رفتن به مطلب

واردات قطعات کامپیوتر.فرصت ها و تهدید ها؟!

mm65
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود خدمت همه دوستان و اعضای محترم

هدف از ایجاد این تاپیک , مشورت و راهنمایی از عزیزانی هست که در زمینه واردات,فروش و بازاریابی قطعات کامپیوتر تجربه داشته یا دارند.

یکی از دوستان بنده قصد دارند وارد کار واردات قطعات کامپیوتر بشوند و در این زمینه با بنده مشورت کردند که چون اطلاعات لازم و کافی رو نداشتم نتونستم جواب سوالاتش رو بدم

کلیت کار به این صورت هست که ایشون فعلاً به صورت آزمایشی میخواهند استارت کار رو بزنند و سرمایه ای که در مرحله اول واردات در نظر گرفته شده کمه! در حدود 25 تومن که در مراحل بعدی این مبلغ به ارقام چشمگیری افزایش خواهد یافت.ایشون توکار فروش تجهیزات آزمایشگاهی و دندانپزشکی هستند و با شرکت هایی که در زمینه واردات تجهیزات مذکور فعالیت دارند در ارتباط هستند.همچنین چند رابط در کشورهای اروپایی مخصوصاً کشور آلمان دارند که میتونن کارهای ثبت و سفارش و خرید رو انجام بدهند.

تا اینجای کار من منابع رو نام بردم.منابعی که در این کار در دسترس ایشون هست.

اما چندتا سوال در این زمینه مطرح شد:

1-دقیقاً چه قطعات کامپیوتری رو باید وارد کرد که هم برای وارد کننده صرفه اقتصادی داشته باشه و هم برای خریدار منطق خرید داشته باشه.مثلاً در مورد کارت گرافیک چه مدلی با چه بوردی باید وارد بشه که هم از لحاظ قیمتی با قطعات موجود در بازار که گارانتی هم دارند قابل رقابت باشه و هم ایشون سود کنه؟ یا هرقطعه دیگری که فکر میکنید باید وارد بشه و خریدار هم داره با ذکر مدل دقیق نام ببرید؟

2-چطوری باید قیمتگذاری بشه؟ چند درصد سود برای ایشون مطابق با عرف هست با حفظ و رعایت حقوق مصرف کننده؟

3-برای فروش قطعات باید چکار کرد؟ مثلاً تعداد 20 عدد مانیتور Dell اگر وارد بشه چقدر زمان میبره تا فروش بره و چه راه هایی برای فروش غیر اینترنتی وجود داره؟

4-برای خرید در اروپا و مخصوصاً آلمان بهترین قیمت ها رو از چه فروشگاه یا سایتی میشه گرفت؟

یک مطلب مهم هم بگم که چون قطعات با بار لوازم پزشکی و دندانپزشکی وارد میشوند هزینه شیپمنت بسیار جزئی بهشون تعلق میگیره.پس محدودیتی نداریم.

با توجه به اینکه بنده تا روز شنبه باید به ایشون اطلاع بدم ممنون میشوم اگر دوستان و سروران عزیز زودتر پاسخ سوالات رو بدهند یا هر نکته و تجربه ای که در زمینه واردات هست به بنده گوشزد کنند.

سپاسگذارم @};-

لینک به دیدگاه

قطعات کامپیتور مجوز خاصی نیاز داره ها

من از صبح تاحالا یکی رو فرستادم دنبال گرفتن مجوز الان یه بار اوردیم تو گمرک گرفتن راه نمیدن یه سری انتن وایرلس هست با قطعات شبکه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنونم عزیز بهشون میگم ولی قطعاً برای این قضیه تدابیری اندیشیده میشه.

بیشتر به دنبال جواب 4 تا سوالی که مطرح کردم میگردم.ممنون میشم اگر دوستان مطلع راهنمایی کنند

لینک به دیدگاه

والا یه سوال، آلمان که خودش تولید کننده نیست. از چین آوردن آلمان، حالا شما از اونجا بخوای قطعه بیاری خیلی گرونتر تموم میشه چون یه بار هزینه از چین شده تا آلمان، دوباره از اونجا به ایران گرونتر در میاد.

