رفتن به مطلب

سیستم مخصوص طراحی فایلهای بالای 2 گیگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

در مورد CPU که با 4770 به مزیت خاصی نمیرسید، فقط زمانی منطقی میشه که قیمت سیستم براتون اهمیت نداره و میخواید قطعه ی گرونتر رو بخرید.

در مورد مادربورد Asus Z87-A و Gigabyte Z87-HD3 قیمتی برابر همدیگه دارن، کارت صداشون یکیه، خروجی گرافیکشون یکیه، خروجی پورت هاشون تقریبا یکیه، کارت شبکه اشون یکیه، اما گیگابایت اجازه ی استفاده از چند کارت گرافیک انویدیا رو بهتون نمیده (SLI نداره) که ممکنه روی سیستم گرافیکی براتون مهم باشه

مادربورد های Asus Z87-Plus و Gigabyte Z87X-D3H هم قیمتی نزدیک به هم دارن و تقریبا از همه نظر نزدیک به هم هستن و سلیقه ی شخصی و امکانات انحصاری ای که میدن روی مادربورد هاشون میتونه توی تصمیمتون تاثیرگذار باشه، من شخصا پایداری ایسوس رو بیشتر دوست دارم، اما نظر شخصی هست و دلیلی نداره بقیه هم همونو انتخاب کنن.

گرافیک که هر دوی ما GTX650 رو پیشنهاد کردیم، در این زمینه هم من Asus رو انتخاب کردم، جناب atisoc0936 برند inno3D رو معرفی کردن، هر دو هم معروف هستن و با کیفیت (من پیشنهاد میکنم اگر مادربورد رو Asus خرید، کارت گرافیک رو هم Asus بخرید، معمولا بهتر با هم سازگار میشن)

نظر بقیه دوستان هم معتبر هست و سوال کننده میتونن از تجربیات بقیه دوستان هم بهره مند بشن.

رم هم که بسته بو پولتون میتونید هر رمی که برای مادربورد انتخابیتون تایید شده باشه بخرید، بهتر هست اول مادربورد رو انتخاب قطعی کنید تا رم مناسب با اون بحث بشه.

پس از انتخاب قطعی قطعات یه سری پیشنهاد های مناسب هم برای کولر و پاور براتون مینویسم (باید ببینیم چه مقدار قدرت پاور برای قطعاتتون کافیه)

پس با این حساب سی پی یو رو من 4670 می گیرم

مادر بورد هم حتما ایسوس می گیرم حالا Asus Z87-A یا Asus Z87-Plus و یا مدل مشابه

لطفا دوستانی که نظر می دن سلیقه خودشون رو هم بگن که اگه می خواستن بگیرن بالاخره کدوم رو انتخاب می کردن و دقیقا چه مارکی می گرفتن

اما کارت گرافیک :  غیر از GTX650 نظر دیگه ای ندارن دوستان

واما رم اگه مادر بورد رو یکی از دو مدل بالاانتخاب کنیم چه رمی بگیریم براش راحت جواب کار ما رو می ده؟

لینک به دیدگاه

سلام

دلیل انتخاب پردازنده چند مورد هست:

1- پردازنده سری Haswell به دلیل وجود FIVR برای سیستم های کاری عمر و پایداری بیشتری دارن.

2- مدل Haswell آپ کدهای بهینه شده برای نرم افزار های CS6 و CC فتوشاپ داره (به خصوص سی سی) یا در حقیقت این دو نسخه بهینه شدن برای آپ کدهای جدید.

3- استفاده از نسل آخر پردازنده این امکان رو میده که بتونن در آینده این کامپیوتر رو تغییر هدف بدن و به عنوان مثال باهاش بازی کنن (یه کامپیوتر بهتر برای کار خودشون بخرن)

دلیل انتخاب پردازنده لاک مالتیپلایر (ضریب بسته) این هست که عموما سیستم های کاری رو اور نمیکنن مگر اینکه به خوبی واترکول شده باشه، ضریب باز هم خاصیتی نداره جز اورکلاک (پردازنده های 4670 و 4670K دقیقا یک پردازنده هستن، فقط فرقشون توی یک فیوزبیت هست که برای اورکلاکر ها باز گذاشته میشه)

دلیل انتخاب مادربورد های خوب (mid-range) این هست که سیستم کاری برای مدت زیادی توی پیک و فول لود میمونه، در نتیجه کیفیت قطعات استفاده شده توی مادربورد (به خصوص VRM) خیلی موثر هست در عمر مفید سیستم.

