقاد داری یا خیر . از مجتحد صحبت میکنی ؟ قبلا سوال شده :D جستجو کن می فرمایند اگر جزء کفار هستند و یا ما با اون کشور درحال جنگ هستیم اشکال ندارد . برداشت مفهوم با شما . قبلا نوشتم کاملا به طرز تفکر افراد ربط داره این داستان . ولی ذات این کار یعنی جایگزین کردن ابزار های رایگان و متن باز با ابزار های کرک شده که بعضا باعث دردسر هستند جدای از متن این موضوع سودمند هست . شما دوست داری از یک نرم افزار کرک شده استفاده کنی که برای پج کردنش هم انتی ویروس خودت رو گاها خاموش میکنی یا یه نرم افزار رایگان با امکانات مشابه ؟ قصدم منع کردن شخصی از این کار نیست چون اگر به طور مثال کسانی که این قانون رو رعایت نمیکنند رو دزد بدونیم من برای چندین سال سر دسته بودم :D اولین بار یه نرم افزار 200000 تومانی رو خریدم و وقتی دیدم ناشر خودش سارق هست و به تعهداتش هم عمل نمیکنه برای نشون دادن نقات ضعف سیستم حفاظتیش و مسایل دیگه بعد از کرک کردن اطلاع رسانی کردم . قصد اینجا آگاهی رسانی هست این اطلاعات که در این تاپیک برای شما سودمند هست ؟ استفاده کن مثلا میدونم خیلی ها از محصولات اتودسک استفاده میکنند اینجا راهی نشون داده شده که بدون دردسر کرک و غیره با لینک مستقیم برای 3 سال بتونی از تمامی محصولات اتو دسک استفاده غیر تجاری بکنی . داستانش طولانی هست ...

لینک به دیدگاه

---

اول از همه مرسی محمد جان که این بحثو وارد لیون کردند.

دوم : منم مثل شما بودم ، وقتی کامپیوتر خریدیم (11 سالم بود) روش ویندوز (کپی) بود ، ما هم با همون سیستم بزرگ شدیم و کار کردن توی ویندوز رو یاد گرفتیم، و سوییچ کردن به لینوکس واقعا عذاب بود ، حتی بد تر از وقتی که هیچی از کامپیوتر نمیدونی ، چون به ویندوز عادت کردی ، از لینوکس انتظار داری مثل ویندوز باهات رفتار کنه ولی نه، چون لینوکس ویندوز نیست !!

و همینطور نرم افزار ها

مثلا یک عمری با فوتوشاپ کار کردیم ، حالا سوییچ کردن به  گیمپ خودش یک پروسه طولانی دیگه هست (حالا اینکه خیلی از فوتوشاپ عقب هست بماند)

خلاصه بلاخره از یه جایی باید شروع کرد و به نظرم هرچه زودتر سوییچ کنی راحت تر هست

من لینوکس کار حرفه ای نیستم اما شاید بتونم سوالات ابتداییتون رو پاسخ بدم

و یک سوال اساسی که سوال همه میتونه باشه اینه که : چه توضیعی رو برای شروع انتخاب کنیم !؟

نظر شخصی خودم (بعد از دانلود 20 تا پکیج چند گیگابایتی) و امتحان کردنشون ساده ترین و اصطلاحا یوزر فرندلی ترین توضیعی که دیدم Mint بوده

یکی از دلایل این انتخاب نصب بودن اکثر برنامه های مورد نیاز به صورت پیشفرض هست.

و دیگری اینکه mint  رو بر اساس ابونتو ساختن و ابونتو رو بر اساس دبیان و این یعنی مینت میتونه از مجموعه عظیم پکیج های دبیان و ابونتو استفاده کنه.

----

خوشحالم که میتونم کپی رایت رو توی نرم افزار رعایت کنم ، اما یک مشکل دیگه اینه که حجم زیادی مدیا دارم و برای هیچ کدوم پول ندادم

و تا اونجا که میدونم هیچ وقت نمیتونم این مشکل رو حل کنم ، چون تو این مورد مسئله فقط پول نیست - تهیه کردن اینا توی محل زندگی ما غیر ممکنه...

اما خوب حداقلش اینه که اون دنیا* یه مقدار گناهم کمتر میشه و بابت نرم افزار بهم گیر نمیدن :دی

اینم یه شات از دسکتاپ :

post-10934-0-83983500-1390695763_thumb.png

(لینوکس مینت)

ویرایش شده توسط Prime
لینک به دیدگاه

عزیز دلم شما در هر جایی از دنیا زندگی کنی باید طبق قوانین اونجا عمل کنیو گرنه یا از زندگیت عقب می افتی

تایید

و یا حتی در بعضی موارد از دست بدی و در این موارد پیش پا افتاده تر از لذت دینای الکترونیک عقب بمونی...و من از روی دوستی به شما میگم و پیشنهاد نمی کنم که پشت این چراع قرمز بایستید و بخودتون فشار بیارید و خود رو از موقیعتی که بنفعمون هست در این دنیای کوتاه و ظالم محروم کنید...