لینک به دیدگاه

در مورد سوال اولتون به عنوان یک مصرف کننده به نظرم باید برید سراغ قطعاتی که اینجا نیست و طرفدار داره مثلا

مادربوردهای EVGA socket 1150

لوازم و تجهیزات واترکولینگ

یا چیزایی مثل این هنذفری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا یه سوال، آلمان که خودش تولید کننده نیست. از چین آوردن آلمان، حالا شما از اونجا بخوای قطعه بیاری خیلی گرونتر تموم میشه چون یه بار هزینه از چین شده تا آلمان، دوباره از اونجا به ایران گرونتر در میاد.

آرمین جان قیمتی که فروشگاه آلمانی مثلاً از چین میخره با قیمتی که یوزر از چین میخره فرق میکنه.آشنایی دارم در هلند که هر دفعه میاد تعدادی آیفون از اونجا میاره که قیمت تمام شده بسیار مناسبی داره.حتی بهتر از چین که اونجا اسمبل شده.البته امکان خرید از انگلستان هم فکر میکنم وجود داره ولی مالیات اونجا سنگینه

میخواستم بدونم مثلاً محصولات انتک رو از آلمان خریداری کنیم خوبه؟ قیمتش و فروش محصولات انتک در ایران چطوره؟ مثلاً کیس و واترکولرهای جدید انتک مثل H2O Kuhler 1250 

در مورد سوال اولتون به عنوان یک مصرف کننده به نظرم باید برید سراغ قطعاتی که اینجا نیست و طرفدار داره مثلا

مادربوردهای EVGA socket 1150

لوازم و تجهیزات واترکولینگ

یا چیزایی مثل این هنذفری

نظر خودمم همینه.ولی مشکلی که هست نگاه خریداران در ایرانه.این بورد حداقل 700 تومن قیمتش میشه.ولی در ایران بیشتر خریدران دنبال ASUS هستند که در این حدود قیمت هم بوردهای خوبی از ایسوس در بازار موجوده که گارانتی هم دارند و همین کار رو سخت میکنه

لوازم و تجهیزات واترکولینگ رو میشه وارد کرد ولی چون خریدارش کمه باید به صورت سفارشی وارد بشه

-----------

راستی دوستان نظرتون در مورد مانیتور چیه؟ مانیتورهای DELL که تو ایران موجود نیست میتونه برای خریداران جذاب باشه؟ تا چه قیمتی کشش داره؟ دل مانیتور ارزون قیمت داره,مانیتور خیلی گرون و حرفه ای هم داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان در بحث شرکت کنید :)

لینک به دیدگاه

اگه اجازه دخول در بحث رو داشته باشم باید بگم یک سری کالا هایی که واقعا کمیاب هستند رو وارد کنید.(بحث واردات در مورد قطعات کامپیوتری)

مثل خود من به شخصه اصلا مین EVGA رو نه دیدم و نه داشتم مگه این که تک و توک دوستان داشته باشن یا قدیمیه (سوکت های قدیمی)یا کسی براشون وارد کرده و به وفور مثل مین ایسوس یا گیگا یا ام اس آی نیست...

کالا هایی که عینا در ایران وجود داره اصلا و به هیچ وجه منطق واردات ندارن چون هم هزینه ی واردات همون کالا از قیمت داخلش بیشتر میشه و هم کسی نمیاد یه جنس وارداتیِ بدون گارانتی رو ترجیه بده به جنس گارانتی دار تضمین شده.(مثال خود من)

چیز دیگه ای به ذهنم رسید حتما به استحضار دوستان می رسونم. @};-

لینک به دیدگاه

درود

مانیتور های DELL گزینه های خوبی هستن! اما کاربر های خاص دارن! چون قیمت بالایی دارن، و تقریبا میتونم بگم نسبت به مانیتور های ASUS زیبایی کمتری دارن!

