رفتن به مطلب

سیستم مخصوص طراحی فایلهای بالای 2 گیگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اساتید محترم من یه کیس خالی می خوام جمع کنم برای کار طراحی گرافیکی بنر های بالای 100 متر که فایلهای حجم بالای 2 گیگ دارند .

خیلی هم رو کیس حساسم می خوام قطعات خوب و مچ داشته باشن و هنگ و کندی تو کارش نباشه .حدود سه میلیون هم برای این کار در نظر گرفتم .البته اگه سیستم بالاتر از این هم در بیاد ولی توجیح داشته باشه حاضرم هزینه کنم

با توجه به راهنمایی های دوستان تا پست 28 تصمیم فعلا اینهاست

سی پی یو           4670

مادر برد            Asus Z87-A یا Asus Z87-Plus

رم                   Kingston HyperX Black 1600 یا Patrion Viper3 Black 2133

کارت گرافیک     GTX650

ویرایش شده توسط filtrmiltr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر میکنم SSD  توی سیستم های پیشنهاد شده جاش خالی باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Gigabyte GA-Z87-HD3 LGA1150 Z87 MB 

Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor

Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz

Inno3D GTX 650 Ti boost HerculeZ 2000S 2GD5

POWER GREEN GP600A-EU

Green X1 Basic Gaming case

AData XPG SX900 64GB SATA3 SSD

لینک به دیدگاه

Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor

Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz

Inno3D GTX 650 Ti boost HerculeZ 2000S 2GD5

POWER GREEN GP600A-EU

AData XPG SX900 64GB SATA3 SSD

به نظر من ssd 128 gb تهیه کنید بهتره .. چون حجم فایلهاتون زیاده و کلا 64 گیگ کم میاد مخصوصا که هارد مکانیکی هم نداشته باشی..

اگه corsair force gs 128 پیدا کنید خیلی خوبه این مدل adata sx900 با حجم 128 هم خوبه ..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایشون باید یه هارده 2 ترا واسه بکاپ و فایل هایه خودشون داشته باشن 

و از 60 فقط واسه ویندوز و نرم افزار استفاده کنند 

درود 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کار شما به حجم رم خیلی بالایی احتیاج داره، ولی تا جایی که میدونم لازم نیست فرکانسش خیلی بالا باشه

بعدم فقط اگه پردازنده سری k برمیدارین، مادربورد سری z87/77 انتخاب کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز کار شما به حجم رم خیلی بالایی احتیاج داره، ولی تا جایی که میدونم لازم نیست فرکانسش خیلی بالا باشه

بعدم فقط اگه پردازنده سری k برمیدارین، مادربورد سری z87/77 انتخاب کنید

ایشون بد نمیگن 

الان سیبستمتون چیه 

و میتونید رم رو با این تعویض کنید 

Patriot Vaper3 Black Mamba 2x8GB 2133Mhz

لینک به دیدگاه

دوستان من از سیستم اصلا سر در نمی آرم لطفا با جزییات راهنماییم کنید

در ضمن دوستی می گفت شما بیشتر روی رم و کارت گرافیک زوم کن می گفت رم 16 گیگ بنداز کارت گرافیک همپیشنهادش این بود

نظر شما چیه ؟

سیستمم رو بر اساس سی پی بچینم یعنی اول سی پی یو رو انتخاب کنم و باقی رو بر اساس اون بگیرم و یا بر اساس مادر برد؟

ویرایش شده توسط filtrmiltr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در ضمن دوستی می گفت شما بیشتر روی رم و کارت گرافیک زوم کن می گفت رم 16 گیگ بنداز کارت گرافیک همپیشنهادش این بود

نظر شما چیه ؟

سیستمم رو بر اساس سی پی بچینم یعنی اول سی پی یو رو انتخاب کنم و باقی رو بر اساس اون بگیرم و یا بر اساس مادر برد؟

این گرافیک واسه کسانی هست که میخان باهاش رندر بگیرن(تو نرم افزار sdmax - maya) که تو فتوشاپ فکر نکنم زیاد کاری بکنه 

سیستمه الانتون چه 

و اینکه تعداد لایه هاتون تو فتوشاپ زیاده یا نه 

لینک به دیدگاه

این گرافیک واسه کسانی هست که میخان باهاش رندر بگیرن(تو نرم افزار sdmax - maya) که تو فتوشاپ فکر نکنم زیاد کاری بکنه 

سیستمه الانتون چه 

و اینکه تعداد لایه هاتون تو فتوشاپ زیاده یا نه 

الان از یه سیستم خونگی استفاده می کنم که اصلا جوابگو نیست و دستمون رو تو حنا می زاره

در مورد لایه ها هم من خودم طراح نیستم ولی فک می کنم گااهی 20 لایه هم داره.البته فقطم از فتو شاپ استفاده نمی کنه

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

اگه شما رندر گرافیکی دارین باید گرافیک مورد نیاز رو تهیه کنید

اگه پردازش سنگین دارین  یکم باید بیشتر هزینه کنید

مثلا 2011!

