رفتن به مطلب

بحث و بررسی پیرامون ati radeon hd 5000 series

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود :

همه چیز با آمدن gt300 معلوم خواهد شد .

بله علی جان حق با شماست اینو نگید چی بگید :(

لینک به دیدگاه

• ارسال 142
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بله علی جان حق با شماست اینو نگید چی بگید :(

نترس رضا جان جوجه رو آخر پاییز می شمارند

همین که سری جدید gt300 دارای 2 مگ کش خواهد بود کافی خواهد بود.

:->

لینک به دیدگاه

:(:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d

لینک به دیدگاه

منظورت از کیفیت دقیقا چیه؟

سلام

منظورم من کارت ها جدید نبود چون اطلاعات در رابطه با کارت ها جدید به اون صورت ندارم

منظورم من کلی بود و کلیه محصولات ان وی دی ای رو شامل می شود

منظورم بنده نوع نمایش تصویر و نوع رندر محیط توسط کارت های ان وی دی ها به شکل بهتر صورت می گیره

البته این نکته ریز ولی قابل احساس هست

شاید بعضی این رو متوجه نشن

ولی یک سری قابلیت ها دیگه هم کارت ها ان وی دی ای در بعضی از جمله 16xq

باتشکر

لینک به دیدگاه

حالا هی بگین gt300 اینو داره اونو داره اینقدر کش داره اونقدر بهمان داره. وقتی هیچ خبری ازش نیست میشه چی؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

در این که کیفیت تصاویر در سری کارت های ان وی دی ای بهتر از ای تی ای است برای من یک که ثابت شده هست

در ضمن ان وی دی ای در بعضی بازی ها مثل کرایسس تنظیمات گرافیکی بالاتری داره ...

در کل ان وی دی ای هنوز هم بهتر از ای تی ای هست از نظر من

فقط از لحاظ قدرت و قیمت ای تی ای بالاتر هست

ولی از لحاظ کیفیت( تصاویر) و ساپورت ان وی دی ای ( البته قدرتش هم که دیگه مشخصه)

با تشکر

دوست عزیز وقتی بحث سر کارتهای 400 دلار به بالا میشه مطمئن باش برتری کارتیو نسبت به کارت دیگه چیز دیگه ای نشون میده.(من به شخصه میگم اگه کسی کیفیت تصویر واسش مهمه بیشتر باید رو مانیتورش حساس باشه).من کلی صحبت نمیکنم هیچ دلیلی نداره کمپانی که تا 2 سال پیش بهتر از همه بوده الان هم بهتر باشه الان ati بهتره وقتی هم که 4850 و 4870 رو وارد کرد بهتر بود nvidia هم مجبور شد که بهتر بشه تو بعضی از رده ها مثلا با تولید gtx 260 ! ولی مطمئن باشید اگه فشار ati نبود مثل قبل همه رو با قیمتاش نقره داغ میکرد!!

لینک به دیدگاه

:(:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d

گريه كردنت هم رضا جان مي بينيم

:->

لینک به دیدگاه

دوست عزیز وقتی بحث سر کارتهای 400 دلار به بالا میشه مطمئن باش برتری کارتیو نسبت به کارت دیگه چیز دیگه ای نشون میده.(من به شخصه میگم اگه کسی کیفیت تصویر واسش مهمه بیشتر باید رو مانیتورش حساس باشه).من کلی صحبت نمیکنم هیچ دلیلی نداره کمپانی که تا 2 سال پیش بهتر از همه بوده الان هم بهتر باشه الان ati بهتره وقتی هم که 4850 و 4870 رو وارد کرد بهتر بود nvidia هم مجبور شد که بهتر بشه تو بعضی از رده ها مثلا با تولید gtx 260 ! ولی مطمئن باشید اگه فشار ati نبود مثل قبل همه رو با قیمتاش نقره داغ میکرد!!

سلام دوست من

من کاری به باقی مطالب شما ندارم

فقط می خوام در رابطه به کیفیت صحبت کنم

من خودم به شخص یک کارت از سری کارت ای تی ای و یک کارت از سری کارت های ان وی دی ای رو تست کردم

به این نتیجه رسیدم کیفیت در کارت های ان وی دی بهتر هستش

دوست من می گم رندر محیط بهتر و باکیفیت هستش شما می گی مانیتور ؟

کیفیت تصویر مانیتور با کیفیت تصویر خروجی کارت گرافیک در بازی ها باهم فرق داره دوست عزیز

به نظر من ساپورت بازی ها توسط شرکت ان وی دی ای بهتر از شرکت ای تی ای صورت می گیره