مثلا سری های Ultrasharp از بهترینها هست، اما چون قیمت بالایی داره، و مشتری های خاص، باید زمان زیادی صرف فروشش بکنی!
توی بحث مانیتور خیلی ها به زیبایی توجه میکنن و قیمت تا کارایی!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اختیار داری محمدجان خیلی لطف کردی که در این بحث شرکت کردی.

خوب پس بوردهای EVGA رو به لیست اضافه میکنم.فقط به نظرتون چه تعداد وارد بشه و چه مدل هایی؟

این دو تا مدل خوبه؟

EVGA X79 Dark

post-11166-0-88184700-1388490545_thumb.jpg

و برای 1150 هم EVGA Z87 Classified رو وارد کنند

post-11166-0-99005600-1388490609_thumb.jpg

دیگه چه قطعاتی و چه تعدادی وارد بشه؟

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مانیتور های DELL گزینه های خوبی هستن! اما کاربر های خاص دارن! چون قیمت بالایی دارن، و تقریبا میتونم بگم نسبت به مانیتور های ASUS زیبایی کمتری دارن!

مثلا سری های Ultrasharp از بهترینها هست، اما چون قیمت بالایی داره، و مشتری های خاص، باید زمان زیادی صرف فروشش بکنی!

توی بحث مانیتور خیلی ها به زیبایی توجه میکنن و قیمت تا کارایی!!!

درود دوست خوبم

بله علاوه بر این خریدار هم وقتی اسم ایسوس به گوشش میخوره فکر میکنه دیگه بهتر از اون نیست.دل هم مانیتور خوب داره با قیمت مناسب مثل مدل U2412M ولی نمیدونم چه مدلی اگر وارد بشه خوبه.

راستی نظرتون در مورد مانیتورهای Acer چیه؟ مدلی مثل این:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824009510

از برند ایسوس هم اگر چیزی به نظرتون میرسه بگید

لینک به دیدگاه

اختیار داری محمدجان خیلی لطف کردی که در این بحث شرکت کردی.

خوب پس بوردهای EVGA رو به لیست اضافه میکنم.فقط به نظرتون چه تعداد وارد بشه و چه مدل هایی؟

این دو تا مدل خوبه؟

EVGA X79 Dark

attachicon.gifEVGA X79 Dark-150-SE-E789-KR_XL_1.jpg

و برای 1150 هم EVGA Z87 Classified رو وارد کنند

attachicon.gifEVGA Z87 Classified-HW-E878-KR_XL_5.jpg

دیگه چه قطعاتی و چه تعدادی وارد بشه؟

مجید جان منظور من از مین حت الامکان مین های HIGH END نیست و موارد خوبی که با قیمت های خوب و رقابتی میشه وارد کرد رو اقدام کنید.

واقعیاتا ایران در رابطه با قطعات خنک کننده و واتر کولینگ کمبود داره و اگر هم مواردی هست نخریدنشون به خریدنشون ارجعیت داره.(مثل پمپ-رادیات جدا-مخزن و ...)

محصولات مودینگ مثل کابل های موینگ که هم وزن بسیار کمی دارند و هم مشتری خوبی دارند.

در ضمن یه جایی از قطعات وارداتی منتخب این هم حتما باشه...

لینک به دیدگاه

سلام 

به نظر بنده برندهایی که تو ایران خیلی شناخته شده هستن خریدار بیشتری دارن مثلا asrock که مثل اینکه هنوز مین های 1150 تو ایران از این برند وارد نشده و چون همیشه نسبت به کاراییشون قیمت مناسبی هم دارن طرفدار زیادی تو ایران پیدا کرده . ولی برند evga به نظرم همه گیر نیست و طرفدار خاص خودش رو داره . به نظرم وارد کردن برندی مثل asrock خیلی بهتر از برندی مثل evga باشه . البته بحثم سر این نیست که کیفیت کارهاش مشکلی داشته باشه منظورم از نظر شناخت تو کشور ماست 

لینک به دیدگاه

درود دوست خوبم

بله علاوه بر این خریدار هم وقتی اسم ایسوس به گوشش میخوره فکر میکنه دیگه بهتر از اون نیست.دل هم مانیتور خوب داره با قیمت مناسب مثل مدل U2412M ولی نمیدونم چه مدلی اگر وارد بشه خوبه.

