رفتن به مطلب

بحث و بررسی پیرامون ati radeon hd 5000 series

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ! ارمان عزیز فکر کنم همه مون بدونیم چرا بین این دو کارت تستی صورت نگرفته ! خب اگه صورت میگرفت ، مثل اکثر تست هایی که تا به امروز بین این دو کارت صورت گرفته ، بازم این 295 بود که با اقتدار هر چه بیشتر پیروزمند این میدان بود . یکی از دوستان خودشون قبلش کفته بودن 5870 از 295 بهتره و بعدش باز خودشونم میگن نباید این دو کارت باهم مقایسه شه ! اگه اینطوری باشه پس باید صبر کرد سری جدید کارت های انویدیا هم بیاد و نباید سری 5000 با کارت های قدیمی انویدیا مقایسه شه .

بنظر من در حال حاضر و با قیمتی که کار تهای سری 5000 دارن ، بهتر یا 295 خرید یا اینکه صبر کرد سری 300 بیاد و وقتی مثل همیشه اختلاف توانایی کارت های انویدیا و ای تی ای روشن بشه ، مثل همیشه ای تی ای برای اینکه بتونه جنساشو بفروشه مجبور میشه کارت هاشو ارزون بده و این توان کمتر کارت هاشو با پایین اوردن قیمت شون ، جبران کنه .

دقیقا همون اتفاقی که برای سری های 3000 / 4000 افتاد . الانم طرفداران ای تی ای بهتر صبر کنن سری 300 بیاد تا ای تی ای وقتی ببینه از نظر قدرت حرفی برای گفتن در مقابل سری 300 نداره ، مجبور شه قیمت هاشو بکشه پایین . اونوقت طرفداران محترم ای تی ای میتونن برن و با قیمت ارزون تر این کارت ها رو بگیرن .:(

با سلام

فرامرز جان همونطور كه آقا رضا عزيز عرض كردند اين كارت GTX 295 شما DUAL GPU ميباشد و مقايسه ي اون با كارت تك هسته اي مثل 5870 اصلا عاقلانه نيست .

در ضمن دوباره اين نكته رو بگم كه انويديا دروغهايي درباره كارتهاي اتمي و از اينجور مزخرفات گفته كه حتي البرادعي بازرس سازمان انرژي اتمي 4تا شاخ دراورد .

حالا انويديا مونده چيكار كنه كه اين دروغ هاي شاخدارشو جبران كنه .

به زودي كتاب انويديا و دروغ هاي بزرگ قرن به چاپ خواهد رسيد.

با تشكر #-o:cool::cool:

لینک به دیدگاه

• ارسال 142
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

این انویدیا من که گمان نمیکنم که مشکل ارایه چیپ و این حرفا رو برای معرفی و عرضه سری 300 داشته باشه.

انویدیا مارمور تر از این حرفاس. در واقع اون گذاشته سری 5000 بیاد ببینه قدرتش در چه حده بعد سری جدید خودش رو با کانفینگ بالاتر در هر سر و قدرت بیشتر اراعه کنه.

این تاخیر چیزی جز این نمیتونه باشه.

همون کاری که همیشه انویدیا کرده از زمان 7800 GTX 512MB بگیر تا الان

مورد بعدی اینکه 5870 از 295 قویتره اما نه در DX10 (البته این برتری 295 هم چندان استوار نیست)

سری 5000 با DX11 اومده و باید با کارت مشابه خودش مقایسه بشه.

مثل این میمونه که بخایم از یه مین DDR2/DDR3 کمبو چیپp45 با رم DDR3 انتظار جواب بالاتر از DDR2 باشیم.

وقتی این مین بر اساس DDr2 هست چندان توفیری ddr3 براش نمیکنه.

انویدیا خیلی مرده زودتر سری 300 خودشو بیاره

لینک به دیدگاه

این انویدیا من که گمان نمیکنم که مشکل ارایه چیپ و این حرفا رو برای معرفی و عرضه سری 300 داشته باشه.

انویدیا مارمور تر از این حرفاس. در واقع اون گذاشته سری 5000 بیاد ببینه قدرتش در چه حده بعد سری جدید خودش رو با کانفینگ بالاتر در هر سری و قدرت بیشتر اراعه کنه.

این تاخیر چیزی جز این نمیتونه باشه.

همون کاری که همیشه انویدیا کرده از زمان 7800 GTX 512MB بگیر تا الان.(اول بودن به هر شکل)

مورد بعدی اینکه 5870 از 295 قویتره اما نه در DX10 (البته این برتری 295 هم چندان استوار نیست)

سری 5000 با DX11 اومده و باید با کارت مشابه خودش مقایسه بشه.