این برای من ثابت شده هستش

تعصب خاصی ندارم

کارتم 4870 هستش

باتشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

من کاری به باقی مطالب شما ندارم

فقط می خوام در رابطه به کیفیت صحبت کنم

من خودم به شخص یک کارت از سری کارت ای تی ای و یک کارت از سری کارت های ان وی دی ای رو تست کردم

به این نتیجه رسیدم کیفیت در کارت های ان وی دی بهتر هستش

دوست من می گم رندر محیط بهتر و باکیفیت هستش شما می گی مانیتور ؟

کیفیت تصویر مانیتور با کیفیت تصویر خروجی کارت گرافیک در بازی ها باهم فرق داره دوست عزیز

به نظر من ساپورت بازی ها توسط شرکت ان وی دی ای بهتر از شرکت ای تی ای صورت می گیره

این برای من ثابت شده هستش

تعصب خاصی ندارم

کارتم 4870 هستش

باتشکر

برای 90 درصد گیمرها fps حرف اول و آخرو میزنه شما دقیقا نگفتید رندر محیط مدام میگفتیدا"کیفیت( تصاویر)..." میشه رندر با کیفیت و بهتر رو برای من تعریف کنید؟ دقیقا چه پارامترهایی عامل بهتر بودن هستن؟ به نظر من اگه واسه کسی این قدر کیفیت تصویر مهم باشه بهتره تکنولوژی ati avivo رو با تکنولوژی pure video nvidia مقایسه کنه..nvidia هم بیشتر تو بازیها تبلیغ میکنه!!

لینک به دیدگاه

سلام

اول شما در مورد این تکنلوژی یک توضیح بدید "avivo" منم یه چند وقتی می خوام بپرسم این چی هستش

ممنون می شم توضیح بدید

ببین دوست من

در مورد کیفیت تصویر من قبلان یک سری توضیحات دادم

ببین این کیفیت که من می گم به کیفیت مانیتور فرق داره

من نوع چیدمان و رندر محیط بازی رو می گم

البته مخصوص همه بازی ها نیست

ولی در بعضی بازی ها قابل احساس هستش

مثلان من اخرین بازی که هم با ati تست کردم و هم با nvidia بازی پروتوتایپ بود

که من متوجه شدم محیط بازی بهتر اشکل گرفته و با کیفیت تر هستش

دوست من این چیز نیست که من بهتون قشنگ براتون توضیح بدم

ولی باید خودتون برید تست بزنید و دقت کنید تا متوجه بشید

از لحاظ ساپورت بازی ها هم به نظر من nvidia بهتر از ati هستش

ببین بازی کرایسیس رو نصب کن بعد برو تویه تنظیمات( با کارت ati )می ببیند که تنظیمات انتی السینگ تا 8x هستش

ولی بازی رو با کارت nvidia اجراش کن می ببیند که تنظیمات تا 16XQ هستش که حدود چندین در جه از 8x بالاتر هستش

باتشکر

لینک به دیدگاه

تکنولوژی ati avivo hd موجب میشه که کیفیت صدا و همینطور نمایش فیلم وتصاویر سه بعدی تا حدودی بهتر روانتر ونرمتر اجرا بشه وتا اندازه ای هم به درخشندگی تصاویر کمک میکنه

وگرافیک سری ati 4000اونو پشتیبانی میکنن ولی همونطور که دوستمون سینا جان گفتند با این که 4870 دارن باز هم میگن کیفیت تصویر به خوبی کارتهای nvidia نیست واین نشون میده کهpure video hd سرتره تکنولوژیش البته در کیفیت تصوی:(ر

البته یک سری تکنولوژی دیگر در کارتهای nvidia هست که بیشتر روی کیفیت تصویر تاثیر گذارن مثل فناوری giga thread و effects nvidia quantumکه فکر میکنم که این فناوریها در ساپورت بهتر بازیها موجب شده که بهتر در بازیها جواب بده

البته در مورد کیفیت تصویر برند asusکه در کارتهاش که از فناوری spliendid استفاده میکنه وموجب شفافیت تصویر میشه بهتر کار کرده که منحصرا در اختیار شرکت ایسوس هست

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

تکنولوژی ati avivo hd موجب میشه که کیفیت صدا و همینطور نمایش فیلم وتصاویر سه بعدی تا حدودی بهتر روانتر ونرمتر اجرا بشه وتا اندازه ای هم به درخشندگی تصاویر کمک میکنه

وگرافیک سری ati 4000اونو پشتیبانی میکنن ولی همونطور که دوستمون سینا جان گفتند با این که 4870 دارن باز هم میگن کیفیت تصویر به خوبی کارتهای nvidia نیست واین نشون میده کهpure video hd سرتره تکنولوژیش البته در کیفیت تصویر