راستی نظرتون در مورد مانیتورهای Acer چیه؟ مدلی مثل این:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824009510

از برند ایسوس هم اگر چیزی به نظرتون میرسه بگید

مانیتور یه سری مشکلات داره کلا! برند باید شناخته شده باشه! مثلا توی دنیا BenQ از بهترین برند های مانیتور هست، اما ایران وضع فرق میکنه! من خودم شخصا سمت BenQ نمیرم!

اگه میخواین باید نیاز رو ببینید! اینجا رو نگاه نکنید، خیلی ها توی این فروم دنبال بهترین ها هستن!

اما فروش کلی اینطور نیست!

لینک به دیدگاه

گفتی آلمان یاد برند sennheiser افتادم.

هم اکنون این برند دارد هدفون های CX300B MkII را دارد به نصف قیمت به فروش می رساند.

این هدفون را در ایران به اسم هدفون حرفه ای با قیمت 300 تومان به فروش می گذارند. اگر شما بتوانید آنها را وارد کرده و با قیمت 150 تومان به فروش بگذارید کلی سود می کنید.(با توجه به اینکه مردم ایران این برند را دوست دارند.)

در ضمن فکر کنم برای واردات کلان نیاز به کارت بازرگانی باشه...

ویرایش شده توسط ali2551
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مجید جان منظور من از مین حت الامکان مین های HIGH END نیست و موارد خوبی که با قیمت های خوب و رقابتی میشه وارد کرد رو اقدام کنید.

واقعیاتا ایران در رابطه با قطعات خنک کننده و واتر کولینگ کمبود داره و اگر هم مواردی هست نخریدنشون به خریدنشون ارجعیت داره.(مثل پمپ-رادیات جدا-مخزن و ...)

محصولات مودینگ مثل کابل های موینگ که هم وزن بسیار کمی دارند و هم مشتری خوبی دارند.

در ضمن یه جایی از قطعات وارداتی منتخب این هم حتما باشه...

خوب چه مدلی از evga وارد بشه خوبه؟یا تجهیزات واترکولینگ مثلاً از برند Swiftech یا Koolance یا NZXT وارد کنیم؟ اون Eisberg Solo Prestige صدای پمپش زیاده ها! از لحاظ وزن زیاد محدودیت نیست ولی نمیخواد چند ماه منتظر بمونه تا اجناس فروخته بشوند بلکه میخواد خیلی زود فروش برن

سلام 

به نظر بنده برندهایی که تو ایران خیلی شناخته شده هستن خریدار بیشتری دارن مثلا asrock که مثل اینکه هنوز مین های 1150 تو ایران از این برند وارد نشده و چون همیشه نسبت به کاراییشون قیمت مناسبی هم دارن طرفدار زیادی تو ایران پیدا کرده . ولی برند evga به نظرم همه گیر نیست و طرفدار خاص خودش رو داره . به نظرم وارد کردن برندی مثل asrock خیلی بهتر از برندی مثل evga باشه . البته بحثم سر این نیست که کیفیت کارهاش مشکلی داشته باشه منظورم از نظر شناخت تو کشور ماست 

ازراک هم بورد خوبیه و هم میشه وارد کرد.در نظر گرفته میشه.ممنونم

مانیتور یه سری مشکلات داره کلا! برند باید شناخته شده باشه! مثلا توی دنیا BenQ از بهترین برند های مانیتور هست، اما ایران وضع فرق میکنه! من خودم شخصا سمت BenQ نمیرم!

اگه میخواین باید نیاز رو ببینید! اینجا رو نگاه نکنید، خیلی ها توی این فروم دنبال بهترین ها هستن!

اما فروش کلی اینطور نیست!

خوب من هم تاپیک زدم که ببینم نیاز کاربران و خریداران چیه و چه چیزهایی لازم دارند که در بازار نیست و اگر با قیمت مناسب بشه وارد کرد میخرن.

گفتی آلمان یاد برند sennheiser افتادم.

