رفتن به مطلب

سوالی در مورد پاور و سی پی یو

SaveH
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی

2 تا سوال داشتم . ممنون میشم کمکم کنید :

سوال اول اینکه :

آیا برای خرید پاور میزان ولت و برقی که خروجی میده برای هر مادر بورد متفاوت هست ؟ یا اینکه برای کامپیوتر های خانگی از چه مدل پاور استفاده کنیم  ؟

سوال دوم اینکه :

چند مدتی هست که دمای سی پی یو بنده که با استفاده از برنامه Core temp میبینم بسیار بالاست . و بطور عادی روی 60 درجه هستش.

من هم فن سی پی یو رو تغییر دادم . هم خمیر سیلیکون زدم و هم ویندوز عوض کردم . تهویه سیستم هم عالیه .

آیا این مشکل میتونه از پاور باشه ؟

ممنون میشم کمکم کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

پاور پاوره و میزان واتی که براش تعرف شده رو به صورت خروجی هایی که داره به سیستم میده و این مین ها هستند که مصرف های متفاوتی دارند و و به طبع قطعاتی که روشون چیده شده مصرف کل سیستم رو مشخص میکنند.(گرافیک-رم-سی پی یو-تعداد هارد ها و حتی خود کیس و تعداد فن ها)

در رابطه با دمای cpu باید مشخصات سیستمتون رو بفرمایید و این که چند سال سیستم رو دارید.

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

داداش به برنامه core temp اعتماد نکن اگه مادربورد برنامه بخصوصی در این زمینه داره بیشتر میشه به اون اعتماد کرد

مثلا سیستم من که تو امضا هست با برنامه hw و core temp دماهای نجومی میبینم در حالی که در برنامه خود مادربرد control center دمای عادی میبینم و همچنین میتونی به بایوس مراجه کرده و اونجا دما هارو ببینی

لینک به دیدگاه

با تشکر از اساتید عزیز.

اما زمانی که بازی اجرا میشه و یا کپی در حال انجمتم باشه ( به صورت حجم بالا ) سیستم خاموش میشه .

من بارها امتحان کردم . گیم نت داشتم و اگه مطلع باشید در هنگام کار سی پی یو قطعه الومینیومی که زیر فن سی پی یو هست داغ میشه . اما زمانی که دمای سی پی یو من به 120 میرسه و خاموش میشه این قطعه کاملا سرد هستش !!

مشخصات سیستم هم تا دقایقی دیگر ارائه میدم.

در ضمن سیستم تقریبا 4 سال هست که داره کار میکنه . و این مشکل 1 ماهه گریبان گیر من شده.

لینک به دیدگاه

سی پی یو : AMD Athlon 64 X 2 Dual Core 3800 + 2.01 GHz

رم : 2.00 GB

سیستم 64 بیت

Graphic : 512  , NVIDIA GeForce 9400 GT

هارد :  Maxtor - 120 GB

سیستم بالغ بر 4 سال هست که کار میکنه.

لینک به دیدگاه

فنی که برای سی پی یو عوض کردین چی هست؟

لینک به دیدگاه

برای مادر برد دوستم هست . پایه هاش اندازه هم بود . اما اسمش رو متاسفانه نمیدونم . برچسب روش کنده شده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای مادر برد دوستم هست . پایه هاش اندازه هم بود . اما اسمش رو متاسفانه نمیدونم . برچسب روش کنده شده .

دوسته عزیز من تو مغازه با این مشکل زیاد رو به رو شدم که مربوط به سیپیوهایه سریه am2  هست مثله یکیه شما 

این سیستم ها بعد از چند سال کار مشکل ولتاژ پیدا میکنن به طوری که تو یه نمونه به محض روشن کردنه سیستم سیپیو دماش به مرور بالا میرفت و خاموش میکرد 

تنها راهیی که من پیدا کردم تعویضه سیپیو با یه سیپیو دیگه بود و اینکه باید یه چند ساعتی با اون سیپیو جدیده کار کنید و بعد سیپیو قبلی رو بندازین سره جاش 

تو تمامه یسیستم هایی که برایه من آوردن و اینجوری بود با این کار حل شد 

حتی با بایوس زدن هم درست نمیشد 

درود 

لینک به دیدگاه

دوسته عزیز من تو مغازه با این مشکل زیاد رو به رو شدم که مربوط به سیپیوهایه سریه am2  هست مثله یکیه شما 

این سیستم ها بعد از چند سال کار مشکل ولتاژ پیدا میکنن به طوری که تو یه نمونه به محض روشن کردنه سیستم سیپیو دماش به مرور بالا میرفت و خاموش میکرد 

