رفتن به مطلب

مشاوره sli کارت گرافیک 760

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان درصدد هست یک سیستم جم کنم که قدرت بالایی تو اجرا بازی برام محیا کنه در مانیتور 23 اینچ 

در حال حاضر توان خرید یک کارت گرافیک 770 ندارم از طرف دیگه قدرت کارت گرافیک 770 منو راضی نمیکنه

واز طرف دیگه توان خرید 780 هم ندارم  :(

مادربورد من وسی پی یو و پاور قبلا خریداریی کردم و مشکلی از بابت sli ندارم 

میخاستم بدونم من یک 760 بخرم و بعدها این کارت sli کنم  به نظرتون این کار صلاح هست ؟

تو این فرم دوستانی که تجربه sli کارت های سری 700 دارند 600 و 500 ممنون میشم تجربه خودشون در مورد sli کردن بگن 

چون من بیشتر تایپک ها دیدم با این کار مخالفت میشه اما بلاخره این قابلیت روی همه کارت های گرافیک هست اما استفاده ازش نمیشه

دوستان راهنمایی شما لازم دارم 

ممنون از شما  B)  :)

لینک به دیدگاه

کسی نیست تو لیون  :p  :lol:

نظرم عوض شد یک عدد 770 میخام بگیرم بعدها sli کنمش 

http://www.guru3d.com/articles_pages/evga_geforce_gtx_770_sc_review,2.html

این مدل کارت گرافیک دوستان خوبه ؟ شنیدم evga کیفیت بالایی داره

قیمت هم 1349 داخل پرشین تولز برا فروش هست .

لینک به دیدگاه

مدل مین بورد ؟

http://www.asus.com/Motherboards/P8Z77V_LK/

سلام این مدل هست مشکلی نداره برا SLI ؟

لینک به دیدگاه

پاورو حتما در نظر بگیر فقط مادربرد تنها نیست برا SLI

770 SLI به CPU قوی نیاز داره که بتونه حداکثر توان از گرافیک بکشه!

لینک به دیدگاه

http://www.asus.com/Motherboards/P8Z77V_LK/

سلام این مدل هست مشکلی نداره برا SLI ؟

مشکلی نداره، ولی خوب SLI مشکلات خاص خودش رو داره و کارایی هم دقیقا 2 برابر نمیشه!

ولی 2 تا GTX760 از یک GTX770 قویتر هست! البته هزینه بالاتری هم خواهد داشت!

Benchmark-results-2x-SLI-760-e1373215198

لینک به دیدگاه

مشکلی نداره، ولی خوب SLI مشکلات خاص خودش رو داره و کارایی هم دقیقا 2 برابر نمیشه!

ولی 2 تا GTX760 از یک GTX770 قویتر هست! البته هزینه بالاتری هم خواهد داشت!

Benchmark-results-2x-SLI-760-e1373215198

سلام ممنون

همه موارد برای sli اوکی هست 

در مورد مشکلات خاص که میگید sli داره من  هنوز منبعی در مورد مشکلاتش پیدا نکردم 

دوستانی که اطلاعات کاملی دارند ممنون میشم راهنمایی کنند 

من میتونم الان  2عدد 760 بخرم یا یک عدد 770 

سی پی هم 3770 دارم i7 پاور هم قرار بخرم یک 750oc گرین 

لینک به دیدگاه

دو تا 760 بخرید یا یک عدد 770. پاورتون برای دو تا 770 جواب نمیده! اگر هم بده، خیییییلی لب مرز و ریسک خواهد بود.

اگر در آینده پاور رو ارتقا می دید، یک عدد 770 بخرید.

- مشکلات SLI هم قدیما بود! نه امروزه که مدام درایورهای انویدیا و کارت گرافیک آپدیت و بهینه میشه!

- ضمناً انویدیا نرم افزار GeForce Experience رو عرضه کرده که این مشکلات رو به حداقل برسونه و از بین ببره!

- نا گفته نماند که با بازی های قدیمی این فن آوری مشکلاتی از حیث افت فریم داره! نه بازی های امروزی که کاملاً با فن آوری SLI سازگار هستن و شرکت های بازی سازی قطعاً بهینه سازی لازم رو در بازی هاشون برای نرخ فریم گیری بیشتر، لحاظ خواهند کرد!