هم اکنون این برند دارد هدفون های CX300B MkII را دارد به نصف قیمت به فروش می رساند.

این هدفون را در ایران به اسم هدفون حرفه ای با قیمت 300 تومان به فروش می گذارند. اگر شما بتوانید آنها را وارد کرده و با قیمت 150 تومان به فروش بگذارید کلی سود می کنید.(با توجه به اینکه مردم ایران این برند را دوست دارند.)

در ضمن فکر کنم برای واردات کلان نیاز به کارت بازرگانی باشه...

کارت بازرگانی که دارند دیگه

نمیشه اون رو وارد کرد.سنهایزر به صورت انحصاری در دست شرکت نامداران ارتباطات همراه هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

در زمینه مدینگ کیس خیلی محدودیت وجود داره این سایتی که معرفی میکنم میتونه ایده خوبی بهت بده که چی وارد کنی

هرچی در زمینه مدینگ بخوای وجود داره کافیه یه گشت تو دسته بندی ها بزنی چیزایی میبینی که اصلا تو ایران وجود نداره

http://www.xoxide.com/lighting.html

به نظرم هم کیس های میان رنج وارد کنی بد نیست که منطق خرید داشته باشه

البته شما هم مثل بقیه جنس رو به دلار 4000 تومان حساب نکنی با مشتری هاتون :D

یا مثلا خیلی از بچه ها دوست دارن واتر کولینگ دست ساز بسازن ولی پمپ خوب گیرشون نمیاد این لینک رو ببین

http://translate.google.co.uk/translate?hl=fa&sl=en&u=http://www.xoxide.com/&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.xoxide.com/%26biw%3D1440%26bih%3D777

http://translate.google.com/translate?hl=fa&sl=en&tl=fa&u=http%3A%2F%2Fwww.xoxide.com%2Fradiator.html&anno=2&sandbox=1

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

در زمینه مدینگ کیس خیلی محدودیت وجود داره این سایتی که معرفی میکنم میتونه ایده خوبی بهت بده که چی وارد کنی

هرچی در زمینه مدینگ بخوای وجود داره کافیه یه گشت تو دسته بندی ها بزنی چیزایی میبینی که اصلا تو ایران وجود نداره

http://www.xoxide.com/lighting.html

به نظرم هم کیس های میان رنج وارد کنی بد نیست که منطق خرید داشته باشه

البته شما هم مثل بقیه جنس رو به دلار 4000 تومان حساب نکنی با مشتری هاتون :D

یا مثلا خیلی از بچه ها دوست دارن واتر کولینگ دست ساز بسازن ولی پمپ خوب گیرشون نمیاد این لینک رو ببین

http://translate.google.co.uk/translate?hl=fa&sl=en&u=http://www.xoxide.com/&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.xoxide.com/%26biw%3D1440%26bih%3D777

http://translate.google.com/translate?hl=fa&sl=en&tl=fa&u=http%3A%2F%2Fwww.xoxide.com%2Fradiator.html&anno=2&sandbox=1

درود دوست خوبم.ممنونم که در بحث شرکت میکنید

حرفتون درسته.ولی تجهیزات مدینگ رو چند درصد از کاربران استفاده میکنند؟(به صورت کلی میگم نه فقط اعضای حرفه ای در فروم های سخت افزاری) و اینکه همین کاربران حرفه ای حاضرند یک کابل RGB از برند NZXT بخرند با قیمت بالا در حالیکه با قیمت بسیار کمتر میشه از پاساژ امجد مارک متفرقه خرید؟ قطعاً اگر هم پاسخ مثبت باشه,تعداد کمی تمایل دارند.

یا همین واترکولینگ کاستوم رو شرکت عقیق رایانه محصولات XSPC رو داره عرضه میکنه که هم کیفیت خوبی داره و هم تقریباً جوابگوی نیاز کاربران حرفه ای هست.پمپ رو البته به صورت مجزا میشه وارد کرد ولی باید تعداد و مدلش از قبل تعیین بشه یا اینکه اگر کسی نیاز داره قبلش اعلام کنه سفارشی وارد بشه

و اما در مورد قیمت عرض شود که من فقط دارم از دوستان مشاوره میگیرم تا به اون بنده خدا جوابها رو منتقل کنم.هنوز قطعی نیست که این کار صورت بگیره.چون باید معلوم بشه که چه چیزی وارد میشه و چند تا و چه برندی و غیره...