مثل این میمونه که بخایم از یه مین DDR2/DDR3 کمبو چیپp45 با رم DDR3 انتظار جواب بالاتر از DDR2 باشیم.

وقتی این مین بر اساس DDr2 هست چندان توفیری ddr3 براش نمیکنه.

انویدیا خیلی مرده زودتر سری 300 خودشو بیاره

لینک به دیدگاه

دوستان با عرض سلام خدمتتون ميخواستم يه پيشنهادي رو خدمتتون عرض كنم:D

ميخواستم اگه بشه جهش قدرت گرافيك ها توي نسلهاي قبل تا الان رو يه نفر زحمتشو بكشه#-o

متوجه منظور من شديد؟؟؟:(

مثلا نسل6 و 7 و8 و9 وgt200 ياسري ati رو ببينيم و مقايسه عادلانه داشته باشيم

به طور مثال قياس هاي اند هاي توليد اوليه شركت انويديا 6800gtx و 7800gtx و 8800gtx و 9800gtx و gtx280

با اينكار در هنگام عرضه ي gt300 ميتونيم قياس عادلانه اي از پيشرفت تراشه هاي گرافيكي شركتي مثل انويديا يا ati داشته باشيم.اگر خودم فرصت اينكارو داشتم حتما انجام ميدادمالبته به استناد 1 سايت چيزي گير ما نخواهد امد اما برايندشون بسيار عالي خواد بود

البته مطمئنا سري 8 با 9 تفاوت بسيار اندكي باهم خواهند داشت اما تفاوت سري 8 با 7 بسيار عظيم بود.يه جهش كامل براي رفتن به نسل dx10 كه اميدوارم جهش انويديا به dx11 همينقدر عظيم باشد.

ممنون اگه توجه بشه:cool:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

دوستان باید این دقت رو هم داشته باشن که قیمت و قدرت حرف اول رو در خرید کارت گرافیک می زنند

این دوتا باید تعادل داشته باشه

کارت 5870 خیلی قوی هست و قیمتش تمام شدش تویه ایران خیلی بالاست

به نظر من اگر این کارت با اون قیمت بمونه فروش چندانی نخواهد کرد

حداقل باید 100 تا 150 کاهش پیدا کنه تا فروشی نسبتان خوبی بکنه

نکته بسیار مهم

به نظر من اگر ان وی دی می خواد کارتی رو بده بیرون بهتر که قدرتش از سری 5000 بالاتر و قیمتش پایین تر از سری 5000 باشه

چون اینطوری فکر کنم سری gtx300 خودش رو نده بیرون بهتر

این قیمت ها برای یک کارت واقعان زیاد و نجومی هستش

فعلان سری ای تی ای با این قیمت ارزش خرید نداره

باتشکر

لینک به دیدگاه

دوست من 100% قیمت این کارت میاد پایین الان تنها لیون این کارت رو داره که آقای حسینی خودش وارد کرده.

وقتی توسط چند شرکت و نمایندگی و برند بیاد و اوضیاع کمی رقابتی شه قیمت هم پایین میاد.

به احتمال برای کریسمس هم ati قیمت رو کمی پایین میاره

لینک به دیدگاه

دوست من 100% قیمت این کارت میاد پایین الان تنها لیون این کارت رو داره که آقای حسینی خودش وارد کرده.

وقتی توسط چند شرکت و نمایندگی و برند بیاد و اوضیاع کمی رقابتی شه قیمت هم پایین میاد.

به احتمال برای کریسمس هم ati قیمت رو کمی پایین میاره

سلام دوست من

می تونی به من بگی چقدر می خواد بیاید پایین

شما ببیند وقتی کارت 4870 اومد قیمتش چقدر وقتی 5870 امد قیمتش چقدر هستش

این جوری پیش برن سال دیگه قیمت کارت سری 6000 به 700 هم میرسه .....

این خیلی بد

امیدوارم فکر به حاله قیمت هاشون هم بکنن

باتشکر

ویرایش شده توسط sinaset
لینک به دیدگاه

5870 نسبت به قیمتش عالیه

اگه بحث قدرت هم باشه 5870X2 قورت میده 295 رو

درباره ی سری 300 هم انویدیا هنوز اعلام هم نکرده...چند ماه طول میکشه تا رونمایی بشه...چند ماه میکشه تا عرضه بشه...تا اون موقع ati سری 6000 رو هم داده