البته یک سری تکنولوژی دیگر در کارتهای nvidia هست که بیشتر روی کیفیت تصویر تاثیر گذارن مثل فناوری giga thread و effects nvidia quantumکه فکر میکنم که این فناوریها در ساپورت بهتر بازیها موجب شده که بهتر در بازیها جواب بده

البته در مورد کیفیت تصویر برند asusکه در کارتهاش که از فناوری spliendid استفاده میکنه وموجب شفافیت تصویر میشه بهتر کار کرده که منحصرا در اختیار شرکت ایسوس هست

سلام دوست من

ممنون بابت توضیحات

ببخشید من فکر کنم avivo رو باید دانلود کرد اگر اشتباه نکنم :(

یا که خودش رو درایور کاتالیست هستش ؟

باتشکر

لینک به دیدگاه

با سلام..

با اجازه دوست عزیز koorosh kabir توضیحاتشون رو نکمیل و کمی تصحیح می کنم.

Avivo شرکت AMD و PureVideo شرکت انویدیا در حقیقت به امکان پردازش فرمت های خاص تصویری بر روی GPU اطلاق می شود. تا قبل از وجود این تکنولوژی ها (و و حتی هم اکنون)فایل های ویدیویی اعم از فیلم یا هر چیز دیگر توسط دکودر های نرم افزاری بر روس CPU رمزگشایی و پردازش می شوند. تا قبل از ظهور کیفیت های بالا ( HD 1080, 2160 و بالاتر) کمبودی در این زمینه حس نمی شد و همچنان پردازش و رمزگشایی به صورت صد در صد نرم افزاری و بر روی CPU انجام میگرفت (و میگیرد) اما با ورود HD دیگر کمبود شدیدی در پردازش سی پی یو ها احساس شد. به عنوان نمونه الان شما یک کلیپ HD 2160p با فریم ریت 50 رو دانلود کنید و خودتون به چشم ببینید سی پی یو شما حتی از نوع 4 هسته ای و با استفاده از دکودر های به شدت مالتی ترد شده باز هم به شدت باز می ماند و نمی تواند فریم ریتی بیش از 5 الی 15 فریم به شما ارائه کند که برای تماشای فیلم اصلا مناسب نیست. همین مطلب در مورد تصاویر 1080 هم صدق میکرد اما به این ترتیب که سی پی یو های قوی تری نیاز بود تا بتوان از تماشای انها لذت برد (طبق پیشنهاد کاربران AVSForum حدودا یک سی پی یو 2 هسته ای با کلاک 2 گیگ نیاز است). خلاصه از اینجا بود که نیاز به پردازش تصاویر با استفاده از یک سی پی یو ی نه چندان قوی اما با تکیه بر قطعه ای دیگر احساس شد. البته فناوری پردازش تصویر بر روی GPU الزاما مبوط به ظهور HD نبود. قبل از ان هم امکان پردازش داده های MPEG-2 بر روی گرافیک ممکن بود و برای تماشای DVD با سیستم های قدیمی و ضعیف کاربرد داشت. اما ظهور HD این مساله را بیش از پیش اهمیت داد.

حالا هم این سیستم های پیشرفت زیادی داشتند و الان هر دو GPU ای ام دی و انویدیا قادر به پردازش داده های تصویری MPEG-2, H.264, VC-1 و ... هستند که بار زیادی را از روی سی پی یو های ما بر می دارند. اما برای استفاده از این ویژگی باید

1- از دکودری استفاده کرد که امکان استفاده از شتابدهنده سخت افزاری که در DirectX تعبیه شده است (DXVA) را داشته باشد.

2- نرم افزار پلیر ما هم امکان داشتن خروجی اینچنیمن را داشته باشد.

به همین جهت هر دو شرکت ای ام دی و انویدیا دکودر هایی را عرضه میکنند تا از این امکان جی پی یو هایشان استفاده شود.(البته دکودر های دیگری هم هستند که چنین قابلیتی دارند از جمله دکودر CyberLink و یا DivX H.264 Decoder) . که انویدیا آنرا Purevideo HD Decoder نامگذاری کرده و ای ام دی هم Avivo HD (که البته خود دکودر در ویندوز با نام ATI MPEG Decoder شناخته می شود).

شرمنده اگر پر حرفی کردم.

موفق و موید باشید.

لینک به دیدگاه

به همین جهت هر دو شرکت ای ام دی و انویدیا دکودر هایی را عرضه میکنند تا از این امکان جی پی یو هایشان استفاده شود.(البته دکودر های دیگری هم هستند که چنین قابلیتی دارند از جمله دکودر CyberLink و یا DivX H.264 Decoder) . که انویدیا آنرا Purevideo HD Decoder نامگذاری کرده و ای ام دی هم Avivo HD (که البته خود دکودر در ویندوز با نام ATI MPEG Decoder شناخته می شود).