3930k

asus p9x79 asus

ram 4*4g 1600 kingston

این سه قطعه پیشنهادی بنده هست + گرافیک درحد متوسط و پاورو.....

لینک به دیدگاه

نظر شما چیه ؟

سلام

برای ویرایش نصویر (دقت کنید سیستم جهت ویرایش تصویر عادی پیشنهاد میشه، ویرایش ویدیو متفاوت هست) پیشنهاد میکنم خودتون رو بیهوده درگیر سی پی یو های قدرتمند نکنید، Ci5 4670 با مادربورد Z87-A کار شما رو به سادگی راه می اندازه. (از سری K فقط زمانی لازمه استفاده کنید که پیشبینی اورکلاک کردن رو میکنید، که برای ورک استیشن پیشنهاد نمیشه چون ایجاد ناپایداری میکنه)

در بحث طراحی گرافیک مقدار رم از فرکانسش و مارکش خیلی مهم تر هست، این رم هایی که دوستان پیشنهاد کردن همه هیت سینک های حرفه ای داره و برای اورکلاک هست، شما از 16 گیگابایت رم با حداکثر فرکانس 1600 (بیش از این استفاده نمیشه، خیالتون راحت) استفاده کنید.

گرافیک های سری کوادرو برای کودا پرفورمنس (بیشتر گرافیک سه بعدی و ویرایش فیلم) طراحی شدن، شما با بسیار کمتر از این قیمت میتونید یه گرافیک با کیفیت عادی بخرید. (مثل Asus 650 ti)

یه SSD برای ویندوز و اسکرچ دیسک (120 گیگ کافیه) و یه هارد برای ذخیره اطلاعات به دلخواه خودتون انتخاب کنید.

ویرایش شده توسط srashedian
لینک به دیدگاه

دوستان کار ما انیشمشن و فیلم و رندر گرفتن و اینها نیست

ما بنر های صد تا صد و پنجاه متری با کیفیت بالا برای نصب روی بیلبوردها طراحی می کنیم

لینک به دیدگاه

این هم یک نمونه ی سیستم:

مادربورد

پردازنده

حافظه

گرافیک

سالید درایو

از پاور با کیفیت و خنک کننده ی خوب برای پردازنده غافل نشید...

دوستان کار ما انیشمشن و فیلم و رندر گرفتن و اینها نیست

ما بنر های صد تا صد و پنجاه متری با کیفیت بالا برای نصب روی بیلبوردها طراحی می کنیم

توی پست قبلی به جای رم نوشته بودم گرافیک که تصحیح شد.

سیستم بالا از نظر پردازشی برای کار گرافیک کاملا کافی هست. رم رو هم من توی دفترچه ی مادربوردی که پیشنهاد کردم چک کردم و برای استفاده روی این مادربورد تایید شده، فکانسش کافیه، مارکش هم با کیفیته.

گرافیک کوادرو برای رندر سه بعدی و ویرایش ویدیو استفاده میشه، شما با قیمت نزدیک به نیم میلیون (به جای 1.5 میلیون!) میتونید همین گرافیکی که گفتم رو بخرید که هم کیفیت بالایی داره، هم خنک کنندگی خوبی داره.

سالید درایو هم برای ویندوز و اسکرچ دیسک به سرعت رندر و ذخیره نهایی فایل های گرافیکیتون کمک بسیار زیادی میکنه.

فقط دوباره تاکید میکنم که از خنک کننده ی خوب و پاور شناخته شده غافل نشید که برای سیستم کار (ورک استیشن) ضروری هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دلیله پیشنهاده رم هایه 2133 این هست که قیمتشون فرقی نداره ولی میدونید که تو کارایی چقدر تفاوت داره (حتی تو باز کردنه فتوشاپ) 

http://lioncomputer.ir/product/3157/Patriot%20Vaper3%20Black%20Mamba%202x8GB%202133Mhz/

http://lioncomputer.ir/product/3360/Corsair%20Vengeance%2016GB%208GBx2%201600Mhz%20DDR3/