دوست عزیز این سه مورد اول که فرمودین چه ربطی به نظر من داشت؟ مگه من گفتم هاسول نگیره؟ :huh:

من گفتم شما دارین یه پردازنده ضریب بسته رو روی یه بورد که مخصوص اورکلاک هست پیشنهاد میدی، خوب چه کاریه؟! ایشون میتونه یه برد خیلی ارزونتر با همون کارایی بگیره و باقی حدودا 300 تومن رو صرف چیزای دیگه کنن

لینک به دیدگاه

پس با این حساب سی پی یو رو من 4670 می گیرم

مادر بورد هم حتما ایسوس می گیرم حالا Asus Z87-A یا Asus Z87-Plus و یا مدل مشابه

لطفا دوستانی که نظر می دن سلیقه خودشون رو هم بگن که اگه می خواستن بگیرن بالاخره کدوم رو انتخاب می کردن و دقیقا چه مارکی می گرفتن

اما کارت گرافیک :  غیر از GTX650 نظر دیگه ای ندارن دوستان

واما رم اگه مادر بورد رو یکی از دو مدل بالاانتخاب کنیم چه رمی بگیریم براش راحت جواب کار ما رو می ده؟

سلام

اگر بردهای ایسوس رو انتخاب کردید رم Kingston HyperX Black 1600 با قیمت 500 هزار تومان برای 16 گیگابایت و رم Patrion Viper3 Black 2133 با قیمت 570 هزار تومان برای 16 گیگابایت هر دو مناسب و تایید شده هستن (اگر دستتون برای هزینه خیلی بسته نیست پاتریوت وایپر رو بخرید، هر چند توی کار گرافیک تاثیری نداره، اما بعدا اگه خواستید استفاده ی دیگه ای از کامپیوتر بکنید ممکنه بیشتر کار راه بنداز باشه... اما اگه بودجه محدود هست قطعات دیگه رو قربانی رم نکنید و همون اولی رو بخرید)

دوست عزیز این سه مورد اول که فرمودین چه ربطی به نظر من داشت؟ مگه من گفتم هاسول نگیره؟ :huh:

من گفتم شما دارین یه پردازنده ضریب بسته رو روی یه بورد که مخصوص اورکلاک هست پیشنهاد میدی، خوب چه کاریه؟! ایشون میتونه یه برد خیلی ارزونتر با همون کارایی بگیره و باقی حدودا 300 تومن رو صرف چیزای دیگه کنن

سلام

حالا منظور رو متوجه شدم... سری H81 که برای WorkStation زیادی ضعیفه، میمونه چیپست H87... اما چرا  بیشتر پرداخت کنن؟ 1- برای سیستمی که قراره توی لود بمونه VRM اهمیت پیدا میکنه، Z87 هم وی ار ام بهتری داره، هم هیت سینک بزرگتری برای خنک کردن روی برد گذاشته 2- سری Z87 پشتیبانی از دوال 8 و8 داره، در حالی که H87 معمولا فقط 16X میگیره. بودجه ی ایشون هم انقدر کم نیست که بخوایم براشون یه سیستم واقعا اقتصادی ببندیم. خودشون اشاره کردن که سیستم با توجه به امکان ارتقا در آینده و همچنین با در نظر گرفتن امکان تغییر کاربری در آینده پیشنهاد بشه.