لینک به دیدگاه

اينها فقط زماني معني پيدا ميكنه كه gt300 عرضه بشه.اينحرف ati كه به fermi ميگه اژدهاي كاغذي و هيچ ترسي از قدرت فرمي نداره رو زمان عرضه اون مشخص ميكنه.اينها تماما فرافكني ها يati هست تا قبل از عرضه ي فرمي فروشه 5870 خوب باشه.البته تا اينجا كه 5870 فوقولاده بوده:(=D>

يه سوال؟با عرضه ي درايور هاي جديد ati ايا قدر ت سري 5000 بيش از اين خواهد شد؟

لینک به دیدگاه

معمولا کارایی افزایش پیدا می کنه وی نه زیاد در حد 5 تا حد اکثر10درصد

لینک به دیدگاه

1-amd قول داده تولید سری 5000 رو بیشتر کنه و بیشتر در دسترس باشه که مساویه با ارزانتر شدن این کارت! http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20091019090446_AMD_Vows_to_Improve_Availability_of_ATI_Radeon_HD_5000_Graphics_Cards_In_Weeks.html

2-طبق این خبر یه پیشرفت اساسی در زمینه پیشتیبانی نرم افزاری درایورهای صورت میگیره..http://www.xbitlabs.com/news/other/display/20091020235827_AMD_s_OpenCL_SDK_Now_Supports_Both_CPUs_and_GPUs.html

3-در بازیهای Left 4 Dead و Call of Duty: World at War و Resident Evil 5 و Fallout 3 و Need for Speed: Shift

gtx295 5870 رو شکست داده!!! بد نیست به تک gpu بودن و قیمت پایین تر 5870 هم توجه کنیم! :(

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/radeon-hd5870_16.html

ویرایش شده توسط amirekhm
لینک به دیدگاه

با سلام

فرامرز جان همونطور كه آقا رضا عزيز عرض كردند اين كارت gtx 295 شما dual gpu ميباشد و مقايسه ي اون با كارت تك هسته اي مثل 5870 اصلا عاقلانه نيست .

در ضمن دوباره اين نكته رو بگم كه انويديا دروغهايي درباره كارتهاي اتمي و از اينجور مزخرفات گفته كه حتي البرادعي بازرس سازمان انرژي اتمي 4تا شاخ دراورد .

حالا انويديا مونده چيكار كنه كه اين دروغ هاي شاخدارشو جبران كنه .

به زودي كتاب انويديا و دروغ هاي بزرگ قرن به چاپ خواهد رسيد.

با تشكر :(:cool:#-o

درود :

از قدیم گفتند شاهنامه آخرش خوش است .

لینک به دیدگاه

یک مسئله دیگر هم که باید به آن توجه کرد اینه که کارت گرافیک های gt300 انویدیا از gddr5 استفاده خواهد کرد

که خود یک برگ برنده مهم خواهد بود چون تا الان انویدیا از ddr3 استفاده می کرد و با ati رقابت می کرد پس منتظر

کولاک شدید انویدیا باشبد.

لینک به دیدگاه

NVIDIA

چنان کولاکی کنه که ati یخ بزنه:(

به نظر من کارتهای سری جدید300 nvidia باید این قابلیتها رو داشته باشه تا دوباره به دوران امپراطوریش برگرده و ارزش خرید داشته باشه

1- اور و سرعت بالا 2- دمای پایین 3-تکنولوژی 45 نانو متری یا 40 4-رم ddr 5با کیفیت بالا 5- دایرتکس 11 6- مصرف پایین 7- تکنولوژی نمایش تصویر بهتر و شفافیت بالا و فیزیک بهتر و محاسبه و پردازش بهتر 8- بهینه شدن کارکرد بهتر با سی پی یو

که البته همینطوره

و به احتمال زیاد اینبار کارتهای خودشو با قیمت مناسببتر وارد بازار میکنه تا ati سکته بزنه#-o

لینک به دیدگاه

اقا چرا انویدیا هیچ خبری درباره gt300 نداده؟بعد شما از کجا این ویژگی هارو میدونی در صورتی که انویدیا هیچ چیزی رونمایی نکرده؟

لینک به دیدگاه

nvidia

چنان کولاکی کنه که ati یخ بزنه

به نظر من کارتهای سری جدید300 nvidia باید این قابلیتها رو داشته باشه تا دوباره به دوران امپراطوریش برگرده و ارزش خرید داشته باشه

1- اور و سرعت بالا 2- دمای پایین 3-تکنولوژی 45 نانو متری یا 40 4-رم ddr 5با کیفیت بالا 5- دایرتکس 11 6- مصرف پایین 7- تکنولوژی نمایش تصویر بهتر و شفافیت بالا و فیزیک بهتر و محاسبه و پردازش بهتر 8- بهینه شدن کارکرد بهتر با سی پی یو

که البته همینطوره

و به احتمال زیاد اینبار کارتهای خودشو با قیمت مناسببتر وارد بازار میکنه تا ati سکته بزنه

آروز بر جوانان عیب نیست کوروش جان!