Intel Core™ i5-4670 Haswell Processor 

Inno3D GTX 650 Ti boost HerculeZ 2000S 2GD5 (به خاطره قیمته عالیش)    http://lioncomputer.ir/product/3313/Inno3D%20GTX%20650%20Ti%20boost%20HerculeZ%202000S%202GB%20GDDR5/

1TB + 120GB SSD AData Premier Pro SP900 128GB SSD   

http://lioncomputer.ir/product/1901/AData%20Premier%20Pro%20SP900%20128GB%20SSD/

POWER GREEN GP600A-EU

حدود 3.300 میشه 

لینک به دیدگاه

دلیله پیشنهاده رم هایه 2133 این هست که قیمتشون فرقی نداره ولی میدونید که تو کارایی چقدر تفاوت داره (حتی تو باز کردنه فتوشاپ) 

http://lioncomputer.ir/product/3157/Patriot%20Vaper3%20Black%20Mamba%202x8GB%202133Mhz/

http://lioncomputer.ir/product/3360/Corsair%20Vengeance%2016GB%208GBx2%201600Mhz%20DDR3/

Intel Core™ i5-4670 Haswell Processor 

Inno3D GTX 650 Ti boost HerculeZ 2000S 2GD5 (به خاطره قیمته عالیش)    http://lioncomputer.ir/product/3313/Inno3D%20GTX%20650%20Ti%20boost%20HerculeZ%202000S%202GB%20GDDR5/

1TB + 120GB SSD AData Premier Pro SP900 128GB SSD   

http://lioncomputer.ir/product/1901/AData%20Premier%20Pro%20SP900%20128GB%20SSD/

POWER GREEN GP600A-EU

حدود 3.300 میشه 

با همه ی قطعاتی که گفتید موافقم به جز همون رم، شما دارید رم Patriot Viper رو با رم Vengeance Corsair مقایسه میکنید، رمی که من پیشنهاد دادم کمتر از 500 هزار تومان در میاد و برای این مادربورد هم تست و تایید شده.

با تفاوت کارایی رم مخالفم، سیستم خود من اورکلاکینگ هست و از 4770K @ 4.6Ghz و رم 2400 استفاده میکنم (1200 کلاک میخوره توی اور) اما با فتوشاپ بنچمارک گرفتم، تفاوت شدیدی توی 1600 و 2400 ندیدم (همون تفاوت اندک هم به نظر من به خاطر CL هست نه فرکانس، چون رم های من توی XMP پروفایل اول 2400 CL11 و توی فرکانس 1600 CL9 کار میکنن)

البته رم پیشنهادی ایشون هم برای کار با مادربورد تایید شده و در صورتی که اختلاف قیمت براتون مهم نیست اون هم انتخاب کاملا مناسبی هست.

بقیه قطعات هر چند تنها ستاپ ممکن نیست اما از طرف من هم کاملا تایید میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرفی نیست عزیز  @};-

البته به دوستمون بگم که شما کجا زندگی میکنید 

جایی هست که بتونن و اطلاعات کافی واسه جمع کرده همچین سیستمی داشته باشن 

چون اگه بخاین از سایت بگیرین خودتون باید اسمبل و تنظیمات رو انجام بدین 

درود 

لینک به دیدگاه

دوستان از راهنماییتون ممنونم

در مورد اسمبل مشکلی نیست

در مورد سیپی یو 4670 تو سایت دو مدل داره که صد تومن اختلاف دارن کدوم کارمو راه می ندازه . درضمن 4770 برام زیاده یا می ارزه اونو بگیرم

مادر برد چی گیگا بایت بالاخره با ایسوس ؟

قیمت کلش هم قبلا گفتم اگه توجیه داشته باشه میشه بیشتر از این هم هزینه کرد مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه کارتون صرفا فتوشاپ هست 4770 بدردتون نمیخوره 

شما 4670 بگیرین نه 4670k 

نظر بر مادربورد گیگابایت هست و اگه بتونید 100 بیشتر هزینه کنید میتونید این رو بردارین که بهتر و آینده دار تر هست  GIGABYTE Z87X-D3H LGA1150 Z87 MB    http://lioncomputer.ir/product/2457/GIGABYTE%20Z87X-D3H%20LGA1150%20Z87%20MB/

لینک به دیدگاه

حرفی نیست عزیز  @};-

البته به دوستمون بگم که شما کجا زندگی میکنید 

جایی هست که بتونن و اطلاعات کافی واسه جمع کرده همچین سیستمی داشته باشن 

چون اگه بخاین از سایت بگیرین خودتون باید اسمبل و تنظیمات رو انجام بدین 

درود 

سلام

تشکر از منطق شما و ادب مباحثه...