لینک به دیدگاه

پس تا اینجا به این نتایج رسیدیم4670

سی پی یو            4670

مادر برد            Asus Z87-A یا Asus Z87-Plus

رم                   Kingston HyperX Black 1600 یا Patrion Viper3 Black 2133

کارت گرافیک     GTX650

لینک به دیدگاه

پس تا اینجا به این نتایج رسیدیم4670

سی پی یو            4670

کارت گرافیک     GTX650

تا الان سیستمتون میشه حدود 2300

برای کیس گرین X1 خوبه که حدود 140 درمیاد، پاور هم GP650B-OC رو بخرید با قیمت 390 هزار تومان (میتونید GP600A رو بخرید که حدود 170 هزار تومان ارزونتر هست، اما عمر کمتری براش در نظر گرفته شده و جریان ریل 12 ولتش هم کمتره)

برای کولر CPU هم میتونید این یا اینو بخرید.

تا اینجا اگر همه ی چیزایی که پیشنهاد دادم رو بخرید 3 میلیون رو پر میکنید، اما هنوز هیچ چیزی برای ذخیره سازی انتخاب نکردیم. حالا ببینید قطعات رو بیاریم پایین براتون بهتر هست یا بودجه رو افزایش بدید؟ (اگر بخواید میشه مادربورد رو بیاریم پایین، گرافیک رو بیاریم پایین، رم رو هم به جای 16 موقتا 8 بخرید)

برای ذخیره سازی چند انتخاب میتونید داشته باشید:

1- هارد دیسک به تنهایی

2- سالید درایو و هارد دیسک در کنار هم

3- فقط سالید درایو (که حجمش بسیار کم هست، باید یک هارد دیسک اینترنال یا اکسترنال هم خودتون داشته باشید برای ذخیره ی فایل هاتون)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من سیستم شما حتما باید SSD داشته باشه اگر بودجه ندارید 64 گیگ و یا 32 تهیه کنید و مسیر بافر نرم افزار رو روی این دو مورد قرار بدید 

در مورد انتخاب رم هم حتما 16 باشه

برای انتخاب سی پی یو به نظر بنده برای انتخاب سوکت و میزان پردازش و کش تست کنید.

سیستم من خاموشه اما می تونید یه فایل 100 مگی تهیه کنید. نرم افزار رو هم بفرمایید دوستان تست بگیرن و اعلام زمان کنن.

به برنده هم مژدگانی بدین  ;)

ریسکش به شدت میاد پایین

دید من از سوکت ها  :)

من سیستم خودم سوکت 2011 هست (1 سال پیش) برنام ها به شدت رون میومد بالا و اجرا میشد هیچ مورد نداشتم که صبر کنم برای لود شدن و اجرا

سیستم مثل بولدزر بود همچین آروم و رون که حس می کردی هیچ برنامه ای نمیتونه متوقفش کنه!!!

همین حس رو کمترش توی سوکت 1366 (i7 920) داشتم البته بدون SSD

اما قضیه تو سوکت 1150 کاملا فرق داشت فقط نصب ویندوز کردم اما شتابش به شدت بالا بود( i3 هم بود و اینکه بدون SSD )

به نظرم B)

هر موردی کار شما رو راه میندازه اما تو هر برنامه ای ممکنه سیستم خودش رو یه طوری نشون بده پس امتحان کنید بهتره

دوستان اگر جایی رو اشتباه گفتم اصلاح کنین

لینک به دیدگاه

تا الان سیستمتون میشه حدود 2300

برای کیس گرین X1 خوبه که حدود 140 درمیاد، پاور هم GP650B-OC رو بخرید با قیمت 390 هزار تومان (میتونید GP600A رو بخرید که حدود 170 هزار تومان ارزونتر هست، اما عمر کمتری براش در نظر گرفته شده و جریان ریل 12 ولتش هم کمتره)

برای کولر CPU هم میتونید این یا اینو بخرید.