نمیدونم والا ، آیا به نظر شما موندن یجا حرکت نکردن خوبه یا نه آدم باید حرکت کنه و تجربه های جدید بدست بیاره ؟

آیا استفاده از یک سیستم عامل دیگه و تجربه چیزهای جدید برابر با لذت بردن از دنیای الکترونیک (نرم افزار) نیست ؟

من واقعا منظورتون رو از فشار درک نمیکنم ، چون بلد نیستیم با یک سیستم جدید کار کنیم بهمون فشار میاد ؟ خوب بعد یکماه یاد میگیری

مثلا بچه ای که راه رفتن رو یاد گرفته ، به خودش فشار نیاره دوچرخه سواری یاد بگیره ؟ ،، همینجوری راه میره کیف میکنه دیگه ؟

اما بچه ای که این فشار رو تحمل میکنه و یاد میگیره ، بعدا لذتشو میبره چه بسا که دوچرخه سواری لذتش از راه رفتن بیشتره...

( در واقع اینجا موندن هیچ خوبی نداره جدای از دیدگاه دینی (از دیدگاه دینی بهترین جاست)
فکر نکنم

و تنها سودی که داره اینه که این قانون رعایت نمیشه

تا وقتی فقط مصرف کننده باشیم حرفتون درسته

اما همین موضوع باعث میشه مصرف کننده بمونیم

چون وقتی من جایی هستم که برای کارم(برنامه سازی) ارزش قائل نیستن دلیلی نمیبینم بخوام این کارو به صورت حرفه ای ادامه بدم....
............
خب حالا می رسیم به اجرای قانون... من قکر نمی کنم بتونید در تمامی موارد این قانون رو رعایت کنید... اگر می خواهید در یک مورد دو مورد رعایت کنید در یکی دو مورد دیگه رعایت نکنید که  شرمنده کلاه سر کی می خواهید بزارید سر من یا خودتون رو می خواهید گول بزنید... 
شما الان اومدید دانلود منیجر معرفی کردید رایگان و کامل و کار راه انداز ... قبول با هاش الان چی می خوای دانلود کنی؟؟؟؟ ایا بغیر از اکثر موارد که فایل های متناقض با این قانون رو قصد دانلود دارید؟؟؟ (البته ممکنه من اشتباه فکر می کنم اگر اینطور نیست بگید!)

کپی رایتو  تا هرجاش که رعایت کنی خوبه ، این موضو اگه قانون هم نباشه ، حق الناس که هست ؟ حق یک نفرو بخوری بهتره یا حق دو نفرو ؟

چون نمی تونم برم "دیسک بلو ری فلان فیلم" رو بخرم ، باید  برم ویندوز غیر قانونی استفاده کنم ؟  (اگه هیچ جایگزینی برای ویندوز نبود میشد روش فکر کرد ، اما وقتی هست چی دلیلی برای این کار وجود داره؟)

مثل این میمونه که بگی چون من جزئی از یک کاری رو نمیتونم انجام بدم کلا اون کارو انجام نمیدم ،

مثلا دوستت 10 میلیون پول باید جور کنه ، از شما درخواست میکنه، (شما 6 تومن داری) ، شما بهش میگی چون من نمیتونم 10 میلیون بهت بدم ، پس این 6 میلیون رو هم نمیدم .

البته این رو بگم که من چند سال پیش این راه شما رو می خواستم برم نتونستم شما ممکنه بتونید و موفق هم بشید و من هم قانع بشم راه شما رو مجددا  برم! 
من قصد جسارت ندارم ، به نظرم شما هم تنبلی کردی  هم سخت گرفتی (یعنی هم نرم افزار کپی استفاده نکنی هم آهنگ و فیلم کپی استفاده نکنی) خوب یهو به ادم فشار میاد

یک سوال مهمتر هم اینکه من دسترسی به مجتهد ندارم ازش بپرسم گفتم شاید شما پرسیده باشید یا بدونید که استفاده از نرم افزارالات کپی مشکل شرعی هم داره یا نه ؟؟؟ اگه داره پس چرا ماهایی که
ادعای دین و شرعیت داریم رعایت نمی کنیم این قانون رو؟؟ اگه مشکلی نداره پس چه اجباری هست، بذار دوری همی خوش بگذرونیم  :D

ماها اسممون مسلمون هست ولی خیلی‌ها‌مون دروغ میگیم ، تهمت میزنیم ، ظلم میکنیم و کمک هایی رو که میتونیم بکنیم رو دریغ میکنیم...

یاد اون جمله اسدآبادی افتادم: ........همه اسلام دیدم و مسلمان ندیدم.......

داداش وقتی شرکت X  برنامشو داره میفروشه یعنی راضی نیست کسی مفت استفاده کنه ، پس وقتی کسی داره مفت استفاده میکنه یعنی داره حق اونا رو پایمال می‌کنه

یعنی همون حق‌الناس ، که خدا هم گفته من از حق‌الناس نمیگذرم ، حالا شما میخوای خودتو گول بزنی بزن

مشکل ما ایرانیا اینه که برای چیزای غیر فیزیکی حاضر نیستیم پول بدیم

نسبت نرم‌افزار به سخت‌افزار مثل نسبت روح به جسمه

بهترین و سریعترین کامپیوتر دنیا رو هم داشته باشی بدون نرم افزار فرقش با سنگ چیه ؟

پس کسی که زحمت کشید کد نوشته کمتر از کسی که cpu  رو ساخته نیست ، حالا چون خوردن حق مهندس نرمافزار راحت باید خورد ؟

