رفتن به مطلب

چند تا سوال در مورد پاور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

داداشای گلم لطفا سوالات من رو جواب بدید.

1.pfc در پاور چیست و اکتیو یا غیر اکتیو بودن pfc چه کارایی در سیستم داره؟

2.به نظر شما کدام یک از ولتاژ و آمپر های توی شات های زیر برای سیستم من خوبه؟

3.atx 12v v2.2 با atx 12v v2.3 چه فرقی دارن؟

4.نظر شما در مورد پاور GP485A گرین برای سیستم من چیه؟به نظر شما قدیمی نیست

d6856c5f33f694731.jpg

d685f016087d9d032.jpg

لینک به دیدگاه

داداشای گلم لطفا سوالات من رو جواب بدید.

1.pfc در پاور چیست و اکتیو یا غیر اکتیو بودن pfc چه کارایی در سیستم داره؟

2.به نظر شما کدام یک از ولتاژ و آمپر های توی شات های زیر برای سیستم من خوبه؟

3.atx 12v v2.2 با atx 12v v2.3 چه فرقی دارن؟

4.نظر شما در مورد پاور GP485A گرین برای سیستم من چیه؟به نظر شما قدیمی نیست

d6856c5f33f694731.jpg

d685f016087d9d032.jpg

سلام دوست عزیز pfc  مدار تصیح voltag  در پاور هست ب صورت passiv  و اکتیو.  استاندارد atx 2 از pfc  ب صورت passiv و استاندارد های نسخه بالا تر مثل  2.3 ب صورت active  پشتیبانی میکنه همچنین وقتی پاوری استاندارد 2.3 رو داشته باشه بیشترین ظرفیت رو شاخه +12 قرار میگیره ک مصرف گرافیک های پرمصرف و سریع و cpu های مولتی کور رو تامین میکنه. برای مثال در پاور استاندارد2.3       8pin.atx  برای cpu  وجود داره اما در پاور با استاندارد نسخه 2 برای cpu  تنها ی atx.4pin قرار داده شده

ویرایش شده توسط ALCATRAZ
لینک به دیدگاه

پسیو یا اکتیو بودن چه کارایی در سیستم ارائه میکنه؟

در حالت passive  بین مصرف کامپیوتر  و voltag ورودی هیچ رابطه بالانسی وجود نداره همیشه پاور زیر بار هست حتی اگه 30 در صد کل توان پاور مصرف شه  و فیش برق اعداد نجومی نشون میده :lol:  اما در active  پاور از مدار سویچینگ استفاده میکنه یعنی اگه از 50 درصد توان پاور استفاده بشه  تو پاور های  دارای گواهی 80 plus  شما میتون حساب کنید 55  در صد زیر بار هست یعنی مقدار مصرف با مقدار زیر بار رفتن پاور یکه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام من یک سوال داشتم میخواستم بگم که اگه من پاورم رو بیشتر از مصرف سیستمم بردارم اشکالی نداره 

لینک به دیدگاه

اشکالی نداره  .فقط راندمان پاور میاد پایین و عملا شما هزینه بیشتری برای برق پرداخت می کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همیشه 150 تا 200 وات بیشتر از نیازتون پاور بگیرید مثلا 650 وات رو 800 بگیرید اینو تجربه قدیمی  ثابت کرده.پاور ها افت توان دارن. یه بار پاور توانمند تر از سیستم بگیرید که اگر قطعه ای ارتقا دادید  یا خواستی کارتی چیزی اضاف کنید مشکلی نباشه اصلا نگران پول برق نباشید بعد بخواید باز پاور عوض کنید ضررش بیشتره!

لینک به دیدگاه

همیشه 150 تا 200 وات بیشتر از نیازتون پاور بگیرید مثلا 650 وات رو 800 بگیرید اینو تجربه قدیمی  ثابت کرده.پاور ها افت توان دارن. یه بار پاور توانمند تر از سیستم بگیرید که اگر قطعه ای ارتقا دادید  یا خواستی کارتی چیزی اضاف کنید مشکلی نباشه اصلا نگران پول برق نباشید بعد بخواید باز پاور عوض کنید ضررش بیشتره!

ممنون

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام منم میخواستم یک پاور 1200 وات بخرم اما  کدوم برند بهترین پاور رو میسازه و ولتاژش پایین نمیاد در اورکلاک

لینک به دیدگاه

سلام منم میخواستم یک پاور 1200 وات بخرم اما  کدوم برند بهترین پاور رو میسازه و ولتاژش پایین نمیاد در اورکلاک

به ترتیب کیفیت (البته تفاوت زیر 10٪ هست)

Enermax

Corsair

CoolerMaster

GREEN

Raidmax

لینک به دیدگاه

پسیو یا اکتیو بودن چه کارایی در سیستم ارائه میکنه؟

حالت پسیو وات خروجی رو یلخی فشار میده به سیستم و راندمانشون از 60٪ بالاتر نمیره و تو استند بای کمی مشکل حرارت و خرابی داره که بیشتر تو خازن های استند بای پاور پیش میاد

حالت اکتیو با مدیریت ریل تایم ورود و خروج و اتلاف خیلی کم انرژی و راندمان تا مرز 96٪ (تو پاور های انرمکس و کرس ایر) نداشتن مشکل استند بای بخاطر حرارت فوق العاده کم تو مسیر مدار استند بای و مصرف زیر 0.5 وات برای این حالت

ریپل فوق العاده عالی که کمترین خرابی رو از لحاظ سخت افزار متحمل میشید و همچنین عمر بیشتر در مقایسه با پسیو و بخاطر نوسان لود و فشار تو حالت های کم مصرف واقعا بی صدا هستن به نسبت پسیو

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...