تا اینجا اگر همه ی چیزایی که پیشنهاد دادم رو بخرید 3 میلیون رو پر میکنید، اما هنوز هیچ چیزی برای ذخیره سازی انتخاب نکردیم. حالا ببینید قطعات رو بیاریم پایین براتون بهتر هست یا بودجه رو افزایش بدید؟ (اگر بخواید میشه مادربورد رو بیاریم پایین، گرافیک رو بیاریم پایین، رم رو هم به جای 16 موقتا 8 بخرید)

برای ذخیره سازی چند انتخاب میتونید داشته باشید:

1- هارد دیسک به تنهایی

2- سالید درایو و هارد دیسک در کنار هم

3- فقط سالید درایو (که حجمش بسیار کم هست، باید یک هارد دیسک اینترنال یا اکسترنال هم خودتون داشته باشید برای ذخیره ی فایل هاتون)

برای صرفه جویی ترجیح می دم فعلا ssd خوب بخرم و در کنارش از هارد فعلیم استفاده کنم تا بعدا به هارد  خوب هم بخرم

لینک به دیدگاه

به نظر من سیستم شما حتما باید SSD داشته باشه اگر بودجه ندارید 64 گیگ و یا 32 تهیه کنید و مسیر بافر نرم افزار رو روی این دو مورد قرار بدید 

در مورد انتخاب رم هم حتما 16 باشه

برای انتخاب سی پی یو به نظر بنده برای انتخاب سوکت و میزان پردازش و کش تست کنید.

سیستم من خاموشه اما می تونید یه فایل 100 مگی تهیه کنید. نرم افزار رو هم بفرمایید دوستان تست بگیرن و اعلام زمان کنن.

به برنده هم مژدگانی بدین  ;)

ریسکش به شدت میاد پایین

دید من از سوکت ها  :)

من سیستم خودم سوکت 2011 هست (1 سال پیش) برنام ها به شدت رون میومد بالا و اجرا میشد هیچ مورد نداشتم که صبر کنم برای لود شدن و اجرا

سیستم مثل بولدزر بود همچین آروم و رون که حس می کردی هیچ برنامه ای نمیتونه متوقفش کنه!!!

همین حس رو کمترش توی سوکت 1366 (i7 920) داشتم البته بدون SSD

اما قضیه تو سوکت 1150 کاملا فرق داشت فقط نصب ویندوز کردم اما شتابش به شدت بالا بود( i3 هم بود و اینکه بدون SSD )

به نظرم B)

هر موردی کار شما رو راه میندازه اما تو هر برنامه ای ممکنه سیستم خودش رو یه طوری نشون بده پس امتحان کنید بهتره

دوستان اگر جایی رو اشتباه گفتم اصلاح کنین

شرمنده ولی اگه بگم حرفاتونو متوجه نشدم به ریش من نمی خندید؟ ^_^ :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرمنده ولی اگه بگم حرفاتونو متوجه نشدم به ریش من نمی خندید؟ ^_^ :D

:D  نه بابا این چه حرفیه :lol:

لینک به دیدگاه

دوستان و اساتید لطفا یلری کنید و زودتر ما رو به جمع بندی برسونید :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان و اساتید لطفا یلری کنید و زودتر ما رو به جمع بندی برسونید :)

چه چیزهایی مونده 

لینک به دیدگاه

چه چیزهایی مونده 

تا اینجا به این نتایج رسیدیم

سی پی یو            4670

کارت گرافیک     GTX650

در مورد باقیش و این قطعات نظر بدبد لطفا

در ضمن چون می خوام پاور خوب بزارم فعلا دنبال یه ssd ردیفم تا بعدا به هارد خوبم بزرام کنارش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه بتونید ssd samsung  گیر بیارین خوبه 

http://www.anandtech.com/show/5710/the-adata-xpg-sx900-128gb-review-maximizing-sandforce-capacity/2

ببینیدش شاید چیزه بهتری هم پیدا کردین 

لینک به دیدگاه

الان این قیمتش چنده حدودا

سلام

SSD بسته به مارکش بین 420 تا 500 هزار تومان قیمت داره برای 128 گیگابایت

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تا میتونی رم بزار رو سیستمت 16gb به بالا

لینک به دیدگاه

دوستان به طور مشخص در مورد ssd ،هارد ، کولر ،حداکثر و حداقل رم و کیس نظر بدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کیس به نظره من x1  عالی بود 