چون دزدیدن کیف پول و موبایل یه بچه (منظورم کسی که نمیتونه از خودش دفاع کنه) راحته باید این کارو کرد ؟

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همه جنبه های اخلاقی و دینی و بزار کنار

فکر کن یک دولوپر برنامش رو که 2 سال براش زحمت کشیده ،همه کپی کنن نتیجش چی میشه ؟

این آدم دولوپری رو میزاره کنار و میره یه کار دیگه میکنه ،‌ چون مردم هیچ تغییری نکردن (همچنان کپی میکنن) هزاران دولوپر دیگه هم اینشکلی میشن

تا اینکه این فکر توی مدرسه به وجود میاد که : بچه ها کامپیوتر نخونید ، دولوپر نشید چون آخر عاقبت نداره (وضعیت فعلی) و ایده ها و نو آوری از بین میره

واین موضوع باعث میشه که 75 میلیون نفر آدم یک برنامه یا بازی ممتاز در سطح جهانی نداشته باشند

شـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرمنده دراز شد ، کمتر از این نمیشد. :huh:

با آرزوی موفقیت برای شما نیما جان :wub:

ویرایش شده توسط مهمان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز دلم شما در هر جایی از دنیا زندگی کنی باید طبق قوانین اونجا عمل کنیو گرنه یا از زندگیت عقب می افتی

تایید

خب اگه این رو قبول داری پس اصلا بحثی نمی مونه!!!

و یا حتی در بعضی موارد از دست بدی و در این موارد پیش پا افتاده تر از لذت دینای الکترونیک عقب بمونی...و من از روی دوستی به شما میگم و پیشنهاد نمی کنم که پشت این چراع قرمز بایستید و بخودتون فشار بیارید و خود رو از موقیعتی که بنفعمون هست در این دنیای کوتاه و ظالم محروم کنید...

نمیدونم والا ، آیا به نظر شما موندن یجا حرکت نکردن خوبه یا نه آدم باید حرکت کنه و تجربه های جدید بدست بیاره ؟

آیا استفاده از یک سیستم عامل دیگه و تجربه چیزهای جدید برابر با لذت بردن از دنیای الکترونیک (نرم افزار) نیست ؟

من واقعا منظورتون رو از فشار درک نمیکنم ، چون بلد نیستیم با یک سیستم جدید کار کنیم بهمون فشار میاد ؟ خوب بعد یکماه یاد میگیری

مثلا بچه ای که راه رفتن رو یاد گرفته ، به خودش فشار نیاره دوچرخه سواری یاد بگیره ؟ ،، همینجوری راه میره کیف میکنه دیگه ؟

اما بچه ای که این فشار رو تحمل میکنه و یاد میگیره ، بعدا لذتشو میبره چه بسا که دوچرخه سواری لذتش از راه رفتن بیشتره...

من نگفتم استفاده از سیستم عامل دیگر و یادگیری اون باعث عقب موندگی یا درجا زدن میشه گفتم که اگر برای این منظور بخوای بخودت فشار بیاری بله مشکل داره اینکار، شما مریض میش می تونی 1 ماه قرص بخوری درد بکشی خوب شی تازه شاید، یا بری امپول بزنی فرداش بکارهات برسی؟؟؟ خیلی ها هستن هر دو سیستم عامل رو کار می کنند و لذت می برند اما برای اینکه بخوان از قانون کپی رایت استفاده کنند اینکار رو نکردند...!

بچه اگر دوچرخه سواری می خواد یاد بگیره برای این هست که دوست داره گاهی سوار شه نه برای اینکه چون دوست نداره راه بره بیاد بجا تاتی تاتی بره دوچرخه سوارشه !!!

( در واقع اینجا موندن هیچ خوبی نداره جدای از دیدگاه دینی (از دیدگاه دینی بهترین جاست)

فکر نکنم

و تنها سودی که داره اینه که این قانون رعایت نمیشه

تا وقتی فقط مصرف کننده باشیم حرفتون درسته

اما همین موضوع باعث میشه مصرف کننده بمونیم

خب تولید کننده مسائل خودش رو داره اگر قرار بر این باشه شما چرا میری فیلم خارجی میبینی اونوقت سینماهای ما همه خالی؟؟؟ خب نکن برادر من نکن.. می بینی به همون دلیلی که سینمای ایران طرفدار نداره نرم افزار های ایرانی هم طرفدار نداره ، مشکل از شمای تولید کننده هست که کارت طرفدار نداره گیر دادی می گی قانون کپی رایت فلانه؟؟؟  بازم به اقتصاد بر می گرده  این قضیه که ادامه نمی دم!

چون وقتی من جایی هستم که برای کارم(برنامه سازی) ارزش قائل نیستن دلیلی نمیبینم بخوام این کارو به صورت حرفه ای ادامه بدم....