تنها راهیی که من پیدا کردم تعویضه سیپیو با یه سیپیو دیگه بود و اینکه باید یه چند ساعتی با اون سیپیو جدیده کار کنید و بعد سیپیو قبلی رو بندازین سره جاش 

تو تمامه یسیستم هایی که برایه من آوردن و اینجوری بود با این کار حل شد 

حتی با بایوس زدن هم درست نمیشد 

درود 

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز بابت راهنمایی

یعنی شما میفرمایید یک سی پی یو جایگزین کنم و بعد از اینکه 4 الی 5 ساعت کار کرد سی پی یو قبلی رو بزارم سر جاش . درست متوجه شدم ؟

یعنی چقدر امکان داره که با این روش برطرف شه ؟

باز هم تشکر از راهنمایی شما اساتید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز بابت راهنمایی

یعنی شما میفرمایید یک سی پی یو جایگزین کنم و بعد از اینکه 4 الی 5 ساعت کار کرد سی پی یو قبلی رو بزارم سر جاش . درست متوجه شدم ؟

یعنی چقدر امکان داره که با این روش برطرف شه ؟

باز هم تشکر از راهنمایی شما اساتید

مدله مادربورد m52  یا  m2n  نیست 

تمامه سریهایی که این طور بودن و به پسته بنده خوردن مشکلشون حل شد 

فقط همون موردی که نام بردم که خاموش میکرد مجبور شد یه سیپیو پایین تر بندازه 

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما دوست گرامی . حتما امتحان میکنم

اگر اساتید دیگر هم راهنمایی خاصی دارند لطف کنند ارائه بدن بلکه مشکلم حل بشه.

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست گرامی دما یخورده بالا هست من برای دوستم هم 3یا 4 سال پیش یه همچین سیستمی بستم با کولر خود سی پی یو دما توی لود همن حدود ها میچره ولی توی حالت معمولی فکر کنم 45-53 باشه

یه عکس از داخل کیس بزارید

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامی دما یخورده بالا هست من برای دوستم هم 3یا 4 سال پیش یه همچین سیستمی بستم با کولر خود سی پی یو دما توی لود همن حدود ها میچره ولی توی حالت معمولی فکر کنم 45-53 باشه

یه عکس از داخل کیس بزارید

با تشکر از شما. این هم عکس داخل کیس

http://up.vbiran.ir/uploads/20140102_170323_249913886712033519.jpg   : عکس فن

http://up.vbiran.ir/uploads/20140102_170206_10932138867120939341.jpg : عکس داخل کیس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از شما. این هم عکس داخل کیس

http://up.vbiran.ir/uploads/20140102_170323_249913886712033519.jpg   : عکس فن

http://up.vbiran.ir/uploads/20140102_170206_10932138867120939341.jpg : عکس داخل کیس

به پاور تبدیله 20 پین به 24 بسته شده یا افزایشه 

پاوره سیستم چند واته چون پاور هم میتونه باعثه این مشکل بشه (با نوسان در برقی که میده ) پاوره بالاتر ندارین چک کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باسلام

توی این عکس که من دارم میبینیم یک سوال دارم

20140102_170215.jpg

1- کابل 24 پین پاور چرا 2 تا هستش (یکیش وصل نیست و اون یکی وصل شده جریان خاصی داره ؟؟)

و اینکه کیس شما اگه همینجوری استفاده میکنید خیلی بهم ریخته هستش بهتر هست یخورده به مدیریت کابل کشی توجه کنید برای انتقال حرارت که بهتر بشه (توی تاپیک عکس کیس اعضای میتونید نمونه کابل کشی ها رو ببینید)

این عکس کیس دوستم هست که خدمتتون گفتم ببنید

54024804179142159519.jpg

لینک به دیدگاه

با تشکر از پاسخگویی مجدد

کابل 20 پین هستش ولی مادر بورد 24 پین هستش و با یک تبدیل وصل شده .

بله متاسفانه به دلیل اینکه زیاد مشغله دارم به هیچ وجه وقت نمیکنم کابل کشی رو مرتب کنم .

در مورد توان پاور هم به دلیل اینکه الان در منزل هستم دسترسی ندارم . فردا برای شما اطلاعاتش رو میزارم .

در ضمن . چند ساعت پیش سی پی یو رو از جا در آوردم و یه دستی به سر و روش کشیدم . الان دمای سیستم در حالت عادی 35 الی 40 درجه هستش در صورتی که قبلا هم تمیز شده بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوبه،  به نظر بهتر شده دما

البته خودتون بهتر میدونید که اوضاع چقدر تغییر کرده

در مورد تبدیل هم من اصلاً توصیه نمیکنم برای 24 پین از تبدیل استفاده کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...