سلام دوست من

ممنون بابت توضیحات

من فکر کنم نرم افزار کدک و vlc هم این امکان رو داشته باشه ؟

یک سوال الان Avivo رو کاتالیست نسبه یا که باید جداگانه نرم افزار رو نصب کرد ؟

و Avivo کاربرد درون بازی داره ؟

باتشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

ممنون بابت توضیحات

من فکر کنم نرم افزار کدک و vlc هم این امکان رو داشته باشه ؟

یک سوال الان Avivo رو کاتالیست نسبه یا که باید جداگانه نرم افزار رو نصب کرد ؟

و Avivo کاربرد درون بازی داره ؟

باتشکر

روی catalyst یه سری تنظیمات هست که مربوط به ati avivo میشه پیدا کردنش راحته!

این اطلاعات هم اگر کسی زحمت ترجمشو بکشه خوبه:

ATI Avivo

During capturing, ATI Avivo amplifies the source, automatically adjust its brightness and contrast. ATI Avivo implements 12-bit transform to reduce data loss during conversion, it also utilizes motion adaptive 3D comb filter, automatic color control, automatic gain control, hardware noise reduction and edge enhancement technologies for better video playback quality.

In decoding, the GPU core supports hardware decoding of H.264, VC-1, WMV9, and MPEG-2 videos to lower CPU utilization (it should be noted that the bitstream processing/entropy decoding still requires CPU processing). ATI Avivo supports vector adaptive de-interlacing and video scaling to reduce jaggies, and spatial/temporal dithering, enabling 10-bit color quality on 8-bit and 6-bit displays during process stage.

http://en.wikipedia.org/wiki/ATI_Avivo

لینک به دیدگاه

با سلام...

@sinaset

بله نرم افزار VLC امکان خروجی دادن از طریق DXVA رو داره، در این برنامه از لفظ Direct3D Video Output استفاده شده.

دکودر Avivo همراه درایور کارت و کاتالیست نیستو باید اونرو جدا دانلود و نصب کنید.

برای XP

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-10_xp32-64_xcode.exe

برای Vsita و 7

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-10_vista_win7_32-64_xcode.exe

Avivo درون بازی کاربردی نخواهد داشت مگر در پخش دمو ها و کات سین های از پیش رندر شده.

@amirekhm

ترجمه و تفسیر پاراگراف دوم همان پست قبلی بنده هست. پاراگراف اول هم د رمورد هنگامی توضیح میده که از Avivo برای ضبط و یا کانورت کردن تصویر استفاده بشه و اینکه چه امکاناتی رو برای بهینه سازی تصویر در اختیار میزاره.

دوستان عنایت داشته باشند Avivo (و محصول مشابه ان PureVideo ) هیچ ربطی به پردازش 3 بعدی و نحوه انجام اون نداره.

موفق و موید باشید.

ویرایش شده توسط vscoder
لینک ها تصحیح شد
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام بر همگی دوستان

من به یه مطلب توپ و خوب در رابطه با ویزگی های کارت های سری ati 5000 و تکنولوزی هایی(هرچیزی در مورد دایرکت اکس 11،شیدر مودل 5 و...) که این کارت داره به زبان انگلیسی و از یک منبع معتبر(خارجی) به شدت نیاز دارم

لطفا اگر از دوستان کسی چنین لینکی سراغ داره حتما ادرسش به بنده بده که بسیار نیازمندم

با تشکر بسیار

لینک به دیدگاه

دوستان بد جور نیاز دارم،لطفا کمک کنید

درود:

دوست عزیز منابع زیر را بگرد پیدا می کنی

www.fudzilla.com *** www.techpowerup.com *** www.hardwarecanucks.com

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

:| من 5870 دارم ولی هنوز نتونستم استفاده کنم واقعا غوله انشالله مادربردم برسه نتایج تست رو اعلام می کنم

عجب غولیه این 5870:eek:

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
:confused: من 5870 دارم ولی هنوز نتونستم استفاده کنم واقعا غوله انشالله مادربردم برسه نتایج تست رو اعلام می کنم

عجب غولیه این 5870:eek:

با سلام

3 تا سوال داشتم

1 - برند کارت گرفیک شما چیه ؟

2 - طول کارت گرافیک چقدره ؟ اگه میشه دقیقا اندازه بگیرید

3 - وزنش تقریبا چقدره ؟

با تشکــــــــــــــــــــر

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...