بعضی از بازی ها با کارت های AMD سازگاری بیشتری دارن و بیشتر فریم میدن. اینها با کراس فایر مشکلی ندارن. اما با کارت های انویدیا، کمی فریم کمتری میدن! حتی تو بنچمارک ها هم به وضوح دیده میشه که فلان بازی مثلاً با کارت های AMD بیشتر فریم میده!! یا برعکس با انویدیا بیشتری فریم میده.

اینا ارتباط مستقیم دارن با خروجی فریم دهی SLI و کراس فایر کارت گرافیک ها.

البته خب تفاوتشون ناچیزه. اونقدری نیست که خریدار رو بین AMD یا انویدیا مردد کنه.

در کل کارت 770 رقیبی در سمت AMD نداره تا از نظر قیمتی که بخواد رقابت کنه.

ویرایش شده توسط Hessam II
لینک به دیدگاه

چیزی که تو ریویوها و بنچمارکها نشون میده اینه که دوتا 760 پایاپای 780 داره حرکت میکنه .

لینک به دیدگاه

چیزی که تو ریویوها و بنچمارکها نشون میده اینه که دوتا 760 پایاپای 780 داره حرکت میکنه .

کاملاً درسته. اما از معایب SLI این هست که اینده نگری رو تا حد زیادی از بین میره و قابل ارتقا نیست! مگر اینکه طرف کلاً دو تا کارتی که خریده رو بفروشه و یک یا دو تا دیگه بخره.

خوبی تک کارت اینه که میشه یک مدل قوی خرید و در آینده SLI کرد! اون زمان دیگه SLI 760 در برابر SLI 770 هیچ حرفی برای گفتن نداره!

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان از کمک شما یک عدد 770 میخام بگیرم پاور هم قوی تر میخرم تا در اینده برای SLI دچار مشکل نشم 

بازم سپاس از شما 

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

- مشکلات SLI هم قدیما بود! نه امروزه که مدام درایورهای انویدیا و کارت گرافیک آپدیت و بهینه میشه!

- ضمناً انویدیا نرم افزار GeForce Experience رو عرضه کرده که این مشکلات رو به حداقل برسونه و از بین ببره!

منظور من این بود که با SLI تهویه کیس دچار مشکل میشه(خنک کردن 1 کارت خیلی راحتتر هست)

یا مثلا با هزینه 2 برابر، کارایی 2 برابر نمیشه.

لینک به دیدگاه

SLI در شرایطی خوبه و کارایی محسوسی داره که شما بخواید از دو مانیتور استفاده کنید.وگرنه در رزولوشن هایی حتی FHD با یک کارت 770 بالاترین پرفورمنس رو خواهید داشت با بالاترین جزئیات!

شما اگر قصد دارید از دو یا چند مانیتور در آینده استفاده کنید برید سمت SLI وگرنه یه کارت تک هسته ای قوی کاملا شما رو ارضا خواهد کرد و بقیه کارها کاملا دو ریختن پول و وقت شما رو در پی داره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

چیپست مادربرد شما z77 هست و در sli  مادربردتون روی x8-x8 کار میکنه که خب این نسبت به پولی که خرج میکنید نسبتا به صرفه نیست

با توجه به مصرف برق و تهویه که مشکلات دیگری هستند

وهمچنین بازی و برنامه های زیادی هم موجود نیست که از فناوری sli پشتیبانی کنه همچون فناوری ترید که کمتر بازی از این فناوری پشتیبانی میکنه و در بازی ها از ترید های cpu استفاده میکنه

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از توجه شما

تو تست ها ازسری 760 تا 780 بازدهی بالایی دارند تو sli بیشتر بازی ها روز از sli پیشتبانی میکنن 

البته در حالت sli همه مادربورد های سوکت 1150 و 1155 در دو درگاه x8 پشتیبانی میکنن اگه درست گفته باشم 

پس فکر نکنم لازم باشه البته مادربوردهای 2011 در حالت sli  هردو اسلات x16 می باشد 

در اخر طی چند ماه اینده این سیستم دوعدد 760 خریداریی میکنم و نتیجه کامل این سیستم در انجمن قرار میدم تا دوستانی

میخان sli بکنن اطلاعات کاملی بدست بیارند 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...