این هم نمونه بنچمارک رم:

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Photoshop-CS6-Memory-Optimization-182

خطاب به باز کننده ی تاپیک: با این وجود هر دو رم (پیشنهادی من و جناب atisoc0936) مدل های با کیفیتی هستن و تایید شده، هر کدوم که قیمتش توجیه پذیر تر باشه براتون قابل استفاده هست.

لینک به دیدگاه

دوستان از راهنماییتون ممنونم

در مورد اسمبل مشکلی نیست

در مورد سیپی یو 4670 تو سایت دو مدل داره که صد تومن اختلاف دارن کدوم کارمو راه می ندازه . درضمن 4770 برام زیاده یا می ارزه اونو بگیرم

مادر برد چی گیگا بایت بالاخره با ایسوس ؟

قیمت کلش هم قبلا گفتم اگه توجیه داشته باشه میشه بیشتر از این هم هزینه کرد مشکلی نیست

سلام

پیرامون CPU که توضیحات atisoc0936 عزیز تایید میشه، 4770 کاربردی نیست برای شما، مدلی که 100 هزار تومان گرونتر هست هم 4670K هست که برای اورکلاک استفاده میشه (بهتره اور نکنید توی سیستم کاری، اگه سیستم وسط کار Overheat کرد ریبوت شد احتمال زیاد کل فایل کاریتون رو از دست میدید)

برای مادربورد هم من با گیگابایت تجربه بد دارم و ایسوس خریدم، اما هم ایسوس و هم گیگابایت مدل های بسیار با کیفیتی هستن و پیشنهاد خرید هر دو رو بارها دیدم... سلیقه ی شخصی و قیمت و موجودی در اینجا به نوعی تاثیر گذارتر هست در انتخابتون تا مارک

لینک به دیدگاه

دوستان چرا همه دارین مادربورد z87 با پردازنده ای که ضریب بسته هست پیشنهاد میدین؟! قیمت یه مادربورد معمولی حدود 300 تومن هست که کار این دوستمونو به خوبی راه میندازه... و با باقی پول هم میتونه 8 گیگ رم دیگه بگیره :blush:

لینک به دیدگاه

دوستان چرا همه دارین مادربورد z87 با پردازنده ای که ضریب بسته هست پیشنهاد میدین؟! قیمت یه مادربورد معمولی حدود 300 تومن هست که کار این دوستمونو به خوبی راه میندازه... و با باقی پول هم میتونه 8 گیگ رم دیگه بگیره :blush:

سلام

دلیل انتخاب پردازنده چند مورد هست:

1- پردازنده سری Haswell به دلیل وجود FIVR برای سیستم های کاری عمر و پایداری بیشتری دارن.

2- مدل Haswell آپ کدهای بهینه شده برای نرم افزار های CS6 و CC فتوشاپ داره (به خصوص سی سی) یا در حقیقت این دو نسخه بهینه شدن برای آپ کدهای جدید.

3- استفاده از نسل آخر پردازنده این امکان رو میده که بتونن در آینده این کامپیوتر رو تغییر هدف بدن و به عنوان مثال باهاش بازی کنن (یه کامپیوتر بهتر برای کار خودشون بخرن)

دلیل انتخاب پردازنده لاک مالتیپلایر (ضریب بسته) این هست که عموما سیستم های کاری رو اور نمیکنن مگر اینکه به خوبی واترکول شده باشه، ضریب باز هم خاصیتی نداره جز اورکلاک (پردازنده های 4670 و 4670K دقیقا یک پردازنده هستن، فقط فرقشون توی یک فیوزبیت هست که برای اورکلاکر ها باز گذاشته میشه)

دلیل انتخاب مادربورد های خوب (mid-range) این هست که سیستم کاری برای مدت زیادی توی پیک و فول لود میمونه، در نتیجه کیفیت قطعات استفاده شده توی مادربورد (به خصوص VRM) خیلی موثر هست در عمر مفید سیستم.

