رفتن به مطلب

ترکیدن همه خازن های جامد کارت گرافیک

life24
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دروود
یک کارت گرافیک خازن های Solid دارم که یک روز فهیمدم کل خازن ها ترکیدند با هم دیگه!!جی فورس 8500 هست
میگویند از پاور هست اما اینکه برق رو مستقیم از پاور نمیگیره
تامین کننده برق این کارت گرافیک اسلات مادربورد هست، اگر پاور نوسان شدید برق داشته باید اول مادربورد رو مشکل دار که نه کارت گرافیک
پاور از نوع در پیتی معمولی هست اما مادربورد گیگا هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دروود

یک کارت گرافیک خازن های Solid دارم که یک روز فهیمدم کل خازن ها ترکیدند با هم دیگه!!جی فورس 8500 هست

تامین کننده برق این کارت گرافیک اسلات مادربورد هست، اگر پاور نوسان شدید برق داشته باید اول مادربورد رو مشکل دار که نه کارت گرافیک

درود دوست عزیز :

میتونید بگید خازن های قبل از مبدل ولتاژ ترکیدن یا بعدش ؟ ( خازن های ولتاژ بالامعمولا 16 ولت قبل از فاز هستند ـ خازن های ولتاژ بایین معمولا 3.6 ولت بعد از مبدل)

یک نکته دیگه اینکه درسته که خط تغذیه به مادربورد وصل میشه اما همون 12 ولتی که به مادربورد وصل میشه مستقیم بدون هیچ فیلتری به کارت گرافیک وصله . اینکه چرا خازن های مادربورد مشکلی ندارند احتمالا از نوع مرقوب تری هستند (البته با این فرض که خازن های قبل از مبدل یعنی 16 ولتی ها ترکیدند )

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگه خازن جامد هم میترکه؟

بله محمد جان دی الکتریک خازن بچسبونه جامد و مایع و گاز حالیش نیست میترکه یا اطرافیان رو میترکونه  ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دروود

همشون باهم ترکیدن یا اینکه شما متوجه شدین که ترکیدن

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز :

میتونید بگید خازن های قبل از مبدل ولتاژ ترکیدن یا قبلش ؟ ( خازن های ولتاژ بالامعمولا 16 ولت قبل از فاز هستند ـ خازن های ولتاژ بایین معمولا 3.6 ولت بعد از مبدل)

یک نکته دیگه اینکه درسته که خط تغذیه به مادربورد وصل میشه اما همون 12 ولتی که به مادربورد وصل میشه مستقیم بدون هیچ فیلتری به کارت گرافیک وصله . اینکه چرا خازن های مادربورد مشکلی ندارند احتمالا از نوع مرقوب تری هستند (البته با این فرض که خازن های قبل از مبدل یعنی 16 ولتی ها ترکیدند )

AXTROM 8500Nvidia هست،اگر اشتباه نکنم یک خازن کوچک 16 ولتی فقط سالم مانده تمامی خازن های جامد 6.3 ولتی ، 1000 میکروفارادی ترکیدند.

با این حساب ما اگر 12 ولت پاور رو به مادربورد نزنیم پس باید کارت گرافیک برق نداشته و روشن نشود در صورتی که این طور نیست.

لینک به دیدگاه

همشون باهم ترکیدن یا اینکه شما متوجه شدین که ترکیدن

سلام یک روز صبح بیدار شدم دیدم سیستم بالا میاد وقتی میره توی ویندوز ،دوام نمیره و ری استارت میشه

دیدم گرافیک داغون شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام یک روز صبح بیدار شدم دیدم سیستم بالا میاد وقتی میره توی ویندوز ،دوام نمیره و ری استارت میشه

دیدم گرافیک داغون شده

خوب این طبیعیه اکثرا این اتفاق میفته مخصوصا برای این سری و سری 9

تو خیلی از این کارتها اینطوری هست البته اینا به مرور زمان و بر اثر حرارات این مشکل براشون پیش میاد

لینک به دیدگاه

احتمالا از کارت بوده

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

AXTROM 8500Nvidia هست،اگر اشتباه نکنم یک خازن کوچک 16 ولتی فقط سالم مانده تمامی خازن های جامد 6.3 ولتی ، 1000 میکروفارادی ترکیدند.

با این حساب ما اگر 12 ولت پاور رو به مادربورد نزنیم پس باید کارت گرافیک برق نداشته و روشن نشود در صورتی که این طور نیست.

ببین دوست عزیز شما روی 24 پینی که به مادربورد وصل میکنی 12 ولت داری . چطوری میگی وصلش نکردی و سیستم روشن شده ؟ :wacko:  

ببین 16 ولتی ها ترکیدن ؟ و اگه ترکیدند چندتا شون ؟

موفق باشی  :wub:

لینک به دیدگاه

من یه بار پاورمو ترکوندم :-) خیلی حال میده.باس گرافیکم امتحان کنم :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...