رفتن به مطلب

ادامه لیست دانلود منیجر در ویندوز جدید

H3NSB
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من همیشه مشکل این را داشتم که اگر خواستم ویندوزم را عوض کنم با لیست دانلود نیمه کاره ی IDM چکار کنم که از بین خواهد رفت و برای استفاده ی خودم یک نرم افزاری نوشتم که از لیست دانلود میتونه پشتیبان تهیه کنه و بعد از نصب مجدد ویندوز میشه ادامه ی دانلود را انجام داد .

این یک ابزار کوچک و سودمند برای این کار هست که البته بصورت دستی هم میشه این پشتیبان را تهیه کرد ولی من اومدم کار را راحت کردم که نیاز نباشه مسیر طولانی را طی کرد و با یک کلیک پشتیبان در محلی که مشخص میکنید ذخیره میشه .

پیش خودم گفتم شاید کسانی باشند که به این برنامه نیاز داشته باشند و بخاطر همین میزارم تا شما هم استفاده کنید و اگر ایرادی هم توی برنامه دیدید گزارش بدبد تابرطرف بشه و اگر هم پیشنهادی داشتید بیان کنید .

استفاده از برنامه نیاز به توضیحی نداره و بسیار ساده هست . بعد از تهیه ی پشتیبان یک فایل تنظیمات رجیستری و یک فولدر که مربوط به لیست دانلود منیجر هست در محل مشخص شده ذخیره میشه که برای بازیابی هم آدرس هر کدوم را بصورت جداگانه به برنامه میدید و خود برنامه لیست را دوباره بازیابی میکنه .

این برنامه نیاز به نصب نداره و پس از دانلود , فایل فشرده را اکسترکت کنید و آیکن برنامه را اجرا کنید .

این برنامه در ویندوز های 32 بیت و 64 بیت 8.1 و 7 تست شد و بدرستی اجراشد .

تقدیم به بچه های گل لیون
11.gif

توجه : 

1. این برنامه برای اجرا به دانت فریمورک 4 احتیاج داره .

2 .برای بازیابی پشتیبان حتما باید نام کاربری ویندوز با ویندوز قبلی یکسان باشد .

3 . این برنامه را خودم روی 2 سیستم تست کردم و مشکلی نداشت ولی اگر به هر دلیلی توی سیستم شما درست کار نکرد همینجا گزارش بدبد تا بررسی بشه و مشکلش رفع بشه .

دانلود نسخه ی اصلاح شده ی برنامه 
تغییرات این نسخه :

1 . پشتیبان گرفتن کامل از لیست دانلود منیجر و درصد های دانلود شده حتی اگر مسیر فولدر DwnlData تغییر کرده باشد .

2 . رفع مشکلات فونت برنامه در برخی سیستم ها 

3 . رفع اشکالات موجود در پشتیبان گیری و بازیابی در برخی موارد 

4 . رفع چندین اشکال کوچک دیگر موجود در برنامه 

CapturePNG_25217137924488924644.png

دوستان چون این یکی از بزرگترین مشکل های بنده بود گفتم شاید کسانی مثه من باشن که بخاطر اینکار قید ویندوز عوض کردنو بزنن خوش باشید  :D 

منبع:soft98.ir

لینک

ویرایش شده توسط Alirezaa
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام علیرضا خان

ممنون برنامه خوبی هست

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

درود،

خوبه، اما این کار رو که خود IDM  هم انجام میده به راحتی!
برنامه نمیخواد که!

لینک به دیدگاه

آقا مهدی فک کنم اشتباه صورت گرفته بنده فقط ناشرم اینو یکی از دوستان نوشتن  :D

لینک به دیدگاه

درود،

خوبه، اما این کار رو که خود IDM  هم انجام میده به راحتی!

برنامه نمیخواد که!

واقعا؟

دمت گم اگه میتونی پخ کن

چه بدبختیایی که من سر اینا نکشیدم  :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا مهدی فک کنم اشتباه صورت گرفته بنده فقط ناشرم اینو یکی از دوستان نوشتن  :D

سریع متوجه شدم :D اخه جوری اول شروع میشه ادم فکر میکنه برنامه نویسی :)

من راه حلشو بلدم تو پوشه user سیستم هست برشون میداری بعد نصب دوباره میریزی سر جاشون 

این برنامه خوب اسان تره

روش بازیابی با خود برنامه

زبان دانلود منیجر رو فارسی کنید بعد تو تب امور گزینه استخراج بعد گزینه به فایل استخراجی idm رو بزنید  یه فایل ساخته میشه تو یکی از درایو ها ذخیرش کنید بعد از نصب دوباره ویندوز 

دانلود منیجر رو باز کنید تو تب امور گزینه وارد کردن بعد گزینه از فایل استخراجی idm روبزنید ازتون مسیر لود میخواد وارد کنید

تمام فایلهای لیست برمیگردن

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

سریع متوجه شدم  :D اخه جوری اول شروع میشه ادم فکر میکنه برنامه نویسی  :)

من راه حلشو بلدم تو پوشه user سیستم هست برشون میداری بعد نصب دوباره میریزی سر جاشون 

این برنامه خوب اسان تره

روش بازیابی با خود برنامه

زبان دانلود منیجر رو فارسی کنید بعد تو تب امور گزینه استخراج بعد گزینه به فایل استخراجی idm رو بزنید  یه فایل ساخته میشه تو یکی از درایو ها ذخیرش کنید بعد از نصب دوباره ویندوز 