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=1551&page=203

واسه ssd  پیشنهاده من Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD  http://lioncomputer.ir/product/1938/Corsair%20Force%20GS%20128GB%20SATA3%20SSD/   که 460 تومنه 

واسه کولر پیشنهادم یکی بینه این 3 هست (هرکدوم رو انتخاب کنید خوبه )

TUNIQ TOWER 120 EXTREME 165                  لینک

Thermaltake Frio CPU Cooler 165                   لینک

Thermalright HR-02 Macho 140                   لینک  

لینک به دیدگاه

دوستان به طور مشخص در مورد ssd ،هارد ، کولر ،حداکثر و حداقل رم و کیس نظر بدن

سلام

SSD و کیسی که توی پست قبلی پیشنهاد شده مورد تایید و پیشنهاد من هم هست. کولر من هم ترمال رایت ماکو (سومین پیشنهاد ایشون) رو پیشنهاد میکنم، اما مسولیت جا شدن قطعاتتون در کنار این کولر با خودتون هست و باید بررسی کنید (من فقط کولر رو پیشنهاد میکنم، ممکنه قطعات کنار یا زیر کولر جا نشن، چک کنید)

هارد که گفتین نمیخوام!

رم حداقل 8 گیگابایت و حداکثر 32 گیگابایت هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر 3 کولر پیشنهاد شده بینه 15.7 تا 16.5 سانت اندازه دارن که کوتاهترین تاور 120 وبلند ترین فریو هست 

من تاوره 120 رو تو کیس هایه معمولی جازدم و فاصله ای حدود 1 سانت تا درب داشت و به احتماله زیاد نباید مشکلی برایه کولر ها باشه 

ولی بازم بینه دوستانی که x1  خریدن و کولر دارن نگاه میکنم 

درود 

لینک به دیدگاه

هر 3 کولر پیشنهاد شده بینه 15.7 تا 16.5 سانت اندازه دارن که کوتاهترین تاور 120 وبلند ترین فریو هست 

من تاوره 120 رو تو کیس هایه معمولی جازدم و فاصله ای حدود 1 سانت تا درب داشت و به احتماله زیاد نباید مشکلی برایه کولر ها باشه 

ولی بازم بینه دوستانی که x1  خریدن و کولر دارن نگاه میکنم 

درود 

سلام

عزیز منظور فاصله ی تاور تا اسلات رم و لبه ی اسلات PCI هست، ممکنه کولر روی رم ها بیاد یا پشت کارت گرافیک گیر کنه، بسته به چیدمان مادربورد انتخابیشون... وگرنه من هم چندان نگران جا شدن یه کولر به این کوچکی توی کیس گیمینگ نیستم :D

پی نوشت: اسمتون چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام

SSD و کیسی که توی پست قبلی پیشنهاد شده مورد تایید و پیشنهاد من هم هست. کولر من هم ترمال رایت ماکو (سومین پیشنهاد ایشون) رو پیشنهاد میکنم، اما مسولیت جا شدن قطعاتتون در کنار این کولر با خودتون هست و باید بررسی کنید (من فقط کولر رو پیشنهاد میکنم، ممکنه قطعات کنار یا زیر کولر جا نشن، چک کنید)

هارد که گفتین نمیخوام!

رم حداقل 8 گیگابایت و حداکثر 32 گیگابایت هست.

سی پی یو          6,630,000   ریال                    Intel® Core™ i5-4670 Haswell Processor

مادر برد               6,150,000   ریال                               ASUS Z87-Plus LGA1150 Z87 MB

کارت  گرافیک        5,590,000   ریال                                    ASUS GTX 650 Ti 2GB GDDR5

رم                      5,690,000   ریال              Patriot Vaper3 Black Mamba 2x8GB 2133Mhz

پاور                 3,880,000   ریال                                                     Green GP650B-OC

حافظه                 4,590,000   ریال                          Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD           

کولر                 1,390,000   ریال                                          Thermalright HR-02 Macho

کیس                 1,390,000   ریال                                      Green X1 Basic Gaming case 

