رفتن به مطلب

رقابت MSI و Asrock برای کسب جایگاه سوم در سال 2014

Recommended Posts

1lja3nysmwovaro7mdm5.jpg

شرکت ازراک که دیر زمانی به عنوان زیر مجموعه ی شرکت ایسوس مادربرد های ارزان قیمت تولید می کرد، راه طولانی را تا رسیدن به جایگاه فعلی طی کرده است.

در حال حاضر شرکت ازراک از زیر مجموعه های شرکت مادر Pegatron است که آن شرکت نیز در سال 2012 از شرکت ایسوس جدا و مستقل شد. این بازوی قدرتمند Pegatron در حال حاضر از جهات مختلف با دیگر غولهای مادربرد سازی، از جمله شرکت بزرگ ایسوس رقابت می کند. ازراک سال 2013 را به عنوان سومین تولید کننده ی بزرگ مادربرد جهان به پایان برد. اما ممکن است در پایان سال 2014 این جایگاه را به شرکت MSI واگذار کند.

به گزارش Digitimes، شرکت MSI در سال 2013 بین 6.5 تا 7 میلیون مادربرد را تولید و روانه ی بازار کرده است (رقم دقیق همچنان در حال محاسبه است) و از این جهت در یک قدمی شرکت ازراک قرار می گیرد که در همین مدت کمتر از 7.5 میلیون مادربرد تولید و روانه ی بازار کرده است.

انتظار ازراک بر این بود که در سال 2013 بتواند حدود 9 میلیون مادربرد وارد بازار کند که در نهایت به این هدف خود نرسید.

به گزارش Digitimes، شرکت MSI می خواهد در سال 2014 حدود 8 میلیون مادربرد روانه ی بازار کند که با توجه به رشد سریع MSI اگر بتواند به چنین هدفی برسد و در عین حال شرکت ازراک همچنان همین میزان تولید حدود 7.5 میلیون را در سال 2014 تجربه کند، (ازراک در سال 2012 نیز حدود 7.7 میلیون مادربرد وارد بازار کرد)، آنوقتMSI  جایگاه سوم بزرگترین تولید کننده ی مادربرد جهان را از آن خود خواهد کرد.

از دیگر شرکت های تولید کننده ی مادربرد می توان از شرکت Elitegroup تولید کننده ی مادربرد های ECS نام برد که حدود 4 میلیون مادربرد را در سال 2013 روانه ی بازار ساخته است. البته این روزها شرکت الایت گروپ بیشتر به عنوان پیمان کار بر بازار سفارشات OEM ها تمرکز کرده است.

در سال 2014 رقابت داغ در صدر جدول نیز، میان دو غول ایسوس و گیگابایت با مجموع تولید سالانه ی بالای 40 میلیون مادربرد، همچنان برای دیگر برند های مادربرد سازی دست نیافتنی باقی خواهد ماند.

از دید خریداران تمام این رقابت ها مثبت است، چرا که نهایتا" تمامی شرکتها برای پیروزی در بازار در جهت جلب رضایت بیشتر خریداران تلاش می کنند. آنچنان که در این رقابت هر دو شرکت MSI و ASROCK مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش خود را افزایش داده اند.

منبع: maximumpc

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

درود آرمین جان

چه جالب، ایسوس درسال چقدر تولید میکنه؟

ایسوس بزرگترین تولید کننده است، جایی خوندم به گمونم بیش از 22 میلیون در سال باشه. گیگا بایت هم با اختلافی خیلی کم پشت سر ایسوس همین حدودها تولید میکنه.

لینک به دیدگاه

ایسوس بزرگترین تولید کننده است، جایی خوندم به گمونم بیش از 22 میلیون در سال باشه. گیگا بایت هم با اختلافی خیلی کم پشت سر ایسوس همین حدودها تولید میکنه.

آهان

من ایسوس رو خیلی قبول دارم اما گیگابایت رو اصلا خوشم نمیاد، تجربه زیاد خوبی ندارم چه از گرافیکاش چه از مادربورداش البته نظر شخصیمه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آهان

من ایسوس رو خیلی قبول دارم اما گیگابایت رو اصلا خوشم نمیاد، تجربه زیاد خوبی ندارم چه از گرافیکاش چه از مادربورداش البته نظر شخصیمه.

سلام/ منم زیاد دل خوشی از گیگا ندارم / لااقل تا اینجا

لینک به دیدگاه

آهان

والا بستگی داره. مثلا" سری چیپ 7 اینتل ایسوس خیلی بهتر از گیگا بود. اما سری 8 که الان هست، به نظر مادربرد های گیگا بهتر باشن. توی همین فروم یا فروم های دیگه میشه به مشخصات سیستم های کاربران حرفه ای اوورکلاکر نگاه کرد که برای هر سوکت از چه برندهایی استفاده میکنند، قاعدتا" میتونه راهنمای خوبی باشه در انتخاب قطعه برای سوکت مورد نظر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...