ولی اگر کار قطعی شد و قطعات وارد شد و نظر بنده هم در قیمتگذاری دخیل بود بهتون اطمینان میدم که بهترین قیمت ممکن خواهد بود با سود خیلی جزئی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد کیس نظرت چی هست مثلا کیسی که در حد x9 باشه ولی قیمتش انقدر بالا نباشه

اگه یه همچین چیزی وارد کنی مطمئن باش خواستار زیاد داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اسپیکر های حرفه ای با برند به درد بخور اونجا چی پیدا میشه خدا وکیلی هر جا رو دنبال گشتم یه اسپیکر با کیفیت صدای خوب و صد البته با قیمت مناسب جایی ندیدم اصلا فقط لوجیتک با کریتیو هست که اینها هم رده های متوسطش زیاد جالب نیستند والکی گرون مثلا این اسپیکر لوجیتک Logitech Z323 2.1 Speaker صداش به قیمتش اصلا نمی ارزه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد کیس نظرت چی هست مثلا کیسی که در حد x9 باشه ولی قیمتش انقدر بالا نباشه

اگه یه همچین چیزی وارد کنی مطمئن باش خواستار زیاد داره

درسته ولی همانطور که میدونید X9 همون AeroCool Xpredator X3 هست که البته با ورژن اصلی تفاوت هایی داره و با قیمت مناسبی نسبت به کیس های فول تاور بازار فروخته میشه

یه مقدار سخته . فکر میکنم کیس هایی مثل Thermaltake VP500M و hermaltake Chaser A71 و Corsair Carbide Series Air 540 و NZXT Phantom PHAN گزینه هایی باشند که محدوده مناسبی رو چه از لحاظ قیمتی و چه کیفیت و امکانات و حتی رنگ بندی پوشش میدهند.

چطوره؟

درود

اسپیکر های حرفه ای با برند به درد بخور اونجا چی پیدا میشه خدا وکیلی هر جا رو دنبال گشتم یه اسپیکر با کیفیت صدای خوب و صد البته با قیمت مناسب جایی ندیدم اصلا فقط لوجیتک با کریتیو هست که اینها هم رده های متوسطش زیاد جالب نیستند والکی گرون مثلا این اسپیکر لوجیتک Logitech Z323 2.1 Speaker صداش به قیمتش اصلا نمی ارزه

درود دوست خوبم.همینطوره.کریتیو که بیشتر داره به سمت اسپیکرهای وایرلس و بلوتوث و کلاً موبایل میره.لاجیتک هم فقط چند تا اسپیکر گرون قیمتش کیفیت عالی دارند.

من فکر میکنم در رده اسپیکرهای ارزون قیمت برندهای BIC AMERICA یا Dayton و حتی بعضی مدل های Micca هم در رنج قیمتی خودشون کیفیت قابل قبولی دارند و هم تنوع مناسب.نظرتون چیه؟

خودتون هم اگر چیزی مد نظر دارید بفرمائید.

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام دوباره

دوستان من این قطعات رو نهایتاً انتخاب کردم.خوشحال میشم نظر شما رو هم بدونم که وارداتشون خوبه به نظرتون یا خیر؟

ضمناً اونهایی که قیمت بالایی دارند تک و توک وارد میشه و ارزون قیمت ها بیشتر

مانیتورها:

AOC Q2963Pm

DELL U2713H

Acer S231HLbid

مادربرد:

AsRock Fata1ity Z87 Kileer LGA1150

کیس:

Cooler Master HAF Stracker 935

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام ببخشید من قصد دارم یک شرکت واردات صادرات تجهیزات کامپیوتری  رو راه اندازی کنم میشه ازتجربیاتتون در اختیارم بذارین ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...