رفتن به مطلب

Recommended Posts

این روزها کیتهای واترکولینگ Closed-Loop مخصوص CPU در اغلب فروشگاه ها یافت میشود، اما این بار شرکت NZXT، یکی از بزرگترین تولید کنندگان کیس و لوازم جانبی کامپیوتر، به فکر تولید کیت مشابهی برای تجهیز و خنک سازی کارتهای گرافیک افتاده است. NZXT امیدوار است که Kraken G10 بتواند به صورت مناسبی دمای کارتهای گرافیک را کاهش داده و همچنین شما را از شر سرو صدای فنهای ایرکولینگ استوک روی کارت گرافیک خلاص کند.

dy1713etduecc0khanwi.jpg

کیت Kraken G10 قابلیت نصب بر روی بیش از 24 مدل کارت گرافیک رفرنس از هر دو برند AMD و nVidia را داراست؛ همچنین با بیش از 19 کیت واترکولینگ Closed-Loop پردازنده سازگاری دارد که میتواند بر روی این کیت سوار شود. NZXT مدعی است نسبت به کولر های استوک، استفاده از این کیت می تواند تا 40% خنک سازی کارت گرافیک را بهبود بخشد.

r9yx77way78ad2pvqi2j.jpg

براکت همراه این کیت بسیار ساده نصب می شود و NZXT با هوشمندی نقاطی را مخصوص عبور کابلها در نظر گرفته تا عبور هوا در سیستم مختل نشود. در ارتباط با  VRMو قسمت هایی که امکان خنک سازی آنها توسط بلاک وجود ندارد، یک فن 92 میلیمتری 1500RPM با کابل 3 پین همراه کیت قرار داده شده تا تمامی قسمت های کارت گرافیک به شکل مناسبی خنک شوند.

r1coviwzqs01yjuyy0xt.jpg

این کیت زیبا در سه رنگ سفید، مشکی و قرمز ارائه شده است و در حال حاضر در فروشگاه NZXT با قیمت فوق العاده 30 دلار به فروش می رسد. (دستگاه واتر کولر جداگانه تهیه می شود)

- لیست کارتهای گرافیک رفرنسی که کیت Kraken G10 میتواند بر روی آنها نصب شود:

• Nvidia: GTX 780 Ti, 780, 770, 760, Titan, 680, 670, 660Ti, 660, 580, 570, 560Ti, 560, 560SE
  • AMD: R9 290X, 290, 280X*, 280*, 270X, 270 HD7970*, 7950*, 7870, 7850, 6970, 6950, 6870, 6850, 6790, 6770, 5870, 5850, 5830

* برخی مدلهای AMD برای اتصال محکم براکت نیازمند واشر هستند.

* در صورتی که سازندگان کارتهای غیر رفرنس تغییری در ارتفاع و محل قرارگیری GPU بر روی PCB نداده باشند، این کیت می تواند بر روی آن کارتها نیز نصب شود.

* در مورد خنک سازی VRM/VRam هیت سینکی همراه کیت وجود ندارد، زیرا به گفته ی NZXT در تست ها نیازی به وجود هیت سینک برای خنک کردن این بخش ها نبود. با این حال، در صورتی که هیت سینک استوک بر روی این قسمت ها از قبل وجود داشته باشد که تداخلی با براکت و کولر نداشته باشد استفاده از آنها پیشنهاد می شود.

منابع: NZXT و hexus.net

مترجم: آرمین ابیشی

a6tgkxx6fsjh2po5xrc8.jpg

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

30  دلار ؟؟؟ رنگ بندی ام داره !!

دلم خواست :D

لینک به دیدگاه

30  دلار ؟؟؟ رنگ بندی ام داره !!

دلم خواست :D

مهدی جان، ممنون بابت این کامنت. این 30 دلار بابت کیت نصب میدی، اون واتر کولرش رو باید جدا بخری، مثلا" هر واترکولری که میخوای رو میتونی در این کیت استفاده کنی. اون هزینه اش جداست. خوب شد گفتی یک جمله ای اضافه کنم به این خبر یه وقت اینطوری القا نشه اون واترکولره روشه.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

مرسی بابت خبر...

ایدشو از بهمن کپی کردن:دی :D

لینک به دیدگاه

به هر حال قیمت خیلی مناسبی داره.

یه سوال یه واتر کولینگ چقدر قیمت داره.

یه چیزی تو مایه های عکس.

350 تا 500 تومن.

نسبت به چيزى كه در ايرن موجود هست، واتر كولر هاى Closed-Loop انرمكس بايد بهش بخورن، چون خيلى مكانيزم نصب شبيه واتر كولرهاى انتك دارند. ميشه در اين مورد پيش از خريد از خود NZXT‌ هم استعلام كرد.

و يا مواردى ديگرى كه در سايت NZXT ازشون نام برده شده.

NZXT : Kraken X60, Kraken X40 

Corsair : H110, H90, H75, H55 , H50 

Antec : KUHLER H2O 920V4, KUHLER H2O 620V4, KUHLER H2O 920, KUHLER H2O 620 

Thermaltake : Water 3.0 Extreme, Water 3.0 Pro, Water 3.0 Performer, Water 2.0 Extreme, Water 2.0 Pro, Water 2.0 Performer 

Zalman : LQ-320, LQ-315, LQ-310

لینک به دیدگاه

مرسی بابت خبر...

ایدشو از بهمن کپی کردن:دی :D

دقيقا" تمام مدت تو فكر بهمن جان بودم كه خيلى قبلتر به صورت ابتكارى همين شيوه رو روى VGA‌ پياده كرده بود.  B)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایده اولش که از من نبوده دوستان  :D  خودم هم اون موقع تو اینترنت دیدم که کولر CPU رو روی گرافیک میبندن به فکرم رسید  ;)  ولی کار خیلی جالبیه

لینک به دیدگاه

ایده اولش که از من نبوده دوستان  :D  خودم هم اون موقع تو اینترنت دیدم که کولر CPU رو روی گرافیک میبندن به فکرم رسید  ;)  ولی کار خیلی جالبیه

به نظرت نسبت به زحمتى كه داره كه خودت اين كار رو بكنى، اين كيت با اين قيمت مي ارزه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرت نسبت به زحمتى كه داره كه خودت اين كار رو بكنى، اين كيت با اين قيمت مي ارزه؟

آرمین جان با توجه به خوش ساخت بودن و مرتب و تر و تمیز بودنش و این که اون فن هم روشه بسیار بسیار ارزش قیمت 30 دلاریش رو داره و در خریدش شک نمیکنم! هرچند این که آدم خودش یک کاری رو بکنه هم لذت خاص خودش رو داره  :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...