اتفاقا در اینجا بنفع تولید کننده داخلی هست .. شما چون کارت حرفه ای نیست  و اکثر قشر جامعه اون کار حرفه ای رو تجربه کردن دیگه به کار شما اهمیت نمیدن... شما باید خودت رو به حرفه ای بودن نزدیک کنی... من حاضرم 100 تومن بدم یک بازی درست حسابی داخلی بخرم اما حاضر نیستم 2 یا 5 یا 10 تومن بدم بازی بخرم بندازم گوشه خونه نگاشم نکنم!!! چرا چون زحمت کشیدم دوزار در اوردم دزدی هم نکردم برای کنک بدیگران هم تا حایی که دستمون رسیده با صدقه و نظری و اینها کمک کردیم بیشتر از این نمی تونم... الان من بازی 5 تومنی خریدم انداختم گوشه خونه فردا شرکت ایرانی با اینکار من پیشرفت کرد میاد بگه شما کمک کردین من به اینجا برسم بیا اینم بازی نصف قیمت  یا 10 درصد تخفیف... نه فکر نکنم... می گی نه بیا برو ببین این شبگرد و قرازمینی رو همه ایرانی رفتن رای دادن بیا ببین اخرش که شرکتشون بجایی رسید مردم و ادم حساب می کنند؟؟؟ دیدم و سرم اومده از روو شکم حرف نمی زنما!!! -_- 

............

خب حالا می رسیم به اجرای قانون... من قکر نمی کنم بتونید در تمامی موارد این قانون رو رعایت کنید... اگر می خواهید در یک مورد دو مورد رعایت کنید در یکی دو مورد دیگه رعایت نکنید که  شرمنده کلاه سر کی می خواهید بزارید سر من یا خودتون رو می خواهید گول بزنید...  شما الان اومدید دانلود منیجر معرفی کردید رایگان و کامل و کار راه انداز ... قبول با هاش الان چی می خوای دانلود کنی؟؟؟؟ ایا بغیر از اکثر موارد که فایل های متناقض با این قانون رو قصد دانلود دارید؟؟؟ (البته ممکنه من اشتباه فکر می کنم اگر اینطور نیست بگید!)

کپی رایتو  تا هرجاش که رعایت کنی خوبه ، این موضو اگه قانون هم نباشه ، حق الناس که هست ؟ حق یک نفرو بخوری بهتره یا حق دو نفرو ؟

من از دید گاه دینی بحث نکردم گفتم ... والا مرجع تقلید داریم رهبر کشورمون هم هست حالا اگر فبولش نداری مربوط بخودته و اعتقادت!!! و اگر میدونن تو کشور دولت خودش از این نرم افزار ها ی کپی استفاده می کنه که مشکل شرعی داره و کاری نمی کنن گردن اونهاست نه من و شما، مرجع تقلید رو برای همین در سنین پایین گفتن انتخاب کن و از اون تقلید کن اگر مشکلی بود گردن اونه، پس من میندازم گردن اون گناهمو ... پس بحث رو از این لحاط دبگر مطرح نکنید تا مدرک محکمتری برای ارائه داشته باشید، ممنون

چون نمی تونم برم "دیسک بلو ری فلان فیلم" رو بخرم ، باید  برم ویندوز غیر قانونی استفاده کنم ؟  (اگه هیچ جایگزینی برای ویندوز نبود میشد روش فکر کرد ، اما وقتی هست چی دلیلی برای این کار وجود داره؟)

شما که ادعای مسلمانیت میشه اصلا قیلم خارجی نباس ببینی! البته برای خودمم صدق می کنه!  :D  در کل شما اگر تحریم نباشی راحت می تونی یک حساب خارجی باز کنی و با عضویت در یک سایت جهت کرایه و تماشای اینترنتی قیلم با قیمت ناچیز هر فیلم 1 دلار براحتی لذت ببری! اگر مصرفن زیاده عضویت می پردازی راحت تر و بصرفه تر میشه... درسته یک سال دوسال دیرتر فیلم می بینی از دنیا اما ماشاله فیلم اینقدر زیاده که همه رو نمی رسی و خیلیارو ندیدی از دستت در رفته...

مثل این میمونه که بگی چون من جزئی از یک کاری رو نمیتونم انجام بدم کلا اون کارو انجام نمیدم ،

مثلا دوستت 10 میلیون پول باید جور کنه ، از شما درخواست میکنه، (شما 6 تومن داری) ، شما بهش میگی چون من نمیتونم 10 میلیون بهت بدم ، پس این 6 میلیون رو هم نمیدم .

نخیر من اون 6 تومن رو بهش می دم  و اگر کارش راه نیافتاد بهش می گم پسم بده... :D  به ایشون هم گفتم تلاشت رو بکن اگه موفق شدی ماهم پشت سرتیم! نه اینکه خودشو از ویندوز محروم کنه، در کنارش دنبال یک راه حال جایگزین باشه!!!

البته این رو بگم که من چند سال پیش این راه شما رو می خواستم برم نتونستم شما ممکنه بتونید و موفق هم بشید و من هم قانع بشم راه شما رو مجددا  برم! 