-----------------------------------------------

جمع                  35.310.000 ريال

دوستان لطفا چک لینک ها رو چک کنید ببینید انتخابها دقیق و درسته ؟

در مورد کیس هم راهنمایی کنید که کولر توش جا میشه یا نه؟ اگه کولر جا نشه چی پیشنهاد می دید؟

اطلا کولر خیلی واجبه؟

ویرایش شده توسط filtrmiltr
لینک به دیدگاه

سی پی یو          6,630,000   ریال                    Intel® Core™ i5-4670 Haswell Processor

مادر برد               6,150,000   ریال                               ASUS Z87-Plus LGA1150 Z87 MB

کارت  گرافیک        5,590,000   ریال                                    ASUS GTX 650 Ti 2GB GDDR5

رم                      5,690,000   ریال              Patriot Vaper3 Black Mamba 2x8GB 2133Mhz

پاور                 3,880,000   ریال                                                     Green GP650B-OC

حافظه                 4,590,000   ریال                          Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD           

کولر                 1,390,000   ریال                                          Thermalright HR-02 Macho

کیس                 1,390,000   ریال                                      Green X1 Basic Gaming case 

-----------------------------------------------

جمع                  35.310.000 ريال

دوستان لطفا چک لینک ها رو چک کنید ببینید انتخابها دقیق و درسته ؟

در مورد کیس هم راهنمایی کنید که کولر توش جا میشه یا نه؟ اگه کولر جا نشه چی پیشنهاد می دید؟

اطلا کولر خیلی واجبه؟

سلام

قطعات خوبه، فقط یه نکته: مادربورد رو میتونید Z87-A هم بخرید تا هزینه هاتون کم بشه، تنها تفاوت چشمگیر این دو مادربورد اینه که مدل پلاس شبکه وایرلس داره و بلوتوث.

کولر که 16 سانتی متر هست ارتفاعش، توی کیس 20 سانتی احتمال 99 درصد جا میشه. من منظورم از جا نشدن، جا نشدن کارت گرافیک پشت کولر بود.

کولر ضروری نیست، اما به عمر قطعاتتون خیلی کمک میکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تنها پیشنهاده من که با قی مونده سره گرافیکه که این مدل رو بگیرین 

ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5

http://lioncomputer.ir/product/3051/ASUS%20GTX%20650%20Ti%20Boost%20OC%20DCII%202GB%20GDDR5/

تفاوته آنچنانی نداره ولی کاراییش خیلی نزدیک به یه 6950 هست 

درود 

لینک به دیدگاه

دوستان این سیستمسه که تصمیم گرفتم فردا بخرمش

سی پی یو                              Intel® Core™ i5-4670 Haswell Processor

مادر برد                                             ASUS Z87-Plus LGA1150 Z87 MB

کارت  گرافیک                     ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5

رم                                    Patriot Vaper3 Black Mamba 2x8GB 2133Mhz

پاور                                                                      Green GP650B-OC

حافظه                                           Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD           

کولر                                                          Thermalright HR-02 Macho

کیس                                                      Green X1 Basic Gaming case 

هرکسی نظر دیگه ای داره تا امشب بگه که من فردا این سیستم رو می خرم و بعد از اسمبل نشونتون هم می دم

لطفا در مورد سی پی یو هم راهنماییم کنید: طبق راهنمای های دوستان  4670k فرقش با 4670 فقط درتوانایی اورکردن هست با توجه به اینکه من فعلا قصذ اور کردن رو ندارم به نظر شما من 4670k بگیرم برای آینده نگری و یا نه؟

در ضمن ssd 256 چی پیشنهاد می کنید که سرش به تنش بی ارزه و زیادگرون نباشه.اصلا توفیری توکارم خواهد داشت؟

اگه بودجه رو 300 ، 400 تومن افزایش بدم تاثیر چشمگیری روی کارم خواهد داشت یا همینم کارمو درست وحسابی راه می ندازه؟ اگه تاثیر چشمگیری داره  چی روعوض کنم به جاش چی بگیرم؟

ویرایش شده توسط filtrmiltr
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...