دانلود منیجر رو باز کنید تو تب امور گزینه وارد کردن بعد گزینه از فایل استخراجی idm روبزنید ازتون مسیر لود میخواد وارد کنید

تمام فایلهای لیست برمیگردن

آهان خیلی ممنون

ویرایش شده توسط Alirezaa
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقاً الان میخواستم ویندوز7 رو ترک کنم و به 8.1 برم که دقیقاً همین مشکل رو داشتم

ممنون از اطلاع رسانی و ایجاد تاپیک

لینک به دیدگاه

اتفاقاً الان میخواستم ویندوز7 رو ترک کنم و به 8.1 برم که دقیقاً همین مشکل رو داشتم

ممنون از اطلاع رسانی و ایجاد تاپیک

خواهش میکنم وظیفس

لینک به دیدگاه

واقعا؟

دمت گم اگه میتونی پخ کن

چه بدبختیایی که من سر اینا نکشیدم  :(

export لیست میکنی از توی برنامه!

2 تا فولدر هم داره که اونارو هم کپی میکنی!

توی تنظیمات هست، فولدر تمپ و downdata (یه چی توی این مایه ها :D )

اره دیگه، این واست همه اونهارو کپی میگیره!

لینک به دیدگاه

export لیست میکنی از توی برنامه!

2 تا فولدر هم داره که اونارو هم کپی میکنی!

توی تنظیمات هست، فولدر تمپ و downdata (یه چی توی این مایه ها :D )

اره دیگه، این واست همه اونهارو کپی میگیره!

خیلی ممنون عزیز

در نبود این جور نرم افزارا خیلی بکار میاد

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان یه نرم افزار خیلی کاربردی هم تازه پیدا کردم گفتم شاید به درد شما هم بخوره بفرمائید

توضیحات: Software Informer 1.3.1031 ابزاری رایگان و قدرتمند برای به روز رسانی تمام برنامه ها، بازی ها و درایور های سیستم شماست که به دو صورت دستی و خودکار برای نرم افزار ها، بازی ها و درایور های نصب شده در سیستم شما بررسی به عمل می آورد و نتیجه را به صورت لیست به شما نشان خواهد داد و لینک دانلود هر نرم افزار را در  اختیار شما قرار خواهد داد تا در صورت تمایل نسخه ی جدید آن را دریافت نمایید. در تنظیمات برنامه می توانید مشخص کند که نسخه ی آزمایشی برنامه، بازی و درایور ها نمایش داده شود یا نه. این نرم افزار در System Tray جای می گیرد و با به روز شدن هر برنامه ای بلافاصله به شما اطلاع میدهد .

لینک دانلود و منبع

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته که خود IDM هم لیست ها رو Export میکنه ولی خیلی از مواقع اسم فایل ها (مخصوصا فایل های یوتوب) درست ذخیره نمیشن و همچنین دیتای مربوط به فایل هایی که ناقص دانلود شدن رو هم ذخیره نمیکنه و بعد از Import کردن لیست ، دانلود فایل های نا تمام باید از ابتدا شروع بشه. در اصل لیست بدون عیب و نقص در رجیستری سیستم ذخیره میشه و دیتای فایل های نا تمام هم در شاخه User\AppData\Roaming\IDM\DwnlData ذخیره میشه.

در واقع فکر میکنم کاری که این برنامه میکنه اینه که هم از اون قسمت رجیستری بک آپ میگیره و هم دیتاها. که البته بدون این برنامه هم قابل انجامه ولی این برنامه کار رو بسیار ساده تر کرده  :)

لینک به دیدگاه

درسته که خود IDM هم لیست ها رو Export میکنه ولی خیلی از مواقع اسم فایل ها (مخصوصا فایل های یوتوب) درست ذخیره نمیشن و همچنین دیتای مربوط به فایل هایی که ناقص دانلود شدن رو هم ذخیره نمیکنه و بعد از Import کردن لیست ، دانلود فایل های نا تمام باید از ابتدا شروع بشه. در اصل لیست بدون عیب و نقص در رجیستری سیستم ذخیره میشه و دیتای فایل های نا تمام هم در شاخه User\AppData\Roaming\IDM\DwnlData ذخیره میشه.

در واقع فکر میکنم کاری که این برنامه میکنه اینه که هم از اون قسمت رجیستری بک آپ میگیره و هم دیتاها. که البته بدون این برنامه هم قابل انجامه ولی این برنامه کار رو بسیار ساده تر کرده  

بله من که با این برنامه خیلی راحت ترم مخصوصا وقتی با آی تیوب از یوتوب دانلود میکنم

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

عالیه ! من این کارو به صورت دستی انجام میدادم :دی
ولی الان که برنامه اش رو یکی نوشته عالیه ! به درد خیلی میخوره ! اگه نمونه خارجیش نیست خارجیش رو هم تو بده :دی

لینک به دیدگاه

دمت گرم

من شب عید ویندوز عوض کردم باور کن 200 تا لینک رو دونه دونه بازیابی ادرس میزدم بعد ادرس سایت رو سیو میکردم پدرم دراومد

بعد نصب ویندوز دوباره یکی یکی دانلود از لیست لینکهام

متاسفانه اینجا رو ندیده بودم تا الان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...