من قصد جسارت ندارم ، به نظرم شما هم تنبلی کردی  هم سخت گرفتی (یعنی هم نرم افزار کپی استفاده نکنی هم آهنگ و فیلم کپی استفاده نکنی) خوب یهو به ادم فشار میاد

نه بالاخره نظرتون و برداشتتون اینجوریه، منم به همین در بالا اشاره کردم که در کنارش این کار رو بکنه خوبه نه اینکه... و من هم ول نکردم هنوز دنبال اخبار دنیای رایگان می رم و گرنه اینجا نبودم!!! کسی که ماشین میسازه  و طراحی می کنه نمی گه من می خوام ماشین خودمو در حالی که در حال ساخت و مثلا دو تا چرخش می چرخه باهاش میرم میام تا کامل ساخته بشه تازه شاید کامل نشه و مثلا دنده سه کار کنه!!! :D 

یک سوال مهمتر هم اینکه من دسترسی به مجتهد ندارم ازش بپرسم گفتم شاید شما پرسیده باشید یا بدونید که استفاده از نرم افزارالات کپی مشکل شرعی هم داره یا نه ؟؟؟ اگه داره پس چرا ماهایی که ادعای دین و شرعیت داریم رعایت نمی کنیم این قانون رو؟؟ اگه مشکلی نداره پس چه اجباری هست، بذار دوری همی خوش بگذرونیم  :D

ماها اسممون مسلمون هست ولی خیلی‌ها‌مون دروغ میگیم ، تهمت میزنیم ، ظلم میکنیم و کمک هایی رو که میتونیم بکنیم رو دریغ میکنیم...

یاد اون جمله اسدآبادی افتادم: ........همه اسلام دیدم و مسلمان ندیدم.......

در بالا جواب دادم!!!

داداش وقتی شرکت X  برنامشو داره میفروشه یعنی راضی نیست کسی مفت استفاده کنه ، پس وقتی کسی داره مفت استفاده میکنه یعنی داره حق اونا رو پایمال می‌کنه

یعنی همون حق‌الناس ، که خدا هم گفته من از حق‌الناس نمیگذرم ، حالا شما میخوای خودتو گول بزنی بزن

مشکل ما ایرانیا اینه که برای چیزای غیر فیزیکی حاضر نیستیم پول بدیم

نسبت نرم‌افزار به سخت‌افزار مثل نسبت روح به جسمه

بهترین و سریعترین کامپیوتر دنیا رو هم داشته باشی بدون نرم افزار فرقش با سنگ چیه ؟

پس کسی که زحمت کشید کد نوشته کمتر از کسی که cpu  رو ساخته نیست ، حالا چون خوردن حق مهندس نرمافزار راحت باید خورد ؟

چون دزدیدن کیف پول و موبایل یه بچه (منظورم کسی که نمیتونه از خودش دفاع کنه) راحته باید این کارو کرد ؟

قبلا کامل توضیح دادم که قانون کپی رایت رو اون شرکت میدونه وجود داره در بعضی کشور ها رعایت میشه در بعضی نه و خودشون باعثشن و کشور خودشون  نه ما!!! نمی شه خر بخری بگی خرماشو نمی خوام من خر خریدم؟؟؟ قانون دنیا اینه... نمیشه بگی اتیش رو من برای گرم کردن خونه می خوام نه خفه شدن خانوادم و خودم!!! خر رو با خرما با هم میدن  یک چیز طبیعی هست و قانون این رو می گه قانــــــــــــــون! دست من و تو اون نیست قبول نداری ناراحتی نکن مجبور نیستی.. کسی مجبورت نکرده؟؟؟

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همه جنبه های اخلاقی و دینی و بزار کنار

فکر کن یک دولوپر برنامش رو که 2 سال براش زحمت کشیده ،همه کپی کنن نتیجش چی میشه ؟

این آدم دولوپری رو میزاره کنار و میره یه کار دیگه میکنه ،‌ چون مردم هیچ تغییری نکردن (همچنان کپی میکنن) هزاران دولوپر دیگه هم اینشکلی میشن

تا اینکه این فکر توی مدرسه به وجود میاد که : بچه ها کامپیوتر نخونید ، دولوپر نشید چون آخر عاقبت نداره (وضعیت فعلی) و ایده ها و نو آوری از بین میره

واین موضوع باعث میشه که 75 میلیون نفر آدم یک برنامه یا بازی ممتاز در سطح جهانی نداشته باشند

این که 75 میلیون نفر نمی تونند بخاطر اینکه می تونن نمی خوان... یعنی چی!!! متاسفانه تولید علم در کشور پایینه .. یعنی چی یعنی شرمنده همه گشادن اکثرا بقریب می خوان بی رنج و زحمت و هیچ امکاناتی بشن مثلا کوجیما!!! خب نمیشه!!!

شما اگر کیفت بازی یا برنامت در سطحی باشه که برای دنیا قابل قبول باشه مطمئن باش سودشو می بری ربطی هم به دزدی و کپی و اینها نداره مثل خیلی از سازنده ها و تولید کننده هایی که بازی و برنامه برا کامپیوتر میسازن و سود خودشون رو میبرند.. کسی که کپی میکنه و یا دزدی برای اینکه اگه نکنه نداره اون رو پس شاید اون دزد نفع ببره یا نبره اما شما در دو حالات نمیبری... اشک تمساح نریزین! :D 

شـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرمنده دراز شد ، کمتر از این نمیشد. :huh:

با آرزوی موفقیت برای شما نیما جان :wub:

والسلام!  @};- 

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

طراحی شماتیک و برد با نرم افزار KiCad

KiCad نرم افزار کاملا متن باز برای طراحی اتوماسیون های الکترونیکی تحت لایسنس  GNU GPL v2 میباشد ، این نرم افزار ابزاری برای طراحی شماتیک برد های الکتریکی و تبدیل آن به PCB میباشد ، این نرم افزار از مدل های 3d هم استفاده میکنه که میتونید خروجی کار رو به صورت سه بعدی نیز مشاهده کنید .