الان همینطوری توی طراحی و عرضه سری 300 مونده و هر کار کنه قیمتش بالاتر از هم رده سری 5000 خاهد بود

لینک به دیدگاه

- تکنولوژی نمایش تصویر بهتر و شفافیت بالا و فیزیک بهتر و محاسبه و پردازش بهت

سلام

با گزینه شماره 7 شما موافقم

الان همینطوری توی طراحی و عرضه سری 300 مونده و هر کار کنه قیمتش بالاتر از هم رده سری 5000 خاهد بود

با این حرف شما هم موافق البته بیشتر با مطالب اخرش

منم فکر نمی کنم قیمت سری کارت ها nvidia از سری ati پایین تر باشه

باتشکر

لینک به دیدگاه

NVIDIA

چنان کولاکی کنه که ati یخ بزنه:(

که البته همینطوره

و به احتمال زیاد اینبار کارتهای خودشو با قیمت مناسببتر وارد بازار میکنه تا ati سکته بزنه#-o

من فکر کنم خود nvidia هم اینجوری تبلیغ نکرده که شما کردید شما میگید رم ddr 5 با کیفیت بالا چقدر بالا؟ نمایش تصویر بهتر چقدر بهتر؟ به جای اینکه تو آینده سیر کنیم ببینیم الان چی داریم!! سری 5000 که با قیمت و قدرت بسیار مناسبتر از nvidia داره میترکونه...و البته یه ماکت به تایید خود nvidia ! شما یه چیز رو در نظر نگرفتید اونم سرعت پیشرفت ati نسبت به nvidia ...هی میگید صبر کنید صبر کنید تا کی؟ تا سال 2010 همه صبر کنن ببینند nvidia جه میکنه؟؟ حقیقت اینه که nvidia عقب افتاده!!!!

لینک به دیدگاه

سلام باید گفت که منم بدون تعصب به هیچ برندی برگ برنده رو به ati میدم چون ati واقعا هم قیمتش نسبت به قدرتش بهتره

یک زمانی بود من فقط می گفتم geforce هنوزم نمی گم بده خوبه ولی الانا می بینم Ati یک چیزه دیگست واقعآ در بعضی جهات

مویدات

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

Fermi : AMD یک اژدهای کاغذی است !

شرکت AMD اعلام کرد که سری Fermi کارتهای nVIDIA شانسی برای پیروزی بر سری HD5800 ندارد و کارتهای سری HD5800 نسبت به Fermi کارایی بیشتری دارند. AMD برای اثبات ادعای خود تعدادی از مشخصات سری HD5800 را با سری Fermi مقایسه کرده است .

از طرفی هم nVIDIA هنوز پاسخ مشخصی به این ادعا نداده و پس از نمایش کارتهای Fermi در سپتامبر ، سکوت کرده است .

در هر حال باید منتظرباشیم و رقابت این دو سری را ببینیم .

24xiit71rryleqxdu1jv.jpg

منبع : HOTOVERCLOCK

لینک به دیدگاه

من فکر کنم خود nvidia هم اینجوری تبلیغ نکرده که شما کردید شما میگید رم ddr 5 با کیفیت بالا چقدر بالا؟ نمایش تصویر بهتر چقدر بهتر؟ به جای اینکه تو آینده سیر کنیم ببینیم الان چی داریم!! سری 5000 که با قیمت و قدرت بسیار مناسبتر از nvidia داره میترکونه...و البته یه ماکت به تایید خود nvidia ! شما یه چیز رو در نظر نگرفتید اونم سرعت پیشرفت ati نسبت به nvidia ...هی میگید صبر کنید صبر کنید تا کی؟ تا سال 2010 همه صبر کنن ببینند nvidia جه میکنه؟؟ حقیقت اینه که nvidia عقب افتاده!!!!

سلام دوست من

در این که کیفیت تصاویر در سری کارت های ان وی دی ای بهتر از ای تی ای است برای من یک که ثابت شده هست

در ضمن ان وی دی ای در بعضی بازی ها مثل کرایسس تنظیمات گرافیکی بالاتری داره ...

در کل ان وی دی ای هنوز هم بهتر از ای تی ای هست از نظر من

فقط از لحاظ قدرت و قیمت ای تی ای بالاتر هست

ولی از لحاظ کیفیت( تصاویر) و ساپورت ان وی دی ای ( البته قدرتش هم که دیگه مشخصه)

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...