لینک به دیدگاه

پست یک رو ویرایش کردم و چکیده ای از مطالب رو که تا اینجا بحث شده رو نوشتم تا دوستانی که تازه وارد بحث میشن بهتر درجریان قرار بگیرن تا اینجا به این نتیجه رسیدم که:

سی پی یو Intel Core™ i5-4670 Haswell Processor تا اینجای کار 90 درصد قطعی شده البته هنوز به Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor هم فک می کنم

مادر برد هم گزینه های ASUS Z87-A LGA1150 Z87 MB و GIGABYTE Z87X-D3H LGA1150 Z87 MB و Gigabyte GA-Z87-HD3 LGA1150 Z87 MB

از همه بیشتر مطرح هستن

البته نمی دونم چرا خودم بیشتر به ایسوس کشش دارم

اگه دوستان بحث مادر بورد رو هم کمک کنن که به نتیجه قطعی تر برسیم خوب میشه

در ضمن در مورد کارت گرافیک و رم هم منتظر نظرات کار شناسی هستم

در ضمن همینطور که دوستمون تو پست بالا نظر گزاشتن _پایداری و عمر سیستم ، ارور نکردن سیستم و امکان ارتقاع و یا تغییر کاربری سیستم در آینده رو هم لحاظ کنید

منتظر تظرات خوبتون هستم .همچنینی اینجا از همه تشکر می کنم چون ظاهرا سیستم انجمن فعلا امکان دادن امتیاز به دوستان رو به من نمی ده

لینک به دیدگاه

پست یک رو ویرایش کردم و چکیده ای از مطالب رو که تا اینجا بحث شده رو نوشتم تا دوستانی که تازه وارد بحث میشن بهتر درجریان قرار بگیرن تا اینجا به این نتیجه رسیدم که:

سی پی یو Intel Core™ i5-4670 Haswell Processor تا اینجای کار 90 درصد قطعی شده البته هنوز به Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor هم فک می کنم

مادر برد هم گزینه های ASUS Z87-A LGA1150 Z87 MB و GIGABYTE Z87X-D3H LGA1150 Z87 MB و Gigabyte GA-Z87-HD3 LGA1150 Z87 MB

از همه بیشتر مطرح هستن

البته نمی دونم چرا خودم بیشتر به ایسوس کشش دارم

اگه دوستان بحث مادر بورد رو هم کمک کنن که به نتیجه قطعی تر برسیم خوب میشه

در ضمن در مورد کارت گرافیک و رم هم منتظر نظرات کار شناسی هستم

در ضمن همینطور که دوستمون تو پست بالا نظر گزاشتن _پایداری و عمر سیستم ، ارور نکردن سیستم و امکان ارتقاع و یا تغییر کاربری سیستم در آینده رو هم لحاظ کنید

منتظر تظرات خوبتون هستم .همچنینی اینجا از همه تشکر می کنم چون ظاهرا سیستم انجمن فعلا امکان دادن امتیاز به دوستان رو به من نمی ده

سلام

در مورد CPU که با 4770 به مزیت خاصی نمیرسید، فقط زمانی منطقی میشه که قیمت سیستم براتون اهمیت نداره و میخواید قطعه ی گرونتر رو بخرید.

در مورد مادربورد Asus Z87-A و Gigabyte Z87-HD3 قیمتی برابر همدیگه دارن، کارت صداشون یکیه، خروجی گرافیکشون یکیه، خروجی پورت هاشون تقریبا یکیه، کارت شبکه اشون یکیه، اما گیگابایت اجازه ی استفاده از چند کارت گرافیک انویدیا رو بهتون نمیده (SLI نداره) که ممکنه روی سیستم گرافیکی براتون مهم باشه

مادربورد های Asus Z87-Plus و Gigabyte Z87X-D3H هم قیمتی نزدیک به هم دارن و تقریبا از همه نظر نزدیک به هم هستن و سلیقه ی شخصی و امکانات انحصاری ای که میدن روی مادربورد هاشون میتونه توی تصمیمتون تاثیرگذار باشه، من شخصا پایداری ایسوس رو بیشتر دوست دارم، اما نظر شخصی هست و دلیلی نداره بقیه هم همونو انتخاب کنن.

گرافیک که هر دوی ما GTX650 رو پیشنهاد کردیم، در این زمینه هم من Asus رو انتخاب کردم، جناب atisoc0936 برند inno3D رو معرفی کردن، هر دو هم معروف هستن و با کیفیت (من پیشنهاد میکنم اگر مادربورد رو Asus خرید، کارت گرافیک رو هم Asus بخرید، معمولا بهتر با هم سازگار میشن)

نظر بقیه دوستان هم معتبر هست و سوال کننده میتونن از تجربیات بقیه دوستان هم بهره مند بشن.

رم هم که بسته بو پولتون میتونید هر رمی که برای مادربورد انتخابیتون تایید شده باشه بخرید، بهتر هست اول مادربورد رو انتخاب قطعی کنید تا رم مناسب با اون بحث بشه.

پس از انتخاب قطعی قطعات یه سری پیشنهاد های مناسب هم برای کولر و پاور براتون مینویسم (باید ببینیم چه مقدار قدرت پاور برای قطعاتتون کافیه)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...