لینک سایت اصلی

چندتا شات از نرم افزار :

kicad_eeschema.png?version=1&modificatio

kicad_pcbnew.png?version=1&modificationD

kicad_3dviewer.png?version=1&modificatio

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

خوب ، منم چند تا برنامه اوپن سورس معرفی میکنم، اگه توشون تکراری بود ببخشید.

LMMS

این یه برنامه مثل (FLStudio  (FruityLoops  هست که باهاش میشه آهنگ  ساخت و تنظیم کرد برنامه خوب و خوش ساخت هست ، نسبت به FL محدودیت هایی داره اما خوب رایگانه و قطعا پیشرفت خواهد کرد

lmms-0.4.0-1.png

Blender

اینم خعلی معروفه ، برنامه برای ساخت انیمیشن و 3D و ... این برنامه نسبت به نمونه های پولی چیزی کم نداره

انیمیشن Big Buck Bunny و Tears of Steel و Elephants Dream و.... نمونه هایی هستند که قدرت این برنامه رو نشونتون میده.

Blender_268a_Welcome_Screen.png

لینک به دیدگاه

Inkscape

این برنامه برای ساخت و ویرایش تصاویر وکتور (vector) هست.

شات هاش داخل سایتش هست، برای اینکه اینجا سنگین نشه نذاشتم

GIMP

این هم یجورایی میشه گفت مثل فوتوشاپ هست ، اما قدرت و امکانات فوتوشاپ رو نداره ، ولی خوب بهتر از هیچیه

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برنامه ها زیاد هستند ، اگر کسی دنبال چیزی میگرده و پیدا نمی‌کنه ، همینجا بگه ما هم بگردیم شاید پیداکردیم. :wub:

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

درود دوستان ،

بیشتر از یک سال ، از عمر این تاپیک میگذره گفتم یه گزارش بدم از اوضاع .

خبر خوب اینکه الان تغریبا 6 ماهی هست که از هیچ برنامه ، گیم یا فیلم قفل شکسته ای بنده استفاده نکردم و میشه گفت پاکم :blush: . ( البته یکسری آهنگ دانلود و گوش کردم که به احتمال زیاد دزدی بود :silent:  )

در مورد سیستم عامل از لینوکس توزیع ابونتو دارم استفاده میکنم و راضی هستم . ویندوز رو هم دارم هر وقت نیاز بود که به صورت تریال نصب میکنم وقتش که گذشت باز نصب میکنم :D  یعنی بک آپ درایو رو بر میگردونم .

کار بنده توسعه نرم افزار (اندروید ، وب و ...) و الکترونیک هست نیاز های نرم افزاریم جایگزین رایگان و اکثرا متن باز براشون پیدا شد و مشکل محدودیتی بعد از اجرای قانون کپی رایت برام پیش نیومد ، اجرای اون خیلی راحت بود و حس خیلی خوبی داشته ، یعنی الان تو این مورد از خودم راضیم :D

توی این 6 ماه خیلی چیز ها از لینوکس یاد و بنیاد نرم افزار های آزاد یاد گرفتم ، وقتی یک توسعه دهنده نرم افزار باشی و وارد دنیای لینوکس بشی اونجا مثل بهشت میمونه :x  ، اولش گنگ و نامفهوم هست اما بعد از 2 ماه همه چیز دست آدم میاد و همه کار میتونه انجام بده به شکل دلخواه .

در مورد فیلم هم ، فیلمی که پولی باشه رو دانلود و تماشا نکردم ، فیلم های رایگان به اندازه کافی  برای بنده وجود داشت (البته فیلم زیاد نمیبینم) ، خیلی از فیلم های تاپ روز رایگان نیستند ولی خوب فیلم رایگان تاپ هم گیر میاد مثلا فیلم 12 Angry Men چند وقت پیش توی آمازون رایگان شده بود .

گیم هم این مدت مشغول بودم و وقت نداشتم به خودم برسم :redface: (تغریبا یک سالی هست هیچ گیمی نزدم و الان خمارم :lol: )  برای شروع میخوام Team Fortress 2 امتحان کنم که رایگانه ، نسخه لینوکسی داره و از همه مهمتر قابلیت آنلاین بازی کردن هم داره :p  .

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:-w

می ارزه عطا جان ^_^

لینک به دیدگاه

درود دوستان ،

بیشتر از یک سال ، از عمر این تاپیک میگذره گفتم یه گزارش بدم از اوضاع .

خبر خوب اینکه الان تغریبا 6 ماهی هست که از هیچ برنامه ، گیم یا فیلم قفل شکسته ای بنده استفاده نکردم و میشه گفت پاکم :blush: . ( البته یکسری آهنگ دانلود و گوش کردم که به احتمال زیاد دزدی بود :silent:  )

در مورد سیستم عامل از لینوکس توزیع ابونتو دارم استفاده میکنم و راضی هستم . ویندوز رو هم دارم هر وقت نیاز بود که به صورت تریال نصب میکنم وقتش که گذشت باز نصب میکنم :D  یعنی بک آپ درایو رو بر میگردونم .

کار بنده توسعه نرم افزار (اندروید ، وب و ...) و الکترونیک هست نیاز های نرم افزاریم جایگزین رایگان و اکثرا متن باز براشون پیدا شد و مشکل محدودیتی بعد از اجرای قانون کپی رایت برام پیش نیومد ، اجرای اون خیلی راحت بود و حس خیلی خوبی داشته ، یعنی الان تو این مورد از خودم راضیم :D

توی این 6 ماه خیلی چیز ها از لینوکس یاد و بنیاد نرم افزار های آزاد یاد گرفتم ، وقتی یک توسعه دهنده نرم افزار باشی و وارد دنیای لینوکس بشی اونجا مثل بهشت میمونه :x  ، اولش گنگ و نامفهوم هست اما بعد از 2 ماه همه چیز دست آدم میاد و همه کار میتونه انجام بده به شکل دلخواه .

در مورد فیلم هم ، فیلمی که پولی باشه رو دانلود و تماشا نکردم ، فیلم های رایگان به اندازه کافی  برای بنده وجود داشت (البته فیلم زیاد نمیبینم) ، خیلی از فیلم های تاپ روز رایگان نیستند ولی خوب فیلم رایگان تاپ هم گیر میاد مثلا فیلم 12 Angry Men چند وقت پیش توی آمازون رایگان شده بود .

گیم هم این مدت مشغول بودم و وقت نداشتم به خودم برسم :redface: (تغریبا یک سالی هست هیچ گیمی نزدم و الان خمارم :lol: )  برای شروع میخوام Team Fortress 2 امتحان کنم که رایگانه ، نسخه لینوکسی داره و از همه مهمتر قابلیت آنلاین بازی کردن هم داره :p  .

عزیز کارت خیلی درسته بهت تبریک می گم .

بنده با توجه به رشته ام از نرم افزارای گرونی نظیر CATIA ، ANSYS ، MATLAB و غیره استفاده می کنم . نمی گم استفاده قانونی از نرم افزارایی که عرض کردم غیر ممکنه اما اگه حمایت دانشگاه یا شرکتای تجاری نباشه عملا غیر ممکنه  :)  حتی خونه و ماشین و این چیزا رو هم بفروشم  شاید بتونم چندتا از نرم افزارها رو  بخرم. توجیه کارام رو نمی کنم اما واقعا برای من خیلی خیلی سخته بتونم مثل شما پاک زندگی کنم  :D  :D  :D  . باز بهتون تبریک می گم. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز کارت خیلی درسته بهت تبریک می گم .

بنده با توجه به رشته ام از نرم افزارای گرونی نظیر CATIA ، ANSYS ، MATLAB و غیره استفاده می کنم . نمی گم استفاده قانونی از نرم افزارایی که عرض کردم غیر ممکنه اما اگه حمایت دانشگاه یا شرکتای تجاری نباشه عملا غیر ممکنه  :)  حتی خونه و ماشین و این چیزا رو هم بفروشم  شاید بتونم چندتا از نرم افزارها رو  بخرم. توجیه کارام رو نمی کنم اما واقعا برای من خیلی خیلی سخته بتونم مثل شما پاک زندگی کنم  :D  :D  :D  . باز بهتون تبریک می گم. @};-

ممنون دوست گرامی

درجه مشکلاتی که توی این راه پیش میاد با توجه به حرفه متفاوت هستش . اما مسئله مهم این هست که توی ایران و حالا هر جایی که کپی رایت رئایت نمیشه طوری هست که ابزار هایی که ملت دارند استفاده میکنند خیلی بزرگتر از نیازشون و حرفشون هست و از اونجایی که به این ابزار ها عادت کردن نمیتونن به همین راحتی اونها رو کنار بزارند .

یارو دوتا عکس میخواد ببره توهم دیگه کنه سریع میبینی فتوشاپ آخرین ورژن کرک شده رو باز میکنه و ...

یا استاد به دانشجو میگه برو فلان پروژه رو توی متلب شبیه سازی کن ، میری نگاه میکنی میبینی پروژه دو زار بار علمی نداره و برای چهار تا آنالیز سیگنال که توی هر برنامه رایگانی میشه انجامش داد از متلب چند هزار دلاری استفاده میکنه :D .

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی میگه حتماً باید از متلب استفاده کنی ، باید چه کنیم ؟؟ چاره ای نیست باید استفاد کرد

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

ممنون دوست گرامی

درجه مشکلاتی که توی این راه پیش میاد با توجه به حرفه متفاوت هستش . اما مسئله مهم این هست که توی ایران و حالا هر جایی که کپی رایت رئایت نمیشه طوری هست که ابزار هایی که ملت دارند استفاده میکنند خیلی بزرگتر از نیازشون و حرفشون هست و از اونجایی که به این ابزار ها عادت کردن نمیتونن به همین راحتی اونها رو کنار بزارند .

یارو دوتا عکس میخواد ببره توهم دیگه کنه سریع میبینی فتوشاپ آخرین ورژن کرک شده رو باز میکنه و ... :laughing:

یا استاد به دانشجو میگه برو فلان پروژه رو توی متلب شبیه سازی کن ، میری نگاه میکنی میبینی پروژه دو زار بار علمی نداره و برای چهار تا آنالیز سیگنال که توی هر برنامه رایگانی میشه انجامش داد از متلب 1چند هزار دلاری استفاده میکنه :D .

حرفتون کاملا درسته . بنده اگه بخوام مثلا بجای نرم افزار چند هزار دلاری کتیا از نرم افزارای ارزان دیگه استفاده کنم حقیقا عقب می مونم و نمی تونم با کسی در اینجا (ایران) رقابت کنم. مثلا تو هر شرکتی بخوام برم برای استخدام یکی از سوالای اساسی که از می پرسن و در استخدامم تاثیر شدیدی داره این هست از نرم افزارای مطرح چندهزار دلاری چی بلدی و من اگه بگم هیچی عمرا بتونم کار پیدا کنم . در شرکتای عظیمی چون ایران خودرو مپنا و غیره از نرم افزارای قفل شکسته چند ده هزار دلاری استفاده می کنن و اگه بلد نباشی براحتی از بازار کار حذف میشی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی میگه حتماً باید از متلب استفاده کنی ، باید چه کنیم ؟؟

همیشه راه حل وجود داره عطا جان ، اگه برای مشکل کپی رایت رو توضیح بدی و یه نرم افزار رایگان برای ادامه پروژت معرفی کنی باید خوشحال هم بشه :-?  . صد البته اگه حالیش نباشه (که به احتمال خیلی زیاد همینطور هم هست) گیر میده میگه الا بلا باید اینطور که میگم کار کن و نمره بگیر :puke:

حرفتون کاملا درسته . بنده اگه بخوام مثلا بجای نرم افزار چند هزار دلاری کتیا از نرم افزارای ارزان دیگه استفاده کنم حقیقا عقب می مونم و نمی تونم با کسی در اینجا (ایران) رقابت کنم. مثلا تو هر شرکتی بخوام برم برای استخدام یکی از سوالای اساسی که از می پرسن و در استخدامم تاثیر شدیدی داره این هست از نرم افزارای مطرح چندهزار دلاری چی بلدی و من اگه بگم هیچی عمرا بتونم کار پیدا کنم . در شرکتای عظیمی چون ایران خودرو مپنا و غیره از نرم افزارای قفل شکسته چند ده هزار دلاری استفاده می کنن و اگه بلد نباشی براحتی از بازار کار حذف میشی.

بله سعید جان دقیقا مشکل همینجاست .

لینک به دیدگاه

سلام واقعا کار هرکس نیست 300تومن بده به ویندوز تازه خوباش600تومنه .

لینک به دیدگاه

ویندوز که خوبه ابزار کار تو رشته ما catia  هست با اجازتون ارجینالش 1500000 دلاره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب بلاخره امروز بچه گلی شدم  و رفتم IDM رو که خیلی ازش استفاده دارم رو به صورت اورجینال خریدم تا از دست این کرک ها راحت شم و به راحتی بتونم اونو اپدیت کنم  (ماشالا 2 رو یه بار اپدیت میده :| )

الان چه حسه خوبی دارم :D

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب بلاخره امروز بچه گلی شدم  و رفتم IDM رو که خیلی ازش استفاده دارم رو به صورت اورجینال خریدم تا از دست این کرک ها راحت شم و به راحتی بتونم اونو اپدیت کنم  (ماشالا 2 رو یه بار اپدیت میده :| )

الان چه حسه خوبی دارم :D

درود آمیر محمود جان  :clapping:

ولی لازم نیست پول این چیزا  رو بدی ، من آلان کلی وقته دارم از FDM استفاده میکنم ، عالیه واقعا . هیچ مشکلی نداشتم .

لینک به دیدگاه

حقیقت بود دیگه ! ok

ویرایش شده توسط PCI
استفاده از کلمات 30آ30
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با توجه به تحر [-X  :-w  :-w  مشکلی ندارد حتی از شیر مادر هم حلال تر است  :)

سلام

رعایت کنین در ارسال پست .

لینک به دیدگاه

برای کسایی که کارهای مثل کد نویسی و توسعه دادن دارن کوچ کردن به نرم افزار های آزاد راحته.

اما برای کسایی مثل من که کار گرافیک و تدوین میکنن؛ نه.

چون اگه من بخوام نرم افزار هایی رو که استفاده میکنم اوجینال بخرم باید چند برابر پول سیستمم رو خرج اونها کنم و جایگزین اوپن سورسی هم در کار نیست -_-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود آمیر محمود جان  :clapping:

ولی لازم نیست پول این چیزا  رو بدی ، من آلان کلی وقته دارم از FDM استفاده میکنم ، عالیه واقعا . هیچ مشکلی نداشتم .

به نظرم ویژگی های این نسبت به بقیه دانلود منیجر ها بیشتر بود ( نظر شخصیم) واسه همین گرفتمش . و با نحوه دانلود کردنش (تیکه تیکه کردن) خیلی حال میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم ویژگی های این نسبت به بقیه دانلود منیجر ها بیشتر بود ( نظر شخصیم) واسه همین گرفتمش . و با نحوه دانلود کردنش (تیکه تیکه کردن) خیلی حال میکنم

چند هزینه کردی ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...